Студопедия — ЗАНЯТТЯ 12
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 12






Тема. Куля. Куб. Числа 1—4.

Мета:формувати уявлення про куб і кулю, уміння розпізнавати

геометричні фігури в предметах навколишнього середо-

вища; продовжувати вчити відрізняти об’ємні фігури від

плоских; закріпити поняття «раніше», «пізніше»; розви-

вати довільну пам’ять, увагу; виховувати самостійність.

Матеріали: демонстраційний: два «чарівних» мішечки, плоскі фігури

(круг, трикутник, квадрат, прямокутник), куля, куб, во-

рота (з будівельного набору), фланелеграф, картки для по-

яснення гри «Геометричне лото»;

роздавальний: кулі, куби, дзеркальця, набори карток

для геометричного лото (може бути близько десяти кар-

ток), маски тварин, набори карток для вправи «Встанови

порядок».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Закріплення знань про геометричні фігури: куля, куб. Гра

«Чарівні мішечки».

Вихователь показує дітям два «чарівних» мішечки та пропо-

нує визначити на дотик, що в них знаходиться. Діти роблять ви-

сновок, що в першому мішечку тільки плоскі фігури (круг, овал,

трикутник, прямокутник), а в другому — об’ємні (куля, куб).

— Які предмети ви дістали із другого «чарівного» мішечка?

(Кулю, куб.)

Вихователь пропонує двом дітям прокотити кулю й куб у во-

рота на його столі, акцентуючи увагу на тому, що одна фігура ко-

титься вільно, а інша не котиться зовсім. Потім вихователь пока-

зує дітям кулю.

— Чому ця фігура може котитися? (Вона кругла, у неї немає

кутів.) Ця фігура називається кулею.

— Візьміть у себе на столі по одній кулі, покатайте між доло-

нями, по столу. Поставте фігуру перед дзеркальцем. На що схоже

її відображення? (На круг.)

— Розгляньте другу фігуру. Що заважало їй котиться?

(Кути.) Ця фігура називається кубом. Покатайте куб між долоня-

ми, по столу. Виходить? (Ні.) Поставте куб перед дзеркалом. На

що схоже його відображення? (На квадрат.)

— Із яких фігур можна зробити аплікацію? Чому?

— А що можна зробити з об’ємних фігур? (Побудувати

будинок.)

3. Гра «Геометричне лото».

Завдання обговорюється з використанням демонстраційного

матеріалу та фланелеграфа.

— Розгляньте геометричні фігури на першій картці.

— Яка фігура перша, друга?

— Розгляньте другу картку. Як ви думаєте, чому я поклала її

в такий спосіб?

Діти висловлюють свої припущення, наприклад: тому що на

першій і другій картках є однакові трикутники; тому що на другій

картці немає круга, а є квадрат — це різні фігури.

— Як ви думаєте, з якої фігури повинна починатися третя

картка?

Після того як діти зрозуміють порядок викладання карток,

можна запропонувати їм самостійно викласти лото із набору

карток.

3. Фізкультхвилинка.

Вихователь ділить дітей на дві групи. Одна група одягає маски

(кішки, зайчика, ведмедя тощо). Діти заздалегідь домовляються,

кого вони показуватимуть, причому їхні дії не завжди мають від-

повідати масці. Діти без масок мусять здогадатися, чиї дії не від-

повідають маскам.

4. Вправа «Встанови порядок».

Завдання спрямоване на закріплення понять «раніше», «піз-

ніше». Вихователь пропонує дітям розглянути малюнки та визна-

чити, у якому порядку відбувалися дії, розклавши біля малюнків

картки з цифрами 1, 2, 3, 4. (Зразки малюнків подано у додатку на

с. 124)

5. Підсумок заняття.

— Які геометричні фігури ми сьогодні згадували?

— Назвіть об’ємні та плоскі фігури.

— Що в навколишньому оточенні нагадує за формою кулю,

куб?

ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ

Мета:закріпити вміння порівнювати числа від 1 до 4; правильно

співвідносити число й цифру, поєднувати предмети в гру-

пи за певними ознаками; розрізняти плоскі фігури: круг,

овал, трикутник, квадрат, прямокутник; порівнювати їх

за кольором, формою, розміром; продовжувати навчати

порівняння груп предметів за кількістю, закріпити вмін-

ня працювати з лічильними паличками, виконувати мовну

інструкцію, орієнтуватися в просторі; розвивати мовлен-

ня, увагу, творчу уяву, логічне мислення, пам’ять, дрібну

моторику рук.

Матеріали: демонстраційний: малюнки із зображенням овочів і фрук-

тів; картки зі знаками «=», «≠»; малюнок ведмедя; малюнок

білченяти із цифрою 1, зайчати із цифрою 2, їжачка із циф-

рою 3; картки з фігурками із чотирьох лічильних паличок;

різнокольорові геометричні фігури для гри «Знайди одна-

кові камінчики»; великі геометричні фігури та картки з

такими самими маленькими геометричними фігурами для

фізкультхвилинки; малюнки трьох берізок із цифрами 2,

3, 4; малюнок із зображенням ялинки;

роздавальний: картки із цифрами 1—4, знаками «=», «≠»

«+»; малюнки з овочами й фруктами для гри «Допоможи

дідусеві-ведмедю»; по чотири лічильні палички на кожну

дитину; зелені й жовті листочки із прикладами складу чи-

сел у межах 4; набір геометричних фігур для гри «Знайди

однакові камінчики»; геометричні фігури для творчої ро-

боти, клей, пензлик, білий квадрат, олівці.

Хід заняття

1. Гра «Веселі цифри».

Гра сприяє закріпленню сприйняття цифр у межах 4, уміння

їх розташовувати в числовому ряді, розкладати у прямому й зво-

ротному порядку; розвиває увагу.

У кожного на столі картки із цифрами 1—4.

— Розкладіть цифри від 1 до 4. Покажіть цифру, яка йде піс-

ля 3, перед 2, між 2 і 4.

— Покажіть цифру, яка позначає кількість вух у слона, лапок

у кішки, курочки.

— Скільки пальчиків на лівій руці?

— Чому ви не можете показати цифру, яка позначає цю кіль-

кість? (Тому що пальців п’ять, а у нас цифри тільки від 1 до 4.)

— Розкладіть цифри від 4 до 1. Хором назвіть цифри у зворот-

ному порядку.

2. Гра «Допоможи дідусеві-ведмедю».

У процесі цієї гри закріплюється вміння працювати в парі,

поєднувати предмети в групи за певними ознаками, порівнювати

групи предметів за кількістю.

На дошці чи фланелеграфі впереміш розташовані чотири кар-

тинки з овочами і три картинки з фруктами, малюнок ведмедя,

картки зі знаками «=», «≠». У дітей на столі один конверт на двох,

у якому ті ж самі картинки з овочами та фруктами, тільки меншо-

го розміру, картки зі знаками «=», «≠».

— Діти, дідусь-ведмідь приготував запаси на зиму, але не знає,

як їх розкласти. Без нашої допомоги йому не обійтися! Подивіться

уважно, що приготував ведмідь? (Фрукти й овочі.) На скільки груп

розділимо ці предмети? (На дві.)

— Двоє дітей це зроблять біля дошки, а решта відкрийте кон-

верт і вирішіть, хто вибирає овочі, хто — фрукти. (Діти працюють

у парах.)

— Скільки овочів приготував ведмідь? (Чотири.) Назвіть їх.

— Скільки фруктів? (Три.) Назвіть їх.

— Чого більше? Чому? Як перевірити? (Під кожним овочем

покласти фрукт.)

— Чи можна назвати однаковою кількість фруктів і овочів?

(Ні.) Який знак можна між ними поставити? (Знак «».)

— Що треба зробити, щоб кількість була рівною, однаковою і

можна було використати знак «=»? (Додати один фрукт або при-

брати один овоч.)

— Приберіть один овоч і покладіть між картинками знак «=».

3. Рухлива гра «Стежка».

Ця гра закріплює вміння правильно вживати в мовленні слова

вузький, широкий, ширше, найширший, шикуватися по одному,

по два, по три, по чотири.

Вихователь заздалегідь розвішує по кімнаті малюнки білченя-

ти, зайчати, їжачка із цифрами 1, 2, 3 відповідно.

— Діти, перед нами дуже вузька стежка. Як же нам пройти

нею? Подивіться, яку цифру нам показує білченя? (1.) Як ви ду-

маєте, навіщо? (Щоб іти стежкою по одному.) Спасибі, білченя!

Станьте одне за одним — і в дорогу!

Діти йдуть уявною доріжкою по кімнаті.

— Діти, яку цифру показує зайча? (2.) Що це значить?

(Можемо йти доріжкою по два.) Чому? (Тому що доріжка стала

ширшою, на ній можуть поміститися двоє.)

Діти перешиковуються, знаходять собі пару і йдуть удвох.

— Що за шурхіт, діти, ви не чули? Це їжачок! Він показує

цифру 3. Що це означає? (Те, що доріжка стала ще ширшою й нею

можуть пройти троє.)

Вихователь допомагає дітям перешикуватися по три, якщо це

викликає у них труднощі.

— Діти, стійте! Осінній вітерець мені прошепотів, що доріжка

стала дуже широкою. Але він загубив цифру, яка вкаже, по скіль-

ки дітей може пройти, і йому стало дуже прикро. Не засмучуйся,

вітерець! Діти самі знають, що після цифри 3 ти хотів показати

нам цифру … (діти договорюють самі — 4.) Давайте перевіримо, чи

зможемо ми пройти стежкою по чотири.

Діти розбиваються на групи по чотири і, взявшись за руки,

ідуть по кімнаті. За командою вихователя вони розбігаються по

своїх місцях.

— Чому спочатку ми йшли по одному? (Тому що доріжка була

дуже вузькою.)

— Чому наприкінці шляху ми змогли йти по чотири? (Тому

що доріжка стала набагато ширшою.)

— Якою доріжкою було зручніше йти? Чому?

— Яку цифру показувало білченя? зайча? їжачок?

— Яку цифру загубив вітерець?

4. Гра «Чарівні палички».

Ця гра сприяє розвитку спритності, дрібної моторики рук,

зорової пам’яті. У кожної дитини по чотири лічильні палички.

У вихователя кілька демонстраційних карток, на яких намальо-

вані фігури, складені із чотирьох лічильних паличок. Наприклад:

— Подивіться, діти, до кого привела нас стежка? Що це за птах?

— Сороки так чимось зайняті, що нас навіть і не помічають.

Давайте подивимося, що вони роблять. От молодці сороки: зібрали

сухі гілочки й викладають якісь фігури. Але у сорок багато сухих

гілочок, а у нас скільки лічильних паличок? (Чотири.)

— Але навіть із чотирьох паличок можна скласти багато ціка-

вих фігур.

Вихователь пропонує дітям скласти які-небудь фігури із чо-

тирьох лічильних паличок і розповісти про них. Потім вихователь

вибирає будь-яку картку з малюнком фігури, показує дітям кілька

секунд і забирає її. Діти у себе на столі викладають із лічильних

паличок таку саму фігуру. Вихователь показує знову цю картку,

й діти перевіряють правильність виконання завдання. За тими ж

правилам проводиться робота з іншими картками. Наприкінці гри

вихователь відзначає найуважніших.

5. Гра «Знайди однакові камінчики».

Гра сприяє розвитку уваги, закріпленню знань про фігури,

умінь порівнювати за кольорами, знаходити спільні й відмінні оз-

наки предметів.

На фланелеграфі або на дошці викладаються впереміш різно-

кольорові геометричні фігури однакового розміру: один жовтий

круг, один червоний овал; два синіх квадрати, два зелених трикут-

ники, два коричневих прямокутники. У кожної дитини картка, на

якій намальовані такі самі фігури; кольоровий олівець.

— Сороки люблять збирати все яскраве, блискуче. Почали

вони розглядати різнокольорові камінчики в скриньці, та не змог-

ли знайти однакові.

Вихователь запрошує одну дитину до дошки, решта працюють

на місцях.

— Для яких фігур не знайшлося пари? (Для круга й овалу.)

— Чим схожі ці фігури? (У них немає кутів.)

— Скільки пар однакових фігур? (Три.) Назвіть їх. (Пари

синіх квадратиків, пари зелених трикутників, пари коричневих

прямокутників.)

— Яким словом можна замінити слово пара? (Два.)

6. Фізкультхвилинка.

Вихователь заздалегідь розвішує по кімнаті великі геометрич-

ні фігури блакитного кольору: круг, овал, трикутник, квадрат,

прямокутник — це «хмаринки».

На столі у вихователя розкладені картки малюнком униз. На

картках намальовано багато маленьких геометричних фігур такої

ж форми й кольору, як і «хмаринки», — це «дощинки». На кож-

ній картці «дощинки» однієї форми.

— Розгляньте уважно «хмаринки». Чим вони схожі? (Кольо-

ром і розміром.) Чим відрізняються? (Формою.)

— На які геометричні фігури схожі «хмаринки»?

— По скільки «хмаринок» різної форми? (По одній.)

Вихователь пропонує дітям перетворитися на «дощинки».

Діти беруть зі столу вихователя по одній картці, перевертають ма-

люнком угору, виходять на середину кімнати, ще раз уважно роз-

глядають «хмаринки» та «дощинки» на своїй картці.

— Скільки у вас «дощинок»? (Багато.)

Вихователь говорить «Дощик!» — і діти стрибають, танцюють,

веселяться. Вихователь говорить «Сонечко!» — діти розбігаються

по кімнаті, знаходять «хмаринку» такої ж форми, як і «дощин-

ки» на їхній картці. Вихователь підходить до кожної «хмаринки»,

хвалить дітей за швидкість і правильність виконання завдання. Ці

вправи виконуються кілька разів.

7. Гра «Розвесели берізки».

У ході гри діти закріплюють знання про склад чисел у межах

4, порівнюють предмети за висотою.

Вихователь заздалегідь розвішує малюнки трьох берізок різ-

ної висоти із цифрами 2, 3, 4 на стовбурах. На килимку вихователь

розкладає картки із зеленими й жовтими листочками, на яких по-

казаний склад чисел у межах 4.

— Усе навколо готується до зими: тварини роблять запаси,

птахи відлітають у вирій, дерева засинають, скидаючи останнє

листя. Засумували берізки, шкода їм розлучатися з гарними різ-

нокольоровими листочками. Щоб попрощатися з ними, берізки

попросили знайти листочки, які відніс вітер.

Вихователь пропонує дітям узяти на килимку одну картку

з листочками й підійти до тієї берізки, на якій зображена відповід-

на цифра.

— У кого листочки найвищої берізки? Яка на ній цифра?

— У кого листочки найменшої берізки? Яка цифра на ній?

— Маленька ялинка побачила, що з дерев падає листя. Вона

дуже злякалася, що також залишиться без єдиної голочки; її ніко-

му було заспокоїти, подружок у неї нема, на галявинці росте сама,

тому попросила берізок написати листа дітям.

8. Творча робота «Подружки для ялинки».

У процесі цієї роботи розвивається увага, логічне мислення.

На дошці — малюнок маленької ялинки. У кожної дитини на

столі геометричні фігури з кольорового паперу однакового розмі-

ру: один кружок, два овали, квадрат, багатокутник, два прямокут-

ники, чотири трикутники; клей; пензлик; білий квадрат.

Вихователь пропонує дітям розглянути геометричні фігури

й вибрати ті, з яких можна скласти ялинку.

— Які фігури ви обрали? Чому?

— Скільки трикутників? (Чотири.)

— Складіть із трикутників ялинку й наклейте її на білий

квадрат.

Діти виконують завдання, виходять до дошки та прикріплю-

ють свої ялинки навколо маленької.

— Подивіться, скільки подружок у ялинки, як вона повеселі-

шала!

9. Підсумок заняття.

— Хто зі звірят допомагав нам ходити стежкою?

— Чому засумували берізки?__

 

 

Грудень 1 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1241. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.021 сек.) русская версия | украинская версия