Студопедия — Порядок та методика визначення прибудинкових часток одиниць нерухомості житлових комплексів ОСББ.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок та методика визначення прибудинкових часток одиниць нерухомості житлових комплексів ОСББ.






Суть розробленої методики полягає у визначені часток прибудинкових територій для всіх одиниць нерухомості пропорційно площі цих одиниць у загальній площі приміщень житлового будинку.

Розглянемо механізм визначення частки земельної ділянки прибудинкової території, яка знаходиться у власності або користуванні власників одиниць нерухомості (в тому числі власників (або наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень будь-якого призначення).


Рис. 12. Структурна схема зон з особливими умовами використання території


Рис. 13. Складові частини власності одного власника в ОСББ

 

Відповідно до норм діючого законодавства прибудинкові території можуть передаватись відповідними органами місцевого самоврядування у власність або користування виключно ОСББ.

Складовою частиною власності одиниці нерухомості є частина земельної ділянки прибудинкової території. На основі розробленої нами методики для всіх власників одиниць нерухомості багатоквартирного будинку ми пропонуємо розраховувати прибудинкову частку одиниці нерухомості.

Прибудинкова частка одиниці нерухомості (ПЧОН) – це така територія, що визначається для власника конкретної одиниці нерухомості (житлової або нежитлової) в квадратних метрах, не виділяється в натурі і призначена для фіскальних та містобудівних цілей.

Виконавцем робіт із визначення ПЧОН для власників одиниць нерухомості повинні бути фізична або юридична особа, яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою та ліцензію на будівельну діяльність відповідно до закону.

Вихідними даними для визначення прибудинкових територій та розрахунку ПЧОН виконавцем робіт є результати геодезичного знімання (або коригування планово-топографічної основи населеного пункту) в масштабі 1:500 або 1:1000, Черговий кадастровий план територіального органу управління земельних ресурсів з врахуванням всіх раніше відведених та (або) приватизованих земельних ділянок.

Для визначення прибудинкових територій та розрахунку ПЧОН необхідно виконати підготовчі роботи з визначення площ:

- одиниці нерухомості, яка знаходиться у власності або користуванні, що підтверджено відповідним правовим документом для кожного власника або користувача у житлових будинках кварталу в межах червоних ліній;

- житлового кварталу в межах червоних ліній або ліній регулювання забудови;

- житлових та (або) нежитлових будівель та споруд в межах проектного кварталу;

- земельних ділянок землевласників та землекористувачів, які знаходяться у власності або користуванні, відповідно до державних актів на землю;

- інженерних споруд, які необхідні для нормального функціонування інженерних мереж.

В загальному випадку площа прибудинкової частки, яка розраховується для власника або користувача одиниці нерухомості, складається із площі земельної ділянки під будівлею, в якій знаходиться одиниця нерухомості, та площі земельної ділянки в прибудинковій території за вирахуванням площ всіх будівель в межах їх периметру.

На основі викладених суджень вдосконалено методику визначення прибудинкових територій в частині розрахунку прибудинкових часток одиниць нерухомості.

Суть її полягає в наступному:

1. Визначення меж житлового кварталу (мікрорайону), де буде проводитись розрахунок меж прибудинкових територій:

Загальна площа кварталу.

2. Визначення територій в межах кварталу, що виключаються із площі житлового кварталу. До таких територій відносять:

2.1. Земельні ділянки, що знаходяться у приватній власності і оформлені відповідно до чинного законодавства.

Площа земельних ділянок приватної власності.

2.2. Земельні ділянки, які знаходяться у постійному користуванні і оформлені відповідно до чинного законодавства:

Площа земельних ділянок постійного користування.

2.3. Земельні ділянки, що знаходяться у постійному користуванні, але не оформлені відповідно до чинного законодавства. Площу таких земельних ділянок визначають відповідно до норм ДБН 360-92** або згідно з земельно-обліковими документами. Наприклад, дитячі садочки, загальноосвітні, музичні школи тощо:

Площа земельних ділянок постійного користування.

2.4. Земельні ділянки загального користування – проїзди, вулиці, пішохідні проходи, тощо. Земельні ділянки загального користування виділяються з метою передачі таких ділянок у державну (комунальну) власність, для того, щоб забезпечити рівні права для користування всім суб’єктам різної форми власності:

Площа земельних ділянок загального користування.

3. Таким чином, площа житлового кварталу, в якому будуть визначатись прибудинкові території та виконуватись розрахунок умовних прибудинкових територій становить:

.

4. Під час виконання розподілу житлової території кварталу перевіряють можливість визначення резервних земельних ділянок – територій, призначених за затвердженою містобудівною документацією для будівництва об’єктів різного функціонального призначення, не освоєних на час проведення розподілу, а також територія, яка може бути встановлена на місцевості для розміщення будівництва або інших видів використання території за умов додержання чинного законодавства, будівельних і санітарних норм:

Площа резервної земельної ділянки - .

5. Всю житлову територію кварталу (мікрорайону) розподіляють на земельні ділянки прибудинкових територій окремих житлових будинків. Якщо житлову територію кварталу неможливо розділити на земельні ділянки прибудинкових територій для кожного будинку із встановленням меж на місцевості через особливості планувальних умов (наявність територій для обслуговування мешканців декількох житлових будинків або кварталу в цілому), тоді в складі прибудинкової території встановлюють реальну та ідеальну земельні частки:

Площа ідеальної земельної частки - ;

Площа реальної земельної частки - .

6. Площа житлового складається із суми площ резервної земельної ділянки, реальної земельної частки та ідеальної земельної частки:

.

7. Розрахунки для визначення площі прибудинкової території для окремого житлового будинку кварталу.

8. Визначення загальної площі прибудинкової території кварталу.

9. Загальна площа прибудинкової території кварталу визначається за контурами на контурному плані, а при неможливості визначення всіх площ – як різниця площ за формулою:

, де

– загальна площа всіх житлових будинків кварталу в межах периметру;

– загальна площа всіх прибудованих нежитлових приміщень житлового кварталу.

9.1. Визначення площі всіх житлових одиниць будинку в межах кварталу (у п.9.5):

Площа приміщень житлового будинку – .

9.2. Визначення суми площ приміщень всіх житлових будинків в межах кварталу:

Сума площі приміщень всіх житлових будинків – .

9.3. Розрахунок ваги для кожного житлового будинку в межах житлового кварталу:

.

9.4. Розрахунок площі прибудинкової території для окремого житлового будинку кварталу:

.

10. Прибудинкова частка для квартир, переобладнаних приватизованих житлових приміщень у нежитлові приміщення торгівельного, культурно-побутового, офісного, іншого громадського призначення (в тому числі в підвалі та на горищі) та нежитлових приміщень, розміщення яких було передбачене планом будівництва житлового будинку, складається з двох частин:

· частка земельної ділянки, яка розраховується в межах периметру житлового будинку – ;

· частка земельної ділянки, яка розраховується в межах визначеної прибудинкової території житлового будинку – .

11. Визначення частки земельної ділянки в межах периметру житлового будинку для однієї житлової одиниці.

11.1. Визначення площі житлового будинку в межах його периметру. Визначається за плановими матеріалами за координатами, з врахуванням всіх добудованих приміщень:

Площа житлового будинку – .

11.2. Визначення кількості поверхів житлового будинку встановлюється за довідками бюро технічної інвентаризації та ЖКП:

Кількість поверхів будинку.

11.3. Визначення корисної житлової площі житлового будинку (без сходинкових прольотів, шахт ліфтів, коридорів, тощо) на одному поверсі, в тому числі переобладнаних житлових приміщень у нежитлові. Така площа встановлюється за довідками бюро технічної інвентаризації та житлово-експлуатаційних контор, або визначається як сума площ всіх житлових одиниць (в тому числі переобладнаних в нежитлові приміщення):

Корисна житлова площа житлового будинку.

11.4. Визначення площі нежитлових приміщень, будівництво яких було передбачено планом будівництва, або які були добудовані за будівельними нормами та зареєстровані в БТІ. Встановлюється за довідками бюро технічної інвентаризації:

Площа нежитлових приміщень будинку.

11.5. Визначення площі всіх житлових одиниць будинку в межах кварталу:

.

11.6. Визначення частки площі під житловим будинком для 1 м.кв. площі одиниці нерухомості:

.

11.7. Визначення прибудинкової частки для окремої одиниці нерухомості житлового будинку в межах периметру житлового будинку:

, де

- площа одиниці нерухомості за правовими документами (дані з БТІ).

12. Визначення прибудинкової частки для окремої одиниці нерухомості житлового будинку в межах визначеної прибудинкової території житлового будинку.

12.1. Визначення частки площі в прибудинковій території житлового будинку для однієї одиниці нерухомості:

.

12.2. Визначення площі прибудинкової території для одиниці нерухомості житлового будинку:

.

12.3. Площа прибудинкової частки для однієї одиниці нерухомості становитиме:

;

.

Методика апробована в частині розрахунку прибудинкової частки для одиниць нерухомості житлових кварталів Галузевою науково-дослідною лабораторією геодинаміки та геоінформатики (ГНДЛГГ) Національного університету водного господарства та природокористування на підставі укладеної угоди із Рівненським міським управлінням земельних відносин та Рівненським міським управлінням містобудування та архітектури Рівненського міськвиконкому з використанням програмного забезпечення ГІС MapInfo було розроблено Проект розподілу території частини кадастрового кварталу 561010000000:01:026 міста Рівне та сформовано проект рішення міської ради щодо його затвердження.

З метою встановлення всіх землевласників та землекористувачів і земельних ділянок, які вони використовують в свої цілях: прибудовані ганки та сходи до власних одиниць нерухомості, а також встановлення складу земельних ділянок прибудинкових територій було виконано суцільну інвентаризацію території житлового кварталу.

 

Таблиця 3







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 1645. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия