Студопедия — ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №8
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №8






 

Тема: “Організація та менеджер”

Мета: Навчитися встановлювати на якій стадії розвитку знаходиться організація і виявляти зв’язок між змінами внутрішнього, зовнішнього середовища та тими вимогами, які пред’являють ці зміни до роботи менеджера.

Навчальні запитання:

1. Що таке життєвий цикл організації?

2. Які Ви знаєте стадії життєвого циклу організації?

3. Які ролі виконує менеджер в організації?

Запитання для роздумів:

1. Як Ви розумієте слова Ф. Ніцше: “Падаючого підштовхни …”?

2. Як забезпечити розвиток власної професійної кар'єри менеджера?

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. ■ Чи можна стверджувати про цілеспрямовану політику з боку західного суспільства щодо формування у наших людей системи цінностей, відмінних від традиційних? Чи можна і чи варто протидіяти проникненню елементів інших культур в Україну за умов глобалізації? Які традиційні моральні й культурні цінності властиві народу України? У якому напрямі слід формувати систему цінностей як основу культури вітчизняних організацій в умовах становлення ринкової економіки?

 

ІI. ■ Гра “Довідайтеся про проблеми оточуючих” (за джерелом 42)

Мета: Переконати членів групи, що необхідно бути уважним до проблем своїх службовців.

Підготовчий етап гри. Подивіться на бланк «Фактори роботи». Уважно ознайомтеся з його змістом.

Фактори роботи

Вказівки: Оцініть наступні пункти за десятибальною системою (1 - вища оцінка, 10 — нижча) відповідно до Ваших поглядів на ступінь важливості фактора, що робітники по всій країні вважають визначальним при ухваленні рішення про наймання на роботу.

1. Можливість просування по службі

2. Контроль над об’ємом роботи

3. Гнучкий робочий графік

4. Переваги обмежень

5. Безпека роботи

6. Тип роботи

7. Відкрите спілкування

8. Заробітна плата

9. Розміри організації

10. Стимул роботи (заохочення)

Основний етап гри. 1. Оцініть десять пунктів бланка «Фактори роботи» за десятибальною системою (1 - найвища оцінка, 10 - найнижча). Таким чином, будуть прокласифіковані фактори, що враховуються робітниками при прийнятті рішення про наймання на роботу. Результати занесіть у перший стовпчик.

2. Викладач доводить до відома студентів середньостатистичну оцінку. Її заносять у другий стовпчик і підраховують абсолютну арифметичну різницю за кожним показником (без обліку позитивного чи негативного знака); результат заносять у третій стовпчик. Знаходять загальну суму.

3. Повторюють процедуру в мікрогрупах, вказуючи оцінку групи в колонці 4. Здійснюють підрахунок абсолютної арифметичної різниці, поміщаючи рахунок для групи в колонку 5.

Заключний етап гри. Обговорюють запитання:

1. Наскільки точним виявився кожен учасник? (ідеальний рахунок 0).

2. Чому ми можемо бути не в курсі уподобань і потреб службовців?

3. Що може кожний з нас зробити, щоб про них довідатися?

4. Яка робота пройшла краще: індивідуальна чи в групах?

5. Які фактори сприяють успіху групи при виконанні завдань?

 

ІІІ. D Визначте свій творчий потенціал за допомогою тесту “Який Ваш творчий потенціал? ”[6 (c. 205 - 208)]:

Виберіть один із запропонованих варіантів відповідей:

1. Чи вважаєте Ви, що навколишній світ може бути поліпшеним?

а) так, вважаю;

б) ні, він і так досить добрий;

в) так, але тільки в дечому.

2. Чи думаєте Ви, що самі можете брати участь у значних змінах навколишнього світу?

а) так, здебільшого;

б) ні;

в) так, у деяких випадках.

3. Чи вважаєте Ви, що деякі з Ваших ідей сприяли значному прогресу в тій сфері діяльності, в якій Ви працюєте?

а) так;

б) так, за сприятливих обставин;

в) тільки до певної міри.

4. Чи вважаєте Ви, що в майбутньому досягнете такого рівня, що. зможете щось принципово змінювати?

а) так, напевно;

б) це малоймовірно;

в) можливо.

5. Коли Ви вирішуєте щось вдіяти, чи думаєте Ви, що свої наміри здійсните?

а) так;

б) часто думаю, що не зумію;

в) часто думаю, що зумію.

6. Чи відчуваєте Ви бажання взятися за справу, якої абсолютно не знаєте?

а) так, невідоме мене приваблює;

б) невідоме мене не цікавить;

в) усе залежить від характеру цієї справи.

7. Вам доводиться займатися незнайомою справою. Чи відчуваєте Ви бажання домогтися в ній досконалості?

а) так;

б) задовольняюся тим, чого зміг досягти;

в) так, але тільки тоді, коли мені це подобається.

8. Якщо справа, яку Ви не знаєте, Вам подобається, чи бажаєте Ви знати про неї все?

а) так;

б) ні, я хочу навчитися тільки основному;

в) я хочу задовольнити свою цікавість.

9. Коли Ви зазнаєте невдачі, то:

а) роблю далі свою справу, навіть коли очевидно, що перешкоди нездоланні;

б) махаю рукою на цей замір, бо розумію, що він нереальний;

в) якийсь час стою на своєму, всупереч здоровому глузду.

10. По-Вашому, професію треба вибирати, виходячи з:

а) своїх можливостей, подальших перспектив для себе;

б) стабільності, значимості потрібної професії, потреби в ній;

в) переваг, які вона забезпечить.

11. Подорожуючи, змогли б Ви легко зорієнтуватися на маршруті, яким уже пройшли?

а) так;

б) ні, боюся збитися зі шляху;

в) так, але тільки там, де місцевість мені сподобалася й запам'яталася.

12. Чи зможете Ви відразу після якоїсь розмови згадати, про що говорилося?

а) так, без зусиль;

б) усього згадати не зможу;

в) запам'ятаю тільки те, що мене цікавить.

13. Коли Ви чуєте слово незнайомої Вам мови, чи зможете повторити його по складах, без помилок, навіть не розуміючи його значення?

а) так, без зусиль;

б) так, якщо це слово легко запам'ятовується;

в) повторю, але не зовсім правильно.

14. У вільний час Ви здебільшого:

а) залишаюсь на самоті;

б) перебуваю в колі друзів;

в) мені байдуже, буду я сам чи в компанії.

15. Ви займаєтесь якоюсь справою. Вирішуєте припинити це заняття тільки тоді, коли:

а) справа завершена і мені здається, що на " відмінно";

б) мені ще не все вдалося зробити;

в) я більш-менш задоволений результатом.

16. Коли Ви одні:

а) люблю мріяти про якісь навіть абстрактні речі;

б) за всяку ціну намагаюся знайти собі конкретне заняття;

в) інколи люблю помріяти, але про речі, пов'язані з моєю роботою.

17. Коли якась ідея захоплює Вас, то Ви будете думати про неї:

а) незалежно від того, де і з ким я знаходжусь;

б) я можу робити це тільки наодинці;

в) тільки там, де буде не занадто гамірно.

18. Коли Ви відстоюєте якусь ідею:

а) можу відмовитися від неї, якщо вислухаю переконливі аргументи опонентів;

б) залишусь при своїй думці, які б аргументи не вислухав;

в) зміню свою думку, якщо опір виявиться надто сильним.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 547. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия