Студопедия — ЗАНЯТТЯ 2
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 2






Тема. Порівняння за розміром. Один, багато.

Мета:закріпити вміння встановлювати рівність і нерівність пред-

метів, використовуючи слова один, багато; вправляти в уз-

годженні числівника «один» з іменником; закріпити лічбу

в межах 10, уміння порівнювати предмети за розміром; ви-

ховувати самостійність.

Матеріали: демонстраційний: дві коробки, великий і маленькі м’ячі,

великі й маленькі кубики; іграшки (дві ляльки, два куби-

ки, два літаки, дві машинки, один м’ячик, один прапорець);

фланелеграф, малюнки із зображенням корови, коня, лося

і кози;

роздавальний: конверти з кружечками: п’ять великих си-

нього кольору, п’ять маленьких синього кольору; картки

із зображеннями дорослих тварин та їхніх дитинчат.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Збери намисто».

Вихователь пропонує дітям узяти конверт і дістати з нього

«намистинки» — кружечки.

— Розгляньте «намистинки». Скажіть, чим вони відрізня-

ються? (Одні великі, інші маленькі.)

— А тепер зберіть намисто, чергуючи намистинки таким чи-

ном: велика — маленька, велика — маленька.

Діти виконують завдання.

— Скільки всього намистинок? Скільки великих? маленьких?

3. Гра «Знайди пару».

Вихователь пропонує розглянути іграшки на килимку та роз-

класти їх по парах.

— Скажіть, чи всі іграшки мають пари? (У м’ячика та пра-

порця пари не виявилося.)

— Чим схожі, чим відрізняються пари іграшок?

Далі вихователь виставляє в ряд чотири великі м’ячі (три чер-

воного кольору, один — зеленого) та один маленький м’ячик чер-

воного кольору.

— Скажіть, за якою ознакою відрізняються предмети? (За

розміром, кольором.)

— Чи можна серед цих м’ячиків знайти пару першому м’ячику

(вихователь показує м’ячик, що лежав на килимкові)?

— Чи є серед предметів зайвий? (Зайвим може бути або ма-

ленький м’ячик червоного кольору, або великий м’ячик зеленого

кольру.)

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям уявити, що вони найменші люди

на землі, які можуть уміститися навіть у сірниковій коробці.

— Сядьте на коліна, покладіть на коліна голову. Руки щільно

притисніть до тіла.

Після цього дітям можна запропонувати перетворитися на

велетнів.

— Потягніть руки вгору, підніміть голову, випростайтеся,

підніміться, станьте на ноги.

Цю вправу можна повторити кілька разів.

5. Гра «Розклади іграшки».

Вихователь пропонує дітям пересунутися на килим, де роз-

кладені дві коробки, великий і маленькі м’ячі, великі й маленькі

кубики.

— З коробки висипалися всі м’ячі. Давайте їх зберемо.

Візьміть кожний по м’ячу. Підійдіть до мене ті, у кого маленькі

м’ячики. Складіть їх у коробку ліворуч від мене. Скільки малень-

ких м’ячиків у коробці? (Багато.)

— А чому Сергійко не поклав м’ячик? (Тому що в нього вели-

кий м’яч.)

— Сергійко, поклади свій м’яч у коробку праворуч від мене.

Скільки великих м’ячів? (Один.)

— Діти, а тепер зберіть кубики. Пам’ятайте, що маленькі ку-

бики ви кладете в коробку з маленькими м’ячами, а великі — у ко-

робку з великим м’ячем.

6. Гра «Знайди пару».

Вихователь ділить дітей на дві групи. Кожна дитина пер-

шої групи одержує картки, на яких зображена доросла тварина.

Кожна дитина другої групи — картки, на яких зображені дитин-

чата цих тварин. Завдання дітей — скласти пари із дорослих тва-

рин та дитинчат. Діти за командою вихователя пересуваються по

групі, шукають пари до своєї картинки; коли знаходять, беруться

за руки. Якщо дозволяє час, можна запропонувати дітям розповіс-

ти про своїх тварин: як їх називають, якого вони кольору, розміру,

скільки їх.

7. Гра «Хто зайвий».

— Одного разу зустрілися на лузі корова, кінь, лось і коза (ви-

хователь по черзі прикріпляє на фланелеграфі названих тварин).

та й почали сперечатися, хто серед них зайвий. Допоможемо їм по-

миритися? Назвіть зайвого.

Варіанти відповідей: зайвий лось, бо корова, кінь, коза — свій-

ські тварини; зайвий кінь, бо у нього немає рогів, а в корови, кози

й лося є.

— А що спільного між усіма? Як ми називаємо їх усіх разом?

(Тварини.)

8. Підсумок заняття.

— Яка гра на занятті вам сподобалася найбільше?

— Складіть візерунок, зберігаючи закономірність.

П р и м і т к а. Це завдання можна виконати, використовуючи

кружечки з кольорового паперу. Кружечки розкладаються в пев-

ній послідовності. Завдання дитини — з’ясувати закономірність,

називаючи колір кожного кружечка. Наприклад, червоний кру-

жечок, синій кружечок, жовтий кружечок тощо.

 

 

Вересень 3 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 468. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Роль органов чувств в ориентировке слепых Процесс ориентации протекает на основе совместной, интегративной деятельности сохранных анализаторов, каждый из которых при определенных объективных условиях может выступать как ведущий...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия