Студопедия — Індивідуальна навчально-дослідна робота
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Індивідуальна навчально-дослідна робота






Метою ІНДЗ є перевірка у студентів навиків роботи з першоджерелами, вміння орієнтуватися в законодавстві України, самостійно робити висновки з проблематики, яка була висвітлена в ІНДЗ.

Змістом ІНДЗ є завершена теоретична або практична робота у межах навчальної програми курсу на основі знань, умінь, навичок які студенти отримали під час занять і охоплюють декілька тем або весь курс.

Види ІНДЗ та система їх оцінювання: реферати; доповіді; повідомлення; публікація статей і тез доповіді; презентації за допомогою програми Power Point; участь в роботі студентського наукового семінару, зробити анотацію до підручника, навчального посібника, монографії запропонованих викладачем; зробити бібліографію з тем, запропонованих у програмі навчальної дисципліни тощо.

Орієнтовна структура ІНДЗ:

• титульний аркуш;

• план (зміст роботи із позначенням сторінок);

• вступ (обґрунтування актуальності обраної теми);

• основна частина;

• висновки;

• список використаної літератури.

 

Реферат є однією з основних форм індивідуальної роботи студентів і засобом контролю за засвоєнням навчального і нормативного матеріалу в обсязі, встановленому програмою. Реферат являє собою стислий виклад змісту монографії (однієї або декількох книг), тематичної групи наукових статей, матеріалів наукових публікацій з певної проблеми, питання, дискусії або концепції.

Реферат не припускає самостійного наукового дослідження і не вимагає визначення позиції студента. Головне завдання при його написанні, – навчитися здійснювати добір джерел з теми, стисло викладати наявні в літературі судження з певної проблеми, порівнювати різні позиції науковців.

Тему реферату студент вибирає самостійно із переліку тем, що пропонується до кожної теми.

Передбачена також можливість вибору теми реферату, яка відсутня у рекомендованому переліку за погодженням з кафедрою.

Перед написанням реферату необхідно скласти список літератури, яка підлягає вивченню, уважно з нею ознайомитись. На підставі отриманих знань складається план реферату.

При підготовці до написання реферату необхідно враховувати положення нових законодавчихта підзаконних актів з урахуванням їх стану на час написання роботи.

До реферативних робіт ставляться такі вимоги: актуальність тематики, відповідність її сучасному стану конституційно-правової науки та перспективи її розвитку, практичним завданням сучасної школи; вивчення та практичний аналіз монографічної і періодичної літератури по темі; аналіз історії дослідження проблеми і її практичного стану, а також емпіричних даних; чітка характеристика предмету, мети і методів дослідження, опис та аналіз проведених автором експериментів; узагальнення результатів, обґрунтування їх, висновки та практичні рекомендації.

Процес написання реферату складається із таких етапів:

І етап – вибір теми дослідження, визначення об’єкту, предмету та мети дослідження; збір теоретичного та практичного матеріалу, літератури по темі, переклад іншомовних джерел, підготування бібліографії.

ІІ етап – дозволяє визначити завдання дослідження на основі проведеного літературного стану проблеми, яка вивчається під кутом зору його мети.

Для проведення літературного огляду по темі дослідження доцільно скласти план, який повинен відображати основний зміст огляду, а структура – форму його втілення.

ІІІ етап – включає відпрацювання основного питання, яке поставлено на розгляд в роботі, викладення змісту роботи згідно складеного плану. Всі структурні елементи плану повинні бути взаємопов’язані і логічно продовжувати один одного.

IV етап – включає літературне оформлення роботи та підготовку її до захисту.

Реферат перевіряється викладачем, що визначає його актуальність, відповідність спеціальності, вказує на ступінь опрацювання нормативних та літературних джерел. Реферати, які не відповідають вимогам, не містять актуальності, є не самостійними оцінюються негативно.

 

Вимоги до оформлення реферату:

Перша сторінка роботи – титульний аркуш – повинна бути виконана за загальним зразком.

План роботи із зазначенням сторінок повинен розміщуватися на другій сторінці.

З третьої сторінки починається викладення вступу, основного змісту роботи та висновків.

З нових сторінок починається перелік використаної літератури в алфавітному порядку і додатки.

Останні дві сторінки роботи повинні бути чистими, оскільки вони призначені для написання рецензії та висловлення зауважень щодо тексту роботи, правил оформлення та часу представлення на кафедру.

Всі сторінки реферату нумеруються, викладення змісту роботи проводиться на одній стороні аркуша, а друга – залишається чистою.

Обсяг реферату має бути в межах 12-15 сторінок комп’ютерного набору (або від руки 15-18 сторінок) без списку літератури та додатків.

Усі розділи і підрозділи, що є у плані, повинні бути виділені в тексті заголовками та підзаголовками.

Поля повинні бути: зверху, знизу – 2 см, справа – 1 см, зліва – 3 см.

Текст у комп’ютерному варіанті виконується шрифтом – Times New Roman, розміром –14, інтервалом між рядків – 1,5. При написанні від руки потрібно дотримуватись зазначених берегів і не перевищувати інтервал між рядками більш 1.5. Порядковий номер проставляється праворуч у верхньому куті сторінки. Першою сторінкою вважається титульний аркуш, на ньому порядковий номер не ставиться. Він проставляється на наступній сторінці далі по порядку.

Розділи або глави нумеруються арабськими цифрами, а підрозділи або параграфи – цифрою розділу і підрозділу через крапку. Наприклад, якщо розділ буде другим, то він позначається: Розділ 2. (далі йде назва розділу), а відповідно перший підрозділ цього розділу: 2.1. (далі йде назва підрозділу) і так далі за порядком до наступного розділу.

Список використаної літератури повинен містити бібліографічний опис джерел, використаних студентом під час роботи над темою. Укладаючи його, необхідно дотримуватись вимог державного стандарту. Кожний бібліографічний запис треба починати з нового рядка, літературу слід розташовувати в алфавітному порядку авторів та назв творів. Бібліографічні записи повинні мати порядкову нумерацію.

Посилання на літературу робляться в тексті з позначенням їх порядкового номера в списку і сторінок через кому в прямокутних дужках. Наприклад: [6, с. 123], або на декілька підряд сторінок [7, с. 34-37]. Якщо посилання робиться на ціле джерело без зазначення конкретних сторінок, то вказується лише порядковий номер у списку в прямокутних дужках. Наприклад: [10]. Якщо на декілька джерел, то цифри номеру йдуть через крапку з комою. Наприклад: [10; 15] або [7;10;12].

На останній сторінці роботи ставиться дата і підпис автора.

 

Доповідь – це письмовий виклад розгорнутої усної форми виступу, що відповідає тексту тез. Доповіді не публікуються, а повідомляються учасникам наукового зібрання з метою залучення до дискусій і обговорення викладеного матеріалу. Структурними компонентами побудови доповіді є:

вступ, у якому визначено актуальність запропонованої проблеми;

основна частина, в якій стисло розкривається провідна ідея, її теоретичне та практичне обґрунтування та авторське бачення проблеми;

висновки та рекомендації щодо подальшого вирішення проблеми.

Доповідь готується у письмовій формі обсягом 6-8 сторінок і розрахована на 15-20 хвилин виступу.

Коротша за змістом доповідь називається повідомленням і розрахована на 5-7 хвилин виступу.

 







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 481. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

ТЕХНИКА ПОСЕВА, МЕТОДЫ ВЫДЕЛЕНИЯ ЧИСТЫХ КУЛЬТУР И КУЛЬТУРАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА МИКРООРГАНИЗМОВ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЛИЧЕСТВА БАКТЕРИЙ Цель занятия. Освоить технику посева микроорганизмов на плотные и жидкие питательные среды и методы выделения чис­тых бактериальных культур. Ознакомить студентов с основными культуральными характеристиками микроорганизмов и методами определения...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия