Студопедия — Вересень 4 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вересень 4 тиждень






 

 

Тема. Число і цифра 1. Довжина.

 

Мета:вчити порівнювати предмети за довжиною способом на- кладання; ознайомити з числом і цифрою 1; вчити спів- відносити кількість і число; розвивати вміння послідовно викладати три предмети за інструкцією дорослого; вихову- вати організованість і дисциплінованість.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, ілюстрація «Парк» (ма- ють бути зображені клени, каштани та одна ялинка), різні за довжиною смужки паперу: червона — найдовша, жов- та — коротша за червону, зелена — найкоротша, фігурка ялинки, картка з цифрою 1;

роздавальний: різні за довжиною смужки паперу: черво- на — найдовша, жовта — коротша за червону, зелена — найкоротша, картка з цифрою 1, числові картки із зобра- женням різної кількості предметів.

 


 

 

1. Психогімнастика.


Хід заняття


 

2. Порівняння за довжиною. Гра «Кольорова доріжка».

Вихователь повідомляє дітям, що сьогодні вони вирушають у парк. Але, щоб дістатися парку, треба правильно викласти доріж- ку зі смужок. Вихователь викладає смужки на килимок. Скільки всього смужок, полічімо. Усього три смужки. Чи всі смужки од- накові за довжиною? (Ні, різні.) Спробуємо перевірити. Для цього

візьміть найдовшу й покладіть перед собою. На неї покладіть тріш- ки коротшу (вихователь показує на дошці). Якого кольору довша смужка? (Червоного.) А коротша? (Жовтого.) Покладіть на жов- ту смужку зелену. Яка смужка найдовша? (Червона.) Яка смуж- ка найкоротша? (Зелена.) Довжина смужок однакова чи різна? (Різна.) А зараз візьміть кожен свої смужки, і спробуємо виклас- ти доріжку на килимку. Спочатку треба покласти довгу смуж- ку, потім коротшу, потім найкоротшу. Починає Ганнуся. Будьте уважні! Якщо хтось помилиться, ми допоможемо, підкажемо, як треба робити. Ганнуся спочатку поклала довгу червону, потім ко- ротку жовту й нарешті — найкоротшу зелену смужку. Далі кладе Дмитрик. (Аналогічно кожна дитина викладає свої смужки, вся група рухається «доріжкою».)

 

3. Знайомство з числом і цифрою 1.

Вихователь пояснює матеріал, використовуючи фланелеграф, на якому вивішується ілюстрація «Парк».

— Розгляньте малюнок. Які дерева ростуть у парку? (Діти на- зивають дерева, які вони знають, вихователь називає решту.)

— Скільки дерев у парку? (Багато.)

— А листячок на деревах? (Багато.)


 

 

— Скільки ялинок у парку? (Одна.) Ось ця ялинка. Вихователь демонструє фігурку ялинки, де стовбур і одна

гілочка утворюють цифру 1.

— Серед її гілочок заховалася цифра «1». Цією цифрою по- значається число 1.

— Чи можемо ми позначити цифрою 1 усі дерева в лісі? (Ні.) Чому? (Бо дерев багато.)

— Візьміть кожен картку із цифрою 1, обведіть цифру паль- чиком, як я (вихователь показує на своїй картці). Спочатку ведіть пальчиком повільно, потім швидше. Спробуйте намалювати паль- чиком цифру 1 на столі, у повітрі.

 

4. Фізкультхвилинка.

 

Українська народна гра «Кіт і миша»

Один гравець «кіт», інші — «миші».

«Мишка» хоче пробратися (дві-три спроби) в «нірку» — роз- креслений квадрат; «кіт» намагається її схопити. «Мишка», яку спіймав «кіт», стає «котом». «Кіт» по черзі обирає «мишок».

(Діти хором.)

А до нори, Мишо, до нори, А до золотої комори. Ведмедик у нірку,

А котик за ніжку: Ходи сюди.

А що ж то за ведмедик — Не втече;

А що ж то за котик — Не дожене.

Ведмедик у нірку, А котик за ніжку:

Ходи сюди, ходи сюди.

— Молодці, діти, відпочили? Розім’яли м’язи?

 

5. Гра «Скільки?».

У кожної дитини на столі картка з цифрою 1 й по дві числові картки, наприклад, з однією квіткою, трьома метеликами, двома сонечками. Бажано, щоб у дітей, які сидять поруч, малюнки не повторювались.

— Розгляньте малюнки на картках і скажіть, що на них зображено.

— Чи можемо ми біля кожної картки покласти цифру 1? (Ні, бо не на всіх картках зображено один предмет.)

— Біля якої ви покладете картку з цифрою 1? Чому? (Біля картки з квіткою, тому що квітка одна.)

Можна запропонувати дітям помінятися картками й аналогіч- но виконати завдання.

 

6. Підсумок заняття.

— З якою цифрою ми сьогодні ознайомилися?

— На що схожа цифра 1?

— Що вона позначає?

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 501. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

ТЕХНИКА ПОСЕВА, МЕТОДЫ ВЫДЕЛЕНИЯ ЧИСТЫХ КУЛЬТУР И КУЛЬТУРАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА МИКРООРГАНИЗМОВ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЛИЧЕСТВА БАКТЕРИЙ Цель занятия. Освоить технику посева микроорганизмов на плотные и жидкие питательные среды и методы выделения чис­тых бактериальных культур. Ознакомить студентов с основными культуральными характеристиками микроорганизмов и методами определения...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Меры безопасности при обращении с оружием и боеприпасами 64. Получение (сдача) оружия и боеприпасов для проведения стрельб осуществляется в установленном порядке[1]. 65. Безопасность при проведении стрельб обеспечивается...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия