Студопедия — ЗАНЯТТЯ 28
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 28






Тема. Число і цифра 0. Розв’язування задач.

Мета:сформувати уявлення про число і цифру 0; вправляти

у кількісній і порядковій лічбі; ознайомити з діями дода-

вання й віднімання із числом 0; закріпити уявлення про

часові відношення раніше, пізніше; виховувати акурат-

ність і самостійність у роботі.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, п’ять фігурок зірок; ма-

люнки із зображенням зірок на небі для вправи «Куди

зникли зірочки»; паровоз, дев’ять вагонів, картки із циф-

рами 0—9 і знаками «=», «–», «+», картка для складання

задачі (зображення паровоза із двома вагонами, в одному

з них три тварини);

роздавальний: набір карток із кружечками двох кольорів

за кількістю у межах 9, картка з цифрою 0 для розфарбову-

вання, лічильні палички, картки із цифрами 0—9 і знака-

ми «=», «–», «+», олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Трамвайчики».

Вихователь за допомогою лічилки обирає двох дітей — водіїв

трамвая, решта — пасажири. У руках водіїв «кермо» з номером

трамвая (число в межах 9; вихователь обирає число для номера

трамвая залежно від рівня підготовленості дітей), на столі у ви-

хователя «квитки» — набір карток із кружечками двох кольорів.

Пасажири мають визначити, на трамваї з яким номером вони пої-

дуть, і взяти картки із кружечками, які в сумі становлять цей но-

мер. Водій при посадці перевіряє «квитки» й вирушає по маршру-

ту (вихователь звертає увагу на маршрут кожного трамвая: водії

його обирають самостійно, але намагаються рухатися по груповій

кімнаті в різному напрямку). Трамвай може робити зупинки, під

час яких пасажири беруть новий квиток і пересаджуються на ін-

ший трамвай. Після проходження маршруту вихователь обирає

наступних водіїв і змінює номери трамваїв.

3. Утворення числа 0. Гра «Зорепад».

— Скажіть, коли на небі з’являються зірки? (Уночі.)

— Уявіть собі, що зараз ніч.

Вихователь викладає на фланелеграфі фігурки п’яти зірочок.

— Будь ласка, подивіться уважно та скажіть, скільки зірочок.

— Закрийте очі. (Вихователь забирає одну зірочку.) Що

змінилося?

— Як ви здогадалися, що зірочку прибрали? (Полічили, зіро-

чок стало менше на одну: було п’ять, стало чотири.)

— Закрийте очі. (Вихователь додає зірочку.) Що змінилося?

Як ви здогадалися?

Гру можна провести кілька разів, або додаючи, або прибираю-

чи зірочки, не забуваючи при цьому фіксувати первісну кількість.

Дія обов’язково озвучується: «Додали зірочки — їх стало більше,

прибрали — їх стало менше».

Зміст даного завдання полягає не стільки в тому, щоб діти

полічили, скільки залишилося фігурок, скільки в тому, щоб вони

змогли визначити, яка дія виконується.

— Хто знає, коли зірочки зникають? (Вранці.)

— Закрийте очі. (Вихователь забирає всі зірочки.) Що зміни-

лося? (Відповіді дітей.)

4. Вправа «Куди зникли зірочки».

Дане завдання може бути продовженням попередньої гри, де

діти закріплюють послідовність подій і часові відношення раніше,

пізніше. Для вправи знадобляться чотри малюнки із зображенням

нічного неба: на 1-ому п’ять зірок, на 2-ому — чотири, на 3-ому

— дві, на 4-ому — жодної.

Вихователь пропонує розглянути малюнки на фланелеграфі.

— Скільки зірочок на першій картинці? (П’ять.)

— Що змінилося на наступній картинці? (Одна зірочка згас-

ла, залишилося чотири.)

Аналогічно розглядаються всі малюнки, вихователь акцентує

увагу на зменшенні кількості зірочок.

— Скільки всього залишилося зірочок? (Жодної.)

5. Фізкультхвилинка.

Діти відгадують загадки, імітують рухи тварин.

***

Сірий, та не вовк.

Довговухий, та не заєць.

З копитами, та не кінь.

(Віслючок.)

***

З рогами, а не бик.

Доять, а не корова.

Кору здирає, а копит не має.

(Коза.)

6. Закріплення знань про число 0. Знайомство із цифрою 0.

— Як позначити, що в нас не залишилося жодної зірочки?

(Варіанти відповідей дітей.)

— Якщо не залишилося жодної фігурки, ми використовуємо

цифру 0. (Вихователь показує картку із цифрою 0.)

— Цифра 0 позначає число 0.

— Погляньте на наш потяг.

Вихователь викладає на фланелеграфі паровоз та дев’ять

вагонів.

— Чи збільшилася кількість вагонів з попереднього разу?

— Розгляньте цифру 0 на ваших картках (зразок див. у додат-

ку на с. 121). Першу цифру 0 обведіть, другу — заштрихуйте.

7. Гра «Не помились».

— Як ви думаєте, чи можна скористатися числом 0 при лічбі

кубиків? Чому? (Тому що лічбу починають із числа 1.)

— Подумайте, де можна поставити число 0 у числовому

ряді. Якщо це число, то в нього повинне бути місце серед інших

чисел.

— Викладіть перед собою числа від 1 до 9. (завдання дублюєть-

ся на фланелеграфі.)

— Скільки треба взяти лічильних паличок для числа 1? 2?

3? …?

— Скільки паличок необхідно взяти для числа 0?

(Ніскільки.)

— Отже, яке місце можна визначити для числа 0? Перед чис-

лом 1, тому що число 0 позначає кількість, меншу, ніж 1. Жодної —

це менше, ніж 1. Поставте число 0 перед числом 1.

8. Складання й розв’язування прикладів із числом 0.

У завданні формується уявлення про дії додавання й відніман-

ня із числом 0. Вихователь пропонує розглянути малюнок: потяг

із двома вагонами, у першому — три тварини, у другому немає

нікого.

— Скільки у потязі вагонів? (Два.)

— Скільки в першому вагоні тварин? (Три.) Викладіть перед

собою відповідну цифру.

Вихователь працює із цифрами та знаками на фланелеграфі.

— Скільки тварин у другому вагоні? (Жодної.) Яку цифру пот-

рібно викласти? (0.)

— Скільки всього тварин їде в поїзді?

— Яку дію необхідно виконати? Який знак поставимо? («+».)

— Якою буде відповідь? Чому? (Діти висловлюють свої

припущення.)

— Чи змінилася кількість тварин?

У ході розв’язання даного прикладу вихователь підводить ді-

тей до розуміння того, що в результаті дії додавання будь-якого

числа до числа 0 відповідь залишається тією ж. Аналогічно прово-

диться робота з дією на віднімання.

9. Підсумок заняття.

— Із яким числом ви ознайомилися? Чим воно відрізняється

від інших чисел?

— Чи можемо ми його використати, якщо треба полічити

предмети? Чому?__

 

 

Травень 1 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 669. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Эндоскопическая диагностика язвенной болезни желудка, гастрита, опухоли Хронический гастрит - понятие клинико-анатомическое, характеризующееся определенными патоморфологическими изменениями слизистой оболочки желудка - неспецифическим воспалительным процессом...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия