Студопедия — ЗАНЯТТЯ 11
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 11






Тема. Порядкова і кількісна лічба. Величина.

Мета:продовжувати вправляти в кількісній і порядковій лічбі,

в умінні створювати рівність і нерівність шляхом збіль-

шення або зменшення однієї із множин на один елемент;

учити правильно відповідати на запитання «Скільки?»,

«Який?», «На скільки?»; закріпити знання про величину

(високий, низький) і просторові відношення (угору, вниз,

ліворуч, праворуч); розвивати логічне мислення; вихову-

вати уважне ставлення до інших.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, мотрійки (іграшки або

плоскі фігурки), фігурки чотирьох ялинок, різних за висо-

тою, і чотирьох грибів; два аркуші паперу квадратної фор-

ми, розкреслені на клітинки, набір плоских геометричних

фігур для вправи «Перенеси фігури»;

роздавальний: малюнки чотирьох ялинок, різних за висо-

тою, чотирьох грибів, картки із цифрами 2—4; чотири кар-

тки із зображенням ляльок різного розміру (від найбільшої

до найменшої), стільки ж карток із зображенням кошиків

та хустин різного розміру для вправи «Збери ляльку».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Мотрійки».

Під час розповіді вихователь використовує демонстраційний

матеріал.

— Жили собі сестри. Щоранку вони робили зарядку. От

і сьогодні вони вийшли на доріжку та вишикувалися в ряд ось так

(вихователь розставляє ляльок у хаотичному порядку). Чи пра-

вильно вишикувалися мотрійки? Звичайно, вони заплуталися.

Допоможімо мотрійкам! Яка з них найвища? Вона буде стояти

першою. Яку мотрійку поставимо наступною? (Ту, яка вища від

решти мотрійок.)

Далі діти виходять по одному й шикують мотрійок у ряд

самостійно.

3. Гра «На лісовій галявині».

Вихователь звертає увагу дітей на фланелеграф, де в хаотично-

му порядку розташовані малюнки чотирьох ялинок і грибів.

— Як довідатися, чого більше: ялинок чи грибів?

Діти можуть запропонувати два варіанти відповіді: полічити

предмети або покласти кожен гриб під ялинку. Вихователь дору-

чає двом дітям перевірити кожний варіант.

— Скільки грибів? (Чотири.) А ялинок? (Чотири.) Чого біль-

ше (менше)? (Порівну.)

— Викладіть ялинки так, щоб першою була найнижча.

Скільки ялинок ви виклали? (Чотири.)

— Покладіть грибів стільки ж, скільки ялинок.

Діти виконують завдання.

— Як можна змінити кількість ялинок або грибів? (Прибрати

ялинку або гриб.)

Вихователь пропонує скласти нерівність, покласти поруч із

грибами та ялинками відповідну картку із цифрою.

— Чого більше (менше)? На скільки? (Ялинок більше, ніж

грибів, на одну. Отже, число 4 більше, ніж число 3, на 1.)

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям зобразити мотрійку: сумну, весе-

лу, сміливу, боягузливу, добру, сердиту тощо.

— Уявіть, що ви — заводні ляльки. На спині у вас ключ. Якщо

його повернути, запускається маленький моторчик і лялька може

широко крокувати й рухати руками вгору й униз. Поступово мо-

торчик затихає, рухи сповільнюються, і лялька зупиняється.

5. Гра «Допоможи ляльці».

У вправі закріплюється вміння дітей розташовувати предме-

ти за розміром. На столах у дітей чотири картки із зображенням

ляльок різного розміру (від найбільшої до найменшої), стільки ж

карток із зображенням кошиків та хустин різного розміру.

— Зберіть ляльок на прогулянку, знайдіть для кожної від-

повідну хустку та кошик, покладіть поряд.

6. Вправа «Перенеси фігури».

Завдання спрямоване на вдосконалення вміння орієнтуватися

в просторі. Вихователь пропонує дітям розглянути на фланелегра-

фі квадрат із фігурками.

Потім розказати, яка фігура в першому рядку й першій клі-

тинці; у другому рядку й другій клітинці; у третьому рядку,

у першій та третій клітинці. Потім хтось із дітей показує, у які

клітинки порожнього квадрата праворуч переносяться фігурки.

Завдання можна повторити, змінивши порядок розташування фі-

гурок у квадраті.

7. Підсумок заняття.

— Що вам сьогодні сподобалося на занятті? Які виникали

труднощі?

— Скільки ляльок ви збирали на прогулянку?







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 617. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Этапы трансляции и их характеристика Трансляция (от лат. translatio — перевод) — процесс синтеза белка из аминокислот на матрице информационной (матричной) РНК (иРНК...

Условия, необходимые для появления жизни История жизни и история Земли неотделимы друг от друга, так как именно в процессах развития нашей планеты как космического тела закладывались определенные физические и химические условия, необходимые для появления и развития жизни...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия