Урок 44
Тема. Зв’язок прикметників з іменниками Мета:показати учням на прикладах зв’язок прикметників з іменниками; учити учнів розпізнавати прикметники, ставити до них питання; розвивати увагу; виховувати на- полегливість.
Хід урОКу I. Організаційний момент
Нам урок уже давно час розпочинати. Будемо знов мовлення Наше розвивати. II. каліграфічна хвилинка
Гра «Заміни одним словом» Невеликий предмет, найчастіше круглої форми, що слугує за- стібкою в одязі. (Ґудзик) Га гу дз ґудзик Загубила ґудзик Ґава біля ґанку. III. повідомлення теми і мети уроку — З якими словами ознайомилися на попередньому уроці? — На які питання відповідають слова — назви ознак? — Згадайте вчорашню загадку про берізку. чому не змогли її відгадати? (невистачало слів — назв ознак.) — Прочитайте вірш. Синє, синє, Білий в далині.
Понад морем — сині Й білі наче сніг. — чи зрозуміло, про що йдеться в цьому вірші? чому? — Слово-ознака завжди пов’язане зі словом — назвою пред- мета, бо ознака не може існувати без предмета. Синє небо, синє море, Білий парус в далині. Понад морем — сині гори Й білі хмари, наче сніг. IV. сприймання й усвідомлення нових знань 1 Вибіркове списування — Прочитайте вірш. Випишіть слова — назви предметів разом зі словами — назвами ознак, які з ними пов’язані.
червоні снігурі Стрибають по дворі. В задумі чорний крук Присів на білий сук. Синиці голубі Співають на вербі. На зиму омелюх Пошив рудий кожух.
2 Робота в парах В. Лучук — Доберіть ознаки до назв предметів. 1) Береза, пташка, черемха. Перелітна, духмяна, кучерява. 2) Сніг, вітер, день. Сонячний, пухнастий, сильний. 3) Поле, небо, гніздо. Блакитне, широке, маленьке. 4) Казки, суниці, садки. чарівні,вишневі, лісові. Фізкультхвилинка
3 Фронтальна робота — Доберіть назви ознак до назв предметів. сорочка,ґудзик, колесо, нитки, ножиці. — Поставте питання від назв предметів до назв ознак. — якого серед названих предметів не вистачає, щоб пришити ґудзик? А який — зайвий?
|