Студопедия — Створення таблиць у документі MS Word
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Створення таблиць у документі MS Word






Хоча при описаних способах створення таблиці всі її комірки мають однаковий розмір, його можна змінити, а також змінити і саму структуру таблиці. Для зміни структури таблиці зручно використовувати інструменти вкладок Макет, Конструктор а також контекстне меню виділених комірок.

3. Створення таблиці з використанням засобу Нарисовать таблицу – це її малювання за допомогою олівця. Цей спосіб зручно застосовувати при створенні складних структур таблиць, наприклад, ось таких:

 

 
 

 

 
 

   
 

 
 

 
   
4. Переміщення між комірками таблиці, виділення комірок та редагування таблиці.

При введенні даних в таблицю варто пам’ятати, що в кожній її комірці і наприкінці кожного рядка міститься символ кінця абзацу, що відрізняється від аналогічного символу в тексті тільки зовнішнім виглядом: – у таблиці і ¶ – у тексті. Тому натиснення клавіші Enter додасть у поточній комірці ще один абзац, а переходу до іншої комірки не станеться. Здійснити переміщення між комірками в таблиці можна або клацаючи на потрібних комірках Мишею, або клавішами:

Tab – на комірку праворуч; Shift + Tab – на комірку ліворуч;

Alt + PgUp – у верхню комірку поточного стовпця таблиці; Alt + PgDn – у нижню комірку поточного стовпця таблиці;

Alt + Home – на першу комірку рядка комірок; Alt + End – на останню комірку рядка комірок.

Також для переміщення можна користуватися клавішами зі стрілками. Для переміщення між комірками у рядку зручно використовувати клавіші ª та ‘ з групи стрілок, зміст дії яких – переміщення на одну комірку відповідно вліво чи вправо. Для переміщення між комірками стовпців – клавіші “ та ”

Виділення комірок. Виділити одну комірку у таблиці можна клавішею Shift і клавішами переміщення курсору, або клацнувши у її лівому нижньому куті. Для виділення рядка – клацнути зліва від нього. Щоб виділити суміжні рядки, потрібно виділити перший з них, потім натиснути і утримувати клавішу Shift, і виділити останній з них. Щоб виділити несуміжні рядки, потрібно виділити перший з них, потім натиснути і утримувати клавішу Ctrl, і виділити по черзі потрібні рядки. Для виділення стовпчика потрібно підвести покажчик миші до верхньої його границі до появи направленої униз чорної стрілки і клацнути. Виділення суміжних і несуміжних стовпців аналогічне по відношенню до рядків. Щоб виділити всю таблицю, найзручніше клацнути у лівому верхньому куті таблиці на спеціальній кнопці, що має вигляд хрестика з двонапрямленими стрілками, хоча можна виділити і всі її рядки чи стовпці. Можна також при виділенні комірок застосовувати клавіші групи стрілок.

Також є відповідні засоби на вкладці Макет у додатковій вкладці Работа с таблицами.

Зміна структури таблиці. В таблицю легко можна додавати рядки, стовпці, вилучати непотрібні рядки і стовпці, об’єднувати комірки, розбивати їх на кілька рядків і стовпців (тобто, створювати в комірці таблицю). Це можна робити за допомогою команд відповідних вкладок стрічки або з контекстного меню виділених об’єктів-комірок. Зручно в багатьох випадках використовувати інструмент «Ластик» групи Рисование границ на вкладці Констуктор у додатковій вкладці Работа с таблицами.

При додаванні елементів (рядків або стовпчиків) у середині таблиці потрібно слідкувати, де необхідні нові рядки над виділеними чи під, а стовпчики – зліва чи справа від виділених і обирати відповідні засоби.

Якщо потрібно додати рядки наприкінці таблиці, то, помістивши курсор в останню комірку, достатньо натиснути клавішу Tab.

Також, якщо встановити текстовий курсор після рядка і натиснути клавішу Enter, утвориться новий рядок нижче поміченого.

Вилучення елементів таблиці. Для вилучення комірок, рядків стовпців можна скористатись контекстним меню або відповідними засобами стрічки. Таблицю вилучити з документа можна тільки виділивши її всю і виконавши відповідні команди.

5. Форматування таблиць. Для форматування таблиць зручно використовувати стилі таблиць, обираючи стиль таблиці з відповідної групи вкладки Констуктор у додатковій вкладці Работа с таблицами.

Можна створювати і застосовувати власні стилі, або застосовувати одноразове ручне форматування. Для форматування певного діапазону комірок, потрібно їх виділити. Далі зручно відкрити їх контекстне меню і застосувати як форматування комірок таблиці так і вмісту таблиці, використовуючи відповідні команди контекстного меню, насамперед команду Границы и заливка, яка доступна також зі стрічки.

6. Обчислення у таблицях.

Процесор MS Word дозволяє виконувати нескладні розрахунки над числовими величинами, які знаходяться в комірках таблиці. Це такі прості розрахунки, як розрахунок сум, підрахунок значень середнього арифметичного, округлення чисел тощо. Такі обчислення дуже важливі для економічної інформації при отриманні значень розрахункових реквізитів-основ та економічних показників. Проте, обчислювальний процес MS Word потрібно ретельно контролювати, оскільки MS Word не є обчислювально-орієнтованим середовищем.

Найбільш часто виконуються розрахунки сум. Для цього достатньо помістити курсор у порожній клітинці стовпчика, дані котрого потрібно просумувати, і виконати команди:

У діалоговому вікні Формула за замовчуванням з’являється функція SUM для розрахунку суми, а аргумент ABOVE означає діапазон комірок, розташованими над поточною коміркою.

Список Вставить функцию дозволяє використати також інші функції:

 
 

При використанні формул необхідно пам’ятати, що в них застосовуються посилання на комірки таблиці у вигляді назв стовпчиків та номерів рядків, які встановлюються процесором автоматично. Стовпчики позначаються літерами англійського алфавіту (A,B,C,D тощо), рядки – послідовними номерами – (1,2,3,4 тощо). Таким чином, ліва верхня клітинка таблиці має адресу А1, суміжні з нею – В1 та А2.

Крім посилань на комірки в формулах можуть використовуватись спеціальні терміни в ролі аргументів функції:

ABOVE – над; BELOW – під; LEFT – ліворуч; RIGHT – праворуч.

ABS(x) – повертає абсолютне значення числа або формули (без знаку).

AND(x;y) – повертає значення 1, якщо обидва логічні вирази x і у істинні, або 0 (нуль), якщо хоча б одне з них помилкове.

AVERAGE() – повертає середнє значення із списку значень.

COUNT() – повертає кількість елементів у списку.

DEFINED(x) – повертає значення 1, якщо вираз x допустимий, або 0 (нуль), якщо вираз не може бути обчислено.

FALSE – повертає значення 0 (нуль).

INT(x) – повертає цілу частину числа або значення формули x.

MIN() – повертає найменше значення в списку.

MAX() повертає найбільше значення в списку.

MOD(x;y) – повертає залишок від ділення x на у.

NOT(x) – повертає значення 1 (істина), якщо логічний вираз x істинний або 0 (хибність), якщо він помилковий.

OR(x;y) – повертає значення 1 (істина), якщо хоча б один з двох логічних виразів x чи y істинний, або 0 (хибність), якщо обидва помилкові.

PRODUCT() – повертає добуток значень, включених в список. Наприклад, функція { = PRODUCT (1,3,7,9) } повертає значення 189.

ROUND(x;y) – повертає значення x, заокруглене до вказаного десяткового розряду (y). Х може бути числом або значенням формули.

SIGN(x) – в залежності від знаку числа: повертає значення 1 (якщо x > 0) або -1 (інакше).

SUM() – повертає суму значень або формул, включених у список.

TRUE – повертає значення 1.

При використанні функцій та формул результати обчислень вставляються в комірки таблиці в спеціальні поля (аналогічно до номерів сторінок), які автоматично не оновлюються при зміні похідних даних! Тому, якщо дані, які беруть участь у розрахунках, змінились, необхідно обов’язково обновити поля з результатами розрахунків! Для цього потрібно виділити ці поля (при виділенні вони стають сірими) та виконати команду контекстного меню поля Обновить поле. Ще одна команда цього меню Коды/Значения полей дозволяє переключитись у таблиці з режиму відтворення результатів обчислень у режим відтворення формул, що дуже корисно для перевірки правильності введених формул.







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 1429. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Этапы трансляции и их характеристика Трансляция (от лат. translatio — перевод) — процесс синтеза белка из аминокислот на матрице информационной (матричной) РНК (иРНК...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.044 сек.) русская версия | украинская версия