Студопедия — Крок 1. Загальна лікарська підготовка
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Крок 1. Загальна лікарська підготовка

Критерії оцінювання знань і умінь студентів кафедрою історії держави і права України і зарубіжних країн Національного університету „Юридична академія України імені Ярослава Мудрого” з навчальних дисциплін «історія держави і права зарубіжних країн» та «історія держави і права України»

 

При розробці критеріїв оцінювання знань і умінь студентів кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн керувалася „Положенням про організацію навчального процесу в вищих навчальних закладах”, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 2 червня 1993 р., № 161, „Положенням про кредитно-модульну систему організацію навчального процесу”, затвердженим наказом ректора університету від 27 травня 2006 р., № 68 – А, „Положенням про моніторинг знань студентів академії з урахуванням вимог Болонського процесу”, затвердженим наказом ректора університету від 21 листопада 2010 р. № 189.

Розділ І. Критерії оцінювання знань і умінь студентів при поточному модульному контролі (ПМК).

Завданням ПМК є перевірка розуміння та засвоєння певного матеріалу, умінь самостійно опрацьовувати тексти, здатності осмислити зміст теми чи розділу, умінь публічно чи письмово представити певний матеріал (презентація).

Для вирішення цих завдань кафедра, по-перше, чітко визначила вичерпний перелік об’єктів поточного контролю знань і умінь студентів під час проведення семінарських занять і об’єктів контролю, які вона відносить до індивідуальної роботи. По-друге, кафедра визначила кількість модулів з відповідної дисципліни і підготувала для кожного модуля модульні контрольні завдання у формі тестів (з використанням комп’ютерних технологій).

Рівень (якість) показаних студентом знань і умінь по кожному з визначених об’єктів оцінювання під час навчальних занять, у виконаних індивідуальних завданнях, у відповідях на тестові завдання, оцінюються в балах, які сумуються у діапазоні від 0 до 50 балів. Бали за підсумками ПМК розподіляються наступним чином:

1. З навчальної дисципліни «історія держави і права зарубіжних країн»

Максимальна кількість балів  
Семінарські заняття Модульні контрольні завдання (тести) Індивідуальні завдання Разом
Модулі Кількість семінарів Максимум балів Модулі   Максимум балів Модулі Максимум балів
1-й модуль     1-й модуль   1-й модуль    
2-й модуль     2-й модуль   2-й модуль    
3-й модуль     3-й модуль   3-й модуль    
Разом     Разом   Разом    

 

2. З навчальної дисципліни «історія держави і права України»

Максимальна кількість балів  
Семінарські заняття Модульні контрольні завдання (тести) Індивідуальні завдання Разом
Модулі Кількість семінарів Максимум балів Модулі   Максимум балів Модулі Максимум балів
1-й модуль     1-й модуль   1-й модуль    
2-й модуль     2-й модуль   2-й модуль    
3-й модуль     3-й модуль   3-й модуль    
Разом     Разом   Разом    

 

Конкретна кількість балів студентові виставляється, виходячи з визначених кафедрою якісних і кількісних критеріїв оцінювання знань і умінь з «історії держави і права зарубіжних країн» та «історії держави і права України».

Критерії поєднують в собі як цифрові, так і текстові показники і дозволяють визначити максимальну кількість балів, котру студент отримує за завдання, які оцінюються.

Критеріями оцінювання рівня знань і умінь студентів на семінарських заняттях є:

а) повнота і ґрунтовність відповіді на питання плану семінарського (практичного) заняття – 0,4 бала;

б) повнота і переконливість наведених доводів, знання відповідної норми права при розв’язанні історико-правових казусів – 0,2 бала;

в) уміння обґрунтувати свою точку зору при обговоренні дискусійних питань з навчальної дисципліни – 0,2 бала;

г) додаткове (реферативне) повідомлення про нові історичні аспекти того або іншого державно-правового явища, процесу або інституту в рамках теми практичного (семінарського) заняття – 0,2 бала;

д) грамотне та розгорнуте доповнення до відповіді іншого студента – 0,1 бала.

При виставленні підсумкової оцінки знань студентів за кожний модуль обов’язково слід враховувати те, що присутність студента на кожному семінарському занятті оцінюється в 0,1 бала. Дані бали також сумуються і включаються до загальної підсумкової оцінки.

Протягом практичного (семінарського) заняття студент може отримати декілька оцінок за свої виступи; в такому випадку всі бали, отримані студентом, сумуються і у журналі виставляється загальна кількість балів.

Максимальна кількість балів, що може отримати студент протягом одного семінарського заняття з урахуванням 0,1 бала за присутність на семінарі, становить 1,2 бала. Таким чином, максимум балів, які студент може отримати за кожен з трьох модулів, розподіляється наступним чином: за 1-й модуль – 9,6 балів, за 2-й модуль – 7,2 бала, за 3-й модуль – 13,2 бала. В такому випадку з метою відповідності максимума балів кількості семінарів в кожному з трьох модулів у модульній відомості виставляються: за 1-й модуль – 9 балів, за 2-й модуль – 8 балів, за 3-й модуль – 13 балів.

Загальну кількість балів, отриманих студентом в ході практичного (семінарського) заняття, може бути знижено:

а) за неповну відповідь – 0,1 бала;

б) за кожну помилку у відповіді – 0,1 бала;

в) за посилання не на всі джерела права при вирішенні історико-правових казусів – 0,1 бала;

г) за незнання хронологічних меж досліджуваних на практичному (семінарському) занятті державно-правового явища, процесу або інституту, та (або) ключових історичних дат – 0,1 бала;

д) за виявлене нерозуміння сутності ключових державно-правових явищ та (або) процесів в рамках конкретної теми практичного (семінарського) заняття – 0,1 бала.

Наприкінці кожного модулю всі бали, отримані студентом протягом семінарських занять, сумуються та округляються до цілих чисел. Наприклад, за 1-й модуль студент може отримати наступні бали: 1+0,8+1,2+0,4+1,2+0,8+1+1=7,4. Якщо округлити 7,4 бали, у підсумку вийде 7 балів, які і виставляються як підсумкова оцінка знань студента за 1-й модуль.

Критеріями оцінювання знань і умінь студентів, виявлених при виконанні індивідуальних завдань, зокрема, при написанні та захисті індивідуальних робіт наприкінці кожного з 3-х модулів, які дозволяють у підсумку поставити максимальну кількість балів (14 балів), є:

а) використання в індивідуальній роботі новітніх монографічних робіт і статей, вміщених у наукових виданнях – 1 бал (для 1-го модуля) та 1,5 бала (для 2-го і 3-го модулів);

б) повнота і грунтовність відповідей на запитання по темі індивідуальної роботи – 1 бал (для 1-го модуля) та 1,5 бала (для 2-го і 3-го модулів)

в) відображення в індивідуальній роботі сучасних наукових концепцій і поглядів – 0,5 бала;

г) наявність розгорнутого плану індивідуальної роботи – 0,5 бала;

д) належне оформлення індивідуальної роботи – 0,5 бала;

е) змістовні висновки – 0,5 бала;

Максимальна кількість балів за кожний модуль може бути знижена:

а) за неповну відповідь на запитання з теми індивідуальної роботи – 0,3 бала;

б) за недостатнє розкриття теми індивідуальної роботи – 0,3 бала;

в) за недостовірну інформацію, викладену в індивідуальній роботі – 0,3 бала;

г) за незначну кількість використаних в індивідуальній роботі наукових і правових джерел – 0,2 бала;

д) за відсутність плану індивідуальної роботи – 0,2 бала;

е) за відсутність виносків в індивідуальній роботі – 0,2 бала.

Наприкінці кожного модулю всі бали, отримані студентом за виконання і захист індивідуальної роботи з урахуванням допущених помилок, сумуються та округляються до цілих чисел. В кінці навчального семестру всі бали, отримані студентом за індивідуальні роботи протягом кожного з 3-х модулів, сумуються та у вигляді єдиної оцінки заносяться до оціночної відомості. При цьому мінімальна кількість балів, яку студент може отримати наприкінці навчального семестру за виконання індивідуальних робіт, не може бути меншою 9 балів. Таким чином загальна підсумкова оцінка індивідуальної роботи студента в кінці навчального семестру може складати від 9 до 14 балів.

Критерії оцінювання рівня знань і умінь, що містяться у відповідях на тести.

Для оцінки знань і умінь студентів з «історії держави і права зарубіжних країн» та «історії держави і права України» в тестовому режимі кафедрою історії держави і права України і зарубіжних країн підготовлено 60 тестів, у кожному з яких містяться 4 варіанти відповідей. Тестовий контроль кожного з 3-х модулів з відповідної навчальної дисципліни здійснюється по 20 тестам.

Максимальний бал (2 бала) виставляється, якщо студентом допущено не більше двох помилок у тестових завданнях. При більш ніж 50% правильних відповідей виставляється 1 бал. У випадку, коли кількість правильних відповідей менше 50%, виставляється 0 балів.

Студент допускається до ПКЗ, якщо він набрав кількість балів, не меншу за встановлений кафедрою історії держави і права України і зарубіжних країн мінімум у 30 балів при умові, що кожний модуль, а всередині нього кожний вид знань і умінь студента оцінені позитивно, тобто більше ніж 0 балів. При цьому мінімальна кількість у 30 балів розподіляється наступним чином: 9 балів – мінімум, який студент може отримати за виконання індивідуальних робіт; 21 бал (по 6 балів за кожний з 3-х модулів та по 1 балу за кожне з 3-х тестувань) – мінімум, який студент може отримати за відповіді на семінарських заняттях та за виконання тестових завдань у сумованому вигляді.

Розділ ІІ. Критерії оцінювання знань і умінь студентів при підсумковому контролі знань (ПКЗ).

Результати ПКЗ з навчальних дисциплін «історія держави і права зарубіжних країн» та «історія держави і права України» оцінюються в діапазоні від 0 до 50 балів (оцінка повинна бути кратна 5), здійснюються за екзаменаційними білетами і проводяться усно. Критерії оцінювання знань і умінь студента за цифровими і текстовими параметрами зведені у наступній таблиці:

Кількість балів Критерії оцінювання знань і умінь студента
    1. Всебічне, систематичне і глибоке знання матеріалу, передбаченого програмою навчальної дисципліни, у тому числі орієнтація в основних наукових доктринах та концепціях навчальної дисципліни історії держави і права України і зарубіжних країн; 2. Засвоєння основної та додаткової літератури, рекомендованої навчально-методичним посібником; 3. Здатність до самостійного поповнення знань з історії держави і права України і зарубіжних країн та використання отриманих знань під час аналізу правових джерел на семінарських заняттях.
  1. Повне знання матеріалу, передбаченого програмою історії держави і права України і зарубіжних країн; 2. Засвоєння основної літератури та знайомство з додатковою літературою, рекомендованою навчально-методичним посібником; 3. Здатність до самостійного поповнення знань з історії держави і права України і зарубіжних країн та вміння їх застосовувати під час дискусій з історико-правової тематики.
  1. Достатньо повне знання матеріалу, передбаченого програмою історії держави і права України і зарубіжних країн, за відсутності у відповіді суттєвих неточностей; 2. Засвоєння основної літератури, рекомендованої навчально-методичним посібником; 3. Здатність до самостійного поповнення знань з історії держави і права України і зарубіжних країн та вміння їх застосовувати під час доповнень відповідей інших студентів.
  1. Знання основного матеріалу, передбаченого програмою історії держави і права України і зарубіжних країн, в обсязі, що уможливлює подальше навчання і майбутню роботу за професією; 2. Засвоєння основної літератури, рекомендованої навчально-методичним посібником; 3. Помилки та суттєві неточності при відповіді на іспиті за наявності знань для їх самостійного усунення або усунення за допомогою викладача.
    1. Знання основного матеріалу, передбаченого програмою історії держави і права України і зарубіжних країн, в обсязі, що уможливлює подальше навчання і майбутню роботу за професією; 2. Знайомство з основною літературою, рекомендованою навчально-методичним посібником; 3. Помилки при відповіді на іспиті за наявності знань для усунення найсуттєвіших помилок за допомогою викладача.
      1. Прогалини в знаннях по значній частині основного матеріалу, передбаченого програмою історії держави і права України і зарубіжних країн; 2. Наявність суттєвих помилок при відповіді на іспиті; 3. Неможливість продовжити навчання без додаткової підготовки з історії держави і права України і зарубіжних країн.
      1. Відсутність знань по значній частині основного матеріалу, передбаченого програмою історії держави і права України і зарубіжних країн; 2. Неможливість продовжити навчання без проходження повторного курсу з історії держави і права України і зарубіжних країн.

 

За зазначеними критеріями оцінюється відповідь студента на кожне з питань екзаменаційного білета окремо. Якщо студент отримав за відповідь на кожне питання кількість балів в діапазоні від 25 до 50, то ці бали складаються і отримана сума поділяється на кількість питань у екзаменаційному білеті для встановлення середньоарифметичної величини.

Наприклад, 25+40+50=115/3=38,33 бала. Округляємо до оцінки кратної 5 (0, 25, 30, 35, 40, 45, 50) і отримуємо середній бал 40. Це і є кількість балів, отриманих студентом на ПКЗ.

Після оцінювання знань і умінь студента і визначення їх рівня на екзамені у балах до відомості обліку підсумкової успішності заносяться результати ПМК та ПКЗ у балах, які потім переводяться в оцінки за шкалою ECTS (A, B, C, D, E, FX, F) та національною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»).

Крок 1. Загальна лікарська підготовка

7.0 Патологічна анатомія (частина 2)

При мікроскопічному дослідженні нирок виявлений некроз епітелія звивистих канальців,

тубулорексис, набряк строми, ішемія коркового шару і повнокрів’я мозкового. Назвіть цей

патологічний процес.

A *Некротичний нефроз

B Гломерулонефрит

C Пієлонефрит

D Полікистоз

E Сечокам’яна хвороба

При розтині дитини 3 років у мозочку виявлена пухлина, що не має чітких меж з

оточуючою тканиною, гістологічно побудована з атипових дрібних клітин з

гіперхромними ядрами. Найвірогідніше це:

A *медулобластома

B медулосаркома

C метастаз раку

D метастаз саркоми

E гліобластома

У хворого, з(явилася охриплість голосу, під час лярінгоскопії виявлена пухлина гортані,

сіро-білого кольору, з сосочковою поверхнею. Мікроскопійно: розростання сполучної

тканини, що вкрите багатошаровим плоским епітелієм зі збільшеним ороговінням, без

клітинного атипізму. Найвірогідніше це:

A *папілома

B фіброма

C поліп

D ангіома

E ангіофіброма

У хворого 75 років з позачеревної клітковини видалена пухлина розмірами 16х8х6см.

Мікроскопійно: анаплазовані жирові клітини з ознаками клітинного атіпізму, поліморфізму.

Зустрічаються величезні спотворені клітини, що мають у цитоплазмі жирові крапельки.

Найвірогіднішим слід вважати:

A *ліпосаркома

B ліпома

C фібросаркома

D міосаркома

E мезотеліома

На розтині померлого 34 років від ревматизму т - поверхня епікарду ворсиста, покрита

плівками сірого кольору, що легко відділяються. Після їх відділення визначається

набрякла повнокровна поверхня епікарду. Найвірогідніший діагноз:

A *фібрінозий перікардіт

B гнійний перікардіт

C геморагічний перікардіт

D проліферативний перікардіт

E катаральний перікардіт

Мікроскопійне дослідження коронарної артерії у померлого 53 років виявило звуження

прозору судини за рахунок фіброзної бляшки з домішком ліпідів. Найвірогідніша форма

атеросклерозу:

A *ліпосклероз

B ліпоїдоз

C доліпідна

D атероматоз

E виразкування

Хворий на протязі 8 років скаржився на кашель з гнійним мокротинням, задуху. Пальці рук

нагадували барабанні палички. Він помер з явищами легенево-серцевої недостатності.

На розтині бронхи деформовані, з мішковидними випячуваннями стінки та гнійним

запаленням в них. Найбільш вірогідний діагноз:

A *бронхоектатична хвороба

B туберкульоз

C хронічний бронхіт

D Абсцес

E Гострий броніт

На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2.0 л гнійної рідини.

Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору

нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:

A * фібрінозно-гнійний перітоніт

B геморагічний перітоніт

C серозний перітоніт

D туберкульозний перітоніт

E -

При розтині померлого хворого виявлена гіперплазія кісткового мозку плоских і

трубчастих кісток (піоїдний кістковий мозок), спленомегалія (6 кг), гепатомегалія (5 кг),

збільшення всіх груп лімфатичних вузлів. Якому захворюванню відповідають виявлені зміни?

A * Хронічний мієлолейкоз

B Хронічний лімфолейкоз

C Мієломна хвороба

D Справжня поліцитемія

E Лімфогрануломатоз

У хворого, померлого через 3 тижні від початку пневмонії, нижня доля правої легені різко

збільшена, щільна, безповітряна, сіра, з накладеннями фібрину на плеврі. При мікроскопії

у всих альвеолах цієї долі виявлено фібрин та сегментоядерні лейкоцити. Ваш діагноз:

A *Крупозна пневмонія

B Вогнищева бронхопневмонія

C Грипозна пневмонія

D Фібринозний плеврит

E Інтерстициальна пневмонія

При розтині померлого від набряку легень в міокарді знайдено велике вогнище

жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії – свіжий тромб. Уточніть діагноз:

A *Інфаркт міокарда

B Кардіосклероз

C Міокардит

D Амілоїдоз

E Кардіоміопатія

У молодої жінки в зв’язку з гострими болями в клубній області, вилучена маткова труба з

локальним розширенням її середньої третини, заповненої кров’ю. При гістологічному

дослідженні в отворі труби знайдені хоріальні ворсини, великі поля еритроцитів з

домішком лейкоцитів. Ваш діагноз:

A *Трубна вагітність

B Гострий гнійний сальпінгіт

C Крововилив в маткову трубу

D Геморагічний сальпінгіт

E Гнійний сальпінгіт

Дитина у 3-х річному віці померла при явищах глибокої церебральної коми. На розтині

виявлено гнійні нашарування на поверхні м’якої мозкової оболонки в передніх відділах

головного мозку, набряк мозку. Мікроскопічно – повнокрів’я і нейтрофільна інфільтрація

м’яких мозкових оболонок. Вкажіть ймовірне захворювання?

A *Менінгококовий менінгіт

B Менінгіт при сибіркі

C Грипозний менінгіт

D Туберкульозний менінігіт

E -

При дослідженні некропсії чоловіка 57 років в II-ому сегменті правої легені виявлено

туберкульозний панбронхіт, з вогнищем казеозної бронхопневмонії, навколо якого

спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішком лімфоїдних та гігантських клітин

Пірогова-Лангханса. Яка форма туберкульозу легень у даному випадку?

A *Гострий вогнищевий туберкульоз легень

B Первинний туберкульозний комплекс

C Ріст первинного афекту

D Гострий міліарний туберкульоз легень

E Інфільтративний туберкульоз

При гістологічному дослідженні стулки мітрального клапана серця виявлено: мукоїдний

набряк, пошкодження ендотелію, утворення по замикаючому краю фібринових тромбів.

Яка форма ревматичного ендокардиту спостерігається?

A *Гострий бородавчастий ендокардит

B Дифузний ендокардит

C Фібропластичний ендокардит

D Поворотньо-бородавчастий ендокардит

E Поліпозно-виразковий ендокардит

Під час розтину в міокарді макроскопічно виявлено крупновогнищеву щільну ділянку

сірого кольору, що гістологічно складається із грубоволокнистої сполучної тканини,

оточену гіпертрофованими м’язевими волокнами. Які зміни виникли у серці?

A *Постінфарктний крупновогнищевий кардіосклероз

B Ішемічна стадія інфаркту міокарду

C Некротична стадія інфаркту міокарда

D Дрібновогнищевий дифузний кардіосклероз

E Міокардит

При мікроскопічному дослідженні міокарду чоловіка, померлого від серцевої

декомпенсації, виявлено склероз перісудинної сполучної тканини та дифузну

інфільтрацію її лімфоцитами, макрофагами, плазмоцитами та поодинокими

нейтрофілами. Вкажіть, який з перелічених видів запалення найбільш вірогідний?.

A * Інтерстиційне продуктивне.

B Гранульоматозне.

C Альтеративне.

D Ексудртивне дифузне.

E Ексудативне осередкове.

У лежачого хворого з недостатністю кровообігу, нерухомого після перенесеного інсульту,

шкіра і м’які тканини над крижами почорніли і набрякли, після відторгнення епідермісу в

чорних тканинах відкрились виразки. Який процес розвився у хворого?

A *Пролежні

B Суха гангрена

C Флегмона

D Інфаркт

E Абсцес

У хворого знайдено асцит, в два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен

стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптата печінки виявлений

мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?

A * Синдром портальної гіпертензії

B Серцева недостатність

C Гепато-лієнальний синдром

D Печінково-клітинна недостатність

E -

Больной заболел остро: высокая температура, увеличенная, болезненная селезенка. На

10 день на коже живота появилась розеолезно-папулезная сыпь. На 21 день наступила

смерть от перитонита. При патологоанатомическом исследовании трупа в подвздошной

кишке обнаружены глубокие язвы в области некротизированных групповых лимфоидных

фолликулов (пейеровых бляшек). Одна из язв перфорировала, имеется

фибринозно-гнойный разлитой перитонит. О каком заболевании можно подумать в

данном случае?

A *Брюшной тиф

B Дизентерия

C Амебиаз кишечника

D Холера

E Сальмонеллез

Пожилой больной, длительное время страдавший гипертонической болезнью, умер при

явлениях уремии. На аутопсии обнаружено: почки маленькие, плотные, с

мелкозернистой поверхностью, капсула снимается с трудом. Гистологически в почках

отмечается коллапс артериол клубочков и их склероз. Некоторые клубочки замещены

однородным эозинофильным веществом, не окрашивающимся конго-рот; канальцы

атрофированы. Как следует назвать описанные выше изменения почек?

A *Первично-сморщенные почки

B Вторично-сморщенные почки

C Амилоидно-сморщенные почки

D Пиелонефротически-сморщенные почки

E Диабетический нефросклероз

Больной 22-х лет поступил в стационар с жалобами на лихорадку, слабость. Один из

увеличенных шейных лимфоузлов взят на гистологическое исследование. Результаты: в

ткани лимфоузла обнаружены очаги некроза, окруженные эпителиоидными клетками,

гигантскими многоядерными клетками Пирогова-Лангханса, а также лимфоцитами.

Какое заболевание можно предполагать в данном случае?

A *Туберкулез

B Лимфогранулематоз

C Лимфолейкоз

D Саркоидоз

E Сифилис

У ребенка 7 лет на коже разгибательных поверхностей локтевых и коленных суставов

появились плотные, безболезненные узелки размером 1-2 мм. В биоптате узелков -

крупный очаг фибриноидного некроза соединительной ткани с лимфоцитами и

макрофагами по периферии. При каком заболевании наблюдаются такие узелки?

A *Ревматизм

B Ревматоидный артрит

C Склеродермия

D Узелковый периартериит

E Системная красная волчанка

На вскрытии умершего больного обнаружены увеличенные, спаянные между собой,

плотные, с бело-желтыми очагами некроза лимфатические узлы разной локализации

[шейные, подмышечные и медиастинальные]. Селезенка имеет "порфировый" вид. При

микроскопическом исследовании лимфатических узлов и селезенки выявлена

пролиферация полиморфных клеток с наличием атипичных клеток, среди которых

отмечаются многоядерные гигантские клетки Рид-Березовского-Штернберга. Какое

заболевание было диагностированно?

A *Лимфогранулематоз

B Хронический лимфолейкоз

C Лимфосаркома

D Ретикулосаркома

E Грибовидный микоз.

Чоловік, 70 років, зі скаргами на біль у дрібних суглобах рук і ніг. Суглоби деформовані,

болючі. Виявлений підвищений рівень солей сечової кислоти в крові та сечі. Про

порушений обмін яких речовин йде мова?

A *Нуклеопротеїдів.

B Кальція.

C Хромопротеідів.

D Ліпопротеїдів.

E Калію.

Чоловік віком 42 роки помер при явищах вираженої інтоксикації і дихальної

недостатності. На розрізі тканина легень у всіх відділах строката, з множинними

дрібновогнищевими крововиливами та вогнищами емфіземи. Гістологічно у легенях:

геморагічна бронхопневмонія з абсцедуванням, у цитоплазмі клітин епітелію бронхів

еозинофільні і базофільні включення. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.

A * Грип

B Парагрип

C Аденовірусна інфекція

D Респіраторно-синцитіальна інфекція

E Стафілококова бронхопневмонія

У чоловіка віком 62 роки видалено нирку, у якій при макроскопічному дослідженні

виявлено пухлину у вигляді вузла діаметром до 8см. Тканина пухлини на розрізі строката,

з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно: пухлина складається із світлих

клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, помірно виражений інвазивний

ріст. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра.

Діагностуйте виявлену пухлину нирки.

A * Світлоклітинний рак

B Світлоклітинна аденома

C Аденокарцинома

D Нефробластома

E Ацидофільна аденома з малігнізацією

При мікроскопічному дослідженні тканини печінки було виявлено, що деякі клітини

розпалися на невеликі фрагменти з окремими органелами та залишками ядра, оточені

мембраною. Запальна реакція відсутня. Виберіть патологічний процес, для якого

характерні описані зміни.

A *Апоптоз

B Некроз

C Каріорексис

D Плазмоліз

E Плазморексис

У хворого 28 років мигдалики значно збільшені, повнокровні, болючі, на їх поверхні –

щільні брудно-сірі плівки, які поширюються на тверде піднебіння, щільно зв’язані з

підлеглими тканинами, при спробі відокремити їх – розвивається кровотеча. Який

патологічний процес обумовлює дані морфологічні зміни?

A *Дифтеритичне ексудативне запалення.

B Крупозне ексудативне запалення.

C Катаральне ексудативне запалення.

D Гнійне ексудативне запалення.

E Геморрагічне ексудативне запалення.

У хворого, померлого від серцевої недостатності, при патоморфологічному дослідженні

виявлено: стулки мітрального клапана деформовані, потовщені, зрослися по краях; у

сполучній тканині міокарда - дифузно розкидані вузлики, які складаються з ділянок

фібриноїдного некрозу, навколо яких скупчуються макрофагоцити, що нагадують

гігантські багатоядерні клітини. Подібні вогнища оточені лімфоцитами та поодинокими

плазматичними клітинами. Яка з перерахованих гранульом має місце у даного хворого?

A * Ревматична.

B Туберкульозна.

C Актиномікотична.

D Сифілітична.

E Лепрозна.

На розтині хворої 25-ти років, яка померла від уремії: нирки збільшені, пістряві, з

осередками крововиливів. Патогістологічно виявляються гематоксилінові тільця,

капілярні мембрани клубочків у вигляді дротяних петель, гіалінові тромби та осередки

фібриноїдного некрозу, у судинах селезінки – “цибулинний” склероз. Який найбільш

вірогідний діагноз?

A *Системний червоний вовчак.

B Системна склеродермія.

C Ревматоїдний артрит.

D Ревматичний артрит.

E Вузликовий періартеріїт.

У тканині печінки виявлено округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно воно має

наступну будову: у центрі – некротичні маси, їх оточує грануляційна тканина з наявністю у

її складі плазматичних, лімфоїдних клітин і кровоносних судин з явищами васкуліту. Який

діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?

A *Солітарна гума печінки.

B Солітарна аденома печінки.

C Солітарна лепрома печінки.

D Хронічний абсцес печінки.

E Рак печінки.

У хворого – глибока рвана рана із нерівними краями, вкрита гноєм. У крайових відділах –

сочна грануляційна тканина, яка не здіймається над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани.

A *Загоювання вторинним натягом.

B Загоювання первинним натягом.

C Загоювання під струпом.

D Безпосереднє закриття дефекту епітеліальної тканини.

E Організація рани.

На секції виявлено значне збільшення об’єму правої нирки. На розрізі в ній міститься

камінь. Просвіт ниркової миски розтягнутий сечею, яка накопичується. Паренхіма нирки

різко потоншана. Який з діагнозів є найбільш вірним?

A * Гідронефроз.

B Пієлоектазія

C Гідроуретронефроз.

D Кіста нирки

E -

При мікроскопічному дослідженні бронхобіопсії виявлена пухлина, яка побудована з

гніздних скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями із

характерними “перлинами”. Ваш діагноз?

A * Плоскоклітинний рак із ороговінням.

B Плоскоклітинний рак без ороговіння.

C Солідний рак.

D Слизовий рак.

E Скір.

У дитини діагностовано в клініці дифтерія зіву. Померла від гострої серцевої

недостатності. На розтині виявлено, що порожнини серця розширені в поперечнику. М’яз

серця тьмяний, в’ялий, на розрізі строкатий, з жовтуватими ділянками. У цитоплазмі

деяких кардіоміоцитів зі збереженою цитоплазмою виявляються дрібні вакуолі. На

заморожених зрізах вакуолі забарвлюються суданом 3 у померанчовий колір. Який вид

дистрофії виявлений у кардіоміоцитах?

A *Жирова

B Вуглеводна

C Балонна

D Гіаліново-крапельна

E Гідропічна

Під час емоційно напруженої роботи раптово помер молодий мужчина. На розтині

виявлено нерівномірне кровонаповнення міокарда. Гістохімічно – зниження вмісту

глікогену. Електронно мікроскопічно –деструкція мітохондрій, контрактури міофібрил.

Вкажіть ймовірний розлад кровообігу?

A *Гостра ішемія

B Хронічна ішемія

C Вакатна артеріальна гіперемія

D Гостра венозна гіперемія

E Ангіоневротична артеріальна гіперемія

Під час дорожно-транспортної пригоди водій отримав поранення в шию розбитим склом.

Кровотеча була невелика, але через декілька хвилин потерпілий помер при явищах

гострої ядухи. При розтині серця померлого у заповненій водою порожнині перикарду

виділяються пухирці. Вкажіть ймовіринй патологічний процес.

A *Повітряна емболія

B Газова емболія

C Жирова емболія

D Тромбоемболія

E Емболія чужерідними тілами

На розтині чоловіка, який помер від хроніосепсису, виявлено атрофію скелетних м’язів,

буру атрофію міокарда, печінки. Порушення обміну якого пігменту виявлено у померлого?

A *Ліпофусцину

B Ліпохрому

C Гемосидерину

D Гемомеланіну

E Меланіну

Чоловік тривалий час хворів гемобластозом. На розтині виявлено, що кістковий мозок,

селезінка, печінка, лімфатичні вузли коричневого кольору. Проведено гістохімічну

реакцію Перлса. Встановлено, що ретикулярні, ендотеліальні і гістіоцитарні елементи цих

органів містять гранули синього кольору. Який пігмент виявлено при застосуванні

зазначеної реакції?

A *Гемосидерин

B Білірубін

C Гематоїдин

D Гематоїдин

E Гематопорфірин

Хворий хронічним пієлонефритом помер від хронічної ниркової недостатності. При житті

аускультативно відмічено феномен “шум тертя перикарду”. На розтині виявлено, що

епікард тьм’яний, шорсткий, ніби покритий волосяним покривом. Який перикардит за

характером запалення має місце?

A *Крупозний

B Дифтеритичний

C Гнійний

D Гнильний

E Серозний

При розтині тіла дівчинки, яка померла від асфіксії, виявлено, що слизова трахеї і бронхів

покрита біло-сірою плівкою, яка рихло з’єднана з підлеглими тканинами і легко

знімається пінцетом. Просвіт сегментарних бронхів виповнений рихлими масами

сіро-білого кольору. Який трахеобронхіт за характером ексудату відмічений при розтині?

A *Крупозний

B Катаральний

C Дифтеритичний

D Гнійний

E Гнильний

У хворого видалено новоутворення шкіри, яке має вигляд вузла з сосочковою поверхнею,

що нагадує цвітну капусту, щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з

багатьох сосочків. Паренхіма сформована з




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | Крок 1. Загальна лікарська підготовка. 7.0 Патологічна анатомія (частина 2)

Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 621. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Внешняя политика России 1894- 1917 гг. Внешнюю политику Николая II и первый период его царствования определяли, по меньшей мере три важных фактора...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия