Студопедия — Березень 4 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Березень 4 тиждень






 

 

Тема. Порівняння предметів за кольором, формою, розміром.

Лічба груп предметів.

 

Мета:вчити порівнювати предмети за кольором, формою, роз- міром, лічити три групи предметів, узгоджуючи числівник з іменником; розвивати пам’ять; виховувати поважне став- лення до традицій.

 

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, овали різних розмірів (один великий синього кольору, два середні червоно- го кольору, два маленькі зеленого кольору), для вправи

«Святкова крашанка» — три великі (два жовті, один зе- лений), один маленький жовтого кольору, таблиця трьох груп предметів, два кошики;

роздавальний: овали з білого паперу, олівці, круто зварене яйце, фарби, пензлі.

 


 

 

1. Психогімнастик.

 


Хід заняття


2. Порівняння предметів.

На дошці овали, різні за розміром.

— Скоро свято — Великдень. Підготуймося до нього, зро- бимо писанку. Розгляньте фігури на дошці. Якої вони форми? (Овальної.)

— Ці фігури чимось відрізняються чи ні? Чим саме?

— Зверніть увагу на розмір овалів. Знайдіть та покажіть вели- кий овал, маленький, середній.

— Скільки великих овалів? (Один.)

— Скільки середніх? (Два.)

— Скільки маленьких? (Два.)

— Яких овалів найменше?

— Яких порівну?

— Овали одного кольору чи різного?

Діти помічають, що одного кольору овали однакові за роз- міром.

— Назвіть колір середніх овалів. (Червоний.)

— Колір великого овалу? (Синій.)

— Колір маленьких овалів? (Зелений.)

Знайдіть овали, однакові за розміром, кольором та формою.

— Овали нагадують той предмет, який прикрашає кожен стіл на свято Великодня. Відгадайте загадку, і дізнаєтесь, про що йде мова:

Курочка його знесе — Гладеньке, біленьке, Овальне … (яйце).

 

3. Гра «Готуємось до свята».

На столі в дітей овали з білого паперу, олівці.

— Яка фігура у вас на столі?— Що ви про неї можете розказати?

— Якщо ми розмалюємо її квітами, геометричними фігура- ми, крапочками, смужками, то вийде писанка. Якщо зафарбувати одним кольором — це буде крашанка.

Діти розмальовують овали і кладуть їх на один стіл.

— Подивіться на писанки і крашанки, які ви розмалювали.

— Назвіть ті, що однакові за формою. (Усі.)

— Назвіть ті, що однакові за розміром. (Усі однакові.)

 

— Чим відрізняються писанки та крашанки? (Малюнками, кольором.)

— Складіть писанки та крашанки в кошик. Хлопчики скла- датимуть у кошик ліворуч від мене, а дівчата — праворуч. Будьте уважними!

 

4. Гра «Полічімо».

На дошці таблиця з трьома групами предметів.

— Розгляньте таблицю. Що на ній зображено? (Кошики, пи- санки, крашанки.)

 

         
         
         

 

— Полічіть, скільки писанок та кошиків у кожному ряді. Перший ряд — одна писанка, одна крашанка, один кошик;

другий ряд — два кошики, дві писанки, дві крашанки; третій ряд — три кошики, три крашанки, три писанки.

Слідкуйте за правильними закінченнями у словах.

 

5. Фізкульхвилинка.

 

Встаньте, діти, потягніться, Землі нашій поклоніться

І до сонця потягніться, Крашанкою покрутіться. Відпочили? Все гаразд. До заняття знову час.

 

6. Вправа «Святкова крашанка».

На фланелеграфі розміщено чотири паперові овали різного розміру: три великі (два жовті, один зелений), один маленький жовтого кольору. Запропонуйте дітям розглянути приготовані на свята крашанки. Запитайте, у який колір розфарбовані крашанки, чим вони відрізняються одна від одної. Потім можете дати куряче яйце (круто зварене), пензлик, фарби, нехай діти малюють.

 

7. Підсумок заняття.

— До якого свята ми готувалися?

— Що прикрашає кожен стіл на свято Великодня?

— На яку фігуру схожий цей предмет?

 

Квітень 1 тиждень

 

 

Тема. Циліндр. Лічба чотирьох груп предметів. Порівняння предметів за товщиною.

 

Мета:ознайомити з циліндром; навчити обстежувати його фор- му; вчити порівнювати предмети за товщиною; формувати вміння лічити чотири групи предметів; розвивати пам’ять, увагу; виховувати позитивне ставлення до занять.

 

Матеріали: демонстраційний: геометричні фігури (площинні та об’єм- ні), різні за товщиною циліндри; таблиці для лічби чоти- рьох груп предметів;

роздавальний: маленькі кулі, циліндри.

 


 

 

1. Психогімнастика.


Хід заняття


 

2. Знайомство з геометричною фігурою циліндром.

— ЖивAбув циліндр. Він велично ходив доріжкою та раптом спіткнувся й покотився. Котився, котився, а назустріч йому куля:

— Здрастуй, братику.

— Я не братик тобі, — відповів циліндр.

— Ти вмієш котитися, і я вмію котитися, ми схожі, отже, ти мені братик.

— Ні, ми не схожі, — відступає циліндр.

Сперечалися циліндр з кулею довго, поки не стомилися. Вихователь роздає дітям кулі та циліндри.

— Розгляньте уважно ці фігури. Спробуйте покотити упе-

ред—назад, ліворуч—праворуч.

— Кулі рухаються вільно в різних напрямках. А тепер спро- буйте покотити у всіх напрямках циліндр.

Діти роблять висновок: якщо циліндр поставити, то покотити його не можна, якщо покласти на бік, то циліндр покотиться.

— Розгляньте циліндри. Скільки кругів має циліндр. (Два.)

— Чим схожі кулі та циліндри? (Вони можуть котитися.)

— Чим вони відрізняються? (Куля котиться в усіх напрям- ках, циліндр — ні; куля не має кругів, циліндр має два круги).

— Перевірте самостійно, куля і циліндр — об’ємні фігури чи ні?

 

3. Гра «Порівняй».

На килимі вихователь розкладає різні геометричні фігури

(площинні та об’ємні). Діти повинні знайти циліндри.

 

 

— Порівняйте їх, за якою ознакою вони відрізняються? (За товщиною.)

— У кого найтовщий циліндр? Ставимо його першим.

— Знайдіть трохи тонший, поставте його другим.

— Закінчіть рядок із циліндрів самостійно так, щоб останнім був найтонший циліндр.

Якщо дітей забагато, для виконання завдання їх можна

 

 

поді- лити на групи. Одна група шукає найтовщий циліндр і т. д.

 

4. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити. Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись,

Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки, Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

5. Гра «Що змінилось?».

Вихователь складає рядок із геометричних фігур (не більше п’яти). Діти заплющують очі, а вихователь змінює порядок фігур. Діти розплющують очі й говорять, як змінився порядок розташу- вання. Гру можна повторити декілька разів.

 

6. Гра «Лічимо фігури».

На дошці — таблиці для лічби чотирьох груп предметів. Діти лічать геометричні фігури самостійно. (Перший рядок: один круг, один трикутник, один овал, один циліндр; другий рядок: два ова- ли, два циліндри, два круги, два трикутники і т. д.)

 

       
       
       
       

 

7. Підсумок заняття.

— З якою фігурою ви сьогодні ознайомилися?

— Чим вона відрізняється від круга?

 

 


 


 


 


 

Квітень 2 тиждень

 

 

Тема. Об’ємні фігури. Кількісна і порядкова лічба.

 

Мета:учити розрізняти об’ємні й плоскі фігури; закріпити по- рядкову й кількісну лічбу; розвивати вміння знаходи- ти закономірності; виховувати позитивне ставлення до занять.

 

Матеріали: демонстраційний: набір об’ємних геометричних фігур (куб, два циліндри, дві кулі), набір плоских геометричних фігур (квадрати, круги, прямокутники, трикутники), дві серветки червоного й синього кольору, мішечок із геомет- ричними фігурами (круг, трикутник, квадрат); роздавальний: п’ять об’ємних геометричних фігур, карт- ки для гри «Визнач порядок».

 


 

 

1. Психогімнастика.

 

2. Гра «Відгадай і назви».


Хід заняття


На підлозі лежать фігури: куб, дві кулі, два циліндри, — на- криті серветкою червоного кольору; квадрати, круги, прямокут- ники, трикутники — серветкою синього кольору. Дітям пропо- нується визначити, доторкнувшись до серветок долонькою, які фігури під ними лежать.

Висновок: під серветкою червоного кольору лежать куля, куб, циліндр, а що лежить під серветкою синього кольору, визначити не можна. Вихователь показує фігури, що лежать під серветкою синього кольору.

— Чому ми не змогли вгадати ці фігури? (Тому що вони плоскі й щільно прилягають до підлоги.)

— Чи можна визначити, яка фігура лежить під серветкою, не піднімаючи серветки? (Діти, не піднімаючи серветки, визначають фігури, які під нею лежать.)

Вихователь пропонує кожній дитині спробувати «сховати» під одну долоньку квадрат, а під іншу — куб.

— Яку фігуру легше було сховати? Чому?

 

3. Гра «Впізнай фігуру».

Вихователь підходить до кожної дитини, тримаючи в руках мішечок із геометричними фігурами. Діти із заплющеними очи- ма дістають фігуру й визначають, плоска вона чи об’ємна і як називається.

 

 

4. Гра «Кинь фігуру».

У дітей об’ємні геометричні фігури. По черзі вони кидають фігури на килим, намагаючись кинути або докотити свою фігуру якнайближче до сусідньої. Коли всі кинули об’ємні фігури, вихо- ватель кладе біля них плоскі фігури.

— Полічімо, скільки об’ємних фігур? плоских? Яких фігур більше?

— Хто перший кинув фігуру? Яка це фігура? Хто —

останній?

— Яка фігура лежить далі від усіх інших?


 

5. Фізкультхвилинка.

Діти лягають на килимок і намагаються ніжками намалювати в повітрі квадрат, прямокутник, трикутник, круг. Потім сідають на килим та «малюють» ці самі фігури носиком.

 

6. Гра «Визнач порядок».

У дітей на столах картки з таблицею, у клітинках якої нама- льовано фігури (зразок див. у додатку на с. 95). Діти повинні за- повнити порожні клітинки потрібними фігурами. Спочатку мож- на запитати дітей, які фігури розташовані в клітинках, чим вони відрізняються. Через деякий час вихователь може ознайомитися з тим, як діти виконали завдання.

 

7. Підсумок заняття.

— З якими фігурами ми сьогодні грали?

— Як відрізнити об’ємну фігуру від плоскої?

— Знайдіть предмети в кімнаті, які за формою нагадують кулю.

 

 

Квітень 3 тиждень

 

 

Тема. Циліндр. Круг. Кількісна лічба предметів у межах 5.

 

Мета:вчити впізнавати об’ємну геометричну фігуру циліндр; розвивати вміння розрізняти плоскі й об’ємні геометрич- ні фігури; закріпити навички лічби предметів; виховувати працелюбність.

 

Матеріали: демонстраційний: картки з назвами зупинок, п’ять цилін- дрів, п’ять кругів;

роздавальний: набір карток із цифрами 1—5, картки для гри «Знайди сусіда», заготовки з пластиліну, 20 кругів із цупкого паперу.

 


 

 

1. Психогімнастика.

 

2. Гра «Знайди сусіда».


Хід заняття


— Ми летимо на ракеті в країну Математика. Ось перша зу- пинка — «Планета цифр». На цій планеті дуже сильний вітер, він розкидав цифри, і вони переплуталися. Допоможімо їм!

Дітям пропонуються картки для гри «Знайди сусіда» та кар- тки з цифрами від 1 до 5. Завдання дітей — знайти пропущені на картках цифри і заповнити клітинки.

 

3 5 2 4

 

3. Гра «На Планеті фігур».

На столі вихователя стоять п’ять циліндрів і стільки ж кругів.

— Полічіть усі геометричні фігури, скільки їх? (Діти мо- жуть полічити тільки циліндри, тому що їх видно над поверхнею столу.)

— Підійдемо ближче й перевіримо, чи правильно ми полічили фігури? (Діти підходять ближче і помічають, що на столі лежать ще й круги.)

— Чому ми відразу не помітили круги? (Вони плоскі, їх не видно над поверхнею столу.)

— А фігури, що стоять, чим відрізняються від кругів? Вони такі ж плоскі чи ні?

— Як вони називаються?

 

4. Фізкультхвилинка.

Ось послухайте, будь ласка, Ми про себе склали казку, Як літали в космос я

І мала сестра моя,

Як татусь купив чудову Нам ракету іграшкову. Я сідаю за кермо —

Ми на місяць летимо!

 

Вихователь пропонує дітям імітувати політ у космос, зустріч із жителями іншої планети, що вміють говорити лише за допомо- гою жестів.

 

5. Гра «Склади циліндр».

Вихователь роздає дітям по 20 кругів та виготовлені з плас- тиліну жолоби.

 


 

— Спробуйте здогадатися, як можна скласти циліндр і

кругів. Заповніть пластилінові жолоби кругами. (Вихователь по

казує, як необхідно класти круги.)

— Як ще можна скласти циліндр? (Якщо класти один круг н

іншій.)

Діти самостійно складають циліндр із кругів.

— Прийшов час повертатися.

6. Підсумок заняття.

— Які фігури ми бачили на Планеті фігур?

— Знайдіть у кімнаті плоскі фігури, назвіть їх.


 

Квітень 4 тиждень

Тема. Порядкова лічба предметів. Порівняння за кількістю:

стільки ж, більше, менше.

Мета: продовжувати вчити дітей лічити предмети в межах 5, до-

бирати відповідну цифру; закріпити поняття «більше»,

«менше», «стільки ж»; розвивати вміння порівнювати

множини предметів; виховувати самостійність.

Матеріали: демонстраційний: п’ять колод із паперу, стрічка (2 м), на-

бори карток із цифрами від 1 до 5;

роздавальний: плоскі квіти з картону різного кольору по

4—5 на кожну дитину, м’які іграшки звірят — за кількіс-

тю більше, ніж дітей.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Лічи далі».

Вихователь пропонує дітям стати в коло й полічити кіль-

кість «вагончиків»: я — перший (дитина торкається сусіда), я —другий, я — третій, я — четвертий і т. д. (Якщо дітей багато, ви- хователь допомагає вести лічбу або розподіляє дітей на декілька груп.)

 

3. Гра «Потяг».

На підлозі розкладені колоди у вигляді містка.

— Полічіть, скільки колод? (Діти лічать і просуваються впе- ред, переступаючи через колоди.)

На шляху потяга лабіринт. (На килимі лежать стрічка і кар- тки з цифрами.) Щоб проїхати лабіринт, потрібно з’єднати стріч- кою цифри від 1 до 5.

 

4. Гра «Збери букет».

На столі у дітей плоскі квіти з картону. На рахунок «Раз, два, три — букети збери!» діти збирають квіти так, щоб у кожного ут- ворилися різні букети.

— Розгляньте свій букет. Скільки в ньому квітів?

— У кого найменший букет? найбільший?

— Станьте поруч ті, у кого букети однакові.

 

5. Фізкультхвилинка.

Раз! Два! Всі присіли, Потім вгору підлетіли.

 

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

 

П’ять! Шість! Всі веселі, Крутимось на каруселі.

 

 

Сім! Вісім! Діти милі

Ніжками затупотіли.

 

Дев’ять! Десять! Відпочили

Й до заняття приступили.

 

Гра «Збери звіряток».

Вихователь пропонує дітям зібратися у свій потяг і взяти стільки іграшок, скільки вагончиків у потязі. (Кожна дитина бере в руки по одній іграшці.)

— Скільки звіряток поїде разом з нами?

— А скільки залишиться на галявинці?

— Яких звіряток більше?

 

7. Підсумок заняття.

— Скільки букетів ми привезли?

— Скільки звіряток? Кого більше? менше?

 


 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1232. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Дренирование желчных протоков Показаниями к дренированию желчных протоков являются декомпрессия на фоне внутрипротоковой гипертензии, интраоперационная холангиография, контроль за динамикой восстановления пассажа желчи в 12-перстную кишку...

Деятельность сестер милосердия общин Красного Креста ярко проявилась в период Тритоны – интервалы, в которых содержится три тона. К тритонам относятся увеличенная кварта (ув.4) и уменьшенная квинта (ум.5). Их можно построить на ступенях натурального и гармонического мажора и минора.  ...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия