Студопедия — ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА






З В І Т

про виконання практичного заняття

за темою «Засоби індивідуального захисту»

 

студента ____ групи _________________ факультету

___________________________________________

(Прізвище, ім’я, по-батькові)

 

1. На основі опрацювання теоретичного матеріалу з теми необхідно заповнити узагальнюючу таблицю, що стосується особливостей використання таких засобів індивідуального захисту як:

6. Пртипилова тканинна маска,

7. Респіратор Р-2

8. Фільтрувальний протигаз ЦП-7

9. Захисний комбінезон

10. Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК)

Вам необхідно охарактеризувати їх за такими напрямками:

Ø Загальна характеристика засобу: Описання та умови використання.

Ø Підготовка до експлуатації: зовнішній огляд, перевірка комплектності, визначення розміру.

Ø Послідовність надягання та зняття.

Ø Після експлуатаційна обробка.

 

 

Таблиця 6.1

Узагальнююча таблиця

  Проти-пилова тканинна маска Респіратор Р-2 Фільтру-вальний протигаз ЦП-7 Захисний комбінезон Загально-військовий захисний комплект (ЗЗК)
Загальна характеристика засобу: Описання та умови використання.          
Підготовка до експлуатації: зовнішній огляд, перевірка комплектності, визначення розміру.          
Послідовність надягання та зняття.          
Після експлуатаційна обробка.          

2. Використовуючи таблицю 5 визначте тип Фільтрувально-поглинальної коробки ЦП-7К (до протигазу ЦП-7), необхідної для використання в умовах, означених викладачем.


Таблиця 6.2

Промислові протигази

Марка коробки Колір коробки СДОР, від яких захищає протигаз
А Коричневий Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі­катів, парів, органічних сполук (бензин, ацетон, бензол, сірководень, тетраетил свинець, толуол, спирт, ефір)
В Жовтий Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі­катів, кислих газів і парів (сірчастий газ, хлор, сірководень, синильна кислота, оки­си азоту, фосген, хлористий водень)
Г Одна половина чор­на, друга — жовта Від парів ртуті, ртутьорганічних отруто­хімікатів на основі етилмеркурхлориду
Е Чорний Від миш'яковистого і фтористого водню
КД Сірий Від аміаку, сірководню та їх сумішей
БКФ Зелений Від парів органічних речовин, миш'яко­вистого і фосфористого водню
М Червоний Від окису вуглецю у присутності невели­ких кількостей аміаку, миш'яковистого та фосфористого водню, парів органічних Сполук
СО Сірий Від окису вуглецю

 

1. ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

 

Засоби захисту органів дихання призначені для захисту співробітників та населення від потрапляння в середину організму людини радіоактивних, сильнодіючих отруйних речовин (СДОР) і бактеріальних засобів.

ЗІЗ класифікується за принципом захисту і способу виготовлення.

За принципом захисту ЗІЗ діляться на фільтруючі і ізолюючі.

Фільтруючі очищують повітря від шкідливих домішок при проходженні повітря через фільтри.

Ізолюючі – повністю ізолюють органи дихання людини від навколишнього середовища з допомогою матеріалів, які не пропускають повітря та шкідливі домішки.

Фільтруючий протигаз ГП-5 (ГП-7) призначений для захисту людини від попадання в органи дихання, на очі і обличчя СДОР, радіоактивних речовин і бактеріальних засобів.

Фільтруючий протигаз складається із фільтропоглинаючої коробки і лицевої частини. До комплекту входить сумка для протигаза і коробка з незапотіваючими плівками.

Повітря яким ми дихаємо, очищується за допомогою фільтропоглинаючої коробки, яка оснащена спеціальним поглиначем і проти димним аерозольним фільтром (ПАФ).

Шолом – маска (маска) служить для підведення очищеного повітря до органів дихання, а також для захисту обличчя і органів зору від попадання радіоактивних отруйних і бактеріальних речовин.

Протигаз необхідно підбирати за розміром лицевої частини. Для цього необхідно виміряти голову по замкненій лінії, яка проходить через маківку, щоки і підборіддя. Вимір округлити до 0, 5 см. При величині виміру до 63 см беруть нульовий розмір, від 63, 5 до 65, 5 см – перший. Від 66 до 68 см – другий, від 68, 5 до 70, 5 см – третій, від 71 і більше – четвертий розмір шлем–маски.

Підібраний протигаз належить перевірити:

- Надіти шлем-маску (маску);

- Закрити отвір у дні фільтропоглинаючої коробки і зробити глибокий вдих. Повітря буде проходити у лицеву частину тільки в тому разі, коли протигаз буде великий за розміром, несправний або невірно зібраний.

Виявлену причину надходження повітря усунути і при першій можливості перевірити гідність у камері окурювання.

Протигаз носять в залежності від обставин в одному з трьох положень: ”похідному ”, “наготові”, “бойовому”.

В “похідному” положенні, протигаз знаходиться у дорослих на лівому, а у дітей на правому боці. Верхній край сумки для протигазу повинен бути на рівні пояса, а клапан сумки з зовнішньої сторони.

За сигналом “повітряна небезпека” або по команді “протигази готуй” протигази переводять у положення “наготові”. Для цього пересувають сумку вперед, відкривають клапан сумки і закріплюють протигаз в цьому положенні тасьмою поясу.

У бойове положення протигази переводять по команді “Гази”, або самостійно при загрозі хімічного чи біологічного зараження або випаданні радіоактивних речовин. В усіх перелічених випадках треба затримати подих і заплющив очі зняти капелюха, швидко вийняти із сумки шлем-маску (маску) і надіти її на голову. Після цього, зробивши ризький видих, розплющити очі і поновити подих, надіти капелюха.

Знімають протигази по команді “Протигази зняти”, або самостійно коли буде встановлено, що небезпека ураження мінувала. Для цього треба однією рукою підняти капелюха, а іншою взявши за клапанну коробку відтягнути шлем-маску вниз, потім вперед та догори і зняти її. Потім надіти капелюха. Шлем-маску (маску) потому протирають сухою ганчіркою і укладають в сумку.

Ізолюючі протигази ІП-5, ІП-4, призначені для захисту органів дихання, очей, шкіри обличчя від усіх небезпечних домішок у повітрі. Їх застосовують, коли фільтруючі протигази не забезпечують такий захист і під час подачі кисню у повітрі. Ізолюючий протигаз має: лицеву частину, регенеративний патрон, дихальний мішок, каркас і сумку.

Принцип дії ізолюючого протигазу полягає в тому, що необхідне для дихання повітря збагачується киснем у регенеративному патроні, який оснащений спеціальною речовиною (перекис натрію).

Респіратор Р-2 призначений для захисту органів дихання від радіоактивного, виробничого і повсякденного пилу. Він може бути використаний під час дії в осередку біологічного ураження для захисту від бактеріологічних засобів які перебувають в повітрі у вигляді аерозолів. Для дітей від 7 до 17 років призначається дитячий респіратор, який відрізняється від дорослого тільки розміром.

Належить оберігати респіратор від механічних пошкоджень, вологості, дії масла і органічних розчинників.

Для дітей у віцці до 1, 5 років засобом індивідуального захисту може використовуватися спеціальна камера захисна дитяча (КЗД-4). Ця камера пристосована для перенесення в руках і через плече.

Респіратор Р-2 це фільтруюча напів-маска, яка наділена двома клапанами вдиху і одним клапаном видиху (з запобіжним екраном), оголовком з еластичних тасьомок і зажиму для носа.

Пртипилова тканева маска(ПТМ-1) і ватно- марлева пов’язка призначаються для захисту органів дихання людини від радіоактивного пилу і під час дій у хмарі бактеріальних засобів.

ПТМ-1 складається з корпусу і кріплення. Корпус робиться з 4-5 шарів тканини. Верхній шар може бути з бязі, штапелю, бумазеї, х/б, або вовни; матерія для нижнього шару маски, який торкається обличчя не повинен линяти. Тканина може бути не новою, але обов’язково чистою. Кріплення маски виготовляється з одного шару будь-якої тонкої матерії.

За викрійкою шиється корпус маски і кріплення, резинка повинна бути завширшки 0, 8 – 1, 5 см. Для захисту очей в прорізях маски вставляється скло або пластинки з прозорої плівки.

Ватно-марлева пов’язка робиться з марлі (100х50 см). На середину марлі накладається шар вати розміром 30х20 см і товщиною 1-2 см, марля з обох довгих сторін загинається закриваючи вату. Кінцівки марлі надрізуються так, щоб було 2 пари зав’язок. Пов’язка накладається на рот і ніс, верхні її кінцівки зав’язуються на потилиці за вухами, а нижні-на темені. Для захисту очей використовуються проти пилові захисні окуляри. Під час відсутності мазки і пов’язки можна використати найбільш прості засоби: тканину, складену в декілька шарів, рушник, шарф, платок і таке інше.

Засоби захисту органів дихання на хімічно-небезпечних підприємствах поділяються на: промислові-фільтруючі протигази, промислові респіратори і ізолюючі автономні дихальні апарати.

Промислові фільтруючи протигази є засобом індивідуального захисту органів дихання і зору. Відрізняються від цивільних фільтруючих протигазів фільтруючою коробкою.

Марка Технічна характеристика і колір фільтруючої коробки Небезпечні речовини, які затримує коробка
А Коричнева з білою вертикальною смугою Органічні пари (бензин, керосин, ацетон, бензол, сірко вуглець, толуол, спирти, ефіри, анілін), а також пил, туман, дим
В Жовта з білою. Аерозольниий фільтер. Кислоті гази (хлор, сірчаний газ, сіркрвідень); синильна кислота, окиси азоту, хлористий водень, фосген
КД Сіра без аерозольного фільтру Аміак, суміш сірководня і аміаку
  З аерозольним фільтром, сіра з білою смугою Тех саме, а також пил, туман і дим
СО Біла з аерозольним фільтром Окис вуглецю
М Червона без аерозольного фільтру Органічна пара, кислі гази, миш”яковистий і фосфористий водень, аміак, суміші сірководню з аміаком

Промислові респіратори У-2к, РПГ-67 та Ру-60м

У-2к – респіратор проти пиловий. Призначений для захисту органів дихання від силікатної, металургійної, гірничорудної, цементної, вугільної, табачної та іншої пилюки.

РПГ-67 – респіратор протигазовий. Призначений для захисту органів дихання від небезпечних домішок у вигляді пари і газів(бензин, керосин, ацетон, бензол, спирт).

Він складається з умовної на пів – маски, пластмасових манжет з двома клапанами входу і одним виходу, запобіжним клапаном і кріпленням. У клапані вдиху вмонтовані фільтруючи патрон, який за призначенням спеціалізований: в залежності від токсичних властивостей небезпечних речовин. Патрони відрізняються за складом поглиначів, озонні -за маркуванням сітки патронів. РПГ-67 використовується при граничнодопустимих концентраціях (ГДК) в 10-15 разів (не стосується високотоксичних речовин) синильної кислоти, миш’яковистого і фтористого водню та інших.

РУ-60м – респіратор універсальний, призначений для захисту органів дихання від небезпечних домішок у повітрі (пара, газ, аерозоль).

Він складається з гумової на півмаски, двох фільтруючих патронів, пластмасових манжетів з клапаном вдиху і видиху та кріплення.

Фільтруючі патрони мають земну кришку для заміни фільтрів за мірою запилення. Фільтруючий патрон спеціалізований в залежності від токсичних властивостей домішок. Патрони відрізняються за складом поглиначів та маркірування.

 

Крім промислових респіраторів на виробництві використовуються автономні дихальні апарати. Вони призначені для захисту органів дихання в повітрі з об’ємною долею кисню 18% і об’ємною долею небезпечних домішок більше 0, 5%. Це може бути звичайний шланговий протигаз, який складається з маски, двох гофрованих трубок для очищення повітря від пилу, рятувального поясу, сигнальної рятувальної мотузки і пристрою для кріплення кінців шлангу з фільтром у зоні чистого повітря.

2. ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ШКІРИ І МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

 

В умовах радіаційного, хімічного і бактеріологічного ураження виникає необхідність у захисті усього тіла людини. Ці засоби класифікуються за принципом захисту і способу виготовлення.

За принципом захисту, вони бувають фільтруючи і ізолюючі.

За способом виготовлення – спеціальні(табельні) і підручні.

Ізолюючі засоби захисту шкіри виготовляються з тканини з гумою і застосовуються при тривалому знаходженні людей на зараженій місцевості, під час виконання робіт з знезараження в осередках ураження і в зонах зараження. До ізолюючих засобів захисту відносяться: легкий захисний костюм Л-1, захисний комбінезон, костюм і загальновійськовій захисний комплект.

Л-1 складається з сорочки з капюшоном, штанів з панчохами, двопалих рукавичок і сумки для зберігання костюму.

Захисний комбінезон складається з шитих в одне ціле куртки, штанів і капюшона; до нього додається: підшлемник, гумові чоботи і гумові рукавички.

Костюм відрізняється від комбінезона тим, що куртка з капюшоном і штанами є самостійними окремими частинами.

Загальновійськовий захисний комплект складається з захисного плаща із капюшоном, захисних панчіх і рукавичок.

До підручних засобів захисту шківи відносять накидки і плащі з тканини з гутою чи синтетичних плівок.

Як засоби захисту шкіри можна використовувати спортивну одежу, робочі, шкільні костюми (куртки, штани), ватники та іншу одежу. Для захисту голови треба пошити капюшон з щільної тканини. Для захисту рук використовуються рукавички, для ніг – гумові черевики та інше взуття.

Для підвищення захисних властивостей одежі її пропитують пастою К-4 чи мильно –олійною емульсією на основі мінеральних і рослинних олій (масел). Один літер пасти розчиняють в двох літрах води. І цим розчином змочують одежу. Для виготовлення емульсії треба в двох літрах води розчинити 250-300 г господарського мила, добавити 0, 5 л мінеральної або рослинної олії, потім розчин нагріти і опустити в нього підготовлений комплект одежі. В обох випадках одежу трохи віджати і висушити на відкритому повітрі.

На промислових об’єктах, де можлива небезпека радіаційного опромінення, радіаційного забруднення, отруєння СДОР, ураження електричним струмом, дією високих чи низьких температур застосовується спеціальний захисний одяг та взуття.

До медичних засобів захисту відносяться пакети перев’язувальні і індивідуальні (ППІ), індивідуальні протихімічні пакети (ІПП) і аптечки індивідуальні (АІ).

ППІ призначений для накладання стерильних пов’язок на рани і опіки. при накладанні пов’язок необхідно:

- Надірвати пакет. Витягнути шпильку, закріпити її на одежі;

- Лівою рукою взяти кінець бинта, а правою – скатку бинта і розгорнути його;

- Натиснути подушечки не доторкаючись ними інших предметів, на рану або потік тією стороною, яка непрошита чорними нитками;

- Прибинтувати подушечки, а кінець бинта закріпити шпилькою.

Аптечка індивідуальна (АІ-2) складається з засобів захисту і призначена для надання самодопомоги при пораненнях і опіках (для зняття болю) і запобігання або послаблення ураження фосфорорганічними СДОР, бактеріальними засобами і радіоактивними речовинами.

Протибольовий1 засіб застосовується при переломах, ранах, опіках, знаходиться у гнізді АІ у шприц-тюбику.

Як застосовувати шприц-тюбик? Візьміть шприц-тюбик з аптечки лівою рукою за ребристий ободок, а правою – за корпус тюбика і енергійно поверніть його до упору по ходу годинникової стрілки. Потім зніміть ковпачок, який захищає голку і утримуючи шприц-тюбик голкою до гори, витисніть з нього повітря до появлення краплин рідини з кінцівки голки. Після цього не торкаючись голки руками, введіть її в м’які тканини бедра або руки, і видавіть зміст шприц-тюбика. Вийміть голку не розжимаючи пальців. В екстрених випадках укол можна зробити через одежу.

Засіб для попередження отруєння фосфорорганічними СДОР (Антидот) знаходиться у гнізді №2 круглому каналі червоного кольору. Приймають його за сигналом “Хімічна небезпека”- 1 таблетку, потім зразу ж надівають протигаз. Під час появи і зростання ознак отруєння слід прийняти ще одну таблетку. Повторно приймати препарат рекомендується не раніше ніж через 5 – 6 годин.

Протибактеріальний засіб № 1 розмішений в гнізді № 6 в двох однакових чотирьох граних пеналах без окрасу. Приймати належить у випадку наявності бактеріальних засобів при інфекційному захворюванні, а також під час поранень і опіків. Спочатку приймають зміст одного пеналу(зразу 5 таблеток), потім через 6 годин приймають зміст другого пеналу (також 5 таблеток).

Протибактеріальний засіб № 2 знаходиться у гнізді у великому круглому пеналі без окрасу. Використовувати його слід при шлунково-кишковому розладі, який виник опромінюванні. У першу добу приймають 7 таблеток (за 1 прийом, а у наступні 2 доби по 4 таблетки).

Радіозахисний засіб № 1 знаходиться у гнізді № 4 у двох 8-гранних пеналах рожевого кольору. Цей препарат приймають за сигналом “Радіаційна небезпека” – 6 таблеток за 1 прийом. При загрозі опромінювання, але не раніше ніж через 4-5 годин після першого прийому рекомендується прийняти ще 6 таблеток.

Радіозахисний засіб № 2 знаходиться у гнізді № 6 у 4-гранному пеналі білого кольору. Приймати його необхідно по 1 таблетці на добу у термін 10 після випадіння радіоактивних речовин при вживанні свіжого молока.т в першу чергу препарат треба давати дітям.

Протиблювотний засіб знаходиться у гнізді № 7 у круглому пеналі блакитного кольору. Відразу після опромінювання, а також після появи нудоти, ушибу голови рекомендується прийняти 1 таблетку. Якщо нудота продовжується, слід приймати по 1 таблетці через 3 - 4 години.

ПРИМІТКА: дітям до 8 років на 1 прийом давати 1\4 дози дорослої людини, дітям від 8 до 15 років – 1/2 дози дорослої людини. З перелічених засобів радіозахисний засіб № 2 протибольовий дають в повній дозі.

Індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) призначається для знезараження капельно – рідких отруйних речовин на тілі і одежі людини.

Пакет з скляного флакону з дегазуючим розчином і 4 ватно – марлевих тампонів. Коли необхідно, тампони змочують рідиною з флакону і притирають уражені ділянки шкіри і обличчя.

ПАМ”ЯТАЙТЕ! Рідина ІПП-8 отруйна й небезпечна для очей!

Якщо немає ІПП-8, тоді, знезараження капельно рідких СДОР можна робити побутовими хімічними засобами (3% розчин перекису водню – 1л, їдкий натр – 30г, який змішують перед застосуванням). Або 150г силікатного клею і 1л 3% перекису водню. Спосіб застосування такий самий як і рідини ІПП-8.

 

 







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 980. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия