Студопедия — Обшук особи
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Обшук особи






Обшук у приміщенні реко­мендується розпочинати з найбільш складних ділянок приміщення, проводити пошук спочатку у нежилих, а по­тім у жилих приміщеннях, здійснювати обшук у напрямку від входу до приміщення.

Для виявлення тайників під поверхнею підлоги звертають увагу на ознаки зривання плінтусів, наявність ум’ятин між дошками від інструмента, використаного для їх витягування (стамеска, долото); відсутність "пазового бруду" між дошками (паркетинами), наявність свіжовбитих цвяхів, розбіжності у відтінках фарбування, ознаки перестилання лінолеуму або його частини. Такі ділянки досліджують із застосуванням лупи, простукують, використовують металошукач.

Спеціально облаштовані в стінах тайники виявляють за наступними ознаками: значна відмінність товщини однієї зі стін від інших; розбіжності у фарбуванні і штукатурці стін; відмінність матеріалу, використаного для виготовлення однієї стіни, від матеріалу інших стін; сліди, що вказують на повторне кріплення або заміну облицювальних плиток.

Особливо ретельному огляду піддають ділянки стін за картинами, меблями; пустотам під підвіконням, за опалювальними приладами, ділянки стін під обшивками дверних коробок і віконних прорізів.

Для виявлення наявності тайників у санітарно-технічному обладнанні, вентиляційній і опалювальній системах оглядають водозливний бачок, простір під ним і за ним, простір за радіаторами опалення і під ними, стан вентиляційних каналів, димоходів, сміттєпроводів; порожнини в печах, простір за ними, підлогу під залізним листом, що прибивається перед піччю.

При огляді сход і сходових кліток перевіряють міцність кріплення сходинок, поручнів; кріплення їх способом, відмінним від кріплення інших аналогічних частин.

При обшуку в підвалах, льохах вимірюють внутрішні і зовнішні розміри для встановлення з урахуванням товщини фундаменту і стін невідповідності, викликаного спорудженням тайника. Звертають увагу на місця з відсутністю бруду, павутини на фоні загального забруднення. Про наявність тайника може свідчити свіжа цегельна кладка, виявлення менш щільних ділянок земляного покриття. Овочі, що зберігаються в льохах, переміщують і зондують ділянки, де вони раніше знаходилися. Може знадобитися зняття верхнього шару землі. На горищах оглядають периметри покрівлі. Особливу увагу звертають на карнизи в місцях з’єднання даху і горищної поверхні.

При огляді меблів звертають увагу на сліди свіжого фарбування, ремонту кріпильних деталей, ознак зняття і повторного встановлення декоративних прикрас, накладок, планок і т.п. Особливу увагу звертають на поверхні, звернені до підлоги, стін, стелі; внутрішні частини, порожні частини ніжок, спинок ліжка. У ході огляду м’яких і напівм’яких меблів їх прощупують, проколюють тонкою спицею.

З урахуванням характеру і габаритів предметів, що відшукуються, може бути оглянутий одяг, що висить у шафах, вміст кишень, промацуються підкладки, швів і т.д.

При пошуку документів, цінностей, зброї оглядають книги. Кожна книга перегортається, вивчається обкладинка і корінець. Огляду піддаються порожнини музичних інструментів, телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів, пилососів, годинників, іншої побутової техніки. Перевіряється кухонний і столовий посуд, у тому числі ємкості із сипучими продуктами, контейнери з овочами, банки з варенням, соліннями і т.п. Досліджується вміст сміттєвого відра, ємкості з брудною білизною і т.п. Оглядаються дитячі іграшки, особливо порожні. Досліджуються також освітлювальні електроприлади, валізи, сумки, футляри, коробки, шухляди, каструлі з їжею, у тому числі стоячі на вогні.

Обшук на відкритій місцевості (присадибна ділянка, садова ділянка, город, господарський двір і т.п.) здійснюється по черзі на окремих, порівняно невеликих ділянках, на які розбивається вся територія. Кордонами таких ділянок можуть бути природні рубежі (грядки, стежини, огородження) або штучно створені (натягнута мотузка, прапорці і т.п.).

При обшуку на кожній ділянці використовують візуальне спостереження і прилади (металошукач, трупошукач, щуп). Візуальне спостереження дозволяє встановити такі ознаки, що можуть бути результатом створення тайника: відмінність верхнього шару землі від ґрунту на навколишніх ділянках (підвищена м’якість, сліди осідання, колір ґрунту, стан рослинності, її колір і т.п.); ґрунт на траві, сліди перетаскування, волочіння; предмети, що можуть бути в якості знаків (міток) тайника; невиправдане переміщення яких-небудь предметів (будматеріалів, тари і т.п.); посадка саджанців, дерев, в незвичних місцях.

Поряд з цим обстежуються колодязі, сміттєві і вигрібні ями, бочки з водою, купи добрив, піску й інші об’єкти, здатні бути місцем приховання шуканого.

Обшук особи полягає у примусовому обстеженні лю­дини, її одягу, взуття та інших речей. Він виконується особою однієї статі з обшукува­ним.

Обшук особи, проводиться за ухвалою слідчого судді за погодженням з прокурором. Проте іс­нують випадки, коли обшук можна здійснювати без вине­сення ухвали:

1) при фізичному захопленні підозрюваного уповнова­женими на те особами, якщо є достатні підстави вважати, що затриманий має при собі зброю або інші предмети, які становлять загрозу для оточуючих, чи намагається звільнитися від доказів, які викривають його чи інших осіб у вчиненні злочину;

2) при затриманні підозрюваного;

3) при взятті підозрюваного, обвинуваченого під варту;

4) за наявності достатніх підстав вважати, що особа, яка знаходиться в приміщенні, де проводиться обшук, приховує при собі предмети або доку­менти, які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні (ст. 236 КПК України).

У процесі обшуку необхідно передбачити можливість вчинення опору обшукуваним. Тому слідчий повинен до­тримуватися певних правил, що забезпечують безпеку. Зокрема, обшукуваного необхідно поставити обличчям до стіни чи автомобілю під кутом 45° з широко розсунутими ногами і розведеними руками. Таке положення зменшує стійкість обшукуваного.

При особистому обшуку, насамперед, вилучають предмети, що можуть бути використані для нападу, а також різні рідини, порошки, тютюн. Відбираються не тільки предмети, що викривають злочинця, але й ті, призначення яких незрозуміле.

Обшукуючи одяг, починають з кишень. Далі обстежують подвійні шари тканини (коміри, лацкани, пояс штанів), де можуть бути заховані документи, дорогоцінні камені, наркотики, великі купюри грошей. Окремі предмети одягу знімають з метою обстеження білизни та інших речей.

У головних уборах можуть бути сховані як об’єкти, зазначені вище, так і більш масивні: золоті вироби, зброя, знаряддя злочину. Для їх виявлення застосовують промацування, підпорюють підкладку.

Як сховища малогабаритних об’єктів можуть бути використані дамські сумки, портфелі, дипломати, господарські сумки, портсигари, парасолі, тростини, годинник.

При обшуку оголеного тіла оглядають волосся, вушні раковини, порожнину рота, зубний апарат. Для дослідження інших природних отворів доцільно залучати лікаря.

Якщо є підозра, що обшукуємий встиг проковтнути шукане, застосовують просвічування шлунка в умовах медичної установи.

Якщо обшукуємий підозрюється в убивстві, то на його одязі й тілі шукають сліди крові, інших мікрочастинок і мікроволокон одягу вбитого. Також ретельно обшукується одяг особи, якщо передбачається, що вона була на місці злочину і на її одязі могли залишитися сліди такого перебування.

 







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 620. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия