УРОК № 41Тема. Природа у творах українських поетів. Мета: допомогти учням усвідомити красу й силу поетичного слова, викликати інтерес до самостійного читання; розвивати навички виразного читання поезії, її аналізу, висловлення власних думок та вражень від неї; виховувати естетичні почуття, любов до природи й поезії. Обладнання:книжкова виставка «Українські поети про природу», пейзажні картини, аудіозаписи голосів природи. Теорія літератури: строфа, віршові розміри, стопа, ямб, хорей, пірихій. ХІД уроку I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашнього завдання. Зачитування учнями власних поетичних рядків, складених відповідно до схеми. 2. Відгадування головоломки. Хто залишив сліди? А це чиї сліди? (Ямб.) (Хорей.) IV. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ 1. Презентація окремими групами віршів українських поетів про природу. Теми віршів 1) Пори року в поетичному зображенні. 2) Краса природи, її гармонія. 3) Екологія, охорона природних багатств. 4) Природа й людина, людські почуття. План презентації 1) Автор твору (можливо, його коротка характеристика). 2) Назва твору. 3) Виразне читання вірша. 4) Його аналіз або коментування. 5) Висловлення особистого ставлення до прочитаного. Виділення деталей, штрихів, художніх засобів, які привернули увагу, запам’яталися. 6) Визначення віршового розміру, рими. 7) Висновок щодо загального звучання твору, його настрою, майстерності автора. 8) Представлення ілюстративних матеріалів, порівняння з творами образотворчого мистецтва, можливо, музичними творами і под.
|