Студопедия — ЕТАПИ ВИКОНАННЯ дипломної РОБОТИ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЕТАПИ ВИКОНАННЯ дипломної РОБОТИ






Виконання дипломної роботи складається з таких основних етапів:

1) визначення напряму дослідження;

2) вибір і затвердження теми та плану дипломної роботи;

3) проведення досліджень і написання роботи;

4) оформлення дипломної роботи;

5) підготовка до публічного захисту і захист роботи. Графік виконання дипломної роботи затверджується на початку навчального року, контролюється науковим керівником і кафедрою. При порушенні графіка студент може бути недопущений до захисту дипломної роботи.

Визначення напряму дослідження

Визначення напряму дослідження здійснюється, виходячи з наукових інтересів студента, тематики наукових досліджень кафедри, замовлень підприємств тощо.

Вибираючи напрям дослідження, доцільно користуватися запропонованим переліком тем, проте він не є обов'язковим і може уточнюватись або доповнюватись за бажанням студента та його наукового керівника.

Вибір і затвердження теми та плану дипломної роботи

Тема дипломної роботи повинна бути актуальною, мати теоретичне і прикладне значення, відповідати сучасному стану та перспективам розвитку економічної науки і господарської практики.

Студент може скористатися тематикою ДР, яку розробляє і щорічно переглядає кафедра. Йому надається право запропонувати свою тему з необхідним обґрунтуванням її дослідження.

Тема роботи має бути погоджена як з кафедрою, що випускає, так і з організацією, на матеріалах якої вона буде виконуватися.

Обираючи тему, слід ураховувати її актуальність для підприємства, можливість одержання відповідних матеріалів (планових, звітних, статистичних), проведення власних спостережень, розрахунків, експериментів, наявність літературних джерел, власні напрацювання.

Обов'язковою вимогою до дипломної роботи є її корисність і практична цінність. ДР має бути написана на матеріалах конкретного підприємства. Студенти денної форми навчання проходять переддипломну практику. Матеріали для аналітичної частини роботи вони одержують за місцем практики.

Виконання дипломної роботи на абстрактну тему без використання й аналізу матеріалів, що характеризують діяльність конкретного підприємства, не допускається.

Пропозиції щодо вибору теми ДР студент спочатку обговорює з керівником від кафедри. За поданням керівників кафедра розглядає пропозиції студентів і після їх схвалення готує проект відповідного наказу.

Закріплення за студентом теми дипломної роботи оформлюється наказом ректора університету. Цим самим наказом призначаються керівники дипломних робіт.

Обов'язками керівників є:

― консультування студентів з питань вибору теми роботи, розробки її плану, добору спеціальної літератури, підготовки окремих розділів;

― видача студентові завдання на дипломну роботу із зазначенням термінів виконання кожного розділу;

― контроль за дотриманням студентом регламенту підготовки ДР;

― контроль якості дипломної роботи;

― підготовка відгуку про ДР з ґрунтовною характеристикою її якості відповідно до структури критеріїв оцінки.

План дипломної роботи повинен відповідати темі дослідження, мати чітку логіку поєднання теоретико-методологічної, аналітичної та конструктивної частин. При розробці та обговоренні плану дослідження необхідно скласти поетапний календарний план написання дипломної роботи згідно із затвердженим на кафедрі регламентом. Невиконання графіка та систематичне відхилення від регламенту є підставою для недопущення студента до захисту дипломної роботи.

Проведення досліджень і написання роботи

Головним завданням цього етапу є написання тексту дипломної роботи відповідно до затверджених теми та плану. Студент має ґрунтовно ознайомитись з теоретичними засадами обраної проблеми, на підставі аналізу літературних джерел узагальнити вже існуючі підходи до її вирішення та обґрунтувати методичний фундамент своїх досліджень. За допомогою цього інструментарію та загальновідомих сучасних прийомів і методів аналізу проводиться діагностика об’єкта дослідження під кутом зору обраної теми та визначаються наявні проблеми і причини їх виникнення. Це, у свою чергу, є основою для розробки та обґрунтування альтернативних пропозицій щодо усунення проблем і визначення найбільш доцільного способу їх вирішення в умовах конкретного підприємства. В ході реалізації цього етапу робота з літературними джерелами ведеться паралельно з дослідженнями на підприємстві, окремі аспекти дипломної роботи можуть уточнюватися або коригуватися.

Підготовка до захисту дипломної роботи

Згідно з регламентом студент зобов'язаний подавати дипломну роботу керівникові на першу перевірку частинами у встановлені строки. В разі недодержання студентом календарного графіка виконання ДР керівник дипломної роботи має право звернутися до декана з пропозицією відрахувати студента, як такого, що не виконує навчальний план.

Після завершення написання дипломної роботи студент подає її керівникові для одержання від нього письмового відгуку з оцінкою дипломного дослідження. Зразок структури змісту відгуку наукового керівника наведено в методичних вказівках з оформлення курсових та дипломних робіт для студентів факультету економіки та бізнесу.

Дипломна робота, підписана автором, з письмовим відгуком керівника і необхідними супроводжуючими документами подається завідувачу випускаючої кафедри.

Завідувач вирішує питання про допуск студента до захисту, роблячи відповідний запис на титульному аркуші дипломної роботи.

У разі невідповідності дипломної роботи встановленим вимогам керівник ДР може не допустити студента до захисту дипломної роботи.

Рішення керівника щодо недопущення студента до захисту має бути затверджене на засіданні кафедри.

Порядок захисту дипломної роботи

Порядок захисту дипломної роботи встановлюється Положенням про державні екзаменаційні комісії.

Студент готує до захисту доповідь та ілюстративний матеріал (таблиці, графіки, діаграми, рисунки) для всіх членів комісії.

Час виступу не повинен перевищувати 10 хвилин. Доповідь має бути стислою, конкретною, з використанням ілюстративного матеріалу (набору таблиць, графіків, діаграм, схем у вигляді відповідних слайдів).

Головне призначення таких додатків – детально та наочно проілюструвати ті чи інші твердження автора, тому необхідно вчасно посилатися на відповідний матеріал, акцентувати на ньому увагу членів комісії.

При використанні слайдів треба переконатися у наявності проектора, екрана, можливості затемнення, доступних джерел електричного струму та пам'ятати про специфіку підготовки та застосовування цього методу презентації.

Захист роботи розпочинається з доповіді, в якій студент має розкрити:

― актуальність теми;

― структуру роботи;

― об'єкт дослідження;

― висновки з аналізу економічної та облікової діяльності підприємства, зміст запропонованих заходів та обґрунтування їх ефективності (рекомендується витратити не менше 70% часу, відведеного для доповіді).

Завершуючи доповідь, випускник має відзначити: які його розробки та висновки впроваджені або намічені до впровадження, де ще слід, на його думку, застосувати результати дослідження, яка фактична чи очікувана соціально-економічна ефективність запропонованих ним заходів.

Члени ДЕК, присутні на захисті, можуть ставити випускнику запитання з метою визначення рівня його спеціальної підготовки та ерудиції.

Після відповіді на запитання слово надається рецензентові або зачитується його рецензія. На зауваження рецензента випускник повинен дати аргументовану відповідь. Після цього слово надається науковому керівникові, який обов`язково присутній на захисті, для характеристики й оцінки роботи студента.

Під час захисту ведеться протокол засідання ДЕК. Окремо відзначається думка членів ДЕК про практичну цінність і рекомендації щодо використання пропозицій автора.

Загальний час захисту не повинен у середньому перевищувати 20 хвилин на одного студента.

Після обговорення підсумків захисту на закритому засіданні ДЕК виноситься її рішення. В разі незгоди між членами ДЕК думка голови є вирішальною. Рішення комісії оголошується її головою в той самий день.

Випускники, які одержали під час захисту незадовільні оцінки, відраховуються з університету, отримуючи академічну довідку. До повторного захисту Дипломна робота може бути подана протягом трьох років після закінчення навчання в університеті. Випускникам, які не захистили дипломну роботу з поважних причин, підтверджених документально, ректор може продовжити термін навчання у ВНЗ до наступного періоду роботи ДЕК за цим же профілем, але не більше ніж на один рік.Випускникам, які успішно захистили дипломну роботу, рішенням ДЕК присвоюється кваліфікація відповідно до одержаної спеціальності. Після закінчення роботи ДЕК її голова складає письмовий звіт і подає його до вищого навчального закладу. Після захисту ДР передається на зберігання в архів університету.


ОРІЄНТОВНІ ПЛАНИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ







Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 608. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Именные части речи, их общие и отличительные признаки Именные части речи в русском языке — это имя существительное, имя прилагательное, имя числительное, местоимение...

Интуитивное мышление Мышление — это пси­хический процесс, обеспечивающий познание сущности предме­тов и явлений и самого субъекта...

Объект, субъект, предмет, цели и задачи управления персоналом Социальная система организации делится на две основные подсистемы: управляющую и управляемую...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия