Студопедия — Приклад платіжного балансу країни
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Приклад платіжного балансу країни






Рахунок платіжного балансу Кредит Дебет Сальдо
І Поточний рахунок      
А. Товари і послуги     Баланс товарів і послуг
1. Товари     Торговельний баланс
2. Послуги (нефакторні)     Баланс послуг
2.1 Транспортні послуги      
2.2 Туризм      
2.3 Послуги зв’язку      
2.4 Будівельні послуги      
2.5 Страхові послуги      
2.6 Фінансові послуги      
2.7 Інформаційні послуги та інші      
Б. Доходи від факторних послуг     Чистий зовнішній дохід
1. Оплата праці      
2. Доходи від інвестицій      
В. Поточні перекази     Чисті поточні перекази
ІІ. Рахунок капіталу і фінансів      
А. Рахунок капіталу      
1. Перекази капіталу      
2. Придбання/продаж не фінансових активів      
Б. Фінансовий рахунок      
1. Прямі інвестиції     Чисті прямі іноземні інвестиції
1.1 За кордоном      
1.2 В економіку країни      
2. Портфельні інвестиції      
2.1 Активи      
2.2 Зобов’язання      
3. Інші інвестиції      
3.1 Активи      
3.2 Зобов’язання      
4. Резервні активи     Баланс офіційних розрахунків
4.1 Монетарне золото      
4.2 Спеціальні права запозичення      
4.3 Резервна позиція в МВФ      
4.4 Іноземна валюта      
Статистичні розбіжності      
Баланс -   -

Згідно з методикою МВФ, класифікація статей платіжного балансу ґрунтується на виокрем­ленні двох основних розділів: " Поточний раху­нок" та " Рахунок капіталу і фінансів";.

Поточний рахунок узагальнює статистичні дані про рух між країною та рештою світу реальних ресурсів (това­рів, послуг, доходів). У ньому виділяють три широкі категорії: това­ри і послуги (нефакторні), доходи від факторних послуг і поточні перекази.

Імпорт країни зобов'язує її платити решті світу, а це зменшує запаси іноземної валюти в банках країни. Різницю між експортом та імпортом називають торговельним балансом. Торго­вельний баланс країни активний, якщо її експорт перевищує імпорт, і пасивний, якщо імпорт перевищує експорт.

Баланс товарів і послуг країни — це різниця між: її експортом товарів і послуг та її імпортом товарів і послуг.У другому розділі платіжного балансувідображаються потоки ка­піталу і фінансів. Це рух коштів, будь-яких зобов'язань і вимог, що виникають між резидентами різних країн при взаємних розрахунках за товари і послуги, позиках грошей або товарів, погашенні боргів, інвестиціях у нерухоме майно, цінні папери та інші активи за кордо­ном.

Рахунок капіталу і фінансів об'єднує два самостійні рахунки — рахунок капіталу та фінансовий рахунок. Рахунок капіталу враховує перекази капіталу і придбання (продаж) нефінансових активів.

Фінансовий рахунок відображає операції з активами і зобов'язання­ми (пасивами) резидентів стосовно нерезидентів. Активи і зобов'язан­ня класифікуються на такі чотири групи: прямі інвестиції, портфельні інвестиції, інші інвестиції та резервні активи.

До прямих належать такі інвестиції, коли іноземний інвестор во­лодіє десятьма і більше відсотками звичайних акцій акціонерного товариства. Збільшення прямих інвестицій нерезидентів в еконо­міку країни і зменшення прямих інвестицій резидентів за кордоном відображаються у кредиті. Збільшення інвестицій резидентів за кор­дон і зменшення інвестицій нерезидентів відображаються у дебеті.

До портфельних інвестицій належать такі, коли іноземний інвестор володіє менш ніж 10% акціонерного капіталу, а також облігації та інші довгострокові цінні папери (держави і корпорацій), інструменти гро­шового ринку (короткострокові облігації, векселі), фінансові похідні інструменти (опціони, валютні ф'ючерси тощо).

До резервних активів належать суворо визначені активи, що перебувають у власності або під контролем центрального банку країни: золотий запас країни, спеціальні права запозичення, активи в іноземній валюті, резервна позиція країни в МВФ. Центральний банк використовує резервні активи для усунення диспропорцій платіжного балансу або для регулювання валютного курсу. У статті " Резервні активи" відображається їхня зміна на балансі центрального банку впродовж певного періоду. Сальдо статті " Резервні активи" називають балансом офіційних розрахунків.

Відповідно до принципів побудови платіжного балансу він зажди збалансований. Поняття «додатного сальдо» або «від’ємного сальдо» можна застосовувати лише до окремих його частин. В аналізі платіжного балансу звичайно виділяють сальдо торговельного балансу, балансу поточного рахунку, балансу рахунку капіталу та балансу офіційних розрахунків.

Зв'язок платіжного балансу і курсу валют проявляється в наступному:

- якщо платіжний баланс погіршується, сальдо стає від’ємне, то це країна більше витрачає грошей за кордоном на імпорт, ніж отримує від продажу за експорт вітчизняних товарів. Тоді на валютному ринку збільшується пропозиція національної валюти і зростає попит на іноземну валюту, що спрямовує курс національної валюти до зниження, її купівельна спроможность падає.

- і навпаки якщо платіжний баланс має позитивне сальдо має, то виникає тенденція до підвищення курсу національної валюти.

При цьому падіння курсу національної валюти стимулює вітчизняних експортерів і робить менш вигідним імпорт іноземних товарів.

 







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 650. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Броматометрия и бромометрия Броматометрический метод основан на окислении вос­становителей броматом калия в кислой среде...

Метод Фольгарда (роданометрия или тиоцианатометрия) Метод Фольгарда основан на применении в качестве осадителя титрованного раствора, содержащего роданид-ионы SCN...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия