Студопедия — Лютий 1-2 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Лютий 1-2 тиждень






Тема. Просторові відношення: над, під, перед, за, ліворуч, пра- воруч. Кількісна і порядкова лічба. Лічба трьох груп предметів.

 

Мета:формувати вміння орієнтуватися в просторі, використо- вуючи слова над, під; вправляти в кількісній і порядковій лічбі в межах 5; учити лічити групи предметів, погоджуючи іменники та числівники; розвивати увагу, пам’ять; вихову- вати охайність під час роботи з роздатковим матеріалом.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, фігурки тварин: зайця, лисиці, вовка, ведмедя, кошеняти; аркуш паперу, розкрес- лений на дев’ять клітинок (10 × 10 мм), три морквини, три гриби, три ягоди; малюнок із зображенням тварин в один ряд (корова, вівця, порося, собака, кішка або якоїсь іншої групи тварин);

роздавальний: аркуш паперу, розкреслений на дев’ять клітинок, три морквини, три гриби, три ягоди.

 

Хід заняття

 

1. Психогімнастика.

 

2. Гра «Скільки? Який?».

Гру можна проводити з використанням фланелеграфа. Вихователь виставляє фігурки тварин: зайчика, лисиці, вовка, ведмедя, кошеняти — і просить їх полічити.

— Хто стоїть першим? другим?

— Хто стоїть перед зайчиком? за лисицею?

— Хто зайвий? (Кошеня.)

— Чому? (Тому що всі тварини дикі, а кошеня — домашня тварина.)

— Хто ще може бути зайвим? (Варіанти відповідей: зайчик —

у нього найдовші вуха; ведмедик — він найбільший.)

 

3. Гра «Частування для звірят».

У кожної дитини на столі аркуш паперу, розкреслений на дев’ять клітинок, набір морквин, грибів і ягід. Вихователь пропо- нує розкласти частування по певних клітинках.

 

     
     
     

 

 

— Покажіть перший зверху ряд. Скільки в ньому клітинок?

— Поставте пальчик у першу клітинку, у другу, у тре- тю. Покладіть у першу клітинку грибок, у другу — морквину, у третю — ягоду.

— Покажіть пальчиком другий ряд. Покладіть у цьому ряді під морквиною морквину, ліворуч від неї — ягідку, праворуч від морквини — грибок.

— Покажіть нижній ряд. Покладіть під ягодою грибок, пра- воруч від нього — ягоду, праворуч від ягоди — морквину.

Якщо в дітей виникають труднощі, всі дії вихователь виконує одночасно з дітьми на фланелеграфі, використовуючи демонстра- ційний матеріал.

 

4. Гра «Не помились».

Вихователь пропонує полічити всю їжу (по групах), яку при-

 

 

готували для звірят, і звертає увагу на узгодження іменника з числівником. Свої дії вихователь дублює на фланелеграфі, а діти пальчиком стежать по своїй картці.

— Один грибок, одна морквина, одна ягода, дві ягоди, дві мор- квини, два грибки і т. д.

 

5. Фізкультхвилинка.

Діти сідають на килимі або на стільцях.

— Уявіть, що ви черепахи. Ви почули голосний звук і схова- лись у панцир. Підніміть плечі вгору, а підборіддя опустіть униз. Тепер стало тихо, і ви витягуєте шию з панцира. Підніміть голову вгору та подивіться вліво, вправо.

Потім вихователь плескає в долоні, а «черепахи» ховають голову.

 

6. Вправа «ВовкJвовчище, пусти переночувати».

Діти обирають вовка. Він сідає на стілець у кутку групи. Інші діти підходять до вовка зі словами: «ВовкAвовчище, пусти перено- чувати». — «Добре, але вночі з’їм». Діти стають навколо вовка, а вихователь говорить: «Ранок, день, вечір, пізній вечір. Ніч!» При слові «ніч» діти тікають у протилежний куток. Вовк їх ловить, той, кого спіймали, в наступному турі грає роль вовка.

 

7. Вправа «Назви тварину».

На фланелеграфі розташовано малюнок із зображенням тва- рин в один ряд. Підведіть дітей до думки, що лічити можна в різ- ному напрямку: зліва направо, справа наліво, згори вниз, знизу вгору. Можна використовувати при цьому будьAякі предмети.

— Скільки тварин на малюнку, якщо їх полічити справа наліво?

 

 

Запропонуйте дітям полічити і переконатися у своєму суд- женні.

— Полічіть тварин справа наліво. Назвіть другу і п’яту тва- ринок.

— Тепер полічіть тварин зліва направо. Чи змінилася кіль- кість? (Ні.)

— Назвіть третю тварину.

— Яких тварин ви назвали?

 

8. Підсумок заняття.

— Хто приходив до нас у гості? (Лісові звірята.)

— Скільки їх було?

— Які завдання вам сподобалося виконувати?

 


 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 661. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия