Студопедия — Урок 68
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 68







 

 

Тема. Звуки слова. Відтворення слідом за вчителем і самостійно ланцюжка звуків слова, що складається з 3–7 звуків. Звуковий і звуко-буквений аналіз слів із 4–5 звуків

Мета:поглиблювати знання учнів про звуки слова; учити відтворювати слідом за вчи- телем і самостійно ланцюжка звуків слова, що складається з 3–7 звуків, виконувати усно звуковий і звуко-буквений аналіз слів із 4–5 звуків; розвивати увагу, пам’ять, мовлення учнів; виховувати інтерес до вивчення мови.


 

Хід урОКу

I. Організаційний момент

Починаємо урок,

Бо почули ми дзвінок.

Він за парти кличе нас.

До роботи, другий клас!

 

II. актуалізація опорних знань

1 Зоровий диктант

Тихо осінь ходить гаєм. Віра вишиває рушничок. Ґедзь — шкідлива комаха. Цього року вродив льон. Казка була дуже цікава.

 

2 Хвилинка каліграфії

Мм ум му ам Мо Ми ом ем ям мч

Медаль метро мовлення

Миші милом миску мили.

— Поділіть слова медаль, метро, мовлення для переносу.

— яким може бути наше мовлення?

— З чого складається мова?

— З чого складаються речення?

— А з чого складаються слова?

Під час відповідей на питання на дошці з’являється схема:

 

Мовлення

 

 

усне писемне

 

 

речення

 

 

слова

 

 

склади

 

III. повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про мовні звуки.


 

IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1 Пояснення вчителя

— Давайте поговоримо про слова: які вони бувають?

— От, наприклад, ДрУчКА — це справжнє слово чи ні? чому?

(несправжнє,тому що нічого не означає.)

— А от слово рУчКА яке? чому? (справжнє, тому що означає

предмет, яким пишемо.)

— Скажіть, діти, ручка і слово ручка — це одне і те саме чи ні?

(Учитель показує ручку і прибирає її, щоб діти пояснили різницю.)

— Отже, ручка — це річ, предмет. А з чого вона складається?

(Учитель показує частини ручки, розібравши її: стержень і корпус.)

— Такі частини є в цій речі — ручці. А як ви вважаєте, у слові

ручка теж є стержень і корпус?!

— З чого ж складаються слова? (слова усного мовлення склада-

ються зі звуків.)

— Давайте ми з вами спробуємо відшукати і назвати ті звуки,

з яких склалося слово ручка. (Колективно: спочатку вчитель ви-

мовляє протяжно і роздільно кожен звук, а учні відтворюють слі-

дом за вчителем і самостійно ланцюжок звуків слова ручка. одно-

часно із цим, учитель кріпить на дошці квадратики, що

означають звуки в слові — 5 квадратиків.)

— Кожен квадратик означає звук.

— Перевіримо, чи правильно ми склали звукову схему слова

ручка. (Учні читають за схемою, вимовляючи кожен звук слова.)

— Скільки звуків у слові ручка?

2 Первинне закріплення

Гра «Упіймай звук»

— А тепер пограємо. Уявіть, що у мене в руках «звуковий» м’ячик. я «кидатиму» вам звук, а ви його повинні упіймати і по- вторити. Потім спробувати із спійманих звуків скласти слово. Спробуємо?

Учитель вимовляє окремо кожен звук слів і імітує кидок м’яча, діти

«ловлять» цей звук і повторюють, із спійманих звуків складають слова:

мама, мир, школа.

— Отже, з чого складаються слова в усному мовленні?

— Зробимо висновок: слова в усному мовленні складаються зі

звуків, але зі звуків особливих — їх так і називають: звуки мов-

лення.

— Навкруги багато звуків, але всі вони відрізняються від зву-

ків нашого мовлення. як ви вважаєте, чим? (Учні висловлюють

свої думки.)


 

— З цих звуків не можна отримати слова.

Запам’ятайте!

Звуки ми вимовляємо і чуємо. З них утворюються слова. Фізкультхвилинка

V. узагальнення й систематизація отриманих знань

1 Гра «Я почну, а ти продовжуй»

Учитель називає кілька слів, які починаються з певного звука, напри- клад: оса, осінь, ожеледь... Учні кожного ряда по черзі продовжують нази- вати слова, які починаються цим звуком. Перемагає ряд, який назве більше слів.

— З одним з цих слів складіть і запишіть речення.

2 Розгадування кросвордів

Учитель пропонує дітям відгадати, які слова закодовані в крос- вордах. Кількість звуків у слові має збігатися з кількістю порож- ніх клітинок, а місця з’єднання слів указують на наявність одна- кових звуків.

Загадки, які читатиме учитель, допоможуть відгадати потрібне слово.

Діти називають слова-відгадки та їх спільний звук.

   
 
 
 
       
       

 

1) Не стулить і на мить очей —

Вночі полює на мишей,

Зате удень відпочива,

Ні, це не кішка, це... (сова).

2) Дає здоров’я — спорт, Вагу — солодкий торт.

Мед — працьовиті бджоли, Знання глибокі —... (школа).

 

     
 
 
 
 
           
     
 
 
 
           

 

3) Гру цю люблять всі на світі: І дорослі, і їх діти.

М’яч. Удар. І крики: «Го-ол!» Пречудова гра —... (футбол).

4) є у мене вірний друг.

Має він чудовий слух.

І говорить голосами

Моїх друзів, тата й мами.

як же звати мого друга?

Всім відомо, це — папуга!

Помиляєшся, либонь —

Зветься друг... (магнітофон).


 

3 Гра «Будуємо піраміду»

Учитель малює на дошці зображення піраміди з п’яти сходи- нок і виставляє предметні малюнки: рак, мак, коза, осел, голуб, обруч, булка, морква, книжка, трактор, мухомор, абрикос.

Учням пропонує «побудувати піраміду» так, щоб унизу були слова із 7 звуків, далі — з 6 звуків...

— Запишіть слова, які складаються з 4–5 звуків. Зробіть звуко- буквений аналіз одного з цих слів.

 

4 Вікторина

Учитель читає запитання, за правильну відповідь учень отри- мує фішку. Перемагає той, хто отримає більше фішок.

Запитання

Назвіть слова,які закінчуються на - ка -. (Мишка, кішка)

чим пригощали гостей,якщо в назві кожної страви є звук [р]?

(риба, торт, морозиво)

Пригадайте предмети,у назві яких другий звук [у]. (ручка, дуб)

Відгадайте,назва якої ягоди починається звуком [м], закінчу-

ється [а].(Малина)

Назвіть слова,що починаються останнім звуком слова стіл.

(Лис, ліс, лин, лопата)

Хто більше назве слів, які закінчуються на - орт? (порт, борт,

торт, сорт)

Хто назве більше слів, які починаються першим звуком слова

сом? (собака,сова, стілець)

Хто назве більше слів, які починаються з третього звука слова

сонце? (нога,новина, назва)

У зошиті учні записують по одному слову-відповіді на кожне запитання.

VI. підсумок уроку. рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

— Продовжіть речення:

Звуки ми… (вимовляємо) і… (чуємо).

Зі звуків утворюються…(слова).

 








Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 453. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия