Студопедия — Жовтень 4 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Жовтень 4 тиждень






Тема. Уживання звуконаслідувальних дієслів. Дикі тварини.

 

Мета: розвивати вміння добирати дієслова до іменників,

збагачувати лексику словами — назвами диких тва-

рин, ввести узагальнююче поняття дикі тварини; учи-

ти утворювати дієслова від звуконаслідувальних слів

(няв — нявкати, рик — ричати, вий — вити), закріпити

вживання дієслів у різних особових формах зі змінами

звуків (ловити — ловлю, бігти — бігаю, гризти — гризу,

полювати — полюю, стрибати — стрибаю).

Матеріали: демонстраційний: «чарівний» мішечок, іграшки — дикі

тварини;

роздавальний: картки з силуетним зображенням двох

частин різних тварин до гри «Що за звір?».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. В права «Хто що робить».

Діти стають у коло. У центрі — вихователь з мішечком,

у якому сховані іграшки — дикі тварини.

Вихователь із заплющеними очима виймає іграшку та від-

дає дитині. Той, кому дісталася іграшка, має розповісти, що

робить ця тварина у природі, а ведучий — відгадати назву тва-

рини. Якщо не відгадав, усі діти допомагають,— називають

ще дії, які виконує ця тварина. Чия підказка була найбільш

вдалою, той стає ведучим.

3. Г ра «Що вмієш робити ти».

Вихователь із дітьми розглядають іграшки — білку, зайчи-

ка, їжачка, лисицю, вовка, тигра.

— Якими словами можна замінити всі ці назви тварин?

(Дикі тварини.)

— Чому ви так вирішили? (Ці тварини живуть у лісі,

зоопарку.)

Діти сідають на килимок.

Вихователь починає гру реченням: «Білка вміє гризти

горішки».

— Хто з дітей теж уміє гризти горішки?

Дитина промовляє: «І я гризу горішки», імітуючи рухи

білочки.

Вихователь:

1) Вовк уміє бігати.

2) Їжачок уміє швидко бігати.

3) Лисичка вміє ловити рибу.

4) Зайчик уміє стрибати.

5) Тигр уміє полювати.

Діти:

1) І я бігаю.

2) І я вмію швидко бігати.

3) І я ловлю рибу.

4) І я стрибаю.

5) І я полюю.

Під час гри вихователь слідкує за тим, щоб діти правильно

змінювали звуки в кінці дієслова.

4. Фізкультхвилинка.

У дітей та у батьків

Кілька є помічників.

Все вони робити вміють:

Поливають, косять, шиють,

Підіймають, носять, грають,

В’яжуть, миють, прибирають

У дворі, в садочку, в домі…

Ви давно уже знайомі

З обома помічниками —

З працьовитими руками.

І. Січовик

Читаючи вірш, вихователь показує рухи, діти їх повторю-

ють. Коли трапляються дієслова, вихователь голосом виділяє їх

та показує дію.

5. В права «Добери слово».

Дітям пропонується скласти пари за зразком. Наприклад:

рик — ричати; виття — вити; няв — нявкати; фир — фиркати;

гав — гавкати; кук — кувати; тук — стукати; біг — бігати;

стрибок — стрибати.

Гру можна провести за допомогою «чарівної» палички. До

кого з дітей вона потрапляє в руки, той і відповідає.

6. Г ра «Що за звір?».

Дітям пропонується взяти зі стола вихователя по одній картці

з силуетним зображенням звірів, які складені з двох частин

різних тварин.

— Розгляньте цих звірів. Кожний із вас має показати свою

тварину і сказати, наприклад, так: «У мене заєць із головою

ведмедя». Після чого треба покласти картку на стіл малюнком

униз.

Потім вихователь запитує в кожної дитини, що за звір був

зображений на її картці.

Діти називають своїх тварин, якщо хтось із дітей забув,

може перевернути свою картку та подивитися ще раз.

7. Підсумок заняття.

— Про яких тварин ми говорили сьогодні?

— Назвіть ознаки диких тварин.

— Хто з тварин як «розмовляє»?

 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 424. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия