Студопедия — Устаткування типу КП-1
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Устаткування типу КП-1






Електрообігрівні елементи поєднують у 4 групи по 480 рам і підключають до трансформатора типу ТМОБ-63. Для живлення чотирьох таких трансформаторів встановлюють електричну підстан­цію потужністю не менш 250 кВА.

Понижуючі трансформатори в режимі розігріву парника включають за схемою “зірка–зірка”, а в режимі обігріву – за схемою “зірка-трикутник”. Трифазна лінійна напруга на вторинній стороні можна встановлювати переключенням відгалужень трансформатора: у першому режимі 125, 103 і 85 В, а в другому – 70, 60 і 49 В.

Розглянемо роботу принципової схеми комплекту обладнання для одного понижуючого трансформатора (рис. 5.2). Обладнання може працювати в ручному режимі при встановлені універсального перемикача SA 1 у положення Р чи в автоматичному при встановлені SA1 у положення А. Ручне включення і відключення трансформатора й електронагрівників ЕК1...ЕК4 здійснюють дистанційно за допомогою кнопок “Пуск” SB2 і “Стоп” SB1, попередньо ввімкнувши відповідно рубильники SA6...SA9 обігріву ґрунту і повітря та автомат QF. Автоматичне керування здійснюється за допомогою логометрів Р1 і Р2, що виконують одночасно роль регулятора і роль вимірюваль­ного приладу для візуального контролю фактичної температури ґрунту і повітря в парниках. У вимірювальні ланцюги логометрів включені за мостовою схемою термометри опору типу ТСМ, що є датчиками температури ґрунту ВК2, ВК4 і повітря ВК1 і ВКЗ.

Мостова схема врівноважується при заданій агрослужбою температурі. Якщо фактична температура нижче заданої, замикаються контакти Р1 чи Р2 і включаються магнітним пускачем КМ трансформатор TV і електронагрівальні елементи. При підвищенні температури до заданої розмикаються контакти Р1 і Р2, а магнітний пускач КМ відключає електроживлення. Перемикачами SA1 і SA2 і рубильниками SA6... SA9 включають обігрів ґрунту чи повітря. До штепсельного роз’єму ШР підключають електрифіковані механізми для обробки ґрунту і догляду за рослинами. Силу струму і значення напруги у всіх фазах контролюють амперметром і вольтметром з перемикачами SA4 і SA5. Точність регулювання температури +1,5°.

Питання для самоконтролю

1. Що забезпечує тепловий режим у спорудах закритого ґрунту?

2. Що забезпечує водний режим у спорудах закритого ґрунту?

3. Що забезпечує режим живлення у спорудах закритого ґрунту?

4. Що забезпечує газовий режим у спорудах закритого ґрунту?

5. По яких параметрах здійснюється автоматичний контроль і керування на тепличних комплексах?

6. Для чого використовуються два логометри температури в обладнанні обігріву парника КП-1?

7. Поясніть роботу принципової електричної схеми керування обігрівом парника КП-1

ТЕСТИ

 

1. Дайте визначення “утеплений грунт”

A. Це повністю або частково заглиблені в грунт каркасні споруди невеликої площі з прозорим покриттям.

B. Це земельні ділянки, що можуть обігріватися чи не обігріватися, призначені для вирощування розсади і ранніх овочів.

C. Це найдосконаліший і технічно оснащений вид капітальних споруд закритого грунту.

2. Дайте визначення “теплиця”.

A. Це найдосконаліший і технічно оснащений вид капітальних споруд закритого грунту.

B. Це земельні ділянки, що можуть обігріватися чи не обігріва­тися, призначені для вирощування розсади і ранніх овочів.

C. Це повністю або частково заглиблені в грунт каркасні споруди невеликої площі з прозорим покриттям.

3. За якими параметрами здійснюється автоматичний кон­троль і керування на малих теплицях і парниках?

A. За вологістю ґрунту та повітря.

B. За температурою ґрунту та повітря залежно від погодних умов, виду і віку рослин.

C. За температурою води для поливу ґрунту, зволоження повітря.

4. Які пристрої використовуються для автоматичного керування парником із грунтово-повітряним електрообігріванням?

Терморегулятор в шафі керування

Терморегулятор в шафі керування та датчики температури в грунті на глибині 0,1м та в повітряному просторі.

Датчики температури в грунті на глибині 0,1м


5.2. АВТОМАТИЧНЕ КЕРУВАННЯ МІКРОКЛІМАТОМ

В АНГАРНИХ ТЕПЛИЦЯХ

 

Автоматичне керування температурним режимом здійснюється пристроями регулювання температури і кількості теплоносія, що гріє, а також пристроями керування відкриттям і закриттям кватирок вентиляції. В ангарних теплицях в основному використовується комбінований обігрів: водяний обігрів ґрунту і повітря і повітряно-калориферний обігрів повітря від водяних калориферів. Основний обігрів здійснюється регістрами, що гріють, а додатковий – від калориферів. Від калориферів підігріте повітря подається по повітро­проводах і розподіляється вентиляційною системою по всій теплиці. Завдяки малій інерційності калориферний обігрів дає можливість керувати температурою повітря з високою точністю.

Вентиляція теплиці здійснюється через кватирки, розташовані в бокових стінах і на покрівлі. Зволоження повітря відбувається шляхом розпилення води через форсунки, які закріплені в підвішених у теплиці водопроводах на відстані приблизно 3 м одна від одної. Для збору і відводу води, що утвориться на конструкціях теплиці при розпиленні і конденсації вологи, влаштовані спеціальні жолоби, по яких вода стікає в каналізацію. Вода на зволоження повітря і полив ґрунту підступає від водонагрівача під постійним тиском, створюваним насосною станцією. Полив здійснюється за допомогою дощувальної установки чи шлангів водою з температурою 16...25 °С.

Промисловістю розроблено кілька комплектів обладнання для керування мікрокліматом ангарних теплиць, наприклад, типу АМТ-600, СК-2, ОРМ-1, УТ-12 і інші. Як приклад розглянемо принцип роботи комплекту УТ-12.

Основною елементною базою УТ-12 є безконтактні транзис­торні логічні елементи серії “Логіка-Т”. У зв’язку зі зняттям цієї серії з виробництва комплект переводиться на мікросхемну елементну базу серії К-155 і ін.

Комплектне устаткування УТ-12 розміщене в окремих шафах і включає САК:

· температурою повітря в теплицях, у побутових приміщеннях і коридорі;

· температурою ґрунту;

· температурою поливної води;

· поливом ґрунту і зволоженням повітря;

· концентрацією розчинів мінеральних добрив;

· подачею вуглекислого газу й опроміненням рослин.

Комплект розрахований на керування зазначеними параметрами в 12 відділеннях теплиці, а також температурою в сполучному коридорі та у побутових приміщеннях. Він забезпечує підтримку температури повітря, ґрунту і поливної води з точністю до ±1,5° у діапазоні заданих температур (0...40°С), концентрації розчинів мінеральних добрив з точністю до ±0,005 МПа в діапазоні від 0,01 до 0,2 МПа осмотичному тиску. Крім керування параметрами мікроклімату, комплект УТ-12 здійснює їхній вимір і реєстрацію.

У першій шафі керування ШУ1 (рис. 5.3) розміщені САК температурою повітря і ґрунту в 12 відділеннях теплиці і температу­рою повітря сполучного коридору і побутових приміщень, а також контрольно-реєстраційна система температури повітря в 12 відділеннях теплиці.

У другій шафі керування ШУ2 розміщені САК поливом ґрунту і зволоження повітря, а також САК подачею вуглекислого газу й опроміненням рослин у 12 відділеннях теплиці.

У третій шафі ШУЗ розташовані САК температурою поливної води, концентрацією розчинів мінеральних добрив, система контролю температурою зовнішнього і у 24 місцях внутрішнього повітря, а також система контролю швидкості вітру.

 

Рис. 5.3. Схема розміщення обладнання УТ-12

в теплиці (а – вигляд з боку, б – вигляд зверху)

У четвертій шафі розташована пускозахисна апаратура насосів поливної води і насосів подачі концентрованого розчину мінеральних добрив, а також пускозахисна апаратура технологічних установок готування мінеральних добрив і керування температурою повітря коридору і побутових приміщень.

У п’ятій шафі керування встановлена проміжна апаратура, призначена для керування електромагнітними вентилями поливу й іншим устаткуванням теплиці. У сполучному коридорі для кожного відділення теплиці розташовані місцеві шафи керування обладнанням (ШУМ).

У теплиці встановлюють панель датчиків температури і панель датчиків вологості. Крім того, встановлюють датчики освітленості, швидкості вітру, температури поливної води, концентрації розчинів мінеральних добрив і інші.

Електроживлення шаф ШУ1...ШУЗ здійснюють від спеціальних блоків, що підключаються до трифазної мережі 220/380 В.

САК температурою працює по багатопозиційному законі регулювання і впливає на 16 виконавчих механізмів, що охоплюють 12 відділень тепличного блоку, сполучний коридор, побутове приміщення і дві системи ґрунтового обігріву.

Керування температурою повітря в теплиці здійснюється за допомогою двох груп водяних калориферів КВ1 і КВ11, конькової (верхньої) ВФ і бічний БФ систем кватирок. Вода, що гріє, з котельні подається в теплицю через клапан опалення КО, а тепла вода через клапани КП1 і КПІІ. Відкриття і закриття верхньої і бічної кватиркової вентиляції здійснюються за допомогою виконавчих механізмів верхньої лівої МВЛ і правої МВП, а також бічних лівої МБЛ і правої МБП систем вентиляції.

Послідовність роботи і стан обладнання керування температу­рою в теплиці залежать від значення і знака відхилення температури від заданої (рис. 5.4). Електрична схема керування температурою повітря наведена на рисунку 5.5.

Рис. 5.4. Карта функціонування комплекту технологічного

обладнання УТ-12 в теплиці

 

Блок дешифрації BD1 генерує імпульси з періодом 15 с. Кільцевий лічильник BD2 і 16-позиційний перемикач по черзі підключають датчики температури ВК1...ВК16 і задатчики Rз2...Rз16 до вимірювального моста через кожні 4 хвилини.

Сигнал розбалансу з вимірювального моста підсилюється фазочутливим підсилювачем У і надходить на граничні елементи D1...D14, зібрані за схемою двохпозиційного селектора рівня напруг.

Перемінними резисторами R1.,.R6; R8...R13 здійснюють настроювання порога спрацьовування кожного з елементів D1...D6; D8...D13 із кроком у 1° у діапазоні відхилень температури від –6 до +6° від заданої. Елементи D7 і D14 спрацьовують відповідно при короткому замиканні й обриві в ланцюгах датчиків температури.

Елементи D15...D28 служать підсилювачами потужності. Їхнім навантаженням є котушки реле KV1...KV6, KV8...KV13 і лампи HL1 і HL2, що сигналізують відповідно про коротке замикання й обрив у ланцюгах керування.

Напруга 24 В подається в шафи ШУМ (рис. 5.3 і 5.5) на керування виконавчими механізмами через замикаючі контакти KV7. При цьому блок БD1, що вмикає реле KV7 через кожні 15 с, забезпечує п’ятисекундну витримку часу спрацьовування реле KV7. Ця витримка необхідна для вимикання передачі помилкового сигналу до виконавчих механізмів, що виникає через перехідні процеси в перемикачах датчиків.

Граничні елементи спрацьовують і через реле KV1...KV13 вмикають відповідні виконавчі механізми в залежності від відхилення температури повітря від заданої: права (ліва) верхня конькова вентиляція включається при підвищенні температури в теплиці на 2 (3)°, а права (ліва) бічна стінна вентиляція – на 4 (5)°.

При відхиленні температури від заданої на –2° клапан опалення КО (рис. 5.4) відкривається “кроками” (один “крок” за один цикл опитування); на –3° – вмикається перша опалювальна група калориферів КВ1 на –40 – друга КВІІ. При відхиленні температури від заданої на + 6° спрацьовують граничні елементи D6 чи D13 які через реле КV6 чи КV13 вмикають аварійну звукову НА і світлову НL4 чи НL5 сигналізації.

Сигнальні лампи НL3 і HL6 показують знак відхилення температури (відповідно нижче чи вище заданої). Значення відхилення температури визначається по висвітленій цифрі в неоновій лампі. Наприклад, при відхиленні на –1° включається реле КV1 і загоряється цифра 1 неонової лампи HL7, при –20 спрацьовує реле KV2 і своїм контактом KV2 підключає в схему цифру 2 і т.д. (рис. 5.5, б). Сигнальна лампа HL показує в цифрах номер підключеного відділення теплиці.

Резисторами Rз1...Rз16 встановлюють задане значення температури в 16 об’єктах, резистором Rк коректують вимірювальний міст, а резистором Rу – змінюють чутливість (коефіцієнт підсилення) підсилювача У.

Блоком БО разом з 12 датчиками освітленості Rф1...Rф12 автоматично коректується задане значення температури в залежності від освітленості в теплиці.

 

Рис. 5.5. Принципова електрична схема керування температурою повітря в ангарних теплицях (а) і вмикання цифрової сигнальної лампи (б)

 

При освітленості більш 10 клк спрацьовує реле KVс, контакти якого вмикають сигнальну лампу HLс “Світлий” і резистор , що викликає температурну надбавку вставки до 5°. При зниженні освітленості до 5...10 клк спрацьовує реле KVп яке вмикає сигнальну лампу HLп “Похмуро” і резистор Rп, що відповідає температурній надбавці близько 2,5°. При низької освітленості, наприклад у нічний час, спрацьовує реле КVТ яке вмикає сигнальну лампу HLТ і видає своїм контактом KVТ завдання на керування температурою, що відповідає темному періоду доби. Переклад схеми з автоматичного керування на ручне і назад виконують у відповідній шафі місцевого керування ШУМ.

У разі потреби екстреного закриття фрамуг чи зміни їхнього положення одночасно у всіх 12 відділеннях використовують кнопку SB3. Цілком фрамуги закриваються також і автоматично по команді від анемометра BR при досягненні швидкості вітру гранично припустимого значення. Положення фрамуг, поточне значення темпе­ра­тури зовнішнього повітря і температури в теплицях контролюють прилади. Крім цього, температура в теплицях реєструється 12- канальним автоматичним мостом.

 

Питання для самоконтролю

1. За допомогою чого здійснюється автоматичне керування температурним режимом в ангарних теплицях?

2. Що включає САУ комплекту устаткування УТ-12 в ангарних теплицях?

3. Де розміщуються 16 датчиків температури в ангарних теплицях?

4. Де розміщуються виконуючі механізми фрамуг в ангарних теплицях?

5. Поясніть роботу принципової електричної схеми керування мікрокліматом в ангарній теплиці.

ТЕСТИ

1. Які датчики встановлюють в ангарній теплиці?

A. Освітленості, швидкості вітру, температури поливної води, концентрації розчинів мінеральних добрив

B. Панель датчиків температури і панель датчиків вологості, концентрації розчинів мінеральних добрив

C. Панель датчиків температури і панель датчиків вологості, датчики освітленості, швидкості вітру, температури поливної води, концентрації розчинів мінеральних добрив.


2. В якій послідовності використовуються виконуючі меха­нізми в ангарній теплиці при знижені температури?

A. Виконуючі механізми фрамуг верхніх; права, ліва потім бічні фрамуги; права, ліва

B. Клапан опалення, клапана водяних калориферів.

C. Виконуючі механізми фрамуг верхніх; права, ліва потім бічні фрамуги; права, ліва та клапана водяних калориферів.

3. В якій послідовності використовуються виконуючі меха­нізми в ангарній теплиці при підвищені температури?

A. Клапан опалення, клапана водяних калориферів.

B. Виконуючі механізми фрамуг верхніх; права, ліва потім бічні фрамуги; права, ліва.

C. Виконуючі механізми фрамуг верхніх; права, ліва потім бічні фрамуги; права, ліва та клапана водяних калориферів.

4. Використовуючи принципову електричну схему керу­вання температурою повітря в ангарних теплицях, вкажіть призначення 16-позиційного перемикача.

A. По черзі підключає датчики температури ВК1...ВК16 і задатчики до вимірювального моста через кожні 4 хвилини.

B. Задає режими керування.

C. Задає значення температур в ангарних теплицях.

5. Для чого використовуються виконуючі механізми кла­панів опалення в ангарних теплицях?

A. Для автоматичної подачі холодної води на регістри в теплиці при підвищені температури.

B. Для подачі води на полив.

C. Для автоматичної подачі гарячої води з центральної котельні на опалювальні регістри в теплиці при знижені температури.

6. Для чого використовуються виконуючі механізми клапанів водяних калориферів ангарних теплицях?

A. Для автоматичної подачі теплої води з на водяні калорифери в теплиці при різкому знижені температури.

B. Для подачі води на полив.

C. Для автоматичної подачі холодної води на регістри в теплиці при підвищені температури.

 

5.3. АВТОМАТИЗАЦІЯ ПОЛИВУ ТА ПІДЖИВЛЕННЯ РОСЛИН

 







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 1308. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...

Определение трудоемкости работ и затрат машинного времени На основании ведомости объемов работ по объекту и норм времени ГЭСН составляется ведомость подсчёта трудоёмкости, затрат машинного времени, потребности в конструкциях, изделиях и материалах (табл...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.025 сек.) русская версия | украинская версия