Студопедия — Налаштування демонстрації презентації. Налаштування зміни слайдів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Налаштування демонстрації презентації. Налаштування зміни слайдів






Крім анімації об'єктів, у презентаціях для акцентування уваги на перехід до розгляду іншої теми або розділу часто використовують анімацію при зміні слайдів під час демонстрації. Для налаштування анімації при зміні слайда необхідно вибрати слайд, перед яким буде використана анімація, і відкрити на Стрічці вкладку Анимация. Елементи керування групи Перехід до цього слайда (рисунок 23) якраз і призначені для налаштування анімації зміни слайдів. Зліва в цій групі знаходиться список для вибору типу переходу. Кнопки вибору типу переходу об'єднано в шість груп: Без переходу, Вицвітання та розчинення, Поява, Зсув і наплив, Стрічки та смуги і Випадковий вибір. Зображення на кнопках ілюструють ефект, що буде відтворено за відповідного переходу до слайда. Повний перелік анімаційних ефектів зміни слайдів стає доступним після вибору кнопки відкриття списку Додатково -. Під час наведення вказівника на якусь із кнопок списку здійснюється попередній перегляд ефекту зміни слайдів.

Рисунок 23 – Група елементів керування Перехід до цього слайда

Після вибору анімаційного ефекту зміни слайдів слід налаштувати його параметри. Це можна здійснити з використанням інших елементів керування групи Перехід до цього слайда. Так можна обрати звуковий супровід переходу (список Звук переходу), налаштувати швидкість переходу (список Швидкість переходу), встановити початок зміни слайда після натиснення лівої кнопки миші (прапорець Клацання кнопки миші) або після певного інтервалу часу (прапорець і лічильник Автоматично після).

Для налаштування звуку, що супроводжуватиме ефект анімації зміни слайдів, користувач у відповідному списку може обрати один із стандартних звуків (Вітер, Камера, Барабан тощо) або вказати файл, звук з якого буде відтворюватися. При цьому користувач може встановити безперервне відтворення звукового супроводу на час зміни слайдів, установивши позначку відповідного прапорця в кінці списку Звук переходу.

У списку Швидкість переходу користувач може обрати одне з трьох значень швидкості зміни слайдів: Повільно, Середньо або Швидко. За замовчуванням встановлюється значення Швидко.

Зміна слайдів може відбуватися після натиснення лівої кнопки миші або автоматично через певний інтервал часу після завершення останнього ефекту анімації на попередньому слайді. За замовчуванням встановлюється зміна слайдів після натиснення лівої кнопки миші. Для вибору автоматичної зміни слайдів потрібно встановити позначку відповідного прапорця в групі елементів керування Перехід до цього слайда та встановити на лічильнику інтервал часу від останньої дії на попередньому слайді до появи нового слайда. Якщо користувач передбачає можливість переходу до закінчення встановленого на лічильнику часу, то слід залишити позначку прапорця Клацання кнопки миші. У цьому випадку перехід між слайдами може розпочатися або після закінчення інтервалу часу, заздалегідь визначеного користувачем, або після натиснення лівої кнопки миші, що дає змогу більш гнучко керувати показом презентації.

Для застосування встановлених значень параметрів зміни слайдів до всіх слайдів презентації слід виконати Анімація → Перехід до цього слайда → Застосувати до всіх.

Для видалення всіх ефектів зміни слайдів з презентації слід:

1. Вибрати один із слайдів.

2. Відкрити вкладку Анімація.

3. Вибрати кнопку Без переходу.

4. Вибрати кнопку Застосувати до всіх.

Для видалення ефекту зміни слайда одного зі слайдів слід виконати перші три команди з наведеного вище алгоритму.

Налаштування часових параметрів показу презентації

Програма PowerPoint надає можливість користувачеві внести зміни в тривалість показу кожного слайда презентації і всієї презентації в цілому. Для цього необхідно виконати Показ слайдів → Настроювання → Настроювання часу. Розпочнеться показ презентації та відкриється вікно Репетиція (рисунок 24). Призначення елементів керування вікна Репетиція подано в таблиці 2.6.

Рисунок 24 – Вікно Репетиція

Таблиця 6 - Призначення елементів керування вікна Репетиція
Номер елемента на рисунку 24 Назва елемента керування Призначення елемента керування
  Кнопка Далі Для переходу до показу наступного слайда
  Кнопка Пауза Для призупинення налаштування тривалості показу презентації
  Поле Час слайда Для відображення часу демонстрації слайда і для введення користувачем значень потрібної тривалості демонстрації поточного слайда
  Кнопка Назад Для повернення до початку демонстрації поточного слайда
  Індикатор Час презентації Для відображення тривалості демонстрації всієї презентації

У ході налаштування тривалості показу презентації користувач відслідковує час показу кожного слайда за значеннями в полі Час слайдаі для переходу до демонстрації наступного слайда в потрі бний момент вибирає кнопку Далі. Так відбувається налаштування часу показу кожного зі слайдів презентації. При цьому індикатор Час презентації відображає загальний час демонстрації презентації.

Якщо користувач хоче ввести точний час демонстрації окремого чи кожного слайда з клавіатури, він повинен після вибору кнопки Настроювання часу вибрати у вікні кнопку Пауза, перейти до потрібного слайда і встановити потрібний час демонстрації в полі Час слайда.

Після завершення налаштування останнього зі слайдів, після натиснення клавіші Esc або після вибору кнопки Закрити вікна Репетиція на екран буде виведено запит, у якому вказано загальний час демонстрації презентації та запропоновано зберегти встановлені налаштування.

Для того щоб встановлені налаштування часу демонстрації були використані під час перегляду презентації, слід встановити позначку прапорця Використовувати настроєні часові інтервали групи елементів керування Настроювання вкладки Показ слайдів.

Налаштування показу презентації

PowerPoint 2007 має широкий набір засобів для налаштування показу презентації. Так, користувач може встановити значення параметрів демонстрації у вікні Настроювання презентації (рисунок 25). Для того щоб відкрити це вікно, необхідно виконати Показ слайдів → Настроювання → Настроювання показу слайдів. Використавши групу перемикачів Показ слайдів, користувач може встановити один з трьох режимів показу презентації:

• керований доповідачем (увесь екран) — для випадку, коли доповідач демонструє презентацію аудиторії;

• керований користувачем (вікно) — для випадку, коли презентація створена для самостійного перегляду користувачем на моніторі комп'ютера: з Інтернету, з компакт-диска або іншого носія. Для того щоб користувач (глядач) міг змінювати тривалість перегляду кожного зі слайдів, незважаючи на задану автором, необхідно встановити позначку прапорця зі смугою прокручування;

• автоматичний (увесь екран) — для випадку, коли не передбачається втручання глядача в процес демонстрації презентації — презентація на виставковому стенді, на демонстраційному моніторі в торговельній залі, на вокзалі тощо.

Рисунок 25 – Вікно Настроювання презентації

Прапорці групи Параметри показу надають користувачеві можливості:

• встановити безперервне відтворення презентації до натиснення клавіші Esc;

• відключити мовленнєвий супровід;

• відключити анімацію об'єктів презентації;

• встановити колір позначок, які залишатиме інструмент Фломастер у ході демонстрації презентації (цей параметр доступний тільки для режиму показу Керований доповідачем).

Елементи керування групи Слайди надають можливість користувачеві встановити, чи всі слайди з презентації будуть демонструватися. Якщо не всі, то потрібно встановити діапазон номерів слайдів для показу або вибрати ім'я раніше створеного варіанта вибіркового показу із списку Вибірковий показ.

Для зміни слайдів у вікні Настроювання презентації можна встановити один з варіантів — вручну, тобто використовуючи мишу або клавіатуру, чи за часом показу слайдів, установленим раніше користувачем.

Презентацію можна демонструвати на два монітори. Наприклад, якщо до комп'ютера під'єднано мультимедійний проектор, який проектує презентацію на великий екран, то на екрані комп'ютера в цей час також можна її переглядати. Для цього слід у списку Відображати слайди на вибрати відображення на два монітори. При цьому в системних налаштуваннях монітора необхідно заздалегідь установити показ на двох моніторах і основним вибрати екран комп'ютера, яким керує доповідач.

У режимі показу презентації на два монітори можна на екрані доповідача запустити спеціальний програмний інструмент — подання доповідача, який надає додаткові можливості в керуванні показом презентації. Для цього слід установити позначку прапорця Показати подання доповідача.

Елементи керування групи Продуктивність надають можливість користувачу оптимізувати показ графічних зображень (прапорець Використовувати апаратне прискорення оброблення зображення) та встановити роздільну здатність (список Роздільна здатність показу слайдів) залежно від значень властивостей монітора або проектора, який планується використати для демонстрації презентації. Це дасть змогу підвищити якість зображення, що відтворюється монітором або проектором.

Після завершення налаштувань у вікні Настроювання презентації для їх збереження слід вибрати кнопку ОК.

У певних випадках виникає необхідність скоротити показ презентації, приховати несуттєві для даної аудиторії слухачів деталі, які можна переглянути потім індивідуально. Це можна зробити, приховавши певні слайди. Для цього потрібно виділити слайд або групу слайдів і виконати Показ слайдів → Настроювання → Приховати слайд. При цьому слайди залишаються в презентації, але вони не будуть відображатися в ході демонстрації. Для відміни приховування слайда слід ще раз вибрати кнопку Приховати слайд.

 

4.1 Cтворення презентації за допомогою програми Microsoft PowerPoint

Дія завантаження програми MS PowerPoint можна ско­ристатися будь-яким з відомих способів запуску програм, установлених на комп'ютері: за допомогою використання пункту головного меню Пуск/Програми, ярлика на Робо­чому стол чи на панелі Швидкий запуск.

Дія створення нової презентації в середовищі програми PowerPoint можна в області завдань Приступаючи до ро­боти вибрати вказівку Створити презентацію або в меню Файл вказівку Створити.

У правій частині вікна відображатиметься область завдань Створити презентацію, на якій передбачено кілька інструментів дія ство­рення нової презентації:

– Нова презентація створюється порожня презентація, що містить один слайд і має мінімум оформлення: білий колір фону, чорний колір літер, шрифт Аrіаl. Автор презентації самостійно визначає кількість слайдів, їх наповнення та оформлення.

– Із шаблона оформлення створюється порожня презентація та відкривається область завдань Дизайн слайду, в якій пропонується обрати один із шаблонів оформлення, які зберігаються в стандартній колекції програми MS PowerPoint, на веб-сайтах в Інтернеті тощо. Після застосування шаблону оформлення користувачеві залишаєть­ся створити потрібну кількість слайдів і розмістити на них відповідні об'єкти.

– З майстра автовмісту створюється презентація заздалегідь ви­значеної структури, із стандартним вмістом та оформленням, яку потрібно відредагувати згідно з підказками, розміщеними на слайдах. Цей спосіб використовується тоді, коли користувачеві бра­кує часу, досвіду чи ідей щодо створення презентації.

З існуючої презентації створюється нова презентація, структура, зміст і оформлення якої повністю дублюються з презентації, взятої за основу. В цьому випадку користувачеві пропонується вказати базову презентацію, потім внести зміни відповідно до сценарію презентації, що відображатимуться лише в новій презентації, яку необхідно збе­регти окремо.

4.2 Додавання слайдів до презентації

До будь-якої презентації можна додавати будь-яку кількість слайдів. Вставляючи слайд, спочатку потрібно визначити його місце в презентації, тобто зробити активним той слайд, за яким буде вставлено новий. Слайди можна вставляти кількома способами:

– порожній слайд можна вставити за допомогою вказівки Вставка/ Створити слайд. За замовчуванням вставляється слайд зі стандарт­ним макетом: заголовок та текст. Але в будь-який момент стандарт­ний макет слайда можна замінити за допомогою відповідної вказівки області завдань;

– слайд із іншої презентації можна додати за допомогою вказівки Вставка/Слайди із файла. Ця вказівка викликає на екран діалогове вікно Пошук слайдів. Далі слід на вкладці Пошук презентації ско­ристатися кнопкою Огляд, вказати презентацію, слайди з якої потріб­но додати до поточної. Після вибору презентації ескізи її слайдів відображатимуться в області діалогового вікна Вибрати слайди. Сму­га прокручування дає змогу переміщуватися по слайдах. Щоб ви­брати слайд, на ньому слід клацнути лівою клавішею мишки. Після добору всіх потрібних слайдів слід натиснути кнопку Вставити. До поточної презентації автоматично буде вставлено всі обрані слайди;

– копію активного слайда презентації можна додати за допомогою вка­зівки Вставка/Дублювати слайд, після чого до нього можна внести відповідні зміни.

 

 

4.3 Додавання текстових даних до слайдів презентації

Враховуючи особливості сприйняття матеріалу з екрана, потрібно розміщувати на слайдах небагато тексту. Для розміщення текстових даних на слайді виберіть вказівку Вставка/Напис. Клацніть у потрібному місці слайда лівою клавішею мишки та виконуючи протягування виділіть місце для напису потрібного розміру. Введіть із клавіатури до вставленого напису текст. Клацніть лівою клавішею мишки за межами вставленого напису.

4.4 Додавання графічних об’єктів до слайдів презентації

Засобами программ MS PowerPoint можна оперувати різними графічни­ми об'єктами. Вставка таких об'єктів і принципи роботи з ними не відріз­няється від розглянутих принципів роботи з малюнками, організаційними діаграмами чи об'єктами WordArt у фотоальбомах та документах, підготов­лених засобами текстового процесора.

Текстові рамки, зображення та будь-які інші вставлені об'єкти можна вирізати, копіювати, вставляти, видаляти із слайда, переміщувати та зміню­вати їхні розміри.

Більшість об'єктів також можна обертати: для цього слід захопити роз­ташований над рамкою зелений маркер та переміщувати його, спостерігаю­чи результат обертання на екрані.

Для вставки малюнка, що зберігається на будь-якому носієві інформації, оберіть вказівку Вставка/Малюнок/З файла та в діалоговому вікні Додавання малюнка вкажіть шлях до графічного файла. Натисніть кнопку Вставити. При цьому зображення буде вставлено на середину слайда. Лишається змінити його місце розташування та розміри.

Для вставки малюнка із колекції оберіть вказівку Вставка/ Малюнок/Об’єкт WordArt. У діалоговому вікні Колекція WordArt оберіть стиль оформлення тексту та натисніть кнопку ОК. У діалоговому вікні Зміна тексту WordArt в області Текст виділіть текст Текст напису та введіть з клавіатури потрібний текст. Клацніть на кнопці ОК.

4.5 Додавання таблиць до слайдів презентації

Щоб додати до слайда таблицю, можна виконати вказівку Вставка/Таб­лиця або скористатися вбудованими макетами вмісту слайдів, що дозволя­ють розмістити різні об'єкти на слайді.

У діалоговому вікні Вставка таблиці потрібно задати кількість стовпців та рядків таблиці та натиснути кнопку ОК. До слайда буде встав­лено порожню таблицю, загальний розмір якої вибирається автоматично із клітинками однакового розміру. В клітинки таблиці можна додавати текст, зображення та інші об'єкти. Якщо таблицю виділено, тобто вказівник миш­ки встановлено в одній з клітинок таблиці, то навколо таблиці відобража­ються маркери зміни розміру, за допомогою яких можна змінити розміри таблиці.

4.6 Додавання списків до слайдів презентації

Для створення та зміни параметрів списку використовується вказівка Формат/Спи­сок за допомогою якої можна вибрати тип списку Нумерований чи Мар­кірований, розмір, колір і число, з якого слід почати нумерацію для нумеро­ваного списку, або встановити розмір, позначку маркера списку у вигляді значка або малюнка та колір для значка маркера списку, якщо обрано мар­кірований список.

4.7 Використання макетів вмісту слайдів презентації

Після додавання нового порожнього слайда до презентації на екрані відображається область завдань Розмітка сторінки, за допомогою якої можна вибрати потрібний макет поточного слайда (рис 1.). Запропоновані у списку різні види макетів слайда відрізняються наявністю чи відсутністю заголовка, типом об'єктів, що розташовуватимуться на слайді (текст, табли­ця, діаграма, організаційна діаграма, зображення), місцем розташування цих об'єктів тощо. Різні значення зазначених параметрів обумовлюють до­бір різних Макетів вмісту.

Макет документа — це його графічний образ. Макет слайда — графічний образ слайда.

За замовчуванням до нового слайда застосовується макет Заголовок і текст, який передбачає наявність за­головка у верхній його частині та тексту, поданого у вигладі маркірованого списку в основній частині. У разі вибору макета Заголовок і об'єкт визначаються об­ласті для введення заголовка та вставляння об'єкта. Для вибору об'єкта на екрані відображається спеціаль­ний значок із зображенням різних об'єктів: таблиця, діаграма, зображення з колекції картинок Microsoft, малюнок із файла, організаційна діаграма чи відеокліп. Добір відповідного об'єкта на цьому значку відкриває на екрані діалогове вікно чи область зав­дань, за допомогою яких можна вставити потрібний об'єкт.

Якщо потрібно змінити макет раніше створеного слайда, то слід виконати вказівку Формат/Розмітка слайда, щоб вивести на екран область завдань Роз­мітка слайда.

4.8 Зміна оформлення слайдів

Під час створення нової презентації слайди за замовчуванням не мають спеціального оформлення, але в будь-який момент можна його створити, або використовуючи стандартні готові шаблони, або створюючи власний стиль оформлення. Крім того, оформления слайда завжди можна змінити. Для цього потрібно виконати вказівку Формат/Конструктор слайдів, при цьому на екрані буде відображено область завдань Конструктор слайдів, де слід обрати посилання Шаблони оформлення.

Шаблон оформлення — файл, який містить стилі презентацій. Стиль презентації включає типи та розміри маркерів і шрифтів, розміри та положення текстових написів і рамок, параметри оформ­лення фону, кольорові схеми, зразок слайдів та додатковий зразок заголовків.

Кожен із шаблонів оформлення має свої колірні схеми, що застосову­ються до оформлення фону слайда, тексту заголовка, інших текстових об'єктів, гіперпосилань тощо. Колірні схеми можна переглянути або вибра­ти за допомогою вказівки Колірні схеми, що розташована в області завдань Конструктор слайдів. Якщо деякі кольори обраної колірної схеми потрібно змінити, наприклад колір гіперпосилання, то можна скористатися вказівкою Змінити колірні схеми в нижній частині області завдань Конст­руктор слайдів.

У діалоговому вікні Колірна схема на вкладці Спеціальна подано вісім кольорів цієї схеми. Можна виділити будь-який із цих кольорів або натис­нути кнопку Змінити колір та обрати інший колір за бажанням, після чого натиснути кнопку Застосувати.

Крім фону слайда, що передбачений шабло­ном оформлення, можна задавати будь-який інший фон за допомогою вказівки Фор­мат/Фон. У діалоговому вікні Фон можна за допомогою списку кольорів задати інший колір фону або за вказівкою Способи заливки обрати з цього списку складніший спосіб створення фону. Діалогове вікно Способи залив­ки містить чотири вкладники, кожна з яких дає змогу застосувати один із способів: градієнтну заливку (коли один колір плавно пе­реходить в інший), фон у вигляді певної тексту­ри, у вигляді візерунка із заданих кольорів або деякого малюнка, збереженого у файлі.

4.9 Збереження презентації

Щоб новостворену презентацію в подальшому можна було використову­вати та редагувати, потрібно її зберегти у відповідному форматі.

Програма MS PowerPoint працює з файлами основних форматів: презен­тації, шаблони презентацій і демонстрації.

Користувач працює переважно з файлами у форматі презентації, що мають розширення ppt. У цьому форматі можна вносити зміни до слайдів презентації та (або) її структури. Під час завантаження файла презентації на виконання за допомогою подвійного клацання на його значку спочатку відкривається програма створення та редагування презентації, а потім до неї завантажується сама презентація, яку можна редагувати та переглядати.

Шаблони презентацій (файли з розширенням pot) дозволяють задава­ти зовнішній вигляд презентації (шаблони оформлення) або структуру презентації (шаблони змісту). Шаблони презентацій створюються для полегшення роботи користувача. Їх можна поділити на загальні, шаблони оформ­лення, шаблони змісту, користувацькі.

Файли типу демонстрація мають розширення ррs. Це готові до показу презентації, які не потребують доопрацювання. Файли типу демонстрація відкриваються лише в режимі показу слайдів, їх не можна редагувати без зміни формату. Для показу презентації, збереженої у форматі демонстра­ція, на комп'ютері має бути встановлено програму, за допомогою якої була створена дана презентація.

Зберегти презентацію в іншому форматі можна за допомогою вказівки Файл/3берегти як та в списку Тип файла, що розкривається, вибрати тип: Шаблон презентації (pot), Демонстрація PowerPoint (рps), Веб-сторінка (html), Веб-сторінка в одному файлі (mhtml). Останній потрібно використо­вувати, якщо презентацію заплановано розмістити в Інтернеті. Презентація, збережена у форматі веб-сторінки, дозволяє переглядати її в середовищі будь-якої програми-браузера.

Окремі або всі слайди можна зберегти як графічні файли у фор­матах GIF, JPG, BMP TIF, PNG (для цього із списку Тип файла слід вибрати значення Малюнок у форматі), а текстовий вміст презен­тації — у форматі RTF — Структура. RTF.

4.10 Встановлення анімаційних ефектів при переході між слайдами

Анімація — це спеціальний відео- або аудіоефект, доданий до ос­новного тексту або до певного об'єкта.

Наприклад, можна створити елементи текстового списку, що «вилітати­муть» на слайд (по одному слову), або додати звук оплесків, які лунатимуть під час відкриття малюнка.

Щоб застосувати анімаційні ефекти, що відтворюються під час зміни слайдів, треба виконати вказівку меню Показ слайдів/Зміна слайдів. При цьому з'являється область завдань Зміна слайдів, за допомогою якої можна змінити значення параметрів анімаційного ефекту: тип, вигляд ефекту, за допомогою якого один слайд замінює інший; швидкість відтворення ефекту; звук, що супроводжуватиме процес зміни слайдів; спосіб зміни слайдів; після клацання мишкою чи автоматично через визначений час.

Установлені значення вказаних параметрів будуть застосовані до виділе­них слайдів презентації. У разі, якщо потрібно встановити ці параметри до всіх слайдів презентації, слід натиснути кнопку Застосувати до всіх слайдів. Якщо ввімкнути прапорець Автоперегляд, то після встановлення параметрів анімації їх дію буде відразу продемонстровано. Для повторного перегляду анімаційного ефекту можна натиснути кнопку Перегляд або пе­рейти в режим Показ слайдів.

Якщо потрібно відмовитися від установленого анімаційного ефекту, треба натиснути кнопку Видалити.

Не варто застосовувати для кожного слайда різні ефекти - це відволікає увагу аудиторії. У разі, якщо презентація складається з кількох розділів, можна застосувати однаковий ефект для групи слайдів і тим самим підкреслити перехід до наступного розділу презентації. В іншо­му випадку доцільно застосовувати однаковий ефект анімації до всіх слайдів презентації.

4.11 Застосування анімаційних ефектів до об’єктів на слайдах

Крім анімаційних ефектів зміни слайдів, у презентаціях використову­ються анімаційні ефекти для окремих об'єктів, що розташовані на слайдах.

При цьому вирізняють два види анімацій: стандартні та користувацькі. Готові стандартні схеми анімації можна застосувати лише для таких об'єктів слайда, як заголовки слайда та тексту у вигляді маркованого списку. Крім то­го, схеми анімації, як правило, містять анімаційні ефекти, що відтворюються під час зміни слайдів. Користувацькі анімації дають змогу налагоджувати для обраних об'єктів як ефекти, так і послідовність їх застосування.

Для використання стандартних готових схем анімації потрібно в меню Показ слайдів обрати вказівку Ефекти анімації. Відкриється область зав­дань Конструктор слайдів.

У списку Застосувати до виділених слайдів потрібно обрати одну зі схем анімації. Призначення об'єктів нижньої частини області завдань Конструк­тор слайдів аналогічне до призначення відповідних об'єктів області завдань Зміна слайдів.

Для застосування спеціальних анімаційних ефектів не лише до тексто­вих об'єктів треба на слайді виділити об'єкт, до якого має бути застосовано анімацію, та виконати вказівку Показ слайдів/Настройка анімації. В об­ласті завдань Настройка анімації потрібно натиснути кнопку Додати ефект. У меню, що відображається, слід обрати одну чи кілька дій послідовно:

– Вхід визначає спосіб появи об'єкта на слайді. Серед запропонованих ефектів показано ті, які найчастіше використовуються. Якщо обрати вказівку Інші об’екти, то на екрані відобразиться діалогове вікно Дода­вання ефекту входу. Воно містить перелік усіх можливих ефектів.

– Виділення дозволяє акцептувати увагу на конкретному об'єкті слай­да;

– Вихід визначає спосіб зникнення об'єкта зі слайда в процесі демон­страції;

– Шляхи переміщення — дає можливість користувачеві створити власний шлях, за яким об'єкт буде переміщуватися на слайді. Цей ефект може діяти як ефект входу (якщо шлях починається за межами слайда), виходу (якщо шлях закінчується за межами слайда) та пере­міщення (якщо початок і кінець створеного шляху містяться на слайді).

Після добору відповідного ефекту потрібно встановити для нього зна­чення параметрів: спосіб появи (після клацання мишкою, разом із попе­реднім анімованим об'єктом, після попереднього об'єкта) та швидкість. Назви об'єктів, до яких застосовані анімаційні ефекти, відображатимуться у списку Настройка анімації в тому порядку, в якому встановлювались ефекти до об'єктів. Змінити порядок їх відтворення можна за допомогою відповідних кнопок, розташованих у нижній частині області завдань Настройка анімації.

4.12 Використання гіперпосилань в презентації

Прості презентації зазвичай мають лінійну структуру, за якою слайди відображаються в порядку їх розміщення в звичайному режимі чи в режимі сортувальника слайдів. Створити презентацію з нелінійною структурою можна за допомогою вставляння до презентації гіперпосилань або кнопок дій.

Гіперпосилання в Microsoft PowerPoint дає змогу змінити порядок пере­ходу з одного слайда на інший, відкривати веб-сторінки або інші файли за допомогою відповідних програм. Якщо презентація містить гіперпосилання, то вона має розгалужену структуру, оскільки в режимі демонстрації ко­ристувач може обрати за власний бажанням послідовність відображення слайдів за допомогою запропонованих гіперпосилань. Гіперпосилання можна додати як до тексту, так і до малюнка чи іншого об'єкта слайда Ви­конати перехід за гіперпосиланням можна лише в режимі демонстрації. Фрагмент тексту, що є гіперпосиланням, відрізняється від іншого тексту на слайді: крім підкреслювання, цей фрагмент має інший колір символів, що визначається колірною схемою обраного шаблону оформлення. В режимі показу слайдів при наведенні вказівника мишки на гіперпосилання він на­буває вигляду руки.

Щоб додати гіперпосилання, необхідно виділити на слайді потрібний об’єкт, наприклад фрагмент тексту, зображення тощо, та виконати вказівку меню Вставка/Гіперпосилання або відповідну вказівку контекстного меню.

У лівій частині діалогового вікна Додавання гіперпосилання потрібно вибрати тип об’єкта, на який буде здійснюватися перехід за гіпер­посиланням: файл або веб-сторінка, місце в документі (тобто інший слайд поточної презентації), новий документ чи електронна пошта.

У разі використання гіперпосилань на інші слайди презентації викорис­товують ефект прихованих слайдів. Приховані слайди в режимі демон­страції відображаються лише тоді, коли перехід на них задано гіперпосиланням, в іншому випадку відтворюється слайд, наступний за прихованим.

Щоб зробити слайд прихованим, треба виділити його та виконати вказівку Приховати слайд з меню Показ слайдів або з контекстного меню.

 

5 Хід роботи:

5.1 Вивчити необхідний теоретичний матеріал.

5.2 Запустіть програму Power Point. Створіть презентацію “Чернігів – наше місто”. Для створення презентації використовуйте інформацію, яка міститься в файлі Чернігів.doc та малюнки з папки d:\Students \ Чернігів.

5.3Створіть титульний слайд, який має назву презентації, створеної засобами WordArt. (Вставка → Текст → WordArt) та фотографію міста. Для створення слайду оберіть вкладку Главная →СлайдыСоздать слайд . Назва повинна знаходитися на малюнку міста, для цього використайте в контекстному меню об’єкта пункт На передний план.

5.4Створіть другий слайд презентації, що має заголовок Символіка міста (Вставка→Текст→Надпись ). Вставте герб міста.

5.5Створіть наступний слайд презентації, що має заголовок Історія Чернігова та напишіть короткі історичні відомості про Чернігів.

5.6Створіть декілька слайдів з фотографіями історичних міст Чернігова, розміщуючи по декілька фото на слайд.

5.7Створіть слайд, який містить таблицю з даними про населення Чернігова по роках (дані про населення наведені в файлі Чернігів.doc). Для створення таблиці оберіть вкладку Вставка→Таблицы→Таблица.

5.8Створіть слайд, який буде показувати діаграму росту населення міста, що будується на основі таблиці з попереднього слайду (Вставка→Иллюстрации→ Диаграмма). У вікні Вставка диаграммы виберіть тип діаграми – Гистограмма. Після цього на екрані з’явиться вікно програми Microsoft Excel з стандартним виглядом таблиці, по якій будується діаграма. Цю таблицю потрібно відредагувати наприклад таким чином . Під час редагування таблиці діаграма також змінюватиме свій вигляд.

5.9Створіть слайд презентації, що має заголовок Освіта та наука. В даному слайді створіть маркований список вищих навчальних закладів Чернігова.

5.10 Створіть слайд з організаційною діаграмою на якій буде показано обсяги промислового виробництва за 2009 рік. Дайте назву діаграмі. Для побудови діаграми використайте команду Вставка→ SmartArt→ Пирамида→ Простая пирамида.

5.11 Створіть кінцевий слайд на якому буде вказано дату створення презентації та відомості про її автора.

5.12 Для всіх слайдів застосуйте шаблон оформлення на свій вибір. Для вибору шаблону оформлення використайте вкладку Дизайн. Для того, щоб застосувати вибраний шаблон оформлення ДЛЯ ОДНОГО СЛАЙДУ, потрібно викликати контекстне меню шаблона та обрати Применить к выделенным слайдам. Для застосування нестандартних шаблонів оформлення викличте контекстне меню слайда → Формат фона → зі списку Заливка оберіть Градиентная заливка та оберіть тип заливки і кольори, які вам до вподоби.

5.13 Для всіх слайдів застосуйте анімацію для об’єктів слайду. Для цього перейдіть на вкладку Анимация. Виділіть об’єкт, оберіть потрібну анімацію. В презентації повинно бути не менше 3 різних видів анімацій.

5.14 Для всіх слайдів застосуйте зміну слайдів. Для цього скористайтесь вкладкою Переходы. В презентації повинно бути не менше 3 різних змін слайдів.

5.15 На останньому слайді презентації створіть гіперпосилання На початок презентації, при натисненні на яке відбудеться перехід на перший слайд презентації.

5.16 Також на останньому слайді презентації створіть кнопку На початок, при натисненні на яку відбудеться перехід на перший слайд презентації.

5.17 Закінчіть роботу, покажіть роботу викладачу і оформіть звіт.

6 Контрольні запитання:

6.1 Для чого створюють комп’ютерні презентації?

6.2 За допомогою яких програмних засобів можна створити презентацію?

6.3 Які існують способи створення презентації у програмі MS PowerPoint? По­ясніть, за яких умов кожний із способів є найбільш доцільним. Який із спо­собів створення презентації ви вважаєте найзручнішим?

6.4 Які існують способи додавання слайдів до презентації? Які вказівки для цього використовуються?

6.5 Зазначте порядок дій, які потрібно виконати, щоб вставити до слайда будь-який з об’єктів: напис, діаграму, таблицю, зображення.

6.6 Які однакові операції можна виконувати над вставленими до слайда об’єктами?

6.7 Вкажіть, які дії можуть бути виконані для зміни параметрів форматування вставленого до слайда тексту?

6.8 Які списки можна вставити до слайда? Чим вони відрізняються та для чо­го використовуються? Чому користувачі часто використовують списки під час створення презентацій? Відповідь аргументуйте.

6.9 Які параметри та яким чином можна налаштовувати для вставлених до слайдів графічних об’єктів?

6.10 Чим відрізняються запропоновані в програмі MS PowerPoint стандартні макети слайдів? Яке їх основне призначення?

6.11 Що називають шаблоном оформлення презентації?

6.12 Що називають стилем презентації?

6.13 Що розуміють під поняттям дизайн слайдів?

6.14 Що може бути фоном слайда?

6.15 Як зробити малюнок фоном слайда?

6.16 До яких об’єктів слайда можна застосувати колірні схеми?

6.17 Назвіть особливості збереження презентації у різних форматах.

6.18 Для чого в презентаціях використовуються анімаційні ефекти?

6.19 Значення яких параметрів анімаційних ефектів можна задати та змінити? Чи належить керування рухом об’єктів на слайдах до анімаційних ефектів?

6.20 Для чого використовуються гіперпосилання?

6.21 Для чого використовуються кнопки дій?

6.22 Чим відрізняється використання в презентаціях кнопок дій та гіперпосилань?

6.23 На які об’єкти можна створити гіперпосилання?

 

 







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 3311. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия