Студопедия — Перебіг уроку
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Перебіг уроку

Українське читання

Тема. Розвиток умінь визначати дійових осіб тексту, розуміти їхні характери.

Мета: формувати в учнів навички свідомого читання; розвивати усне мовлення, уміння бачити і відчувати красоту природи; заохочувати дітей до творчості; збагачувати словниковий запас; виховувати уважне ставлення до товаришів.

Обладнання: малюнки із зображенням звірів, ілюстрація в підручнику (с.90.)

Перебіг уроку

Організація класу

Актуалізація опорних знань учнів

Гра «Хто більше».

Потрібно підібрати прикметники – синоніми до названих явищ.

Зима - … (морозна, холодна, сніжна, люта, кришталева, заціпеніла, сувора, велична, застигла, запорошена).

Сніг - …(білий, пухнастий, ламкий, холодний, волохатий, блискучий, срібний).

Мороз - … (великий, пекучий, лютий,тріскучий).

Сніжна - …(біла,велика, мала, красива, пухнаста).

Лід - … (прозорий, тонкий,ламкий, міцний).

Вправи для розвитку поля зору.

• Замініть вираз одним словом. Складіть його,дивлячись на крапку.

Замерзла вода. Сніг прилип до дерев.

 

л і н

 

і д і й

 

 

Сніг кружляє в повітрі, на землі. Падає сніг.

ю х а р о г п н

 

і в а з і с а д

 

Бесіда.

• Узимку всі намагаються сховатися від морозу, від холодного крижаного вітру, й кожен по – своєму готується зимувати.

• Які звірі взимку сплять?

• Як вони готуються до зими?

• Кого ми можемо зустріти і лісі взимку?

• Чим вони харчуються взимку?

Вікторина «Мешканці лісу».

Улітку сіренький, взимку біленький,

Довгі вуха має, швидко в ліс стрибає.

(Заєць.)

 

Який це звір про себе так не дбає,

Що у землі з – під снігу їжу добуває?

(Дика свиня.)

 

Сірий, зубастий, по полю блукає, ягнят шукає.

(Вовк.)

 

Хто влітку гуляє, а взимку спочиває?

(Ведмідь, їжачок.)

 

Прийшла з лісу пташниця в рудій шубці курей полічити.

(Лисиця.)

 

Хвіст трубою, спритні ніжки –

Плиг із гілки на сучок!

В неї й очі, мов горішки,

Кожушина хутряна,

Гострі вушка, наче ріжки,

Носить все собі горішки

В золотий сундучок.

(Білка.)

Повторення вивченого матеріалу. Перевірка домашнього завдання

Бесіда.

• Про яких тварин розповідається в оповіданні «Чотири руді лисиці»?

• Прочитайте, якими вони були.

• Чого вчить нас оповідання?

• Яка головна думка твору?

Стислий переказ оповідання Ніни Бічуї «Чотири руді лисиці».

Мотивація навчальної діяльності

Робота із загадкою.

Прозорий, мов скло, а не вставиш у вікно.

(Лід.)

Робота із прислів’ям.

• Складіть прислів’я.

• Дру (4) зна (3) пі

• ють (7) в (9) ді

• бі (2) зі (6) ся

(Друзі пізнаються в біді.)

Прогнозування теми оповідання за ілюстрацією (с.90).

• Подивіться на малюнок. Як ви вважаєте, про що це оповідання?

Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ми прочитаємо оповідання «Пригода на ковзанці» за Оленою Цегельською. Це історія про справжнього товариша, який не залишив у біді свого друга.

Вивчення нового матеріалу

Робота над оповіданням «Пригода на ковзанці» за Оленою Цегельською (с.89 – 92).

а) Читання оповідання вчителем і сильними учнями.

б) Бесіда за змістом оповідання.

- Яка пригода трапилась на річці?

- Як повели себе діти?

- Хто з них виявився організатором допомоги Гриневі?

- Як врятували Гриня?

Стислий переказ I і II частин оповідання.

Вибіркове читання.

• Які слова із тексту ви б підписали під ілюстрацією (с.90)? Зачитайте їх.

• Знайдіть і прочитайте опис стану Гриня після його порятунку.

• Прочитайте рядки, у яких виражена головна думка твору.

Творча робота.

• Придумайте заголовок до V частини оповідання.

Робота в парах.

• Побудуйте діалог змістом III частини оповідання.

Підсумок уроку

• Як ви розумієте прислів’я: «Без вірного друга велика туга»; «Вірного друга народ прославить, бо він товариша в біді не оставить»?

• Кого з персонажів оповідання можна назвати вірним другом?

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Задание для самостоятельной работы. Для источника мощного теплового излучения, параметры которого приведены в таблице (2.1), найти , и вычислить в т | 

Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 584. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия