Студопедия — Збройні сили України: міф чи реальність
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Збройні сили України: міф чи реальність






Сьогодні українська армія перебуває у небоєздатному стані. У той час, як інші держави нарощували боєздатність, надаючи величезні кошти на закупівлю нового озброєння, фінансування армії в Україні обмежувалось лише скудною заробітною платою для військовослужбовців.

Як же сталося так, що колись друга за військовим потенціалом армія у світі, сьогодні виявилась роззброєною та неготовою захищати свою цілісність на фізичному рівні?

Проаналізувавши декілька гострих публікацій із журналу «Універсум», можна знайти відповідь на питання: «Як ми до такого дожились?». Ось у публікації за 2014 рік подане чітке пояснення, чому Україна втратила свій військовий потенціал.

Ось інтерв’ю з начальником кафедри стратегії Академії Збройних Сил України, генерал-лейтенантом Олексієм Лавренюком:

Скажіть, як сталося, що Україна, володіючи могутнім військовим потенціалом, зараз, по суті, залишилася роззброєною? А якщо армія не здатна захистити державу?.. Одне слово, як ми дійшли до такого життя?

На що генерал Лавренюк відповів:

— Ви поставили складне запитання — швидше політичне, ніж військово-професійне.

Група військ, яка перебувала в Україні в часи СРСР, була другою за могутністю і потужністю після групи військ, що дислокувалась у Німеччині. В колишньому Радянському Союзі не було сильнішої групи військ від тієї, що розміщувалась в Україні.

Що сталося? Вищі керівники СРСР вже розуміли, що Союз розпадається, і вони змусили Україну перегнати за Урал близько 700 танків, близько тисячі БМП, бетеерів і самохідну артилерію. Це був перший етап, і ніхто не підозрював, шо коїться.

Ще при Горбачові та його команді були знищені оперативні ракети радіусом дії до 500 кілометрів. Були перекинуті в Росію літаки, гелікоптери, забрані радіостанції, радіолокаційні комплекси. Нібито все бралося на ремонт, а насправді це робилося, щоб знекровити Україну.

Другий етап був тоді, коли Україна стала незалежною. У президента Клінтона є радник — жінка, яка консультує його з секретних питань. Три роки тому вона заявила, що з українськими ЗС треба вчинити так, як зробили з Київським військовим округом.

Так вийшло, що до Києва вона приїхата за два дні до того, як було прийнято рішення про скорочення округів. Я б не хотів говорити, яку роль вона в цьому зіграла. Та хочу наголосити, що все, що робиться в Україні, дуже чітко сплановано: демонтувати Збройні Сили, демонтувати військово-промисловий комплекс і найголовніше — дискредитувати Збройні Сили та генералітет, прищепити людям неповагу до армії, зрівняти генералів з офіцерами, офіцерів — із сержантами і солдатами.

Тому не випадково 80 тисяч офіцерів не мають квартир. Заробітна плата генерал-лейтенанта, начальника управління сьогодні менша, ніж командира взводу початку 90-х років.

Це робиться з однією метою: генерали мають піти зі Збройних Сил, вчені повинні також піти, усі, хто пов’язаний з розбудовою ЗС, мають повернутися до цього завдання спиною, переїхати в інші держави, знайти собі роботу в торгівлі, комерції і т. д. Це дуже добре спланована акція, яка ще має і третю складову.

Під приводом того, що бракує грошей, почали скорочувати Збройні Сили не шляхом зменшення кількості гарнізонів, а зменшуючи кількість батальйонів і рот і, по суті, всі полки, батальйони, дивізії перетворили в сторожів, котрі охороняють велику кількість гарнізонів.

Але в разі потреби вони не воюватимуть, бо їх нема як боєздатних одиниць, а є маса всіляких структур, які ніхто не скорочує. А треба зробити так: є, приміром, 10 тисяч структур — скоротити їх до трьох тисяч, а полки, укомплектовані на 30 відсотків, укомплектувати на 90, щоб у будь-який момент, коли в цьому виникає потреба, — Президент віддає наказ, і війська відразу діють. А нині вони діяти не можуть.

Інший момент. Забороняється призивати офіцерів, сержантів і солдатів запасу на перепідготовку. Ніхто впродовж п’яти років не бачив військових спеціалістів на перепідготовці. У пошуках шматка хліба вони перебувають у Москві, Тюмені, а в нас думають, що в Україні є грізне військо.

Насправді сильної армії, яка повинна захищати Батьківщину, в нас нема, та армія, яка зараз є, покликана лише забезпечити розгортання ЗС. Основне завдання мали б розв’язувати ті, хто буде призваний, а їх треба щороку навчати…

Відсутність військової стратегії також передбачена тим, що Росія усіляко перешкоджала творенню могутньої Української армії, про що свідчить одна із публікацій журналу «Універсум» «Збройні сили України: міф чи реальність?». Варто розглянути основні події, що розгорталися довкола української армії:

1. Ось лише кілька прикладів того, як стараннями своїх журналістів «Изве стия», одна з найоб’єктивніших московських газет, формує громадську думку:

«Правда, при нынешней раскладке политических сил, припрезиденте Ельцине в Москве и президенте Кравчу ке в Киеве крупномасштабная российско -украинская война все еще кажется невозможной. Но политические равновесия не вечны, и тем более не вечны по литики»; «Такое впечатление, что все готовятся к войне другсдругом. Конечно, «готовятся» — этосказано чересчур резко. Но уже одно то, что это предположение произносится вслух, означает: ве роятность боевых действий между членами Содружства совсем не исключена»

Себто після таких слів будь-які спроби формування українського військового потенціалу розглядалося б як підготовка до війни. Стосовно ядерного обеззброєння велися довгі дискурси щодо того, хто забезпечить гарантії суверенності держави, якщо вона позбудеться ядерного потенціалу?

2. «Президент Леонід Кравчук в інтерв’ю італійській газеті «Стампа» цілком слушно відзначив: «Припустимо, що ми ви — веземо з України всю ядерну зброю і станемо без’ядерною державою. Ми цього й хочемо. Але які будуть га рантії нашої безпеки? Безпеку Німеччини, на приклад, гарантує НАТО. Хто ж буде забезпечувати безпеку України? Росія? Можли во, ми й були б згідні на це, але Росія пості йно пред’являє нам територіальні претензії»

Звісно були певні усні домовленості, але вони не були офіційно затверджені жодним законодавчим органом жодної з країн, що робить його фактично папірцем для підтирання. Та й США відмовчалося в свою чергу, а зате Україна почала швидко позбуватися ядерної зброї. Опісля Україна обрала для себе пацифізм в плані накопичення військового потенціалу. Відтак наслідки такої позиції вельми невтішні.

3. Нинішня пацифістська позиція України може призвести (як і в 1918 році) до вельми драматичних наслідків. Адже не озброєним оком видно, як під імперські знамена потяглися, здавалось би, кращі представники російської демократичної інтелігенції. І не з доброго дива міністр закордонних справ Росії Андрій Козирєв змушений констатувати: «То, что происходит сейчас у нас (в Росії. — О. Р.), — похоже на 1933 год в Германии, когда часть демократов стала переходить на националистические позиции...»

 







Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 292. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

Схема рефлекторной дуги условного слюноотделительного рефлекса При неоднократном сочетании действия предупреждающего сигнала и безусловного пищевого раздражителя формируются...

Уравнение волны. Уравнение плоской гармонической волны. Волновое уравнение. Уравнение сферической волны Уравнением упругой волны называют функцию , которая определяет смещение любой частицы среды с координатами относительно своего положения равновесия в произвольный момент времени t...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия