Студопедия — Вимоги до терміну служби одягу.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вимоги до терміну служби одягу.






 

Одяг, як і будь-який інший товар, повинні впродовж певного проміжку часу виконувати свої функції, задовольняючи вимоги, що пред'являються до неї. Ця здатність одягу, що характеризується її надійністю, визначається такими її властивостями, як довговічність, збереження і ремонтопридатність.

Довговічність одягу – ця властивість одягу зберігати свої характеристики до граничного стану (руйнування). Показником довговічності одягу є термін служби, який є календарною тривалістю її експлуатації до граничного стану, вимірюваною в днях, місяцях, роках. Досягши граничного стану одяг не може задовольняти вимогам, що пред'являються до нього, через невідповідність його споживчих властивостей рівню цих вимог.

Ця невідповідність може настати як в результаті зміни його фізичного стану, так і в результаті зміни естетичних вимог до одягу. У зв'язку з цим довговічність одягу визначається опором його до фізичного і морального зносу.

Фізичний знос одягу відбувається під комплексною дією чинників довкілля, що зношують. Здатність виробів чинити опір дії цих чинників визначається його зносостійкістю. Причиною фізичного зносу є одночасна дія механічних, фізико-хімічних і біологічних чинників, яка призводить до погіршення властивостей матеріалів, зміни конструкції одягу, руйнування з'єднань її деталей і вузлів.

Під дією механічних чинників відбуваються стирання, стомлення від багатократних розтягувань, вигинів, вироби, що виражаються в зміні форми, і його деталей, руйнуванні матеріалу або з'єднань деталей під дією навантажень, близьких до розривних. Дія фізико-хімічних чинників проявляється в змінах розмірів одягу і його деталей, погіршенні властивостей матеріалів внаслідок хімічної деструкції волокон під впливом сонячної радіації, вологи, температури, газів, що містяться в атмосфері.

Біологічні чинники обумовлюють розвиток мікроорганізмів, гниття, руйнування, що наносяться одягу комахами.

Міра впливу тих або інших чинників зносу залежить від призначення і умов експлуатації одягу. Наприклад, вирішальний вплив на знос верхнього одягу роблять стирання, дія багатократних розтягувань і вигинів, світло та погода. Знос же білизняних виробів більшою мірою відбувається внаслідок комплексної дії миючих засобів і інших чинників прання, прасування, а також тертя білизни об інші шари одягу.

Опір одягу дії механічних чинників, що зношують, залежить від відповідних властивостей матеріалів, конструкції виробу і технологічної обробки (якості виконання операцій з'єднання, формування і обробки).

В процесі носіння одягу під впливом різних чинників відбувається зміна його розмірів. Причому ці зміни можуть відбуватися як поступово у міру зносу, впродовж усього періоду носіння виробу, так і відразу, майже на самому початку експлуатації при майже повному збереженні його споживчих властивостей. Головною причиною зміни розмірів одягу є усадка матеріалів, внаслідок якої виріб перестає задовольняти вимогам, що пред'являються до нього, і термін його служби припиняється.

Тому для забезпечення оптимального терміну служби одяг повинен володіти певною розміростійкістю. Розміростійкість одягу залежить від стійкості до зміни розмірів її матеріалів, а також від її конструкції і обробки.

Усадка матеріалів одягу відбувається при зберіганні, носінні, догляді за виробом (прання, прасування, хімчистка). Дії вологи, тепла, механічних зусиль, як відомо, активізують процес усадки матеріалів одягу. Оскільки найбільша усадка матеріалів відбувається після першого прання або хімчистки, споживач не може користуватися виробом із-за різкого зменшення його розмірів.

Шляхи зниження усадки матеріалів загальновідомі: застосування гідрофобних волокон і ниток, обробка проти зсідання матеріалів синтетичними смолами, строгий вибір матеріалів за їх здатністю зсідатись відповідно до вимог до допустимих змін розмірів виробів.

Моральний знос, або соціальне старіння, одягу відбувається під впливом змін в соціальному і культурному розвитку суспільства. Головною причиною його являється пов'язане з науково-технічним прогресом підвищення потреб, яке виражається в перевазі одних виробів над іншим.

Стійкість одягу до морального старіння залежить, головним чином, від його конструкції, а також від художньо-колористичного оформлення матеріалів. Моральний знос виражається в тому, що вироби, зберігаючи основні корисні властивості, перестають задовольняти естетичні потреби людей у зв'язку зі зміною моди. Вироби не задовольняють споживачів за формою, розмірам, конфігурації деталей, швів, обробним елементам, конструктивним і декоративним лініям, кольору, фактурі матеріалів.

Особливо часто дитячі вироби перестають відповідати формі і розмірам тіла дітей із-за нерівномірності їх росту. Тому конструктивне рішення одягу повинне передбачати можливість її модернізації (перекроювання, переробки) і не має бути занадто складним і громіздким, з великою кількістю відрізних деталей.

Збереженість – здатність одягу зберігати споживчі властивості (працездатність) після зберігання і транспортування. При зберіганні одягу в умовах підвищеної вологості може статися значна усадка матеріалів, зміна його розмірів, а за незадовільних умов транспортування – спотворення форми. За неналежних умов зберігання виробу можуть бути уражені міллю, гризунами. Внаслідок цього термін служби одягу може бути значно скорочений або перерваний.

Тому для підвищення рівня збереженості одягу мають бути забезпечені нормальні умови її зберігання і транспортування, що виключають шкідливі дії несприятливих чинників довкілля.

Ремонтопридатність одягу залежить від ого конструкції і методів обробки. Одяг з великою кількістю відрізних деталей складної форми, викроєних під кутом до ниток тканини, важче перекроїти і переробити, чим одяг простих форм з невеликою кількістю деталей. Вироби з клейовим і зварним з'єднанням деталей і вузлів не можуть бути перелицьовані і перероблені із-за високої міцності з'єднань, неможливості видалення слідів клею з вивороту матеріалу.

Можливість ремонту і повторного використання одягу обумовлює певне збільшення терміну служби виробу. Збільшення фізичної довговічності одягу може здійснюватися і іншими шляхами: виключенням дії чинників, різко погіршуючих споживчі властивості виробу (високі температури, розривні навантаження та ін.); зменшенням інтенсивності шкарпетки ("відпочинок" виробів, чищення, прання, прасування та ін.).

Проте збільшення терміну служби одягу повинне відбуватися в таких межах, щоб співвідношення між фізичною і соціальною довговічністю було оптимальним. Оптимальним варіантом є збіг термінів фізичного і морального зносу одягу.







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 3388. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия