Студопедия — Урок 70
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Урок 70







 

 

Тема. Українська абетка (алфавіт). Назви літер за абеткою

Мета:закріплювати знання учнів про українську абетку, назви літер за абеткою; зба-

гачувати словниковий запас учнів; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів, спостережливість; виховувати інтерес до навчання.


 

Хід урОКу

I. Організаційний момент

 

Нам урок уже давно час розпочинати. Будемо знов мовлення Наше розвивати.

II. актуалізація опорних знань

Хвилинка каліграфії

Єє Єр Єв ає нє іє иє єж в’є єм

Заєць Євгенєнот Європа

Є в мене найкраща у світі матуся.

— Назвіть послідовно звуки у словах заєць, єнот.

— чим позначаються звуки мовлення на письмі?

— чому слова Євген і Європа написані з великої букви?

— чим відрізняються букви від звуків?

— чого в українській мові більше — букв чи звуків?

— Відгадайте загадку. Зробіть звукову модель слова-відгадки.

 

Коли хочеш ти читати, То мене повинен знати! А коли мене не знаєш,

То нічого не вгадаєш. (Алфавіт)

— які ви знаєте близькі за значенням слова до слова алфавіт? (Азбука, абетка)

— Що означають ці слова? (сталий порядок розташування всіх літер певної мови.)

III. повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українською абет- кою.

IV. сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1 Пояснення вчителя

— Слово алфавіт походить від назв перших двох букв грець- кого алфавіту — альфа і бета, або віта.


 

Слово азбука утворилося від складання староросійських назв букв аз і буки, якими починався алфавіт, а слово абетка — від су- часних назв цих букв (а і бе).

— Придумайте речення, використовуючи одну з назв алфавіту.

Учні записують одне з речень у зошит. Наприклад: Ми вивчаємо ал- фавіт.

— Що висловлено у цьому реченні? (повідомлення)

— яке це речення? (розповідне)

— Прочитайте українську абетку або розкажіть її напам’ять.

УКрАЇНСьКААБеТКА

 

Аа Бб Вв Гг Ґґ Дд ее єє Жж Зз и
а бе ве ге ґе де е є же зе и

 

 

Іі Її Йй Кк лл Мм Нн Оо Пп рр Сс
і ї йот ка ел ем ен о пе ер ес

 

 

Тт Уу Фф Хх Цц чч Шш Щщ ь Юю яя
те у еф ха це че ша ща знак м’якшення ю я

 

2 Первинне закріплення

1) Сприйняття «Абеткової пісеньки».

Абеткову пісеньку Весело співать. Абеткову пісеньку Треба добре знать. А, Бе, Ве —

Коник у траві живе, Ге, Ґе, Де, е —

Мама донечку веде, є, Же, Зе —

По стежині жук повзе, и, І, І і и —

Гріється на сонці змій, Ка, ел, еМ — лисенятко під кущем, еН, О, Пе —

Песик носиком сопе, ер, еС, Те —


 

В полі житечко росте, У, еФ, Ха —

я сміюся — ха-ха-ха! Це, ча, Ша —

Кіт в дорогу вируша, Ща, Ю, я —

Гарна пісенька моя, Знак м’який ь — Помічник він мовчазний. Не мовчи,

А абеточку учи.

— розкажіть (прочитайте) українську абетку, правильно на- зиваючи букви. які назви літер закінчуються на [а]? (А, к, х, ш, щ)

2) робота в парах. Гра «Звуки і букви».

Один учень вимовляє звук, другий — називає букву, якою він позначається. Наприклад: [н] — «ен»; [о] — «о», [п] — «пе».

— Зверніться до алфавіту і прочитайте ще раз ті букви, які ви назвали неправильно.

3) Тестування.

Учора Знайко вивчив українську абетку. Тепер він знає місце

кожної букви в абетці. А ти знаєш, яка буква в українській абетці

стоїть п’ятою?

а) ґ;

б) г;

в) д;

г) е.

Фізкультхвилинка

V. узагальнення й систематизація отриманих знань

1 Гра-змагання між рядами «Хто більше?»

Залежно від підготовки учнів класу учитель обирає один із ва- ріантів проведення гри.

1 варіант

Учитель пропонує дітям пригадати:

а) якнайбільше слів — назв різних меблів, які починаються

звуком [с];

б) якнайбільше слів, що позначають назви одягу, на початку

яких стоїть звук [п];

в) якнайбільше слів—назв овочів, на початку яких стоїть

звук [к].

За кожне слово діти отримують фішки. Перемагає ряд, який

раніше набере п’ять фішок.


 

2 варіант

Учитель пропонує дітям розглянути малюнки на набірному по-

лотні та відібрати лише ті, назви яких починаються з певного

звука:

а) серед овочів — з [к];

б) серед меблів — з [с];

в) серед одягу — з [п].

— Запишіть назви овочів.

— Придумайте з одним зі слів речення.

Заслуховують відповіді чотирьох–п’яти учнів, краще речення

записується.

2 Гра «Відгадай слово»

1) Учитель пропонує дітям запам’ятати перший звук, наприклад, у слові кріт, другий — у слові міст, третій звук — у слові торт. Учитель запитує: «яке слово утворилося?»

Відповідь:кіт.

2) розгляньте «плутанки слів». Запишіть правильно. Назвіть по-

слідовно звуки і букви в утворених словах.

Хто? НОГМ — …, УлГОБ — …, КВПАУ — …. Що? АМК — …, ОрГА — …, рОКУЦ — ….

 

3 Гра «За абеткою»

На дошці — таблиця з українською абеткою. Кожна цифра від- повідає порядковому місцю букви в абетці: а — 1, б — 2, в — 3 і т. д.

Наприклад, слово абрикос цифрами пишеться:

1, 2, 20, 10, 14, 18, 21.

Матеріал для гри:

29, 15, 19, 16, 1 (школа);

10, 19, 29, 11, 23 (зошит);

15, 18, 11, 9, 15, 1 (книжка);

24, 28, 7, 18, 31 (учень).

— Зробіть звуко-буквений аналіз одного з утворених слів.

4 Гра «Утвори нове слово»

— Використовуючи букви слова космонавт, утворіть нові слова.

Космонавт (сон, мак, сом, коса, кома, так, сова, мова, носок, сам, танк, вона, станок, там, танок).

Перемагає той, хто назве більше слів.

— До кожного із записаних слів поставте запитання: хто? чи

що?.


 

5 Тестування

— Знайко цікавиться, у якому зі слів кількість букв і звуків однакова.

а) Джміль;

б) лось;

в) заєць;

г) їжак.

VI. підсумок уроку. рефлексія

— Що допоможе нам правильно назвати всі букви нашої мови?

— Закінчіть вислів:

Певний порядок розташування всіх букв мови називається...

 

 








Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 551. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Тема: Изучение приспособленности организмов к среде обитания Цель:выяснить механизм образования приспособлений к среде обитания и их относительный характер, сделать вывод о том, что приспособленность – результат действия естественного отбора...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.057 сек.) русская версия | украинская версия