Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Шлангові ізолюючі дихальні апарати

Шлангові ізолюючі дихальні апарати (протигази) забезпечують органи дихання чистим повітрям через сполучні шланги.

До шлангових апаратів можна віднести також пневмо костюми, що забезпечують захист не лише органів дихання, але і усього тіла людини. Шлангові ІДА підрозділяються на два типи: саме всмоктуючі шлангові апарати, в яких повітря до органів дихання поступає з чистої зони за рахунок зусиль людини; шлангові апарати з примусовим поданням чистого повітря в лицьову частину за допомогою повітродувок, вентиляторів або від компресорів після його попереднього очищення.

Шлангові ІДА другого типу мають деякі переваги перед ЗІЗ, що фільтрують, а саме: працездатність в них визначається в основному фізіологічними можливостями людини; надмірний подмасочное тиск гарантує відсутність підсосу забрудненого повітря, відсутність запітнінь стекол лицьової частини і опору вдиху.

Шлангові ІДА в основному застосовуються при виконанні робіт по ремонту і очищенню різних місткостей (цистерн, котлів), при ремонті колодязів, димарів, підвальних і інших приміщень, де можуть скупчуватися шкідливі газоподібні домішки.

При використанні шлангових ІДА роботи повинні вестися тільки у присутності другої людини, яка у разі потреби допомагає першому вийти із загазованого приміщення.

Протигаз шланговий ПШ- 1 (мал. 5.9) є засобом зашиті безнапірного типу і розрахований на одного працюючого. Він складається з шлем-маски (трьох ростов: 1, 2, 3-го), двох сполучних трубок, воздухо рукава, що підводить, коробки, що фільтрує, для очищення вдихуваного повітря від пилу, рятувального пояса з плечовими тасьмами, сигнально-рятувального мотузка і штиря для зміцнення кінця рукава з коробкою, що фільтрує, в зоні чистого повітря. Протигаз ПШ- 1 рекомендується використати при малих і середніх навантаженнях в тих випадках, коли чисте повітря можна набирати на відстані не більше 10м від робочого місця.

 

Мал. 5.9. Протигаз шланговий : а) ПШ- 2; б) ПШ- 1; 1 - фильтрующе- поглащаюшая коробка; 2 - лицьова частина; 3 - сполучна трубка; 4 - воздухоподводящий рукав; 5 - електровентилятор з фильтрующе-поглащающей системою

 

Протигаз шланговий ПШ- 2 є засобом захисту з примусовим поданням чистого повітря і розрахований на одночасне забезпечення захисту органів дихання двох працюючих на видаленні 20 м від повітродувки або одного працюючого на видаленні до 40 м. У апараті передбачено подання повітря за допомогою електродвигуна, а також шляхом обертання повітродувки вручну.

Комплектність і призначення протигаза ПШ- 2 аналогічні протигазу ПШ- 1, тільки додаткові елементи є тільки в двох комплектах, а довжина воздухоподводящих рукавів складає 20м і сигнальних вірьовок 25м. Кількість повітря, що подається під кожну лицьову частину при обертанні повітродувки електродвигуном або вручну при 60 про/мін, не менше 50 л/мін.

 

Прості засоби індивідуального захисту органів дихання

Найбільше застосування в системі цивільного захисту мають респіратори Р- 2 і " Пелюстка" (мал. 5.10) для захисту органів дихання від радіоактивного і грунтового пилу, а також при діях у вторинній хмарі бактерійних засобів:

Мал. 5.10. Загальний вигляд респіраторів : а) Р- 2; б) "Пелюстка»

Респіратор Р- 2 є напівмаскою, що фільтрує, 1, забезпечену двома клапанами вдиху 2, одним клапаном видиху 3 (із запобіжним клапаном), оголовьем 3, що складається з еластичних (що розтягуються) тасьомок, що не розтягуються, і носовим затиском 4.

Респіратор " Пелюстка" виготовляється з матеріалу ФПП (фільтр Петрянова перхлорвиниловый). Особливістю цього матеріалу є те, що він несе високі електричні заряди, які різко підвищують ефективність уловлювання аерозолів.

Наявність електростатичного заряду у матеріалів ФПП надає їм не лише високі властивості, що фільтрують, але і служить також засобом, що забезпечує м'яке і надійне ущільнення (прилипання) респіратора по лінії його прилягання до обличчя людини, що дозволяє виключити проскакування повітря в подмасочное простір.

Проти запорошена тканинна маска ПТМ- 1 і ватно-марлева пов'язка мають теж призначення, що і респіратори Р- 1 і " Пелюстка". При захисті від ОХР вони можуть застосовуватися, як виняток, якщо їх змочити спеціальним розчином, залежно від типу ОХР. Виготовляє маски і пов'язки переважне саме населення.

Маска складається з двох основних частин - корпусу і кріплення (мал. 5.11, а). Корпус робиться з 2-4 шарів тканини. У нім вирізуються оглядові отвори і вставляються стекла. На голові маска кріпиться смугою тканини, пришитої до бічних країв корпусу, а щільність прилягання забезпечується за допомогою гумок у верхньому шві і поперечною, пришитою до бічних країв корпусу, а також за допомогою зав'язок в нижньому шві кріплення.

Ватно-марлева пов'язка(мал. 5.11, б). Для її виготовлення потрібно шматок марлі розміром 100x50см. На марлю накладається шар вати завтовшки 1-2см, завдовжки 30см, шириною 20см.

Мал. 5.11. Проти запорошена тканинна маска ПТМ- 1(а) і ватно-марлева пов'язка (б)

 

Марлю з обох довгих сторін загинають і накладають вату. Кінці підрізують уподовж на відстані 30-35см так, щоб утворилися дві пари зав'язок. При необхідності пов'язкою закривають рот і ніс; верхні кінці зав'язують на потилиці, нижні - на темряві. У вузькі смужки по обидві сторони носа закладають грудочки вати. Для захисту очей використовуються протизапорошені захисні окуляри.


Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 293. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия