Студопедия — Урок 62
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 62







 

 

Тема. Аналіз перевірної роботи. Виділення кореня в поданих словах

Мета:ознайомити учнів з поняттям «корінь»; вчити виділяти корінь у поданих спіль-

нокореневих словах; провести роботу над помилками, допущеними в перевірній ро- боті; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до навчання.


 

Хід урОКу

 

I. Організаційний момент

Учитель


 

Учні


Добрий день, другий клас! Дуже рада бачить вас!

 

 

На урок прийшли ми знову

І навчатися готові!


 

II. актуалізація опорних знань

1 Аналіз перевірної роботи

 

2 Хвилинка каліграфії

Бб ба бу об бі бе бл бм бз бб Бабуся бджола Батьківщина Байдики бити — ледарювати.

— яке з цих слів є словниковим? (Батьківщина)

— які ще слова з цієї тематики вміщено до словника? (Укра-

їна, Київ)

— Що спільного у написанні цих слів? (Вони пишуться з вели-

кої букви.)


 

3 Вправи на повторення

1) робота за малюнками.

— розгляньте малюнки. Утворіть словосполучення з назви тва-

рини та її дитинчати. (Качка з каченям, гуска з гусеням, коза з ко-

зеням, корова з телям, тигриця з тигреням, вівця з ягням, кобила

з лошам)

— чи погоджуєтеся ви з таким міркуванням: «Корова — теля,

вівця — ягня, кобила — лоша — це споріднені слова, тому що вони

позначають рідню»?

— Доведіть свою думку.

— які пари слів є спорідненими? Доведіть.

— Запишіть одну з таких пар.

2) Прочитайте. Визначте «зайве» слово у кожній групі.

Гуска, гусак, шпак, гусеня, гусочка.

Гриб, грибний, маслюк, грибник, грибочок.

— Запишіть одну з цих пар. Підкресліть «зайве» слово.

III. повідомлення теми і мети уроку

Учитель малює на дошці дерево.

— Що це? (дерево) На дереві ростуть листочки. А яка головна частина дерева? (Корінь)

— Сьогодні ми будемо говорити про корінь, але в словах.

IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1 Пояснення вчителя

— У дуба є корінь, з кореня виросте стовбур з листочками. А зі слова дуб (кореня) можна виростити (утворити) нові слова.

— які слова можуть вирости із слова-кореня дуб? (дубок, дубо- вий, дубняк, дубочок, дубовик)

Учитель чіпляє картки зі словами на гілки.

— яка спільна частина в цих словах? (дуб)

— Слова-родичі мають спільну частину, однакову за зна-

ченням. Цю частину називають коренем слова і позначають

так:.

— Запишіть слова: дуб, дубок, дубовий. Корінь позначте дуж-

кою олівцем.

— Що це? (Калина)

— Що ви знаєте про калину?

— який корінь у цьому слові?

— Назвіть слова з таким коренем. (Калинонька, калинка, ка-

линовий)


 

— Слова, які мають спільний корінь, ще називають спільноко- реневими словами.

 

2 Первинне закріплення

— Корінь — спільна частина споріднених слів: калина, кали- нонька, калинка, калиновий. Корінь -калин-.

Щоб визначити корінь у слові, потрібно дібрати спільнокоре- неві слова: сад, садок, садочок. Корінь -сад-.

Фізкультхвилинка

 

V. узагальнення й систематизація отриманих знань

1 Творче списування

— Спишіть групи споріднених слів, виділіть у них корінь. Школа, школяр, шкільний.

Море, моряк, морський.

Будинок, будівля, будувати.

— Складіть і запишіть речення з одним із цих слів.

2 Робота над казкою

— Послухайте казку і запам’ятайте спільнокореневі слова.

 

КАЗКА ПрО СНІГОВиКА

У Сніговому королівстві жив Сніговик. У нього була своя сріб- ляста снігова хатинка. А поруч жила чарівна Снігуронька. Сніго- вик і Снігуронька полюбляли дивитися, як з неба падає легкий, пухнастий, білий сніг. А от підсніжників вони ніколи не бачили, бо в Сніговому королівстві ніколи не було весни.

— які спільнокореневі слова ви запам’ятали? (під час нази- вання вчитель чіпляє картки зі словами на дерево.)

— З якого слова виросло це дерево?

— як назвемо слово сніг? (Корінь)

— Прочитайте спільнокореневі слова до слова сніг. (сніговик,

сніговому, снігуронька,сніг, підсніжників)

— Запишіть три слова на вибір. Позначте у записаних словах

дужкою спільну частину — корінь, назвіть його.

— Отже, які слова ми називаємо спільнокореневими, або спо-

рідненими?

Висновок. Слова, близькі за значенням, що мають спільну час-

тину, називаються спільнокореневими, або спорідненими. Спільна

частина споріднених слів називається коренем.


 

VI. підсумок уроку. рефлексія

— Прочитайте слова: море, моряк, морячка. Усно поставте до кожного з них питання й визначте, що називають ці слова.

— як називаються ці слова?

— Доведіть, що вони спільнокореневі.

— Що називається коренем слова? Наведіть приклади.

— як визначити корінь слова? Наведіть приклади.

— як позначається корінь слова?

 

 








Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 437. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...

Определение трудоемкости работ и затрат машинного времени На основании ведомости объемов работ по объекту и норм времени ГЭСН составляется ведомость подсчёта трудоёмкости, затрат машинного времени, потребности в конструкциях, изделиях и материалах (табл...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия