Студопедия — Технічні принципи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Технічні принципи






Технічні принципи спрямовані на безпосереднє запобігання дії небезпек. Технічні принципи грунтуються на використанні фізичних законів.

Принцип захисту відстанню полягає у встановленні такої відстані між людиною і джерелом небезпеки, при якому забезпечується заданий рівень безпеки. Принцип заснований на тому, що дія небезпечних та шкідливих факторів слабшає з того чи іншого закону або повністю зникає в залежності від відстані.

Протипожежні розриви.

Санітарно-захисні зони.

Відстань від найбільш віддаленого робочого місця до евакуаційного виходу.

Захист від електричного струму.

Принцип міцності полягає в тому, що з метою підвищення рівня безпеки посилюють здатність матеріалів, конструкцій і їх елементів чинити опір руйнуванням і залишкових деформацiй від механічних впливів. Реалізується принцип міцності за допомогою так званого коефіцієнта запасу міцності, який являє собою відношення небезпечного навантаження, що викликає неприпустимі деформації або руйнування, до допустимої навантаженні. Величину коефіцієнта запасу міцності встановлюють виходячи з характеру діючих зусиль і напруг (статичний, ударний), механічних властивостей матеріалу, досвіду роботи аналогічних конструкцій та інших факторів.

З принципом міцності пов'язане рішення питань стійкості конструкції. Під стійкістю розуміють здатність конструкції чинити опір виникнення великих відхилень від положення незбуреного рівноваги при малих стимулах.

Принцип міцності реалізується для захисту від електроструму. Для захисту від ураження в електроустановках застосовують ізолюючі засоби, що володіють високою механічною і електричною міцністю.

Розглянемо інші випадки реалізації принципу міцності. Часто для безпеки необхідно забезпечити рух рідини або газу тільки в одному певному напрямі. Наприклад, при раптовій зупинці насоса, що працює на нагнітання. Щоб попередити рух рідини у бік, протилежний заданої, передбачають установку підйомних і поворотних зворотних клапанів. Золотник клапана міцно перекриває переріз, не дозволяючи рідини рухатися в зворотному напрямку.

На принципі міцності грунтується застосування запобіжних поясів для роботи на висоті.Запобіжний пояс ланцюгом прикріплюється до міцних конструкцій за допомогою карабіна.

Принцип слабкої ланки полягає у застосуванні в цілях безпеки ослаблених елементів конструкцій або спеціальних пристроїв, які руйнуються чи спрацьовують при певних попередньо розрахованих значеннях факторів, забезпечуючи збереження виробничих об'єктів і безпеку персоналу.

Противибухові прорізи. Для забезпечення вибухостійкості будівель, усередині яких можливий вибух, в оболонці будинків передбачають противибухові прорізи такої площі, через які протягом заданого часу можна знизити тиску вибуху до безлопастной величини. Як противибухових часто використовують віконні і дверні прорізи.

Противибухові клапани. Для запобігання руйнівної дії вибуху в апаратах, газоходах, пилепроводів та інших пристроях застосовують противибухові клапани різних конструкцій, а також розривні мембрани з алюмінію, міді, азбесту, паперу.

Запобіжні клапани. Судини, що працюють за тиском, забезпечують запобіжними клапанами. <6МПа и более чем на 10% при давлении p >6МПа. Число і розміри запобіжних клапанів підбирають з урахуванням того, щоб у посудині не могло виникнути тиск, що перевищуєрозрахункове більш ніж на 15% при робочому тиску p <6МПа і більш ніж на 10% при тиску p> 6МПа.

Принцип екранування полягає в тому, що між джерелом небезпеки і людиною встановлюється перешкода, яка гарантує захист від небезпеки. При цьому функція перешкоди полягає в тому, щоб перешкоджати проходженню небезпечних властивостей у гомосферу.Застосовується, як правило, різноманітні за конструкцією суцільні екрани.

Захист від теплових випромінювань. Поширена застосування екранів для захисту від теплових опромінень. При цьому розрізняють екрани відображення, поглинання і відводу тепла.Прозорим теплопоглинальні екраном служать і водяні завіси, які можуть бути двох типів: переливні (вода подається зверху) і напірні (з подачею води знизу під тиском).

Захист від іонізуючих випромінювань. Захисне екранування широко прімегняеться для захисту від іонізуючих випромінювань. Воно дозволяє знизити опромінення до будь-якого заданого рівня. Матеріал, що застосовується для екранування, і товщина екрана залежать від природи випромінювання (альфа, бета, гамма, нейтрони). Товщина екрана розраховується на основі законів ослаблення випромінювань в речовині екрану.

Захист від електромагнітних випромінювань. Екранування використовується для захисту від електромагнітних полів. У цьому випадку застосовують матеріали з високою електричною провідністю (мідь, алюміній, латунь) у вигляді листів товщиною не менше 0,5 мм або сітки з чарунками розміром не більше 4 * 4мм. Електромагнітне поле послаблюється металевим екраном в результаті створення в його товщі поля протилежного напрямку.

Захист від вібрації і шуму. Одним з ефективних способів захисту від вібрацій, викликаних роботою машин і механізмів, є віброізоляція. Роль своєрідного екрану тут виконують амортизатори (віброізолятори), що представляють собою пружні елементи, розміщені між машиною і її підставою. Енергія вібрації поглащаеться амортизаторами, а це зменшує передачу вібрацій на основу.

Екрани використовують для захисту працюючих від прямого впливу шуму. Акустичний ефект екрана заснований на утворенні за ним області тіні, куди звукові хвилі проникають лише частково.

Система індивідуального захисту. Принцип екранування використовується в ЗІЗ (окуляри, щитки).







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 110. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия