Студопедия — Довідником називається об'єкт програми, що дозволяє користу вачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Довідником називається об'єкт програми, що дозволяє користу вачу вводити, зберігати і одержувати інформацію, структуруючи її у вигляді дерева






Довідник - це список деревовидної структури, де зберігається інформа ція про різні об'єкти. Інформація зберігається у вигляді записів, всі вузли дерева зберігають записи однієї структури, яка вміщує різні величини. Набір цих величин для кожного довідника довільний за виключенням двох рядкових величин: когда об'єкта і значення об'єкта. Код об'єкта є унікальним для даного довідника і дозволяє посилатися на цей об'єкт з інших місць програми. Значення об'єкта - довільний рядок введений користувачем (зазви чай це назва об'єкта). Для кожного об'єкта зберігається історія зміни значен ня цього об'єкта. Список доступних користувачу довідників визначається на етапі настройки конфігурації задачі і надалі не змінюється, однак користу вач може редагувати існуючі довідники, додаючи в них інформацію.

Перегляд довідника

Для перегляду довідника використовуються загальні прийоми роботи з табличною частиною форми.

Рядки в довіднику можуть бути двох типів:

ü елементи довідника;

ü найменування груп довідника.

Розкрити групу в довіднику можна таким способом - двічі клацніть мишею на знаку + в рядку таблиці з найменуванням потрібної групи.

У результаті буде відкрита для перегляду обрана група, знак + зміниться. Назва цієї групи і всіх груп верхніх рівнів будуть видані в перших рядках таблиці. Для багаторівневих довідників може вмикатися і вимикатися ре жим ієрархічного списку. При ввімкненому режимі з'являються тільки елеме нти верхнього рівня, а після переходу в деяку групу тільки елементи, підле глі цій групі. Якщо режим Иерархический список вимкнений, то з'являю ться всі елементи довідника. Звичайно цей режим вимикають для пошуку деякого елемента, якщо не відомо, у яку групу він входить.

Переключення режиму виконується:

ü пунктом Иеархический список меню Действия;

ü кнопкою панелі інструментів.

Якщо режим увімкнений, у меню Действия біля пункту Иерархический список стоїть знак, а відповідна кнопка в панелі інструментів натиснута.

Коли вікно довідника відкривається для перегляду чи вибору з нього потрібного елемента, рядки в довіднику можуть бути упорядковані за кодом, найменуванням елементів чи довільним реквізитом, якщо це обумовлено конфігурацією системи. Порядок сортування можна задати в меню Действия головного меню програми, пункт Сортировка.

Для швидкої зміни порядку сортування можна також використовувати клавіші:

ü Ctrl+1 для упорядкування рядків за кодами елементів;

ü Ctrl+2 для упорядкування рядків за найменуванням елементів;

ü Ctrl+З за довільним реквізитом.

Введення в довідник нового елемента

Для введення нового елемента в довідник:

ü натисніть кнопку на панелі інструментів вікна довідника;

ü натисніть клавішу Іns.

Якщо необхідно, щоб новий елемент, що вводиться

Якщо необхідно, щоб новий елемент, що вводиться в багаторівневий до відник, відразу потрапив у визначену групу цього довідника, то перед вве денням елемента варто перейти в цю групу.

Зауваження. Якщо для багаторівневого довідника відключено показ у вигляді ієрархічного списку (пункт " Иерархический список" меню Действия головного меню програми), введення нового елемента в довідник заборонено.

Введення в довідник нової групи

Для введення нової групи в багаторівневий довідник виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть кнопку н а панелі інструментів вікна довідника;

ü натисніть клавіші Ctrl+9:

ü у головному меню програми відкрийте меню Действия і в цьому меню виберіть пункт Новая группа. Якщо необхідно, щоб нова група, що вводи ться в багаторівневий довідник, відразу потрапила у визначену групу довід ника, то перед уведенням варто перейти в цю групу.

Редагування елемента довідника

Для редагування елемента необхідно установити курсор в осередок довід ника, значення якого потрібно відредагувати, і натиснути клавішу Еntег; двічі клацнути на ній мишею. Якщо редагування відбувається в довіднику, відкри тому для вибору елемента, для переключення осередку в режим редагування

варто натискати клавіші Shift+Enter.

При редагуванні реквізиту можна переміщатися в інші графи рядка, використовуючи клавіші ТаЬ i Shift+ТаЬ. Для закінчення редагування реквізиту варто натиснути клавішу Entег.

Щоб відмовитися від редагування реквізиту, варто натиснути клавішу Еsс. Стрічка повернеться в режим перегляду, і в ньому буде відновлено значення реквізиту, що існувало до редагування.

Видалення (помітка на видалення) елемента довідника

Для помітки на видалення або видалення елемента довідника помістіть курсор на рядок з елементом, що видаляється, і виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть клавішу Del;

ü натисніть мишею кнопку на панелі інструментів вікна довідника.

Після відповіді Так на запит про видалення чи помітці на видалення елемент довідника буде вилучений (позначений на видалення). Якщо елемент позначається на видалення, це буде відображатися в зміні умовного значка в крайній лівій графі таблиці.

Скасування помітки на видалення елемента довідника

Для скасування помітки на видалення елемента довідника помістіть курсор на рядок з раніше позначеним елементом і виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть клавішу Del;

ü натисніть мишею кнопку панелі інструментів вікна довідника чи виберіть пункт Отменить пометку на удаление у меню Действия головного меню програми.

Після відповіді Так на запит про скасування помітки на видалення елемент довідника буде " відновлено". Це буде відображено в зміні умовного значка в крайній лівій графі таблиці.

Копіювання елемента довідника

Новий елемент чи групи можуть бути введені в довідник шляхом копіювання вже існуючого елемента чи групи. Для цього помістіть курсор на рядок з елементом чи групою, що будуть використовуватися як зразок, і виконайте одну з наступних дій:

ü натисніть клавішу F9;

ü натисніть мишею кнопку н а панелі інструментів вікна довідника;

ü виберіть пункт Копировать у меню Действия головного меню програми.

Друкування довідника

Після натискання кнопки Печать на підставі заповнених реквізитів діалогу буде побудована друкована форма.

Створена друкована форма відкривається в редакторі таблиць. Якщо у вікні редактора видно тільки частину форми, можна використовувати клавіші керування курсором і лінійки прокручування для перегляду іншої її частини.

При необхідності автоматично побудована друкована форма може бути відредагована. Щоб мати таку можливість, потрібно в редакторі таблиць увікну ти режим редагування, вибравши пункт Только просмотр у меню Вид

головного меню програми.

Відредагована друкована форма може бути збережена у файлі на диску. Для цього варто вибрати пункт Сохранить чи Сохранить как у меню Файл головного меню програми.

Для виводу друкованої форми на принтер потрібно в меню Файл головного меню програми вибрати пункт Печать. На екран буде виданий стандартний діалог для настроювання параметрів друку.

У цьому діалозі варто встановити необхідні параметри друку: вибрати принтер, діапазон сторінок для друку, кількість копій, і натиснути кнопку ОК для виконання друку.

При необхідності перед друком можна переглянути форму в тому вигляді, в якому вона буде надрукована. Для цього варто вибрати пункт Просмотр у меню Файл головного меню програми.

При перегляді можна використовувати кнопки След. і Пред. для виклику на екран наступної і попередньої сторінок документа, що переглядається, і кнопку для переключення в режим одночасного перегляду двох сторінок документа і назад.

Дія зміни масштабу зображення можна використовувати мишу чи кнопки Розгорнути і Згорнути.

Якщо вказівник миші знаходиться в межах документа, що

переглядається, натискання лівої кнопки дискретно збільшує масштаб зображення. Існує три фіксованих масштаби перегляду, при досягненні найбільшого натискання лівої кнопки миші знову показано документ у самому дрібному масштабі.

Натискання кнопки Розгорнути збільшує масштаб на один крок, натискання кнопки Згорнути - зменшує.

Для виходу з режиму попереднього перегляду варто натиснути кнопку







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 589. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Методы анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия   Содержанием анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия является глубокое и всестороннее изучение экономической информации о функционировании анализируемого субъекта хозяйствования с целью принятия оптимальных управленческих...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия