Студопедия — Розрахунок фінансових результатів від операційної діяльності
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розрахунок фінансових результатів від операційної діяльності






Види продукції Виручка, грн.. ПДВ, грн.. Чистий дохід, грн.. Собівартість реал. прод, грн Валовий прибуток, грн.. Рентабельність, %
Пшениця            
Ячмінь            
Жито            
Кукурудза            
Інша продукція рослинництва            
Разом по росл-ву            
М’ясо ВРХ            
М’ясо свиней            
Молоко            
Інша прод. тваринництва            
Разом по тв-ву            
Промислова            
Реалізація робіт та послуг            
Разом по госп-ву            

Завдання 2. На основі розрахованих даних та наведених нижче показників розрахувати кінцевий результат діяльності підприємства і заповнити Звіт про фінансові результати підприємства (форму 2).

 

Підприємство отримало доходи, тис. грн..

  Продаж матеріальних цінностей 12,5
  Продаж основних засобів 10,2
  Доходи від оренди майна 9,7
  Списання кредиторської заборгованості 2,5
  Одержання штрафів 1,1
  Отримання неустойки 2,3
  Інші фінансові доходи 3,2
  Дохід, отриманий від спільної діяльності 11,4
  Дохід, отриманий від ліквідації необоротних активів 2,5
  Дохід від дочірніх підприємств 3,9
  Отримані дивіденди 0,9
  Безоплатно отримані оборотні активи 2,4

 

Підприємство понесло ряд витрат, тис. грн..

  Витрати, пов’язані з управлінням 8,7
  Витрати на рекламу 3,2
  Представницькі витрати 4,1
  Вартість реалізованих матеріальних цінностей 7,2
  Вартість реалізованих основних засобів 6,4
  Плачені штрафи 0,6
  Змінні фінансові витрати 1,4
  Витрати на діяльність дочірніх підприємств 6,2
  Надзвичайні витрати 1,5

 

Завдання 3. Провести розподіл прибутку за даними попередніх задач. Чистий прибуток у розмірі … тис. грн.. (Форма 2) планується розподілити наступним чином.

 

Таблиця 3

План використання прибутку на 2009 рік

Напрямки використання Відсотки Сума, тис. грн..
Резервний фонд    
Виплата дивідендів    
Поповнення статутного фонду    
Соціальний розвиток    
Інші цілі    
Нерозподілений прибуток    
Разом    

 

Методичні вказівки до виконання роботи:

Зміст статтей Звіту про фінансові результати відповідно до ПСБО (3) наведено в таблиці 1.

Таблиця 1

Зміст статей Звіту про фінансові результати

Код рядка Статті Звіту про фінансові результати Зміст статей Звіту про фінансові результати
     
  Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) Загальний дохід від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг, включаючи ПДВ, акциз
  Податок на додану вартість Відображається сума податку на додану вартість, яка включена до складу доходу (виручки) від реалізації продукції
  Акцизний збір Відображається сума акцизного збору, яка врахована в складі доходу (виручки) від реалізації продукції.
  Інші вирахування з доходу Відображаються надані знижки, вартість повернутих товарів та інші суми, що підлягають утриманню з доходу (виручки) від реалізації продукції.
  Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) Розрахункова стаття (рядок 010 –015-020-030)  
  Собівартість реалізованої продукції(товарів, робіт, послуг) Відображається виробнича собівартість реалізованої продукції, яка розраховується як сума витрат на сировину, матеріали, напівфабрикати, паливо та енергію, витрат основну та додаткову заробітну плату робітникам з вирахуваннями на соціальне страхування, витрат, пов’язаних з підготовкою та освоєнням виробництва продукції, витрат на утримання та експлуатацію устаткування, загально виробничих витрат та інших виробничих витрат
050-055 Валовий (збиток) прибуток Розрахункова стаття (рядок 035-040)
  Інші операційні доходи Суми інших доходів від операційної діяльності підприємства: доход від операційної оренди активів; доход від операційних курсових різниць; відшкодування раніше списаних активів; доход від реалізації оборотних активів тощо.
  Адміністративні витрати Загальногосподарські витрати, пов’язані з управлінням та обслуговуванням підприємства: основна та додаткова заробітна плата управлінського персоналу з відрахуваннями на соціальне страхування; витрати на службові відрядження управлінського апарату підприємства; витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів загальногосподарського призначення (амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання та ін.); витрати на зв’язок; пов’язані з підготовкою та перепідготовкою кадрів тощо.
  Витрати на збут Витрати підприємства, пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) – витрати на утримання підрозділів, що займаються збутом продукції, товарів; витрати на рекламу та доставку продукції споживачам; витрати на пакувальні матеріали;витрати на оплату праці продавцям, торговим агентам; витрати на транспортування готової продукції, товарів; витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов’язаних зі збутом готової продукції, товарів та інші витрати.
  Інші операційні витрати Собівартість реалізованих виробничих запасів та витрати від знецінення таких запасів, сумнівні (безнадійні борги), визнані економічні санкції, втрати від операційних курсових різниць, відрахування для забезпечення наступних операційних витрат, а також інші витрати, операційної діяльності.
100-105 Прибуток (збиток) від операційної Розрахунковий стаття (050+060-070-080)  
  Доход від участі в капіталі Доход отриманий від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємств, облік яких ведеться методом участі в капіталі.
  Інші фінансові доходи Дивіденди, відсотки та інші доходи, отримані від фінансових інвестицій
  Інші доходи Дохід від реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів і майнових комплексів, а також доход від не операційних курсових різниць та інші доходи, що виникають в процесі звичайної діяльності.
  Фінансові витрати Витрати на сплату відсотків за користування кредитами, отриманими за облігаціями, випущеними за фінансовою орендою та інші витрати підприємства, пов’язані із залученням позикового капіталу.
  Втрати від участі в капіталі Сума збитку спричиненого інвестиціями в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведеться методом участі в капіталі.
  Інші витрати Собівартість реалізації фінансових інвестицій, необоротних активі, майнових комплексів; втрати від не операційних курсових різниць; втрати від уцінки фінансових інвестицій та необоротних активів; інші витрати, які виникають в процесі звичайної діяльності (крім фінансових витрат).
170-175 Прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування Розрахункова стаття (рядок100+110+120+130-140-150-160)
  Надзвичайні доходи Страхове відшкодування за втрачене майно внаслідок надзвичайних подій (стихійних лих), кошти, отримані в порядку покриття втрат від надзвичайних ситуацій,інші джерела відшкодування втрат від надзвичайних подій.
  Надзвичайні витрати Невідшкодовані збитки від втрати майна внаслідок стихійного лиха, пожеж; витрати на заходи по запобіганню надзвичайних подій тощо.
220-225 Чистий прибуток (збиток) Розрахунковий стаття (рядок 190+200-205)

Рис. 1. Механізм формування чистого прибутку підприємства.

Основним джерелом покриття витрат сільськогосподарського підприємства є виручка від реалізації продукції, розмір якої визначається по галузям сільськогосподарського підприємства, видам продукції та каналам реалізації.

Розмір виручки від реалізації залежить від:

1) кількості, асортименту та якості продукції, що підлягає реалізації;

2) рівня реалізаційних цін.

Планову виручку від реалізації продукції визначають методом прямого рахунку, множенням кількості реалізованих виробів на їхню реалізаційну ціну і додаванням отриманих сум за всією номенклатурою виробів.

Виручку від реалізації кожного виду продукції визначають за формулою:

В=Р*Ц,

 

де В – виручка, Р – кількість реалізованих виробів, Ц – ціна реалізації кожного виду продукції.

Обсяг реалізації можна розрахувати, виходячи з товарного випуску виробів у плановому періоді, додаючи залишки виробів на початок планового періоду і віднімаючи такі на кінець планового періоду.

Реалізаційні ціни в плановому періоді визначають на основі цін базового періоду, які коригують на передбачені зміни в плановому період, у тім числі з урахуванням попиту та пропозиції.

Реалізація продукції за рахунок держзамовленню оцінюється по закупівельним цінам, інша продукція по договірних цінах; по іншим каналам реалізації можуть використовуватись ціни: закупівельні, договірні, по собівартості.

Для суспільного харчування хлібопродукти відпускаються по різним цінам за винятком торгівельної скидки; інші продукти по плановій собівартості, але не вище роздрібних цін за мінусом торгівельної скидки. М’ясо реалізується по середньопотушним цінам.

Продаж зерна трасктористам-машиністам за рахунок належної заробітної плати та видача зерном частини грошей додаткової оплати та премій іншим робітникам планується по закупівельним цінам.

Продаж робітникам господарства молока, яєць планується по роздрібним цінам, м’яса – по середньопотушним цінам, остання продукція по собівартості, але не вище роздрібних цін (сіна та соломи по плановій собівартості).

Ціни на кухонну продукцію встановлюються виходячи з вартості використаних продуктів та націнки на них. Величина націнки передбачається в розмірах, встановлених для їдалень 3 категорії.

 







Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 544. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия