Студопедия — Периферійні органи кровотворення
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Периферійні органи кровотворення






1. На мікропрепараті тонкої кишки у власній пластинці слизової оболонки виявили скупчення клітин кулястої форми з великими базофільними ядрами, які оточені вузьким ободком цитоплазми. У більшості таких скупчень центральна частина світла і містить менше клітин, ніж периферійна. До якої морфологічної структури належать такі скупчення?

A. * Лімфатичний вузлик.

B. Нервовий вузлик.

C. Жирові клітини.

D. Кровоносні судини.

E. Лімфатичні судини.

 

2. На мікропрепараті з контурами бобоподібного органу спостерігається кіркова та мозкова речовина. Кіркова речовина представлена окремими кулястими вузликами діаметром 0,5 - 1 мм, а мозкова – мозковими тяжами. З якого органа зроблено гістологічний зріз?

A. * Лімфатичного вузла.

B. Нирки.

C. Тимуса.

D. Наднирника.

E. Селезінки.

 

3. Зроблено гістологічний зріз через лімфатичний вузол. На мікропрепараті спостерігається розширення його паракортикальної зони. Проліферація якого виду клітин лімфатичного вузла обумовила цей процес?

A. * Т-лімфоцитів.

B. Береговіх макрофагів.

C. Плазмоцитів.

D. Макрофагів.

E. Ретикулоцитів.

 

4. На мікропрепараті виявлено кулясті утворення з лімфоцитів. В середині утворень - центральна артерія. Який орган досліджується?

A. * Селезінка.

B. Нирка.

C. Тимус.

D. Кістковий мозок.

E. Лімфатичний вузол.

 

5. Студентові видано два гістологічні препарати. На обох- органи, які мають лімфатичні вузлики. На першому препараті- тільки фолікули, а на другому- фолікули ексцентрично містять судину. Визначте що це за органи?

A. *Перший-лімфатичний вузол, другий-селезінка

B. Перший-червоний кістковий мозок, другий-селезінка

C. Перший-тимус, другий-селезінка

D. Перший-печінка, другий- лімфатичний вузол

E. Перший-печінка, другий-селезінка

 

6. На гістологічному зрізі лімфовузла експериментальної тварини після антигенної стимуляції у мозкових тяжах знайдено велику кількість клітин такої морфології: інтенсивно базофільна цитоплазма, ексцентрично розміщене ядро з хроматином, що розташований у вигляді "спиць колеса" та світлою ділянкою цитоплазми біля нього. Які це клітини?

A. *плазмоцити

B. макрофаги

C. фібробласти

D. адипоцити

E. тканинні базофіли (тучні клітини)

 

7. У хворого спостерегається збільшення розмірів селезінки та зменшення кількості ерітроцитів периферійної крові. Підвищена функція яких клітин селезінки причетна до цього явища?

A. *Макрофагів

B. Лімфоцитів

C. Дендритних клітин

D. Плазмоцитів

E. Інтердигітуючі клітини

 

8. Морфологічні дослідження селезінки виявили активізацію імунних реакцій в організмі. В яких структурах даного органу починається антигензалежна проліферація Т-лімфоцитів?

A. *Периартеріальна зона білої пульпи.

B. Центральна зона білої пульпи.

C. Мантійна зона білої пульпи.

D. Маргінальна зона білої пульпи.

E. Червона пульпа.

 

9. У препараті представлений орган, у ретикулярній стромі якого розташовуються зрілі формені елементи крові й видні лимфоїдні утворення. Який орган представлений на препараті?

A. *Селезінка

B. Лімфатичний вузол

C. Мигдалина

D. Тимус

E. Червоний кістковий мозок

 

10. У гістопрепараті представлений орган, у якому лімфоцити утворюють три види лимфоїдних структур: лімфатичні вузлики, мозкові тяжи й синуси. Який орган представлений?

A. *Лімфатачний вузол

B. Селезінка

C. Тимус

D. Мигдалик

E. Червоний кістковий мозок

 

11. У гістопрепаратах селезінки й лімфатичного вузла відзначається збільшення обсягу лімфоїдної тканини, що може свідчити про активацію імунних реакцій. Укажіть у даних органах місце, де здійснюється антигензависимая проліферація й дифференцировка В- Лімфоцитів (У-зона).

A. *Гермінативний центр лімфатичного вузлика.

B. Мантійна зона.

C. Паракортикальна зона.

D. Мозкові синуси.

E. Периартеріальна зона.

 

12. В експерименті тварини в приносну судину лімфатичного вузла ввели вітальний барвник. В яких клітинах лімфатичного вузла, можна буде виявити часточки барвника?

A. *Типові і берегові макрофаги.

B. Ретикулоендотеліоцити.

C. В-лімфоцити.

D. Плазматичні клітини.

E. Т-лімфоцити.

 

13. Хворому гемолітичною анемією була вилучена селезінка, що привело до пригнічення:

A. *Еритропоезу

B. Монопоезу

C. Лейкопоезу

D. Тромбопоезу

E.-- -і

14. У гістопрепараті визначається орган, що має кіркову й мозкову речовину. Коркове складається із зовнішньої зони, що містить лімфатичні вузлики, і паракортикальної зони. У мозковій речовині розташовуються мозкові тяжи, синуси й трабекули. Який орган має дані морфологічні особливості?

A. Лімфатичний вузол.

B. Наднирник.

C. Селезінка.

D. Тимус.

E. Нирка

 

15. У гістологічному препараті паренхіма органа представлена лімфоїдною тканиною, що утворить лімфатичні вузлики; останні розташовуються дифузно й містять центральну артерію. Яке анатомічне утворення має дана морфологічна будова?

A. Селезінка

B. Мигдалик

C. Лімфатичний вузол

D. Тимус

E. Червоний кістковий мозок

 

16. При обстеженні хворого, який зазнав дії іонізуючого випромінювання, виявлено пошкодження білої пульпи селезінки. Які клітини білої пульпи зазнають патологічних змін?

A. *Лімфоцити

B. Нейрофільні лейкоцити

C. Базофільни лейкоцити

D. Моноцити

E. Тканинни базофили

 

17. На мікропрепараті виявлено кулясті утворення з лімфоцитів. В середині лімфоїдних утворень - центральна артерія. Який орган досліджується?

A. * Селезінка.

B. Нирка.

C. Тимус.

D. Кістковий мозок.

E. Лімфатичний вузол.

 

18*.. Під час мікроскопічного дослідження на гістологічному препараті паренхіма органу представлена лімфоїдною тканиною, яка утворює лімфатичні вузлики, останні розташовані дифузно і містять центральну артерію. Яке анатомічне утворення має дану морфологічну будову?

A *Селезінка

B Червоний кістковий мозок

C Тимус

D Мигдалик

E Лімфатичний вузол

 

19*. На гістологічному препараті лімфатичного вузла на межі кіркової і мозкової речовини є клітини, що продукують речовини, що стимулюють проліферацію Т – лімфоцитів і втратили здатність до фагоцитозу. Назвіть ці клітини?

A *інтердигітатні клітини

B Т – лімфоцити

C В – лімфоцити

D макрофаги

E плазмоцити

 

20*. Судово-медичному експерту поступив орган для ідентифікації. При гістологічному дослідженні в ньому виявлені не впорядковано розміщені лімфоїдні фолікули, які мають 4 зони і ексцентрично розташовану в них артерію. Який це орган?

A *Селезінка

B Лімфатичний вузол

C Апендикс

D Мигдалик

E Товста кишка

 

21*. У препараті лімфатичного вузла виявлені відросчаті клітини, які контактують відростками, утворюючи сітку. Мають оксифільну цитоплазму, великі, світлі центрально розташовані ядра. Елементами якої сполучної тканини є ці клітини?

A *ретикулярної

B пігментної

C слизової

D жирової

E пухкої волокнистої

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 289. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия