Студопедия — Практична робота. Завдання 1. Фотографія ангела
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Практична робота. Завдання 1. Фотографія ангела

Завдання 1. Фотографія ангела.
У цьому завданні ви вивчите, як можна перетворити звичайнісіньке фото в фотографію ангела. Основне завдання полягає в тому, щоб «вмонтувати» крило так, щоб людина по-справжньому стала нагадувати крилатого небесного посланця. «Побудувати» крило в потрібному ракурсі не дуже складно, якщо ви хоч трохи вмієте малювати. Якщо ж ви не художник, тоді варто скористатися «зразками» з природи - фотографіями справжніх птахів з красиво складеними крилами. Для того щоб виконати цю вправу, потрібно заздалегідь знайти підходящу фотографію крила. Вона повинна бути досить якісною, так як з її фрагментів ми будемо монтувати крила нашому ангелові. Проте перш ніж приступити безпосередньо до «споруди» крила, нам належить трохи обробити вихідне фото дівчинки. У самому кінці для додання роботи завершеності ми трохи тонуємо картинку.

1. Чорно-біла фотографія.


У меню виберіть Image> Mode> Lab Color. У палітрі Channels клацніть по каналу Lightness. Ось так виглядатиме малюнок дівчинки в чорно-білому варіанті. Потім в меню виберіть Image> Mode> Grayscale, дайте відповідь OK на питання "Discard Color Information?" В діалоговому вікні. Результатом цієї операції стане чорно-біле зображення з гарним контрастом. Потім поверніть її в колірний простір RGB (Image> Mode> RGB Color).

2. Новий шар з виділення.


За допомогою Lasso Tool виділіть дівчинку на фотографії. Скопіюйте виділений на новий шар (Ctrl + J). Видаліть нижній шар Background, він вам більше не знадобиться.


3. Освітлення за допомогою Levels / Curves.

На цьому етапі вам може знадобитися трохи освітлити фотографію, щоб надати їй більш «ангельський» вигляд. Зробити це можна за допомогою Levels (Ctrl + L) або Curves (Ctrl + M).

4. Новий шар, залитий білим.


Створіть новий шар (Layer> New> Layer). Виберіть білий кольором переднього плану (D - скинути кольору) і за допомогою комбінації Alt + Backspace залийте щойно створений шар білим. Помістіть цей шар під шар з фотографією (Layer> Arrange> Send Backward).

5. Корекція одягу.


Тепер за допомогою Clone Stamp Tool (S) потрібно акуратно зафарбувати непотрібні, «неангельскі» ділянки одягу, наприклад, вишивку на джинсах. В опціях Clone Stamp Tool (меню вгорі) виберіть наступні параметри: Mode - Normal, Opacity - 100%. Утримуючи клавішу Alt, клацніть по фрагментах «чистої» одягу, а потім за допомогою цього скопійованого зразка замажте бажані ділянки.

6. «Будуємо» крило - 1.


Відкрийте файл з фото пташиного крила. Використовуючи Move Tool, перетягніть шар з крилоv в документ з фотографією дівчинки. За допомогою вільної трансформації (Edit> Free Transform), затиснувши Shift, слід регулювати розмір крила до розміру тіла. Коли ви будете задоволені результатом трансформації, завершіть її натисканням Enter. Потім помістіть шар з крилом на задній план (Layer> Arrange> Send Backward).

7. «Будуємо» крило - 2.


Тепер відкрийте ще одну фотографію крила; якщо потрібно, то з допомогою описаного вище методу зробіть її чорно-білою. Далі використовуйте Lasso Tool, щоб виділити потрібний фрагмент пір'я. Скопіюйте вибраного (Ctrl + C), а потім вставте на новий шар у вашому основному документі.

8. «Будуємо» крило - 3.




У меню виберіть Layer> Arrange> Bring to Front, щоб розташувати другий шар і пір'ям поверх інших, потім відобразіть його по горизонталі (Edit> Transform> Flip Horizontal). Після цього знову використовуйте вільну трансформацію (Edit> Free Transform, Ctrl + Т), щоб поєднати фрагменти крила і підігнати їх за розміром один до одного. За допомогою м'якої гумки (Eraser Tool) просто зітріть ті частини, які виходять за межі основної частини крила.

9. «Будуємо» крило - 4.


У палітрі Layers виділіть шар з другою частиною крила і дублюйте його (клацання правою кнопкою миші по шару, вибрати Duplicate Layer або просто натиснути Ctrl + J). Відобразіть дублікат шару по горизонталі (Edit> Transform> Flip Horizontal), потім за допомогою вільної трансформації сумістите пір'я цього шару з нижчого рівня, щоб крило ангела було схоже на справжнє.

 

10. «Будуємо» крило - 5.


На цьому етапі наше крило складається з трьох шарів. Використовуючи м'яку гумку з Opacity 50-100%, зітріть непотрібні фрагменти зображення і залишки білого тла по краях, щоб домогтися плавного реалістичного переходу між шарами.

11. «Будуємо» крило - 6.


Тепер потрібно склеїти два верхніх шару з пір'ям. У версіях вище CS для цього достатньо виділити обидва шару і натиснути Ctrl + E, в більш ранніх версіях слід спочатку виділити один з шарів, клацнути по квадратику поруч з іконою видимості шару («око»), після чого там з'явиться ікона «ланцюга» - зв'язку між шарами. Потім в меню виберіть Layer> Merge Linked, щоб склеїти пов'язані шари.
Далі займемося коригуванням частин крила. Для цього застосуємо команду Curves (Image> Adjustments> Curves, Ctrl + M) до верхнього шару з пір'ям. Змінюйте кривизну лінії в діалоговому вікні, спостерігаючи за висвітленням або затемненням зображення. Мені знадобилося трохи освітлити шар, щоб добитися більш плавного переходу між ними і «цілісності» крила.

12. «Будуємо крило» - 7


Аналогічним чином склейте дві частини крила. Тепер за допомогою Eraser Tool потрібно акуратно стерти фрагменти крила, які повинні бути за дівчинкою. Цю операцію можна спростити, якщо трохи знизити Opacity шару з крилом.

13. «Будуємо» крило - 8




Крило практично готове. Тепер за допомогою Smudge Tool при збільшенні потрібно ще трохи згладити перехід між частинами крила. Для згладжування використовуйте маленьку м'яку кисть, Mode - Normal, сила впливу ~ 20-30%.

14. «Будуємо» крило - 9.


У меню Curves (Image> Adjustments> Curves) відрегулюйте контраст крила так, щоб воно краще «вписалося» в фотографію дівчинки. Одне крило готове.


 

15. Друге крило.




У палітрі Layers виділіть шар з крилом, потім дублюйте його (Ctrl + J). У тій же палітрі перетягніть щойно створений шар з дублікатом крила вниз, під шар з дівчинкою. Щоб розташувати друге крило потрібним чином, спочатку відобразіть його по горизонталі (Edit> Transform> Flip Horizontal), потім спотворити за допомогою Edit> Transform> Distort.

 

16. Ще одне коригування дівчинки.


Перейдіть в палітрі Layers на шар з фотографією дівчинки і з допомогою Eraser Tool зітріть ті фрагменти, які повинні бути закриті другий крилом (у мене це кисті рук). Потім склейте шари з крилами і з дівчинкою, як описано в п. 11.

17. Підкреслимо контури.




Дублюйте шар з дівчинкою-ангелом (Ctrl + J). У меню відкрийте Filter> Artistic> Poster Edges. У меню фільтру потрібно виставити параметри так, щоб темні контури були як можна тонше. Утворилися в результаті застосування фільтра «забруднення» можна просто стерти гумкою так, щоб з-під шару з контурами став просвічувати нижележащий «чистий». Експериментуйте з Opacity (50-100%).

 

18. Робота з фоном - 1.




Склейте обидва шару з дівчинкою-ангелом (Layer> Merge Down, Ctrl + E). Потім відкрийте фотографію неба і хмар, яка буде служити фоном для ангела, переведіть її в чорно-білий, як описано вище, і з допомогою Move Tool перетягніть у документ, в якому працюєте.

19. Робота з фоном - 2.



Перейдіть до палітру Layers і, виділивши шар з небом, натисніть на іконку Add Layer Mask внизу палітри шарів, утримуючи Alt (маска в режимі Hide All, чорна, приховує весь вміст шару). Тепер пензлем білого кольору прорисуйте на масці ті ділянки, де повинні бути видні хмари навколо ангела.

20. Обрізка і завершення роботи.




Виберіть Crop Tool (С) і з його допомогою обведіть рамку потрібного розміру картинки. Щоб завершити обрізку, натисніть Enter. На завершення склейте всі шари, щоб зменшити "вага" файлу, вибравши у верхньому меню пункт Layer> Flatten Image.

21. Тонування.




При бажанні можна тонувати готову картинку. Візьміть м'яку кисть і в її опціях (панель угорі) поставте Mode - Color, Opacity ~ 20-30%. Створіть новий шар і легкими мазками наносите колір. Тут використані відтінки # BBFAF0, # 9BDDEE, # 9BEED4, # 8F84D6 (встановлюється в меню вибору кольору, яке з'являється після подвійного клацання по кольоровим квадратикам в панелі інструментів).

 

Завдання для самостійної роботи:

Створіть своє зображення, використовуючи вивчені способи роботи з зображенням в Photoshop

 


Контрольні питання:

4. Як створюється нова заливка?

5. Для чого використовують інструмент Eraser (Ластик), вкажіть його

параметри?

6. Яку функцію виконує інструмент Sponge (Губка), в яких режимах може

вона працювати?

7. Як можна створювати стилі?

 

Практична робота

Тема: Способи створення текстових документів у середовищі MS Word. Редагування, форматування та стильове оформлення текстових документів.

Мета: Закріпити навички настроювання текстового процесора та параметрів документа, створення стандартних документів на основі шаблонів та форматування символів, абзаців, сторінок, списків, колонок. Виробити навички застосування засобів автоматизованої розробки документів у середовищі текстового процесора MS Word.

Завдання 1. Уважно прочитайте необхідні теоретичні відомості.

Завдання 2. Ознайомтесь у загальних рисах з описаними у теоретичній довідці можливостями процесора.

Форматування символів

Виділіть слово чи речення у цьому тексті і застосуйте елементи форматування, перелічені удіалоговому вікні групи Шрифт, на вкладках Шрифт і Дополнительно. Спостерігайте за їх виглядом у полі Образец. (вкладка Главная)

Виділіть слово чи речення у цьому тексті і застосуйте відповідні текстові ефекти.

Форматування абзаців

Призначення кнопок – вирівнювання виділеного тексту. Підведіть покажчик миші до кожної кнопки і з’ясуйте спосіб вирівнювання тексту.

Виділіть два абзаци цього тексту і застосуйте по черзі елементи форматування, які містяться на вкладках в діалоговому вікні Абзац групи Абзац. (вкладка Главная)

Створіть у цьому тексті Буквицю і вилучіть її.

Виділіть абзац цього тексту і створіть для нього границі і зафарбування.

Форматування сторінок

Виділіть фрагмент тексту цієї лабораторної роботи і організуйте його в дві колонки.

Організуйте цей текст в колонки і змініть вказані величини за допомогою інструменту Линейка.

Оформлення сторінок

Застосуйте оформлення сторінок.

Завдання 3.

Застосуйте набуті теоретичні знання і практичні навички до виконання наступних завдань.

Зауваження: завдання виконуйте на локальному диску з подальшим копіюванням результату на сервер – у вказане місце (у даному випадку у папку з ім’ям MS Word, яка є вкладеною папкою вашої папки на сервері).

1. Відкрийте програму Microsoft Word 2010, використовуючи розділ «Выполнить» Головного меню ОС Windows.

2. Збережіть документ з назвою Практ_Word_1_ Ваше прізвище. docx;

3. Задайте параметри сторінки (Вкладка Разметка страницы – група Параметры страницы.

· Встановіть всі чотири поля (верхнє, нижнє, ліве та праве) рівними 2 сантиметрам.

· Встановіть розмір сторінки А4 210 х 297 мм, а її орієнтацію – книжкова.

4. Змініть шрифт та його розмір.

· Користуючись вкладкою Главная – групою Шрифт, встановіть шрифт Courier New.

· Встановіть розмір шрифту 14.

· Кнопки жирний , курсив та підкреслений [шрифт] повинні бути ненатиснуті.

4. Задайте спосіб вирівнювання тексту по ширині.

5. Перевірте правильність встановлення параметрів перевірки орфографії та граматики.

· Прогляньте встановлені в вашій програмі параметри перевірки правопису: Рецензирование/Язык/ Языковые параметры абоФайл/Параметры/ Правописание.

· Встановіть українську мову перевірки Рецензирование/Язык/ Язык проверки правописания.

6. Задайте час автозбереження документу – 10 хвилин.

· Встановіть цей параметр з меню Файл / Параметры/ вкладка Сохранение/встановіть прапорець опції Автосохранение каждые../у списку вкажіть 10 хвилин.

7. Задайте режим перенесення слів.

· Разметка страницы/ Расстановка переносов у діалоговому вікні Параметры расстановки переносов… встановіть прапорець Автоматическая расстановка переносов та вкажіть ширину зони переносу 0,5см.

8. Задайте абзацний відступ 1,5 см (червоний рядок).

· Вкладка Главная – діалогове вікно групи Абзац:

Або за допомогою горизонтальної лінійки. Підведіть покажчик миші до верхнього бігунка на лінійці, натисніть і утримуйте натиснутою ліву кнопку миші, перемістіть бігунок у вказану позицію на лінійці. (Викликати лінійку: Вид/Линейка).

9. Створіть елемент автотексту, який би містив Ваше прізвище і ім’я, назва групи, назва курсу, назва факультету (для цього: введіть необхідний текст з клавіатури, виділіть його будь-яким способом, оберіть у вкладці Вставка – Экспресс-блоки/Автотекст/ Сохранить выделенный фрагмент в коллекцию экспресс-блоков

10. У відкритому файлі, застосовуючи отримані знання і використовуючи створений елемент автотексту, надрукуйте текст на тему „Я – студент Назва навчального закладу ”, нехай це буде заголовок тексту. Створіть 20 – 30 речень. У тексті має бути інформація, оформлена у вигляді списків: нумерованих, маркованих, ієрархічних. Підпис до тексту – елемент створеного автотексту.

11. Створіть новий розділ, вставивши в кінці попереднього розділу Разрыв раздела на следующей странице.

12. Введіть заголовок розділу: Найважливіші події останнього тижня.

13. Створіть основний текст розділу: 20-30 речень.

14. Застосуйте до нового розділу стиль Без интервала.

15. Створіть власний стиль абзацу з ім’ям Мій стиль за власними параметрами і застосуйте його до заголовку розділу.

16. Основний текст розмістіть у двох колонках однакової ширини з роздільником, а заголовок – спільний для двох колонок.

17. Задайте оформлення границь сторінок нового розділу.

18. Пронумеруйте всі сторінки документу, починаючи з першої.

19. Створіть титульну сторінку документу, використавши макет Консервативный. Використайте елементи форматування за власним баченням. На титулці має бути назва навчального закладу, назва роботи, її тема, виконавець, перевіряючий, дата виконання, коротка анотація.

20. Перевірте правопис у документі української мови. Перегляньте результати перевірки та усуньте помилки у разі їх наявності.

· Для цього виділіть фрагмент тексту з помилкою, натисніть клавішу F7, у діалоговому вікні прийміть рішення стосовно виявлених помилок, або перевірте правильність встановленої для перевірки мови.

Або відкрийте контекстне меню підкресленого і прийміть рішення.

21. Зніміть статистику з створеного документу: вкладка Рецензирование èСтатистика або Файл/Сведения – Свойства/Дополнительные свойства/Статистика. Скільки слів, символів, абзаців та речень є у набраному тексті?

22. «Сфотографуйте» вікно статистики і вставте відповідний скріншот у файл (Alt–printscreen – копіювання активного вікна в буфер обміну).

23. Збережіть зміни.

24. Використовуючи команду Файл – Сведения – Управление версиями, перевірте наявність незбережених версій. Якщо такі є – виконайте порівняння, збережіть необхідне.

25. Покажіть викладачу створений файл. Захистіть виконану роботу.


Перелік питань до захисту практичної роботи

1. З яких елементів складається вікно програми МS Word?

2. Які різновиди документів можна створювати в МS Word?

3. Що таке шаблон? Який шаблон використовують найчастіше в МS Word?

4. Які режими відображення документа існують в МS Word і яке їх призначення?

5. Як закрити вікно відкритого документа?

6. Яку стандартну назву має вікно програми?

7. Який стандартний вигляд має текстовий курсор?

8. Як мінімізувати вікно документа?

9. Як можна відмовитись від щойно зроблених змін?

10. Що таке абзац у текстовому документі?

11. Які вкладки стрічки ви використовували під час виконання даної роботи?

12. Яке призначення лінійки?

13. Як відкрити існуючий на жорсткому диску документ?

14. Як задати параметри сторінки?

15. Як задати розмір шрифту?

16. Як змінити тип (назву) шрифту?

17. Як зберегти документ з новою назвою?

18. Чим відрізняється команда Сохранить від команди Сохранить как?

19. Як задати режим перенесення слів?

20. Як задати мову для перевірки правопису?

21. Як виправити помилки, знайдені при перевірці правопису?

22. Як створити копію документу?

23. Як зберегти 2 версії документа?

24. Кожна версія документа зберігається в окремому файлі чи всі версії знаходяться в одному файлі?

25. Що таке статистика документа?

26. Як визначити кількість абзаців, речень, слів і символів у документі?

27. Що таке форматування тексту?

28. Які рівні форматування ви знаєте?

29. Які елементи форматування символів існують у MS Word?

30. Які елементи форматування абзаців існують у MS Word?

31. Які елементи форматування сторінок існують у MS Word?

32. Як збільшити розміри літер у вже набраному тексті?

33. Як оформити текст абзацу у рамку?

34. Як з’єднати два абзаци в один?

35. Як з одного абзацу, який складається з двох речень, створити два так, щоб кожне речення створювало окремий абзац?

36. Що таке стиль?

37. Які типи стилів використовуються у MS Word?

38. Як застосувати стиль?

39. Як створити новий стиль?

40. Як створити Буквицю?

41. Як пронумерувати сторінки?

42. Як розмістити текст в кількох колонках?

43. Як задати параметри сторінок?

44. Що являє собою список у MS Word?

45. Як створити маркований список?

46. Як змінити маркер?

47. Як створити нумерований список?

48. Які стилі нумерованих списків існують?

49. Як створити ієрархічний список?

50. Як створити ієрархічний список з нумерованого або маркованого списку?

51. Які типи маркерів існують?

52. Що таке колонтитул?

53. Як створити колонтитул?

54. Як перейти до колонтитула?

55. Чи можуть мати різний зміст колонтитули парних та непарних сторінок?

56. Чи можуть мати різний зміст колонтитули різних розділів?

57. Чи можуть мати різний зміст колонтитули першої та інших сторінок документу?


Індивідуальне завдання.

Мета: створити цікавий ДЛЯ СЕБЕ конспект.

Завдання: Створити файл, де розмістити відповідь на запитання відповідно до варіанту. Оформити текст, використовуючи такі елементи форматування: експрес-блоки, списки, стилі (шрифтів, абзаців), колонтитули, границі і розфарбування (абзаців чи сторінок). У файлі передбачити титульну сторінку з відповідною інформацією, оформленою на свій смак.

№ у журналі Питання Джерело
Особливості XML в Office Word 2007-2010 Теоретична довідка_Office_Word_2010.doc
Структура вікна програми МS Word 2007-2010 - «-
Робота з елементами Стандартні блоки - «-
Засоби для налагодження професійного зовнішнього вигляду документу у програмі МS Word 2007-2010 - «-
Особливості спільної роботи над документом у програмі МS Word 2007-2010 - «-
Додаткові можливості програми МS Word 2007-2010. - «-
Відкриття документу у програмі МS Word 2007-2010 Додатково_Теоретична довідка_Практична робота_1.doc
Збереження документу - «-
Налагодження параметрів збереження документів - «-
Введення тексту - «-
Редагування тексту - «-
Виділення тексту - «-
Дії над виділеними фрагментами - «-
Переміщення по тексту - «-
Форматування розділів - «-
Створення документу Теоретична довідка_Практична робота_1.doc
Форматування символів - «-
Форматування абзаців - «-
Форматування списків - «-
Створення рамок та зафарбування - «-
Форматування сторінок - «-
Додавання колонтитулів - «-
Нумерація сторінок - «-
Непряме форматування - «-
Стилі: особливості створення, застосування - «-
Додавання титульної сторінки - «-
Початок нумерації на другій або іншій сторінці Добавление и удаление колонтитулов и номеров страниц.doc
Додавання різних колонтитулів і номерів сторінок у різних частинах документу - «-
Збереження документу в альтернативних файлових форматах Сохранение документа в Word.doc
Збереження документу на накопичувачах та у режимі віддаленого доступу - «-

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | Практична робота. Тема: Способи створення текстових документів у середовищі MS Word

Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 564. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Внешняя политика России 1894- 1917 гг. Внешнюю политику Николая II и первый период его царствования определяли, по меньшей мере три важных фактора...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия