Студопедия — I. ЧТЕНИЕ МАТЕРИАЛОВ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

I. ЧТЕНИЕ МАТЕРИАЛОВ






Розробка плану розвитку підприємства готельно-ресторанної сфери повинна розпочинатись з аналізу факторів зовнішнього се­редовища, які, на жаль, часто перебувають поза сферою уваги й постійного контролю керівництва підприємства, але мають знач­ний вплив на їх подальший розвиток.

Основне призначення аналізу зовнішнього середовища полягає у визначенні можливостей і загроз,на шляху розвитку підпри­ємства, а також його стратегічних альтернатив. Аналіз зовнішньо­го середовища є складовою так названого SWOT аналізу. Завдання аналізу полягає у віднайденні реальних можливостей, для забезпе­чення конкурентних переваг підприємства.

Можливості - це позитивні тенденції та явища у зовнішньому середовищі, використання яких сприяє зростанню обсягу реалізації послуг. До них відносять: зниження податків, зростання доходів на­селення й підприємств, послаблення позицій конкурентів, розвиток інтеграції, зниження розмірів платежів при в'їзді до країни тощо.

Загрози - це негативні тенденції і явища у зовнішньому середо­вищі, які в разі відсутності адекватної реакції підприємства на них призводять до значного скорочення обсягу реалізації послуг. Це - зниження купівельної спроможності населення й підприємств, заго­стрення конкуренції на ринку, негативні демографічні зміни, тиск з боку владних структур тощо.

Зовнішнє середовищепідприємств готельно-ресторанного біз­несу складається з:

- макросередовища (віддалене оточення);
- мікросередовища (безпосереднє оточення). Мікросередовище включає зацікавлені угрупування, які прямо впливають або перебувають під безпосереднім впливом основної діяльності підприємства, а саме акціонери, постачальники, місцеві організації, конкуренти, споживачі послуг, кредитори, профспілки, торговельні та інші організації.

Макросередовищеутворюють загальні фактори, які не стосу­ються прямо короткотермінової діяльності підприємства, але мо­жуть вплинути на стратегічний план його розвитку.

Завданням аналізу зовнішнього середовища підприємств го­тельно-ресторанного бізнесу є:
- виявлення й оцінка факторів, які становляють загрозу або сприяють розвитку підприємства;
• вивчення змін, які впливають на діяльність підприємств, і визначення їх тенденцій.

У межах макросередовища діють такі фактори:

Економічні - визначаються рівнем і особливостями ринкового механізму: рівнем суспільного економічного розвитку, бюджетом держави, доступністю ресурсів, рівнем доходів населення та без­робіття, податковою політикою, інфляцією, відсотковими ставка­ми, продуктивністю праці, величиною заробітної плати.

Правові - встановлюють права, відповідальність і зобов'язан­ня сторін в процесі ділових взаємовідносин(відносини підприємст­ва із суспільством, обмеження на окремі види діяльності, права споживачів, порядок реєстрації підприємств). Вивчення правової частини макросередовища передбачає вивчення змісту правових актів.

Політичні - представляються органами державної влади й конкуруючими партіями і групами. Держава й ринок перебувають у складних взаємовідносинах, які визначаються пануючою систе­мою поглядів на розвиток суспільства, особливостями етапів роз­витку держави, лідерами, які здійснюють політику.

Соціальні - комплекс соціальних явищ і процесів, які визнача­ються чисельністю й структурним складом населення, рівнем його освіти й життя, звичаями й традиціями, трудовою етикою, го­товністю терпіти нестатки, пов'язані з реформуванням економіки. Соціальні фактори впливають на ринок робочої сили, на споживачів при обранні послуг-конкурентів, попит на послуги, витрати по їх на­данню тощо. Наприклад, надання високоякісних послуг у певному регіоні країни може не здійснитись через відсутність відповідного за­гального й професійного рівня у місцевих працівників. Залучати ж професіоналів з інших регіонів є недоцільним.

Технологічні - визначаються факторами розвитку науково-тех­нічного прогресу в сфері виробництва послуг. Технологічні факто­ри виступають основою створення й пропозиції нових видів послуг.

Аналіз макросередовища доцільно проводити у послідовності, вказаній у табл. 1.

Аналіз базується на інформації, вміщеній у інформаційних ви­даннях, журналах, отриманій в ході обговорень, а також на виснов­ках експертів. її доцільно зводити у табл. 2.

Кількість врахованих факторів визначається дослідником, який проводить аналіз і залежить від рівня його кваліфікації та конкрет­ної ситуації.

Таблиця 1 Послідовність проведення аналізу зовнішнього середовища

Найменування робіт Зміст робіт
1. Визначення об'єкта аналізу Виявлення характеру й симптомів невідповідності в системі управління підприємства й поза ним.
2. Визначення метианалізу Формулювання передбачуваних результатів проведеного аналізу.
3. Складення плану проведення аналізу Визначення послідовності проведення аналізу, етапів робіт, термінів їх виконання, персональних виконавців та необхідних ресурсів.
4. Розробка графіків збирання й обробки інформації Визначення складу й змісту графіків, обрання методів збирання інформації та визначення методики щодо оцінки її достовірності.
5. Обробка даних, їх систематизація Обрання об'єктів опитування, проведення опитувань, обробка анкет, вивчення статистичної планової, бухгалтерської та іншої документації.
6. Аналіз зібраної інформації Обробка кількісних і якісних показників, які характеризують об'єкт дослідження.
7.Розробка висновків і рекомендацій Оцінка стану об'єкта аналізу, виявлення негативних і позитивних ракурсів його діяльності визначення заходів і рішень, які необхідно застосовувати.

 

 

 

Таблиця 2 До аналізу економічних факторів макросередовища

Фактор Стан фактора Тенденція розвитку Характер впливу на підприємство "~" негативний "+ " позитивний
Рівень інфляції Значний(близько3% на місяць) Можлива стабілізація "-" знецінення грошей, які є на підприємстві;"+" при виплатах по займах;"+" можливість отримання обігових грошових коштів при використанні різниці щодо курсу долара.
Скорочення доходів спо-живачів 12% За останній квартал Тенденції невизначені "- знижується купівельна спро-можність на продукцію і послуги Підприємства, вимушене скорочення обсягу виробництва продукції й надання послуг.

 

 

Таблиця 3. До аналізу факторів зовнішнього середовища

Група факторів Фактор Вияв Запрогнозовані заходи для підприємств готельно-ресторанного бізнесу
1. Еконо­мічні 1.1. Загроза високих темпів інфляції Знецінюються грошові накопичення підприємств Ведення фінансових операцій, спрямованих на підтримання купі­вельної спроможності заощаджень.
  1.2. Скорочення доходів споживачів іт.д. Знижується попит на послуги підприємства Скорочення обсягу ви­робництва й реалізації продукції та послуг. Пошук нового ринку реалізації готельних послуг і продукції під­приємств громадського харчування
2. Пра­вові Прийняття норма­тивних актів, які послаблюють еко­номічне становище підприємств і т.д. Знижуються доходи підприємств Збільшення обсягу виручки й обсягу валового доходу підприємств.
3. Полі­тичні 3.1. Орієнтація на ринкове регулю­вання економіки Можливості що­до вибору сфери господарської діяльності Розробка нових напрямів діяльності.
  Послаблення дисципліни пла­тежів і поставок Страхування поставок,стимулювання партнерів.  
3.2. Зниження стабільності у суспільстві Збільшення шан­сів щодо соці­альних потрясінь Регулювання запасів матеріально-технічних засобів та сировини  
3.3. Створення в органах державної влади угруповань і т. д. Вплив угрупо­вань на розробку політичного курсу і законодавство Стимулювання участі в політиці осіб, які пред­ставляють інтереси підприємств. Активна політична позиція керівництва.  
Зростання мобільності населення Відтік працівників із шкідливих і тяжких виробництв Удосконалення систем і стимулювання. Автоматизація й механізація праці.  
  4.2. Зниження рівня освіти і т.д Зниження трудової дисципліни,виникнення конфліктів. Утворення служби соціально-психологічної підтримки.
    Проблеми освоєння нових технологій Підвищення рівня витрат на професійну підготовку кадрів.
5. Технологічні 5.1. НТПВ сфері виробництва Запровадження нових видів сировини, засобів матеріально-тех­нічного призна­чення, обладнан­ня, технологій Вкладення коштів у ноу-хау й оновлення потужностей підприємств.
    Скорочення термінів амортизації Збільшення обсягу амортизаційних відрахувань.
  5.2. НТП в соціальній сфері іт.д. Зростання рівня потреб населення Маркетингові дослідження. Поліпшення умов праці й побуту працівників підприємств
         

 

У цілому аналіз зовнішнього середовища підприємств готель­но-ресторанного бізнесу з урахуванням зазначених факторів мож­на звести у табл. 3.

Фактори, наведені в табл. 8.19 входять до PEST-аналізу, який за оцінками зарубіжних спеціалістів є найважливішим з точки зору впливу на діяльність окремих підприємств.

Зміна макросередовища впливає на стратегічні позиції підпри­ємства на ринку та на елементи мікросередовища.

У практичній діяльності підприємств готельно-ресторанного бізнесу можуть використовуватись різні методи реагування на зміни факторів зовнішнього середовища, найпоширенішими серед них є такі:

- «боротьба з вогнем», або реактивний стиль управління. Це підхід, який передбачає реалізацію управлінських заходів після здійснення змін;

- розширення сфер діяльності або диверсифікація виробництва послуг як засіб можливого зменшення комерційного ризику при зміні факторів зовнішнього середовища;

- удосконалення організаційної структури управління для підвищення її гнучкості. В цьому разі підприємство може створю­вати стратегічні одиниці бізнесу та інші гнучкі структури, орієнто­вані на досягнення кінцевих результатів;

- стратегічне управління.

Підприємства готельно-ресторанного бізнесу повинні здійсню­вати збирання стратегічної інформації про зовнішнє середовище, яке найчастіше будується на неформальній та індивідуальній ос­нові. Джерелами такої інформації можуть бути спеціальні органи (спілка споживачів, державні й муніципальні органи), постачаль­ники й посередники, споживачі послуг, обслуговуючі організації (банки, рекламні, аудиторські організації). Важливим джерелом інформації про зовнішнє середовище є також спеціалісти й працівники підприємства.

I. ЧТЕНИЕ МАТЕРИАЛОВ

Текст A. Современные Строительные материалы: Классификация

Материалы - твердые вещества, из которых сделаны произведенные продукты. Множество материалов используется в различных продуктах. Основные типы материалов колеблются от леса, который использовался в течение тысяч лет, к композитам, которые все еще разрабатываются

Материалы принадлежат двум группам: (1) естественные материалы и (2) извлеченные материалы. Естественные материалы, которые включают камень, древесину, и шерсть, используются очень, как они встречаются в природе. Извлеченные материалы, такие как пластмассы, сплавы (металлические смеси), и керамика, созданы посредством обработки различных естественных веществ.

Естественные материалы вообще используются, поскольку они найдены, за исключением того, чтобы быть убранным, сокращены, или обработаны простым способом, который не использует много энергии. Естественные материалы включают камень и биологические материалы.

Определенные типы скалы чрезвычайно сильны и тверды, и поэтому используются в качестве строительного камня. Есть два типа строительства сокрушенного камнем камня и определяют размеры камень.

Биологические материалы - вещества, которые развиваются как часть завода или животного. Общие материалы завода включают лес и различные волокна, такие как хлопок. Материалы животных включают кожу и волокна, такие как шерсть.

Лес - ценный биологический материал из-за своей силы, крутизны, и низкой плотности. Эти свойства делают лес превосходным материалом для тысяч продуктов, включая здания, парусные шлюпки, мебель, бейсбольные биты, и связи железной дороги.

Извлеченные материалы созданы посредством процессов, которые расходуют много энергии или изменяются, микроструктура веществ имела обыкновение делать материалы. Извлеченные материалы включают керамику, металлы и их сплавы, пластмассы, резину, композиты, и полупроводники.

Керамика включает такие каждодневные материалы как кирпич, цемент, стекло, и фарфор. Эти материалы сделаны из минеральных составов, названных силикатами, включая глину, полевого шпата, кварц, и тальк.

Люди использовали такие металлы как медь, золото, железо, и серебро в течение тысяч лет, чтобы сделать различные практические и декоративные объекты. Сегодня, металлы важны во всех аспектах строительства и производства.

Пластмассы - синтетические материалы, составленные прежде всего из длинных цепей молекул, названных полимерами. Есть два основных типа пластмасс: (1) термореактивные пластмассы (обычные названные отверждаемые пластмассы) и (2) термопласт.

Резина составлена из эластомеров, полимеры, которые простираются легко к несколько раз их длине и затем возвращаются к их оригинальной форме.

Инженеры могут искусственно объединить различные материалы, чтобы создать новый композит. Много композитов содержат большое количество одного вещества, к которому добавлены волокна, хлопья, или слои другого вещества.

Полупроводники - материалы, которые проводят электричество лучше чем изоляторы, но не так же как проводники, при комнатной температуре.

(2483)







Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 300. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Йодометрия. Характеристика метода Метод йодометрии основан на ОВ-реакциях, связанных с превращением I2 в ионы I- и обратно...

Огоньки» в основной период В основной период смены могут проводиться три вида «огоньков»: «огонек-анализ», тематический «огонек» и «конфликтный» огонек...

Упражнение Джеффа. Это список вопросов или утверждений, отвечая на которые участник может раскрыть свой внутренний мир перед другими участниками и узнать о других участниках больше...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия