Студопедия — ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №9
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №9






 

Тема: Визначення місії та цілей організації.

Мета: Узагальнити знання про цілепокладання в управлінні; переконатись у необхідності якісного встановлення цілей; навчитися формулювати генеральну ціль організації; розвивати уміння ставити реалістичні цілі та розробляти конкретні дії для їх досягнення; встановити пріоритетні цілі навчання студентів та діяльності університету.

Навчальні запитання:

1. Чому цілепокладання вважають базовим елементом управління?

2. За якими ознаками класифікують цілі організації?

3. Які Ви знаєте види цілей організації?

4. Як саме визначають місію і встановлюють цілі організації?

Запитання для роздумів:

1. Чи можливо прогнозувати розвиток середовища прямого впливу і середовища непрямого впливу в інтересах організації?

2. Більшість менеджерів розуміють значимість цілепокладання у менеджменті, але чому ж так важко управляти підприємством за стратегічними цілями? Як це побороти на практиці?

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. ■ На основі даних, отриманих при виконанні домашнього завдання, дайте обґрунтовані відповіді на запитання:

- Які фактори враховуються українськими робітниками при прийнятті рішення про наймання на роботу? Чи відрізняється перелік цих факторів від такого ж переліку, складеного на основі опитування англійських працівників?

- Яким виявився “рівень життєдіяльності» вашої групи?

 

II. ■ Гра “Причина діяльності університету та мета навчання студента”.

Мета: Встановити пріоритетні цілі навчання студентів та діяльності університету.

Підготовчий етап гри. Ще великий Санека сказав: “Коли людина не знає, в яку гавань вона тримає шлях, ні один вітер не буде дути в потрібному напрямку”. Отож, чесно дайте відповіді на запитання:

1. Для чого Ви навчаєтеся в університеті?

2. Для чого працює наш університет?

Відповіді оформіть на окремому аркуші паперу у такому порядку, як були поставленні запитання. Аркуш складіть і вкиньте до кошика, який стоїть на першому столі. Не пишіть на аркуші своє прізвище та ім’я.

Основний етап гри.

Викладач по черзі дістає з кошика записки, зачитує вслух їх зміст, а Ви сортуєте їх за наступною схемою (ставлячи палички у відповідні чарунки):

 

№ п/п Кого стосується 1 група 2 група 3 група
Студентів      
Університету      

 

Розподіл відповідей по групах здійснюйте, опираючись на приведений нижче розподіл по групах відповідей на запитання “Для чого Ви працюєте? ”

а) середньовічних каменярів:

 

1 група “Щоб мати їжу”
2 група “Щоб обтесати камені для цієї стінки”
3 група “Щоб побудувати цей чудовий замок”

б) нинішніх бізнесменів:

 

1 група “Заради хліба насущного” “Щоб утримувати сім’ю” “Щоб купити будинок (автомобіль і т.д.)” “Щоб виконати те, що на сьогодні є важливим” “Щоб у вільний час насолоджуватись життя” “Щоб здобути певну незалежність від суспільства і розпоряджатися отриманими коштами на свій розсуд”
2 група “Щоб виготовити даний товар, виконати ті функції, яких від мене чекають, аби виправдати сподівання робітників”
3 група “Щоб створити кращий світ”

Підрахуйте кількість відповідей у кожній чарунці таблички і зробіть висновок щодо пріоритетності цілей навчання студентів в університеті та розуміння пріоритетності цілей діяльності університету студентами Вашої групи.

Заключний етап гри. Звірте свої результати й результати роботи інших студентів. Обговоріть отримані результати. Прочитайте “інформацію в допомогу студентам” і зробіть висновок щодо того, яка група відповідей має переважати і яка дійсно переважає. Запишіть загальний висновок щодо того, якими мають бути цілі навчання студентів, цілі діяльності університету, беручи за основу третій варіант (групу) відповідей.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 561. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия