Студопедия — Неправильно правильно. Робота аналізується за такими вимогами
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Неправильно правильно. Робота аналізується за такими вимогами






Робота аналізується за такими вимогами. Роботу аналізують за такими вимогами.

Вправа 111. Перекладіть подані словосполучення, поясніть особливості перекладу дієслів у науковому та офіційно-діловому стилях.

Имеются и другие методы расчетов – в продаже имеется; он следует требованиям ГОСТа – следует еще раз отметить; наиболее распространенными предохранителями являются – они являются аудиторами фирмы; не обладают указанными недостатками – не обладают пакетом акций; получить значение – получить сертификат; этот эффект заключается в адсорбции атомов – заключается договор; находится в напряженном состоянии – находится по адресу; наступает мгновенное смещение – наступает время; пленка приобретает пористое состояние – приобретать акции; представляет собой отношение силы трения к силе давления – не представляет данных вариантов; приводит к срезанию или выламыванию неровностей – приводит к разрыву деловых отношений; механическое взаимодействие выражается во взаимном внедрении – выражается следующими терминами; не оказывать влияния – не оказывать поддержки; служить причиной – служить интересам; резание ведет себя подобно клину – этот работник ведет себя недисциплинированно.

Вправа 112. Відредагуйте речення. Поясніть помилки у вживанні дієслів та їх форм.

1) Мається сердечна путівка. Бажаючі поїхати звернутися в профком. 2) Батьки повинні приводити дітей в дитсадок чистими й охайними, маючи при собі носову хустку. 3) На мене “Лісова пісня” вплила, як може впливати тільки пісня. 4) Допоможи нашому радгоспові купити ваги. Завскладом не було на чому повішатися, і він мусив вішатися в сусідньому радгоспі. 5) Такі навантаження співпадають з очікуваними. 6) Відбувається у процесі здавлювання повітря. 7) Він завжди зворів душею за спільну справу. 8) Мені завжди везло в навчанні. 9) Уважно прочитай умову задачі перш ніж її вирішувати. 10) Складне завдання складно розв’язувати, але цікаво. 11) Його виступ спричинив оплески цілого залу. 12) Викликати біль такою поведінкою не складно. 13) Отже, із вашого твердження слідує, що результат має бути високим. 14) Він слідував коридором академії. 15) Кожна доросла людина може розкрити свій власний рахунок. 16) Відкрийте двері, будь ласка, шановний друже! 17) На жаль, дію цього закону відмінили. 18) Через негоду заняття були скасовані. 19) 17 листопада всі студенти відмічають своє справжнє свято. 20) Відзначте простим олівцем тих, хто так і не з’явився на прослуховування до студентського клубу. 21) Молодь має відстоювати свої погляди. 22) За цим квитком він обстояв дві години в черзі. 23) Ця книга грала важливу роль у житті Олени. 24) Приходить час, коли дитячі та юнацькі ілюзії губляться назавжди. 25) Мені подали інформацію про працевлаштування наших студентів. 26) Під час навчання ви можете отримати навички водіння автомобіля. 27) Вона здобула платню за всі місяці роботи. 28) За бажанням ви можете добавити свої зауваження щодо роботи нашого профілакторію. 29) Так він і став посідати посаду голови студентської спілки. 30) Університет, не набравши студентів-контрактників, може понести значних збитків.

Тест № 44. Оберіть правильний варіант.

а) Треба перевернути чи перегорнути сторінку?

б) Слід підписати чи передплатити журнал?

в) Туфлі треба одягти, взути чи обути?

г) Сукню слід одягнути чи одіти?

д) Прокинувся чи проснувся зі сну?

е) Висновок витікає, випливає чи слідкує?

є) Задачу слід вирішити чи розв’язати?

ж) підсумок становить чи складає 5 відсотків?

Розпорядчі документи:

Накази

Наказ – це правовий акт, що його видає керівник підприємства (структурного підрозділу) на правах єдиноначальності й у межах своєї компентенції для вирішення основних та оперативних завдань, які поставлено перед даним підприємством. В інших випадках наказ може стосуватися широкого кола організацій та посадових осіб незалежно від підлеглості.

Складання й оформлення наказу регламентуються інструкціями щодо роботи з документами, правилами про порядок підготування проекту наказу та іншими правовими актами. В них передбачено обов’язкове дотримання низки вимог і правил, що мають забезпечити юридичну повноцінність документів, оперативне виконання їх, правильне та всебічне вирішення питання.

Проекти наказу слід обов’язково погоджувати з усіма заінтересованими особами (структурними підрозділами) даного підприємства, а в разі потреби – також інших організацій. Якщо встановлені правила видання наказу порушено, то він втрачає юридичну силу, і його слід скасувати. До проекту наказу додають документи, що обумовлюють його доцільність.

Наказ набуває чинності з моменту його підписання, якщо інший термін не зазначено в тексті. Право підписання наказу визначається законодавством: як звичайно, це право мають керівники та їхні перші заступники, а також деякі посадові особи відповідно до їхніх повноважень і компетенції.

Накази видають на підставі й з метою виконання чинних законів, указів, постанов і рішень уряду, наказів та інструкцій вищих органів. Керівник може видавати накази з усіх питань, що входять до його компетенції.

Здебільшого наказ діє доти, доки його не буде скасовано або доки не закінчиться термін його дії, визначений у самому тексті. Скасувати наказ може тільки вповноважена особа чи інстанція.

Накази бувають: нормативними; індивідуальними. Наприклад, наказ керівника про затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку належить до нормативних. Він є загальним (безособовим), оскільки стосується не конкретних осіб, а всього колективу. Наказ про преміювання конкретних працівників має індивідуальний характер.

За призначенням накази поділяються: на два види: накази з основної діяльності; накази по особовому складу.

Накази з основної діяльності – це правові акти, в яких оформляють рішення керівника, пов’язані з організацією роботи підприємства в цілому чи його структурних підрозділів. Такі накази видають, коли необхідно довести до відома директивні документи, що надійшли від вищих органів, спланувати конкретні заходи щодо їх виконання, призначити відповідальних осіб, терміни проведення цих заходів.

Накази з основної діяльності оформляють на загальних, спеціальних банках або на чистих аркушах паперу формату А4. Перевагу віддають повздовжньому розташуванню основних реквізитів:

1) назва виду документа (Н А К А З);

2) дата (проставляють у день підписання);

3) індекс (проставляють у день підписання);

4) місце складання чи видання;

5) заголовок до тексту; позначка про контроль (проставляють у разі потреби);

6) текст;

7) підпис;

8) гриф походження (оформляють у разі потреби);

9) візи (оформляють у разі потреби);

10) відбиток печатки (проставляють у разі потреби);

11) позначка про виконання.

Текст наказу складається з двох частин – констатувальної (вступної) та розпорядчої.

У КОНСТАТУВАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ викладають цілі та завдання приписаних дій та причини видання наказу, дають посилення на документ, що є підставою для видання даного наказу.

РОЗПОРЯДЧА ЧАСТИНА тексту викладається в наказовій формі. Її починають словом „НАКАЗУЮ”, яке друкують великими літерами. Після цього слова ставлять двокрапку. В розпорядчій частині викладають заходи та дії, зазначають посадових осіб, які відповідають за їх виконання, та вказують термін виконання завдань. Цю частину тексту наказу можна поділяти на пункти, які нумерують арабськими цифрами. Текст кожного пункту може розпочинатися із зазначенн6я конкретної дії, вираженої дієсловом неозначеної форми, або із зазначення виконавця. Назву організації, структурного підрозділу, прізвище та посаду виконавця наводять у давальному відмінку. Останній пункт наказу містить вказівку про особу, яка відповідає за виконання наказу в цілому, наприклад: „контроль за виконанням наказу доручити головному інженерові Петренку С.М.”.

Зразок наказу

Кутовий штамп

НАКАЗ

№20-ВК

Про надання відпустки

ДОЗВОЛИТИ:

ІВАНОВУ Сергію Сергійовичу, секретарю відділу кадрів, чергову відпустку з 00.00.00 на 23 робочих дні.

Підстава: графік відпусток і заява Іванова С.С.

Директор інституту А.В.Петренко

Візи:

Відділ кадрів

Керівник структурного підрозділу

Бухгалтерія

Вправа 113. Напишіть зразки наказів за своїм варіантом.

Варіант 1 По університету про зарахування абітурієнтів до навчального закладу.

Варіант 2 Про призначення на посаду асистента кафедри українознавства.

Вправа 114. Визначте тип документа:

1. Прошу надати мені відпустку з 20 по 30 листопада 2005року у зв’язку з сімейними обставинами.

2. Призначити на посаду ст. бухгалтера з 20 листопада 2005 р з посадовим окладом згідно штатного розпису.

3. Я, Самокіна Олена Петрівна, доручаю Іллященко Тетяні Іванівні отримати належну мені стипендію за листопад 2005 р.


Вправа 115. Перекладіть текст українською мовою, поясніть орфограми.

Мариупольская фирма „эффект”

Приказ

20.11.05г. №17-л г. Мариуполь

О приеме на работу

Принять на должность экономиста фирмы Иванову Эллу Петровну с 25 ноября 2005 г. с месячным испытательным сроком, установив должностной окладу в размере 500 грн.

Основание: заявление Ивановой Э.П. и согласие начальника планово – экономического отдела А.О.Симонова

Директор фирмы П.П.Баруздин

Правопис складноскорочених слів,







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1683. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Сравнительно-исторический метод в языкознании сравнительно-исторический метод в языкознании является одним из основных и представляет собой совокупность приёмов...

Концептуальные модели труда учителя В отечественной литературе существует несколько подходов к пониманию профессиональной деятельности учителя, которые, дополняя друг друга, расширяют психологическое представление об эффективности профессионального труда учителя...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия