Студопедия — Жовтень 1 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Жовтень 1 тиждень






Тема. Число і цифра 2. Ширина.

 

Мета:закріпити вміння дітей порівнювати предмети за шириною способом накладання; ознайомити з числом і цифрою 2; продовжувати вчити порівнювати предмети за кількістю, співвідносити число з цифрою; виховувати самостійність.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, три смужки, різні за ши- риною (жовта — найширша, синя — вужча за жовту, чер- вона — найвужча), довгий мотузок, барабан, паличка, числові картки із зображенням одного, двох предметів; картка з цифрою 2; дві фігурки яблук, дві фігурки груш; роздавальний: картки з цифрою 1, 2; картки з двома гори- зонтальними смужками, два червоні та два жовті кружечки, кольорові мотузки.

 


Хід заняття

 

1.Психогімнастика.

 


2. Гра «Знайди доріжку».

На килимі зі смужок викладено три доріжки: широка — жовта смужка, вужча — синя смужка, найвужча — червона. Вихователь говорить, що садівники просять дітей допомогти зібрати врожай. Та щоб потрапити в садок, потрібно знайти доріжку.

— Ой, погляньте! Тут не одна доріжка! Як дізнатися, скільки їх? (Відповіді.) Полічимо: одна доріжка, дві, три. На килимі три доріжки. Дівчатка йтимуть до садка широкою доріжкою, а хлоп- чики — вузькою. У садку зустрінемось. Як дізнатися, де широка доріжка, а де — вузька? (Порівняти.)

Вихователь порівнює смужки: бере червону (вузьку) смужку, на неї кладе синю (трохи ширшу), а зверху кладе жовту (найшир- шу). Діти помічають, що ширину смужок вихователь перевірив неправильно, і допомагають виконати завдання.

— Яку смужку треба покласти першою? (Жовту.)

— А другою? (Синю.)

— Яку смужку покладемо на синю? (Червону.)

— Скільки смужок ви бачите? (Три.)

Потім діти разом із вихователем вибирають для дівчаток най- ширшу доріжку, а для хлопчиків — найвужчу.

— Якого кольору доріжка для дівчаток? (Жовта.) Чому? (Вона найширша.)

— Якого кольору доріжка для хлопчиків? Чому? (Червона, вона найвужча.)

Діти одне за одним ступають по доріжках.

 

3. Знайомство з числом і цифрою 2.

Розповідь вихователя супроводжується показом на флане- леграфі. У кожної дитини на столі роздавальний матеріал.

— Скільки яблук зібрав у садочку садівник? (Два.)

— Викладіть на верхній смужці стільки ж жовтих кругів.

— Скільки груш зібрав садівник? (Одну.)

— Викладіть на нижній смужці стільки ж червоних кругів.

— Чого більше: яблук чи груш?



 

 

— А як дізнатися напевне? (Порівняти.)

— А як ми будемо порівнювати?

— Під кожне яблучко потрібно покласти грушу. Виконайте це.

— Скільки яблук залишилося? (Одне.) Значить, яблук більше.

— На скільки яблук більше, ніж груш? (На одне.)

— Що треба зробити, щоб яблук і груш стало порівну? (Прибрати одне яблуко чи додати одну грушу.)

Вихователь пропонує додати одну грушу й просить дітей викласти на нижній смужці ще один червоний кружок.

— Скільки яблук? (Два.) А груш? (Дві.) Тепер яблук і груш стало порівну, по два. Таким чином утворилося число 2. А це циф- ра 2, якою позначається число 2.

Вихователь пропонує дітям взяти картку з цифрою 2, провести по цифрі пальчиком, не відриваючи його від аркуша. Далі вихо- ватель за допомогою довгого мотузка викладає на килимі цифру 2 і пропонує дітям за допомогою кольорових мотузочків виклас- ти цифру 2 поряд. Якщо в дітей виникають труднощі, можна їм запропонувати викласти цифру спочатку по контуру на картці, а вже потім — без неї.

 

4. Фізкультхвилинка.

 

Ми садочком йшли, Яблучко знайшли, Нагнулися, підняли, У кошик поклали

І далі пішли.

Ми садочком йшли, Грушу знайшли, Дотягнулись, зірвали, У кошик поклали

І далі пішли.

 

5. Гра «Не помились».

І варіант

У кожної дитини картки з цифрами 1 і 2. Вихователь пропонує дітям послухати, скільки разів він ударить паличкою по барабану, й показати картку з відповідною цифрою. Далі гра ускладнюється: вихователь ховає барабан за ширмою або дошкою, діти визначають кількість ударів на слух і показують відповідну цифру.

ІІ варіант

Вихователь показує числову картку із зображенням одного чи двох предметів. Діти показують картку з відповідною цифрою.

 


 

6. Гра «Порівняй стежинки» (може проводитися під час прогу- лянки).

Під час прогулянки, звертайте увагу дітей на те, що навколо багато предметів, усі вони різні: великі—малі, високі—низькі, короткі—довгі, вузькі—широкі. Бажано підтверджувати свою думку. Наприклад, звертайте увагу дітей на доріжку. «Ось цією доріжкою ми разом з Іринкою пройшли поруч. Як ви гадаєте, це вузька доріжка чи широка?» Не поспішайте виправляти дітей, якщо вони дадуть не ту відповідь, на яку ви чекали. Дайте їм мож- ливість самостійно дійти правильного висновку. «А давай, Іринко, ми спробуємо пройти плічAо-пліч ось цією доріжкою». Укажіть на вузьку стежку, де можна пройти лише одне за одним. Діти зро- зуміють, що ця доріжка значно вужча від попередньої. Після цьо- го запитайте, чому однією доріжкою ви йшли поруч з Іринкою, а іншою — одне за одним.

 

7. Підсумок заняття.

— Яке завдання сподобалось виконувати понад усе?

— З якою цифрою ознайомились?

— На що схожа цифра 2?

 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 536. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия