Студопедия — Захист даних
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Захист даних






 

Microsoft Excel надає різні методи захисту даних від несанкціонованого доступу й зміни складу, структури й вмісту робочих книг, листів і комірок. Існують різні рівні захисту даних:

 

· робоча книга;

· лист;

· комірка.

 

Захист робочої книги від читання й запису. Файлу робочої книги можна нагадати два паролі:

 

· пароль на відкриття;

· пароль на запис.

 

Паролі створюються за допомогою команди меню Файл ► Сохранить как. У діалоговому вікні Сохранение документа виконується команда Сервис ► Общие параметры, що виводить нове діалогове вікно Параметры сохранения. Паролі на читання й запис змін у файл мають максимальну довжину - 15 символів, розрізняються рядкові й прописні букви. Нові паролі вводяться двічі, періодично повинні обновлятися. При відкритті файлу робочої книги за допомогою меню Файл ► Открыть виводиться діалогове вікно Введите пароль для ввода паролей. Якщо пароль не відомий, доступ до файлу блокується.

Захист робочої книги від структурних змін. Структурні зміни робочої книги пов'язані з переміщенням, видаленням, прихованням, відображенням, перейменуванням або вставкою листів, зміною розмірів, прихованням, показом і закриттям вікон. За допомогою команди меню Сервис ► Защита► Защитить книгу встановлюється захист книги при необхідності задається пароль довжиною до 255 символів. У паролі розрізняють рядкові й прописні букви. Для вне­сення змін у структуру робочої книги варто спочатку зняти захист за допомогою команди меню Сервис ► Защита ► Снять защиту книги (з введенням пароля, якщо він був установлений).

Захист листа робочої книги від структурних змін. Команда меню Сервис ► Защита ► Защитить лист забезпечує блокування змін вмісту комірок і елементів діаграм, захист від видалення, переносу, зміни значень або розмірів графічних об'єктів, зміни сценаріїв листа. Пароль у цьому випадку також можна задавати. Зняти захист можна командою Сервис ► Защита ► Снять защиту листа.

Захист комірок листа й приховання формул. За замовчуванням всі комірки листа автоматично захищені, якщо встановлено захист листа за допомо­гою команди меню Сервис ► Защита ► Защитить лист. Захист комірок перестає діяти після виконання команди меню Сервис ► Защита ► Снять защиту с листа. Для зняття захисту з окремих комірок при установці загального захисту листа треба:

 

· Виконати команду меню Сервис ► Защита ► Снять защиту с листа, ввести пароль, якщо необхідно.

· Виділити комірки таблиці, у які дозволене введення даних.

· Виконати команду Формат ► Ячейки, на вкладці Защита скасувати установку Защищаемая ячейка.

· Виконати команду Сервис ► Защита ► Защитить, ввести пароль, якщо необхідно, указати об'єкт захисту - Содержимое листа.

 

Приховання формул у комірках захищених листів. Виконати команду меню Сервис ► Защита ► Снять защиту листа, ввести пароль якщо необхідно. Виділити комірки, що містять формули, які варто захистити від зміни й сховати від перегляду. Виконати команду меню Формат ► Ячейки, на вкладці Защита указати Защищаемая ячейка, і Скрыть формулы. Виконати команду меню Сервис ► Защита ► Защитить лист, ввести пароль, якщо необхідно, указати об'єкт захисту Содержимое листа.

6.7. Операції з формулами, майстер функцій у табличному процесорі

 

6.7.1. Функціональна залежність компонентів у формулах

 

Формули складають основу обробки даних у табличному процесорі Mі-crosoft Excel. Компонентами формул є:

 

· знаки математичних операцій;

· вбудовані функції Microsoft Excel;

· константи (числової, текстові, дати, логічні);

· посилання на осередки;

· посилання на імена блоків осередків.

У формулах компоненти зв'язані функціональною залежністю, цей зв'язок можна графічно представляти за допомогою панелі інструментів Зависимости, що виводиться на екран командою Сервис ► Зависимости формул ► Панель зависимостей (рис. 6.18).

 

Рисунок 6.18. Панель інструментів Зависимости

 

Комірки електронної таблиці поділяються на залежні і ті що впливають на результат. Одна й та ж сама комірка може бути залежною від одних і така що впливає на інші комірки. Для аналізу залежностей комірок у формулах в панелі інструментів Зависимости використовуються такі кнопки:

Влияющие ячейки - для відображення стрілок від комірок (аргументів), від яких залежить значення поточної комірки з формулою. Для перегляду усіх зв’язків варто натиснути цю кнопку. Курсор при цьому повинний бути на комірці з формулою.

Зависимые ячейки - для відображення стрілок на комірки (функції), які явно залежать від значення поточної комірки (аргументу). Для перегляду зв'язку варто натиснути цю кнопку. Курсор повинний знаходитися на комірці з аргументом функції або на комірці з елементом формули.

Источник ошибки - для відображення всіх комірок, що впливають на поточну комірку, у якій міститься помилкове значення. Якщо помилки немає, стрілки не відображаються.

Обвести неверные данные - для відображення комірок, що не задовольняють умовам перевірки, що були встановлені командою Данные ► Проверка.

Создать примечание - для комірок з формулами вводяться необхідні коме­нтарі. Щоб вилучити примітку необхідно виконати команду Вид ► Примечание. Для видалення знака примітки необхідно виконати команду Удалить примечание на панелі інструментів Рецензирование.

Кнопки на панелі Зависимости: Убрать все стрелки, Убрать стрелки к влияющим ячейкам або Убрать стрелки к зависимым ячейкам - для вида­лення непотрібних ліній на листі. При побудові виразів у формулах вико­ристо­ву­ються такі знаки:

 

· арифметичні оператори: + (плюс), - (мінус), * (множення), / (розподіл), ^ (зведення в ступінь), % (відсотки);

· текстовий оператор & (амперсент) для об'єднання текстових послідовностей, кожна з який задається в подвійних лапках;

· реляційні оператори порівняння: = (знак рівності), > (знак більше), < (знак менше), > = (більше чи дорівнює) < = (менше чи дорівнює), < > (менше чи більше).

У формулах діапазон комірок вказуються за допомогою символу: (двокрапка). Якщо у формулі міститься кілька діапазонів комірок, тоді кожний діапазон відокремлюється один від одного через; (крапка з коми). Наприклад, СУМ(У1: У5; D1: D5). Для завершення уведення формул варто натиснути клавішу Enter або кнопку (галочка) у рядку формул - ознака підтвердження уведення формули. Для відмови від уведення формули варто натиснути клавішу Esc у рядку формули.

 

6.7.2. Редагування формул. Копіювання і переміщення формул

 

Для редагування формули необхідно установити курсор в комірку з формулою, а потім натиснути на клавішу F2 і редагувати формулу в комірці. Можна також редагувати в рядку формул без натиску клавіші F2. Для групових замін у формулах можна скористатися командою меню Правка ► Заме­нить, попередньо виконавши команду меню Сервис ► Параметры, на вкладці Вид указати параметри вікна - Формулы. У цьому випадку замість представлення значень у комірках виводяться формули.

Як і будь-які дані формули можна копіювати і переміщати в будь-яке місце - у межах листа, чи книги в іншу робочу книгу, результат залежить від виду посилань, у формулі: відносніпосилання автоматично змінюються (при цьому треба пам’ятати що, при копіюванні копіюються незмінно зв’яжи між формулою і даними) абсолютні - ні. Ознака абсолютного посилання по одній чи двом координатам адреси комірки є символ $.

Для вказівки абсолютного посилання необхідно встановити курсор на посилання і натиснути відповідне число раз клавішу F4, наприклад:

 

· =N3 - відносне посилання на комірку з адресою N3;

· =$N$3 - абсолютне посилання по двох координатах на комірку з адресою N3;

· =N$3 - абсолютне посилання по номеру рядка на комірку з адресою N3;

· =$N3 - абсолютне посилання по імені стовпця на комірку N3.

 

При копіюванні формул, у яких маються імена блоків, посилання на блоки не змінюються, їх можна вважати абсолютними.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 786. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Тема 2: Анатомо-топографическое строение полостей зубов верхней и нижней челюстей. Полость зуба — это сложная система разветвлений, имеющая разнообразную конфигурацию...

Виды и жанры театрализованных представлений   Проживание бронируется и оплачивается слушателями самостоятельно...

Методы анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия   Содержанием анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия является глубокое и всестороннее изучение экономической информации о функционировании анализируемого субъекта хозяйствования с целью принятия оптимальных управленческих...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия