Студопедия — ЗАНЯТТЯ 32
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 32






Тема. Числа 1—10. Геометричні фігури.

Мета:закріпити навички порядкової та кількісної лічби в межах

10, знання про склад числа, уміння розв’язувати прості за-

дачі на основі взаємозв’язку цілого й частин; продовжува-

ти формувати вміння знаходити в навколишньому оточен-

ні предмети, які нагадують форму кулі, куба, циліндра,

піраміди; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати

доброту, уважність.

Матеріали: демонстраційний: «чарівний» мішечок, геометричні фігу-

ри (круг, овал, квадрат, трикутник, кожної по 10), буді-

вельний набір, предмети об’ємної форми з різного матеріа-

лу, картки із цифрами 0—9, знаками «+», «», «=»;

роздавальний: набір геометричних фігур (круг, овал,

квадрат, трикутник (кожної по 10), картки із цифрами

0—9, знаками «+», «», «=», моделі доміно: на першій час-

тині написано число у межах 10, друга частина порожня;

олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика

2. Гра «Чарівний мішечок».

П р и м і т к а. У мішечку предмети з будівельного набору, які

нагадують за формою кулю, куб, циліндр, піраміду.

Вихователь пропонує дітям по черзі вибрати в мішечку будь-

який предмет і на дотик визначити його форму, матеріал, із якого

він зроблений. Потім цей предмет показується іншим, й діти пере-

віряють правильність сказаного.

Наприкінці гри вихователь залишає на столі всі предмети та

просить розповісти, чим вони схожі, чим відрізняються.

3. Гра «Архітектори».

На фланелеграфі розміщено малюнки із зображенням будівель

з кубів, циліндрів, куль. Можна використати будівельні набори,

у такому разі будівлі доцільно розмістити на килимку чи на столі

вихователя.

— Ведмежа, зайча й лисеня вирішили побудувати для своїх

друзів дитячий майданчик і взяли будівельний набір. Подивіться,

що у них вийшло. Скажіть, що побудували друзі?

— Які фігури вони використали? Скільки у будівлях кубів?

куль? циліндрів?

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям стати в круг й виконувати рухи

відповідно до тексту (масаж ніг, рук, обличчя).

Ось прокинулася ніжка — мі її погладим трішки.

Пальчики пройшли по ніжці, як мурашка по доріжці.

Гладить, коле і лоскоче, загартовувати хоче.

Приготуйся, права ніжко, ми й тебе погладим трішки.

Пальці швидко пробігають, лікотець нам розвивають.

Вправні пальчики мої — здоровіші будуть всі.

Метелики прилетіли і на наші щічки сіли.

Крильцями полоскотали — діти враз веселі стали.

5. Розв’язування задач.

У завданні подані три задачі. На занятті доцільно виконати

таку кількість задач, яка вміститься в часові рамки та відповіда-

тиме ступеню підготовленості дітей. Біля фланелеграфа може пра-

цювати одна дитина.

П р и м і т к а. У кожної дитини набір геометричних фігур

(круг, овал, квадрат, трикутник, кожної по 10), картки із цифра-

ми 0 —9, знаками «+», «−», «=».

а) Мавпа шила собі жилетку. Зробила в ній чотири петель-

ки і пришила п’ять ґудзиків. Викладіть стільки овалів,

скільки Мавпа зробила петельок.

— Скільки овалів ви виклали? (Чотири.)

— Викладіть під овалами стільки кружечків, скільки

Мавпа пришила ґудзиків. Що ви помітили? (Мавпа при-

шила зайвий ґудзик.)

— Як слід учинити Мавпі? (Вихователь підводить дітей

до того, що треба прибрати ґудзик, тому що петельки вже

ніде робити.)

— Скільки треба забрати ґудзиків? (Один.)

— Скільки стане ґудзиків і петель, якщо забрати один

ґудзик? (По чотири, порівну.)

— Викладіть цю дію за допомогою карток із цифрами

і знаками.

б) Слоненя зірвало з однієї пальми два банани, з іншої —

один. Усі банани воно склало в кошик. Скільки всього ба-

нанів склало слоненя?

в) Папуга вирішив порахувати, скільки всього лап у його

друзів Мавпи й Слоненяти.

— Покладіть стільки квадратів, скільки лап у Мавпи.

— Покладіть стільки трикутників, скільки лап у Слоне-

няти.

— Скільки всього лап у Мавпи й Слоненяти? (Вісім.)

— Удав вирішив порахувати, скільки лап у нього і Папуги.

Викладіть стільки кружечків, скільки лап у Папуги.

Скільки ви виклали кружечків? (Два.)

— Тепер викладіть стільки овалів, скільки лап в Удава.

Чому ви нічого не виклали? (В Удава немає лап.)

— Скільки лап в Удава і Папуги разом? (Дві.)

— Складіть цей приклад за допомогою карток із цифрами

і знаками.

6. Гра «Доміно».

На столах у дітей моделі доміно: на першій частині написано

число у межах 10, друга частина порожня.

— Улюблена гра жителів математичної країни — доміно. Для

того щоб вони могли розпочати гру, допоможіть правильно поста-

вити крапки відповідно до кожної цифри.

7. Підсумок заняття.

— Хто з казкових героїв приходив до нас сьогодні в гості?

— Які завдання наших друзів вам сподобалися найбільше?

— Придумайте свої завдання для наших гостей.

 

ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ

Мета:закріпити кількісну і порядкову лічбу, уміння знахо-

дити суміжні числа; вправляти в складанні задач за ма-

люнком; учити виділяти числові дані задачі; повтори-

ти назви геометричних фігур; продовжувати розвивати

вміння порівнювати їх за кольорами, розміром, формою,

учити орієнтуватися в просторі, виконувати словесні інс-

трукції, працювати в парі, групі; розвивати увагу, творчу

уяву, логічне мислення, пам’ять, дрібну моторику рук,

мовлення; виховувати бажання акуратно виконувати всі

завдання.

Матеріали: демонстраційний: сім пелюсток, п’ять карток із зображен-

ням ромашок і незабудок; великі геометричні фігури; ма-

люнок маршруту; плакат із чоловічками для фізкультхви-

линки, малюнок сови;

роздавальний: картки із цифрами 1—10; альбомні аркуші

із зображенням ромашок, на яких написані приклади;

частини різнокольорових геометричних фігур; ігрове поле

для гри «Проклади стежку», набір із семи різнокольо-

рових квадратиків; геометричні ігури для гри «Чарівні

візерунки»; картки зі знаками «+», «», «=»; картки для

складання задач; конверти з малюнками до гри «Не по-

мились»; різнокольорові пелюстки, клей, пензлик, білий

квадрат.

Хід заняття

1. Гра «Будь уважним».

У процесі гри закріплюються кількісна і порядкова лічба,

уміння знаходити суміжні числа, співвідносити число із цифрою;

розвивається увага.

У вихователя п’ять демонстраційних карток із зображеннями

незабудок і ромашок: на першій — одна незабудка; на другій —

дві, і так до п’яти незабудок. У кожної дитини картки із цифрами

1—10.

— Хто готовий вирушити на пошуки пелюсток квітки-семи-

цвітки? Дівчатка, вийдіть і станьте праворуч від дошки, хлопчи-

ки — ліворуч.

— Крокуємо на місці й голосно лічимо від 1 до 10, потім по-

шепки — у зворотному порядку.

Потім вихователь пропонує дітям стати в пари (хлопчик — дів-

чинка) і роздає кожній парі м’яч.

— Хлопчики починають лічбу, говорячи «один», і кида-

ють дівчаткам м’яч; дівчатка продовжують лічити, говорячи

«два», — і м’яч у хлопчиків, і так до 10. (Дану вправу можна

повторити декілька разів, перший — акцентуючи увагу на по-

рядку кидання м’яча, другий — на запам’ятовуванні названих

номерів.)

— А тепер тихенько сідайте на місця. Хлопчики згадують но-

мери своїх м’ячів і викладають необхідні картки із цифрами. (1, 3,

5, 7, 9.)

— Дівчатка згадують номери своїх м’ячів і викладають циф-

ри. (2, 4, 6, 8, 10.)

Потім вихователь просить одного хлопчика назвати свої циф-

ри, решта дітей перевіряють свої картки. Потім таке саме завдан-

ня виконує дівчинка.

— Квіти незабудки, які дружили із квіткою-семицвіткою,

дуже хочуть допомогти нам знайти її пелюстки, тому погодилися

підготувати вас до нелегкої роботи. Ви готові?

Вихователь у будь-якому порядку показує дітям картки із кві-

тами. Діти пошепки перелічують на картці тільки незабудки й по-

казують картку з необхідною цифрою. У ході виконання завдання

вихователь ставить запитання.

— Яку цифру ви показали? Чому?

2. Гра «Ромашкова галявина».

Ця гра сприяє закріпленню вміння працювати в парі, розв’я-

зувати приклади на збільшення і зменшення на 1 у межах десяти.

У кожної дитини картки із цифрами 1—10, альбомний ар-

куш один на двох, на якому намальовані ромашки із приклада-

ми посередині: три ромашки — з жовтими серединками; три —

з блакитними.

— Діти, ви знаєте, що сказали ромашки незабудкам? Вони

знають, де пелюстка! Давайте швидше допоможемо ромашкам

розв’язати приклади.

— Скільки ромашок? (Шість.)

— Чим відрізняються ромашки? (Серединки різного кольору.)

— Домовтеся між собою, на серединках якого кольору кож-

ний буде розв’язувати приклади. Розв’язавши приклад, виберіть

картку з необхідною цифрою і викладіть її на серединку квітки.

(Діти виконують завдання в парах.)

— Та пара, яка першою завершує роботу, піднімає руку вгору.

Вихователь хвалить дітей за виконану роботу і знаходить за-

здалегідь заховану першу пелюстку жовтого кольору, прикріплює

її на фланелеграфі.

3. Гра «Збери ліхтарики».

У ході гри закріплюється вміння складати цілу геометричну

фігуру із чотирьох рівних частин, розвивається увага.

На фланелеграфі вихователь прикріплює великі геометричні

фігури: червоне коло, синій квадрат, зелений трикутник, жовтий

прямокутник, жовтогарячий квадрат. (Кількість фігур залежить

від кількості дітей у групі.)

— Діти, тільки-но світлячки зібралися нам допомогти, як на-

летів злий холодний вітер і розбив всі їхні ліхтарики. Подивіться,

які вони були гарні!

— Яких кольорів ліхтарики?

— На які геометричні фігури вони схожі? (На круг, квадрат,

трикутник, прямокутник.)

— Скільки геометричних фігур у ліхтарику? (Чотири.)

— Світлячки зібрали всі різнокольорові частинки-уламки.

Давайте допоможемо скласти ліхтарики та знайдемо другу пелюс-

тку квітки-семицвітки.

Вихователь роздає кожній дитині по шматочку геометричної

фігури. Діти виходять на середину кімнати, шукають «уламки»

однакового кольору й форми одне в одного, складають свої ліхта-

рики на килимку. Вихователь допомагає тим дітям, у яких виник-

ли труднощі.

Діти сідають на місця, вихователь знаходить наступну пелюс-

тку (черговість кольорів пелюсток — на розсуд вихователя), крі-

пить її на фланелеграфі.

4. Гра «Проклади стежку».

У процесі гри закріплюються вміння орієнтуватися на площині

аркуша, використовуючи слова вгору, вниз, ліворуч, праворуч.

У кожної дитини альбомний аркуш, розділений на 20 кліти-

нок (у лівому нижньому квадратику намальований зайчик, у пра-

вому верхньому — ялинка); набір із семи різнокольорових квад-

ратів різних кольорів одного розміру, який не перевищує розмір

клітинок на альбомному аркуші.

На фланелеграфі вихователь кріпить маршрут.

→ ↑ ↑ → → ↑ →

— Діти, прибіг зайчик і сказав, що бачив пелюстку на галя-

вині під ялинкою. Він готовий нас провести до цього місця. Щоб не

заблукати, ми будемо позначати стежку різнокольоровими квад-

ратиками. Розгляньте уважно галявинку. На які фігури вона роз-

ділена? (На квадратики.)

— Покажіть пальчиком лівий нижній квадратик, лівий верх-

ній, правий верхній, правий нижній.

— На якому квадратику сидить зайчик? (На лівому ниж-

ньому.)

— Де росте ялинка? (На правому верхньому.)

— Зайчик стрілочками позначив маршрут. Давайте уважно

розглянемо маршрут і назвемо напрямок, у якому будемо йти по

стежці, щоб не заблукати.

Вихователь по черзі показує указкою стрілочки, діти хором

називають напрямок. За командою вихователя діти починають

викладати стежку за даним маршрутом в себе на альбомних ар-

кушах. Хто завершує роботу, мовчки піднімає руку. Вихователь

спостерігає за виконанням завдання, допомагає тим, кому важко

впоратися самостійно.

Наприкінці гри вихователь із дітьми дякує зайчикові, знахо-

дить третю пелюстку, прикріплює її на дошці поруч з іншими.

5. Гра «Чарівні візерунки».

У ході гри закріплюються знання про геометричні фігури,

уміння розділити їх за кольорами, формою; розвивається увага.

У вихователя шість різнокольорових геометричних фігур ве-

ликого розміру: червоний квадрат, синій трикутник, жовтий круг,

коричневий багатокутник, жовтогарячий овал, зелений прямокут-

ник; картки з малюнками візерунків із цих фігур.

— Діти, ви знаєте, що зайчик прошепотів мені на вушко, коли

тікав додому? Він чув, що четверту пелюстку допоможуть знайти

чарівні візерунки.

Вихователь роздає шістьом дітям геометричні фігури, при-

кріплює на фланелеграфі візерунок у смужці із цих фігур. Діти

його розглядають, виходять до дошки та складають такий самий

візерунок з фігур, які в них у руках. Решта перевіряють правиль-

ність виконання завдання. Потім вихователь роздає ці фігури ін-

шим дітям і прикріплює на фланелеграфі наступний візерунок

тощо; гра триває, поки всі діти не візьмуть участь у ній.

Наприкінці гри вихователь знаходить пелюстку, яка сховала-

ся, і кріпить її поруч із іншими.

6. Гра «Незвичайні чоловічки».

Вихователь говорить, що п’яту пелюстку знайшли незвичайні

чоловічки. Але вони поки не можуть нам її віддати, тому що з нами

не знайомі. Щоб із ними познайомитися, треба повторити всі їхні

рухи. Вихователь прикріплює на фланелеграф плакат із чоловіч-

ками. Спочатку діти не поспішаючи повторюють усі їхні рухи по

порядку, потім — швидко й у різному порядку.

Наприкінці гри вихователь знаходить пелюстку і прикріплює

її поруч з іншими.

7. Гра «У гостях у тітоньки Сови».

У процесі гри закріплюється вміння складати за малюн-

ком і розв’язувати найпростіші задачі з діями на додавання

й віднімання.

У кожної дитини картки із цифрами 1—5, знаками «+»,

«−», «=»; картка з малюнком для складання задачі. Вихователь

викладає малюнок сови на фланелеграф.

— Тітонька Сова готує завдання для лісової школи. Давайте

подивимося, що вона приготувала для тваринок. (Вихователь

викладає на фланелеграф картку з малюнком.)

— Як ви думаєте, навіщо вона приготувала такі малюнки?

(Для складання й розв’язання задач.)

— Давайте спробуємо повчитися в лісовій школі і складемо

задачі за малюнками Сови.

Діти складають задачі за малюнками, викладають за допомо-

гою карток із цифрами й знаками приклади. Вихователь за необ-

хідністю проводить індивідуальну роботу. Наприкінці завдання

діти розповідають свою задачу й пояснюють, чому вони вибрали ту

чи іншу дію для її розв’язання.

Тітонька Сова хвалить дітей і підказує вихователеві, де знайти

пелюстку. Вихователь знаходить шосту пелюстку, прикріплює її

поруч з іншими на фланелеграфі.

8. Гра «Не помились».

У процесі гри закріплюється вміння поєднувати предмети

в групи за подібною ознакою, знання пір року; розвивається увага,

логічне мислення.

У вихователя чотири конверти з малюнками предметів, які

стосуються певної пори року. Наприклад: у першому конверті —

сачок, санки, лижі, ковзани, шарф, шапка; у другому — шпак,

ластівка, шпаківня, пролісок, незабудки, кавун; у третьому —

снігова баба, майка, сарафан, панамка, мак, дзвіночок, волошка;

у четвертому — морква, слива, картопля, жовтогарячий кленовий

листочок, гриби, шуба.

— Діти, тітонька Сова попросила заглянути на галявинку

до Ведмедя. Ведмежата намалювали багато малюнків. А Ведмідь

ніяк не може розібратися, які малюнки до якої пори року підхо-

дять. Давайте допоможемо йому й водночас довідаємося в нього,

чи не бачив він останньої пелюстки квітки-семицвітки.

Вихователь ділить дітей на чотири групи, кожній дає конверт

із малюнками. Діти розглядають малюнки, визначають, до якої

пори року вони належать і чому; знаходять серед малюнків зайві

й пояснюють свій вибір.

Наприкінці виконання завдання вихователь від імені Ведмедя

дякує дітям за роботу й прикріплює останню пелюстку на флане-

леграфі. Діти лічать пелюстки, називають їхні кольори.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 765. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия