Студопедия — Устройство электровоза. 2.1. Працівники повинні надіти спецодяг, застебнути манжети рукавів, приготувати засоби індивідуального захисту
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Устройство электровоза. 2.1. Працівники повинні надіти спецодяг, застебнути манжети рукавів, приготувати засоби індивідуального захисту






2.1. Працівники повинні надіти спецодяг, застебнути манжети рукавів, приготувати засоби індивідуального захисту, перевірити їх справність.

2.2. Отримати завдання на виконання робіт у керівника робіт. Підготувати інструмент, технологічне устаткування.

Перед початком роботи в небезпечних і особливо небезпечних приміщеннях отримати наряд-допуск з визначенням заходів безпеки та засобів захисту.

2.3. Оглянути і приготувати робоче місце і підходи до нього на відповідність вимогам безпеки, прибрати всі зайві предмети, не захаращуючи при цьому проходів, перевірити стан підлоги на робочому місці, мокру або слизьку підлогу протерти.

2.4. Отримати ручний інструмент. Ручний слюсарно-ковальський інструмент, призначений для повсякденного застосування, повинен закріплюватись за працівниками для індивідуального або бригадного користування.

2.5. Перевірити стан ручного інструменту.

2.6. Бойки молотків та кувалд повинні мати гладку, трохи опуклу поверхню без скосів, вибоїн, тріщин та задирок.

2.7. Рукоятки молотків, ковалд та іншого інструмента ударної дії повинні виготовлятись з сухої деревини твердих листяних порід (берези, дуба, бука, клена, ясеня тощо) без сучків та косошару або із синтетичних матеріалів, що забезпечують експлуатаційну міцність і надійність у роботі.

Рукоятки молотків, зубил тощо повинні мати по всій довжині в перерізі овальну форму, бути гладкими, не мати тріщин і до вільного кінця рукоятки повинні дещо потовщуватись (крім кувалд) – для запобігання висковзуванню рукояток з рук працівника під час змахів та ударів інструментом.

У кувалд рукоятка до вільного кінця повинна дещо стоншуватись; кувалда повинна насаджуватись на рукоятку в бік потовщеного кінця без застосування клинів.

Вісь рукоятки повинна бути суворо перпендикулярна до повздовжньої осі інструмента. Клини для закріплювання інструмента на рукоятці повинні виготовлятись з м’якої сталі; вони повинні мати насічки (йоржі). Під час забивання клинів у рукоятки молотків вони повинні утримуватись кліщами.

2.8. Не дозволяється працювати з інструментом, рукоятки якого насаджено на загострені кінці (напилки, шабери тощо) без металевих бандажних кілець.

2.9. Рукоятки (держаки) лопат повинні виготовлятись з деревини без сучків та косошару або із синтетичних матеріалів та надійно закріплюватись у тримачах, причому частину рукоятки, що виступає з тримача, необхідно зрізувати похило до поверхні лопати.

2.10. Ломи повинні бути прямими з витягненими та загостреними кінцями.

2.11. Інструмент ударної дії (зубила, крейцмейселі, керни тощо) повинен мати гладку задню частину без трихін, задирок, наклепу та скосів, і на його робочому кінці не повинно бути пошкоджень. Довжина інструмента ударної дії повинна бути не менше 150 мм.

Кут загострення робочої частини зубила повинен відповідати оброблюваному матеріалу:

- для рубання чавуну та бронзи - 70°;

- для рубання сталі середньої твердості - 60°;

- для рубання міді та латуні - 45°;

- для рубання алюмінію та цинку - 35°.

Середня частина зубила повинна мати овальний або багатогранний переріз без гострих ребер та задирок на бокових гранях, ударна – форму зрізаного конуса.

 

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

3.1. Під час виконання робіт із застосуванням клинів або зубил за допомогою кувалд працівники повинні використовувати клинотримачі з рукояткою завдовжки не менше 0,7 м.

3.2. Під час робіт із застосуванням інструменту ударної дії працівники повинні користуватись захисними окулярами – для запобігання попаданню в очі твердих частинок, що відлітають від інструмента.

3.3. У разі використання кліщів необхідно застосовувати кільця, розміри яких повинні відповідати розмірам оброблюваних заготовок. З внутрішнього боку ручок кліщів повинен бути упор – для запобігання здавлювання пальців руки працівника.

3.4. Працівники повинні працювати викруткою, у якої ширина робочої частини (лопатки) відповідає розміру шліца у головці шурупа або гвинта.

3.5. Розміри зіву (захвата) гайкових ключів не повинні перевищувати розміри головок болтів (граней гайок) більше, ніж на 0,3 м.

Забороняється застосовувати для ключів підкладки, якщо проріз між площинами губок і головок болтів або гайок більший за допустимий.

Робочі поверхні гайкових ключів не повинні мати збитих скосів, а рукоятки – задирок. На рукоятці ключа повинен зазначатись його розмір.

Під час викручування і закручування гайок та болтів за необхідності слід застосовувати ключі з довгими рукоятками; подовжувати рукоятки ключів допускається тільки додатковими важелями типу “зірочка”. Не дозволяється застосовувати для подовження гайкових ключів додаткові важелі, інші ключі або труби.

3.6. Інструмент на робочому місці необхідно розміщувати так, щоб запобігти його скочуванню або падінню.

Забороняється класти інструмент на поручні огороджень або на необгороджений край площадки риштувань, помосту, а також поблизу відкритих люків, колодязів тощо.

3.7. Під час перенесення або перевезення інструмента з гострими частинами ці частини повинні бути захищені.

3.8. Весь ручний слюсарно-ковальський інструмент повинен періодично, не рідше 1 разу на 3 місяці, оглядатись відповідальними інженерно-технічними працівниками, призначеними розпорядженням по підрозділу, і у разі виявлення несправностей вилучатись з експлуатації.

3.9. Верстаки повинні мати жорстку і міцну конструкцію і бути досить стійкими. Верхній щит верстака оббивається залізом. Під час оббивки не можна залишати виступаючих кромок заліза і гострих кутів; гвинти для кріплення верхніх щитів повинні бути з потайною головкою. Ширина верстака, що допускається, - не менше за 0,7 м.

3.10. Для захисту від відлітаючих часток металу на верстаках повинні бути встановлені запобіжні сітки з осередками не більше за 3 мм або щити висотою не менше за 1 м.

3.11. Під час двосторонньої роботи на верстаку такі сітки або щити ставлять посередині вздовж верстака. Відстань між лещатами на верстаках береться відповідно до розміру деталей, що обробляються, але не менше 1 м між осями лещат. Необхідно, щоб лещата забезпечували надійну затиснення предмета.

 

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Відключити інструмент, почистити його і прибрати у відведене для зберігання місце.

4.2. Видалити відходи виробництва, сміття, стружку тощо.

4.3. Масляні ганчірки, що використовуються для обтирання інструмента, прибрати в металевий ящик для відходів виробництва.

4.4. Напівфабрикати і оброблені вироби повинні бути складеними у відведене для них місце.

4.5. Зняти спецодяг, помити обличчя, руки з милом; при можливості, прийняти душ.

4.6. Доповісти керівнику робіт про всі недоліки, які мали місце під час роботи.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. При роботі з ручними інструментами та пристроями ситуаціями, які можуть привести до аварії і нещасних випадків, є: виліт заготовок та їх осколків, виліт інструменту, відсутність захисних огороджень.

 

Устройство электровоза

 

 

конспект лекций

часть 6

аппараты защиты

Преподаватель П.В. Старшинов

г. Свободный

2012 г.


Оглавление

Главный выключатель ВОВ 25/4М. 159

Схема работы ГВ. 163

Вакуумный однополюсной выключатель ВБО-25-20/630 УХЛ1. 165

Схема работы ГВ. 168

Выключатель быстродействующий ВБ-8. 172

Реле. 174

Реле максимального тока и трансформатор тока ТПОФ-25. 175

Блок дифференциальных реле. 176

Реле перегрузки. 177

ПРОМЕЖУТОЧНЫЕ РЕЛЕ. 179

РЕЛЕ ВРЕМЕНИ. 182

Реле «земли» РЗ-303 сх.№88. 183

Реле контроля «земли» РКЗ-306 сх.№123. 185

Реле РБ (боксование) сх.№43, 44. 185

Реле противоюзовой защиты РЗЮ-580 сх.№РЗЮ1 – РЗЮ5. 186

Тепловое реле токовое ТРТ. 187

НИЗКОВОЛЬТНАЯ БЛОКИРОВКА. 189

Автоматические выключатели А-63 и АЕ-2541М. 189

Разрядники ОПН-25, РВЭМ-25М и РВМК-IV. 191

Предохранители. 194

 


 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 1217. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Подкожное введение сывороток по методу Безредки. С целью предупреждения развития анафилактического шока и других аллергических реак­ций при введении иммунных сывороток используют метод Безредки для определения реакции больного на введение сыворотки...

Объект, субъект, предмет, цели и задачи управления персоналом Социальная система организации делится на две основные подсистемы: управляющую и управляемую...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия