Студопедия — ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Брокерська діяльність – це діяльність щодо укладання угод з цінними паперами на основі договорів комісії або доручення.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Брокерська діяльність – це діяльність щодо укладання угод з цінними паперами на основі договорів комісії або доручення.






Брокерська діяльність – це діяльність щодо укладання угод з цінними паперами на основі договорів комісії або доручення.

Валютний ділинг – це спекулятивна гра на зміні валютних курсів.

Валютний кліринг – це взаємний залік зустрічних вимог і зобов’язань, що випливають з рівності товарних поставок і надання послуг за угодою між урядами двох або декількох країн.

Вторинний ринок це місце купівлі/продажу раніше випущених фінансових активів. Вторинний ринок складається з біржового і позабіржового обігу цінних паперів.

Дилерська діяльність – це укладання професійним учасником фондового ринку (дилером) договорів з купівлі-продажу цінних паперів від свого імені і за свій рахунок шляхом публічного оголошення цін купівлі або продажу визначених цінних паперів із зобов'язанням придбати або продати ці цінні папери за оголошеними цінами.

Зворотне котирування – це механізм визначення курсу валюти, коли вартість національної валюти виражається в іноземній валюті.

Індивідуальні учасники – це фізичні особи, які мають певні права та зобов'язання на фінансовому ринку згідно з чинним законодавством.

Інституціональні учасники – це юридичні особи, які не є органами державного регулювання.

Органи державного регулювання – це органи законодавчої, виконавчої та судової влади, а також інші державні органи.

Первинний ринок - це ринок перших та повторних емісій, на якому здійснюється початкове розміщення фінансових активів серед інвесторів та початкове вкладення капіталу до різних галузей економіки.

Портфельні інвестори – це інвестори, які купують окремі види цінних паперів виключно з метою отримання доходу; основна мета портфельних інвесторів полягає у формуванні диверсифікованого портфелю цінних паперів, оптимального за критеріями дохідності, ліквідності та ризику.

Професійні учасники фінансового ринку – це суб'єкти, які виконують допоміжні функції (функції обслуговування основних учасників або окремих операцій на фінансовому ринку тощо).

Пряме котирування – це механізм визначення курсу валюти, коли вартість іноземної валюти виражається у національній валюті.

Прямі учасники фінансового ринку – це продавці і покупці фінансових активів (інструментів, послуг).

Ринок акціонерного капіталу – це частина фінансового ринку, де кошти вкладаються на невизначений термін.

Ринок грошей – це частина фінансового ринку, на якій здійснюються операції купівлі-продажу ринкових фінансових інструментів і фінансових послуг зі строком обертання до одного року. Фінансові активи, що обертаються на ринку грошей, є найліквіднішими, їм притаманний найменший рівень фінансового ризику, а система формування цін на них є доволі простою.

Ринок капіталів це частина фінансового ринку, на якій здійснюються операції купівлі-продажу ринкових фінансових інструментів і фінансових послуг зі строком обертання більше одного року. Фінансові активи, які обертаються на ринку капіталів, як правило, менш ліквідні, їм притаманний найбільший рівень фінансового ризику і досить високий рівень дохідності.

Ринок непрямого фінансування це ринок, де купівля-продаж здійснюється через фінансових посередників.

Ринок нерезидентів – це ринок, на якому нерезиденти емітують фінансові активи відповідно до законодавства певної країни.

Ринок позикового капіталу – це частина фінансового ринку, де ресурси передаються на умовах позики на визначений термін та під відсоток за допомогою боргових цінних паперів або кредитних інструментів.

Ринок прямого фінансування – це ринок,де купівля-продаж фінансових ресурсів відбувається безпосередньо між продавцем і покупцем.

Ринок резидентів – це ринок фінансових активів, емітованих резидентами на національному ринку.

Сегментація фінансового ринку – це процес цілеспрямованого поділу видів фінансового ринку на індивідуальні сегменти залежно від характеру фінансових інструментів, які обертаються на ринку.

Сек’юритизація – це процес переливання фінансових інструментів з одного виду фінансового ринку чи сегмента в інші.

Стратегічні інвестори – це інвестори, які купують контрольний пакет акцій для здійснення стратегічного управління підприємством.

Фінансові інструменти – це різноманітні фінансові активи, які обертаються на ринку, є законними вимогами власників цих активів на отримання певного (як правило, грошового) доходу в майбутньому і за допомогою яких реалізуються операції на фінансовому ринку. Основними інструментами на фінансовому ринку є готівкові гроші, банківські кредити, цінні папери.

 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 1089. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Концептуальные модели труда учителя В отечественной литературе существует несколько подходов к пониманию профессиональной деятельности учителя, которые, дополняя друг друга, расширяют психологическое представление об эффективности профессионального труда учителя...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Йодометрия. Характеристика метода Метод йодометрии основан на ОВ-реакциях, связанных с превращением I2 в ионы I- и обратно...

Броматометрия и бромометрия Броматометрический метод основан на окислении вос­становителей броматом калия в кислой среде...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия