Студопедия — Тема: Табличний процесор MS Excel. Застосування статистичних функцій для розв’язання економічних задач
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема: Табличний процесор MS Excel. Застосування статистичних функцій для розв’язання економічних задач






ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 4

 

Мета: Навчитись застосовувати статистичні функції, усвідомити їх зміст і порядок використання.

Обладнання та методичне забезпечення: персональні комп'ютери, програмне забезпечення, роздатковий дидактичний матеріал.

Література:1. Берлинер Э.М., Глазырина И.Б., Глазырин Б.Э. Microsoft Office 2003. – М.: ООО «Бином-Пресс», 2004. – 576 с.

2. Блаттнер П. Использование Microsoft Office Excel 2003. - М.: Вільямс, 2004. - 864 с.

3. Глушаков С.В., Мачула О.В., Сурядный А.С. Редактор электронных таблицMicrosoft Excel XP / Худож.-оформитель А.С. Ютман. – Харьков: Фолио, 2003. – 95 с.

4. Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології. Посіб. / За ред. О.І.Пушкаря. – К., 2005. – 696 с.

ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ:

Під час складання звітних відомостей використовуються ста­тистичні функції, такі як РАНГ і ЧАСТОТА. Функція РАНГ (Rank) по­вертає ранг числа в списку чисел. Ранг числа– це положення його величини у впорядкованому списку. Якщо список відсор­тувати, то ранг числа буде його позицією в списку. Синтаксис Рангу (число; посилання; порядок):

- число – число (або адреса комірки, що містить число), для якого визначаєтьсяранг;

- посилання – комірки або посилання на список чисел. Нечислові значення у посиланні ігноруються;

- порядок – число, що визначає спосіб впорядкування. Якщо значення параметра Порядок дорівнює 0 або його немає, то MS Excel визначає ранг числа так, ніби посилання було списком, відсортованим за спаданням. Якщо значення пара­метра Порядок є будь-яким ненульовим числом, то MS Excel визначає ранг числа таким чином, якби посилання було спис­ком, відсортованим за зростанням.

За допомогою функції РАНГ однаковим числам надається однаковий ранг. За допомогою функції ЧАСТОТА (Frequency) повертається розподіл частот у вигляді вертикального масиву. Для такої кількості значень і кількості інтервалів частотний розподіл підраховує, скільки початкових значень потрапляє в кожен інтервал.

Синтаксис ЧАСТОТА (масив даних; двійковий масив):

- масив_даних – масив або посилання на дані, для яких обчислюються частоти; якщо масив_даних не містить значень, то функція ЧАСТОТА повертає масив нулів;

- двійковий _ масив – масив або посилання на безліч ін­тервалів, в які групуються значення аргументу масив _ да­них.

Якщо у двійковому_масиві немає значень, то функція ЧАС­ТОТА повертає кількість елементів в аргументі двійкового ма­сиву.

ХІД ВИКОНАННЯ РОБОТИ:

ЗАВДАННЯ 1. Скласти звітну відомість за результатами діяльності торговельної фірми у весняно-літній період, наведеними у табл. 4.1

Таблиця 4.1

  А В С D Е F G Н
  Виручка мережі філій, тис. грн
    Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень  
  Філія 1              
  Філія 2              
  Філія 3              
  Філія 4              
  Філія 3              
  Філія 6              
  Філія 7              
  Філія 8              
  Філія 9              
  Філія 10              
                   

 

У звітній відомості треба визначити:

- сумарну та середню виручку кожної з філій за звітний пе­ріод;

- сумарну виручку всіх філій за кожен місяць звітного пе­ріоду;

- місце, яке займає кожна з філій в сумарному обсязі ви­ручки;

- частку кожної з філій в сумарному обсязі виручки;

- кількість філій, що мають сумарну виручку до 5000 тис. грн, від 5000 тис. грн до7000, від 7000 тис. грн до 10 000 і по­над 10 000 тис. грн;

- найменшу місячну виручку за звітний період;

- найбільшу місячну виручку за звітний період.

Методичні рекомендації:

1. Створіть документ MS Excel у своїй папці Excel, дайте ім’я Лаборат_4.

2. Перейменуйте робочий аркуш Лист 1 на Завдання 1.

3. Створіть заголовок Сумарна виручка, тис. грн у комірці І3.

4. Створіть таблицю в комірках цього робочого аркуша з да­ними табл. 4.1 у тих самих комірках.

5. Щоб визначити сумарну виручку першої філії введіть у комірку І4 формулу

= СУММ (B4:G4).

6. Виділіть комірку І4, розташуйте покажчик миші на мар­кері заповнення і перемістіть його вниз на діапазон I5:I13. Це дасть змогу знайти сумарну виручку кожної філії.

7. Для обчислення сумарного обсягу виручки всіх філій за березень уведіть у комірку А14 заголовок Всього, а в комірку В14 – формулу = СУММ (В4:В13).

8. Виділіть комірку В14, розташуйте покажчик миші на маркері заповнення і перемістіть його вправо на діапазон C14:G14, що дасть можливість знайти сумарну виручку філій за кожен місяць окремо.

9. У комірці І14 обчисліть сумарну виручку в цілому, ввів­ши в неї формулу = СУММ (I4:I13).

10. Щоб визначити середню виручку першої філії, введіть в комірку J3 заголовок Середня виручка, тис. грн, а в комірку J4 – формулу = CPЗHAЧ(B4:G4).

11. Виділіть комірку J4, розташуйте покажчик миші на мар­кері автозаповнення і перемістіть його вниз на діапазон J5:J13, таким чином обчислите середню виручку кожної філії.

12. Для визначення частки обсягу виручки першої філії сто­совно сумарної виручки всієї мережі філій введіть в комірку К3 заголовок Частка, а в комірку К4 – формулу

=І4/$І$14.

13. Виділіть комірку К4, розташуйте покажчик миші на маркері автозаповнення і перемістіть його вниз на діапазон J5:J13. Це дасть змогу обчислити частку обсягу виручки кож­ної філії щодо сумарної виручки всієї мережі філій.

14. Виділіть комірку I14 і назвіть її Разом за допомогою на­тискання на кнопку команди Вставка ® Имя/Присвоить ®ввести ім’я в діалоговому вікні Присвоение имени (рис. 4.1) ® ОК.

Надання комірці або діапазону комірок імені дає інший спо­сіб абсолютної адресації (абсолютного посилання на комірки).

15. Виділіть комірку К4 і змініть формулу на = I4 / Разом.

16. Скопіюйте формули на діапазон комірок К5:К13 за до­помогою маркера автозаповнення. По черзі виділіть кожну з комірок діапазону К4:К13 і за допомогою рядка формул про­аналізуйте формули в цих комірках. Зробіть висновки.

17. Виділіть діапазон комірок I4:I13 і назвіть його СумаПо Філіям шляхом клацання на кнопку команди Вставка ® Имя/Присвоить® ввести ім’я в діалоговому вікні Присвоение имени ® ОК.

Рис. 4.1. Діалогове вікно Присвоение имени

 

18. Виділіть комірку К4 і змініть формулу на – СумаПоФіліям / Разом.

19. Виконайте копіювання формули на діапазон комірок К5:К13 за допомогою маркера автозаповнення. По черзі виділіть кожну з комірок діапазону К4:К13 і за допомогою ряд­ка формул проаналізуйте формули у цих комірках. Зробіть висновки.

20. Виділіть діапазон комірок К4:К13 і натисніть на кноп­ку Процентный формат на панелі Форматирование. Це дасть змогу встановити відсотковий формат у комірках вибраного діапазону.

21. Щоб визначити місце першої філії в сумарній виручці всієї мережі філій, введіть у комірку L3 заголовок Рейтинг, а в комірку L4 – формулу

=PAHГ(J4; $J$4: I$13$) або =PAHГ(J4; СумаПоФіліям).

22. Виділіть комірку L4, розташуйте покажчик миші на маркері автозаповнення і перемістіть його вниз на діапазон L5:L13. Таким чином визначите рейтинг кожної філії в сумар­ній виручці всієї мережі філій.

23. Для обчислення кількості філій, що мають сумарну ви­ручку до 5000 тис. грн, від5000 тис. грн до 7000, від 7000 тис. грн до 10 000 і понад 10 000 тис. грн спочатку потрібно в комір­ках МЗ та N3 створити заголовки Межі виручки, тис. грн і Кількість філій, а потім у комірку М4 ввести число 5000, у ко­мірку М5 – 7000, М6 – 10 000.

24. Виділіть діапазон комірок N4:N13 і введіть у нього фор­мулу масиву, використовуючи майстер функцій:

{ = ЧАСТОТА (СумаПоФіліям; М4:М6)}.

Не забудьте завершити її введення шляхом натискання на клавіші комбінації Ctrl +Shift + Enter.

25. Для обчислення найменшої місячної виручки за звіт­ний період потрібно виділити певну комірку, наприклад, І15 і ввести формулу = МИН (B4:G13).

Бажано створити текстовий заголовок у комірці зліва Най­менша місячна виручка, грн.

Рис. 4.2. Звітна відомість

 

26. Щоб визначити найбільшу місячну виручку за звітний період, слід виділити певну комірку, наприклад І16 і ввести формулу = MAKC(B4:G13).

Рекомендується створити текстовий заголовок у комірці зліва Найбільша місячна виручка, грн.

Отже, звітна відомість створена (рис. 4.2). У ній міститься багато цінних даних, необхідних для прийняття певних управ­лінських рішень. Проаналізуйте їх. За потреби їх можна роз­друкувати.

27. Збережіть зміни в документі.

28. Побудуйте кругову діаграму об’ємного типу, на якій відображатиметься частка вкладу кожної філії в формуванні за­гальної виручки. Розмістіть діаграму на окремому робочому аркуші. Діаграма має мати такий вигляд:

ЗАВДАННЯ 2. За заданим розподілом кількості проданих біржею акцій і розподілом цін (табл. 4.2) потрібно створити звіт про сумарну вартість проданих акцій за кожен тиждень звітного періоду.







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 629. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Подкожное введение сывороток по методу Безредки. С целью предупреждения развития анафилактического шока и других аллергических реак­ций при введении иммунных сывороток используют метод Безредки для определения реакции больного на введение сыворотки...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия