Студопедия — Березень 4 тиждень. Тема. Складання розповіді
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Березень 4 тиждень. Тема. Складання розповіді






Тема. Складання розповіді. Мамине свято.

Мета: розвивати вміння складати розповідь із власного досвіду

за питаннями; активізувати та поповнити словник, до-

помогти правильно будувати фрази; вести діалог, вправ-

ляти в умінні вживати слова в пестливолагідній формі;

виховувати поважне ставлення до дорослих.

Матеріали: демонстраційний: іграшкамишка; ілюстрація із зобра-

женням свята 8 Березня;

роздавальний: предметні малюнки із зображеннями

членів родини, які виконують різні дії.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Г ра «Добрі гості».

До проведення заняття вихователь читає разом із дітьми

«Казку про дурне мишеня» С. Маршака.

Вихователь показує дітям іграшкумишку.

— До нас у групу завітало маленьке мишеня. Воно зали-

шилося сьогодні саме, без матусі. Мишеня просить вас, щоб

ви «перетворилися» на різних добрих звірів, з якими можна

поговорити.

Спочатку вихователь може програти такий діалог від свого

імені. Наприклад:

В и х о в а т е л ь: Добрий день, мишеня.

Мише н я: Здрастуй. А ти хто?

В и х о в а т е л ь: Я зайчик.

Мише н я: А де ти живеш?

В и х о в а т е л ь: Я живу в лісі.

Мише н я: Що ти любиш їсти? Ти мене не з’їси?

В и х о в а т е л ь: Ні, не з’їм! Я люблю їсти капусту, моркву.

Мише н я: А що ти вмієш робити?

В и х о в а т е л ь: Я вмію стрибати, бігати, гризти.

Після цього вихователь бере на себе роль мишеняти і веде

діалог із дітьми. На занятті діти розмовляють із мишенятком

за бажанням. Дітям, які не встигли поспілкуватися, вихователь

обіцяє від імені мишеняти поговорити на прогулянці.

3. В права «Назви лагідно».

Вихователь називає слово, діти утворюють від нього

зменшувальнопестливу форму. Наприклад: мама — матуся,

матусенька, баба — бабуся, бабусенька, дочка — донечка,

доня.

Гру можна провести за допомогою іграшкимишеняти: ви-

хователь називає слова і передає іграшку дитині, дитина, змі-

нивши слово, повертає іграшку.

4. Фізкультхвилинка.

Квочкамати по порядку

Веде курчаток на зарядку.

Всі за нею малюки

Роблять вправи ось такі:

Піднялися всі швиденько —

І на місці біг легенький.

(Діти рухаються, імітуючи біг.)

Пострибали всі малята —

Треба м’язи розробляти.

Всі присіли — підвелися,

(Діти присідають і підводяться.)

Знов присіли — підвелися.

Розімніть гарненько пальці,

Потанцюйте стильні танці.

5. В права «Хто що робить».

Вихователь роздає дітям малюнки із зображеннями членів

родини, які виконують якісь дії.

Кожна дитина обирає собі одну картинку. Вихователь про-

понує дітям розглянути свої картки і розповісти, що на них

зображено. Наприклад: «Мама годує дитину», «Батько грається

із сином», «Бабуся готує обід».

6. Складання розповіді.

Вихователь виставляє на дошці ілюстрацію із зображенням

свята 8 Березня.

— Яке свято ви нещодавно святкували?

— Кого ви вітали?

— Як ви готувалися до свята?

— Які подарунки ви приготували мамі? бабусі? сестричці?

Після відповідей дітей вихователь пропонує їм за бажанням

розповісти про те, як вони готувалися до дня 8 Березня і свят-

кували його. Під час складання розповіді вихователь допомагає

дітям у разі потреби.

7. Підсумок заняття.

— Яке свято ми святкували?

— Як ви привітали своїх мам та бабусь удома?

 

Квітень 1 тиждень

Тема. Уживання дієслів. Великдень.

Мета: розширювати знання про довкілля, учити уважно слуха-

ти казку, відповідати на запитання за текстом; розвива-

ти фонематичний слух, мовне дихання, уміння виділяти

звук у слові; розширювати словник дієсловами; вихову-

вати інтерес до народних звичаїв.

Матеріали: демонстраційний: ілюстрації із зображенням свята

Великодня;

роздавальний: предметні картки із зображеннями про-

дуктів харчування, тварин, рослин.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Г ра «Ласкаво просимо до кола».

Вихователь називає слова, діти плескають у долоні, коли

чують слова зі звуком [р].

Після цього дітям пропонується зібратися в коло і повтори-

ти за вихователем чистомовки.

Рарара —гарна в нас гра,

Лалала —у рака нора,

Ророро —у Роми відро,

Арарар — у нас буквар,

Рарара — висока гора,

Лалала — Тамара мала,

Араараара — ми перша пара,

Арарар — новий календар.

3. Читання казки «Про рябеньке яєчко».

Вихователь читає казку, інтонаційно виділяє героїв казки

та їх дії.

Робота над казкою.

— Що зробив дід? Що баба? (Розбив, плаче.)

— Що робить дівчинка? (Скаче.)

— Хто прилетів на ворота? (Сорока.)

— Кого зустрів зайчик? (Козлика.)

— Що зробив зайчик? (Закульгав.)

— Кого зустріла лисичка? (Чорногуза.)

— Кого зустріли гусочки? (Ведмедя.)

Далі вихователь ще раз читає казку, не називаючи дій головних

героїв. Завдання дітей — пригадати і назвати, що робили

герої в казці.

Курочка рябарябесенька — знесла яєчко, дід — розбив,

баба — плаче, сорока — хвоста обірвала, козлик — ріженьки

постирав, зайчик — на ніжку закульгав, вовк — зуби позбивав,

лисичка — пісні заспівала і т. ін.

4. Фізкультхвилинка.

Трава низеньканизенька,

(Діти присідають.)

Дерева високівисокі.

(Підводяться.)

Вітер дерева колишегойдає,

То направо, то наліво нахиляє.

То вгору, то назад,

То вниз нагинає.

(Нахиляються у відповідний бік.)

Птахи летятьприлітають,

А діти тихенько всі присідають.

5. Бесіда на тему свята Великодня.

Вихователь вивішує на дошку ілюстрації із зображеннями

паски, крашанок, писанок.

— Яке свято наближається? (Великдень.)

— Що розфарбовують у Великдень? (Яйця.)

Вихователь показує дітям розписані яйця, пропонує роз-

глянути та назвати кольори, які є на малюнках. Звертає увагу

дітей на жовтий та жовтогарячий кольори.

— З яких звуків починаються слова «жовтий, жовтогаря-

чий»? (Зі звука [ж].)

— Згадайте ще слова, де є звук [ж].

— Що їдять на Великдень? (Паски.)

Вихователь пропонує дітям виконати вправу для язика

«Печемо млинчика»: декілька разів почергово покласти «ши-

рокого» язика спочатку на нижню, потім на верхню губу.

6. В права «Знайди пари».

— Коли люди готуються до свята Великдень, вони готують

багато різних страв. Допоможіть визначити, звідки ми одержує-

мо такі продукти.

На столі у вихователя розкладені предметні картки із зображеннями

продуктів харчування, тварин, рослин. Діти мають

установити зв’язок між ними.

Наприклад: яйця — курка, молоко — корова або коза,

мед — бджола, масло — молоко, хліб — колос, м’ясо — свиня

тощо.

7. Підсумок заняття.

— Назвіть усіх героїв казки «Про рябеньке яєчко».

— Які свята святкують навесні?

— Які страви готують до Великодня?

— Яку ви ще знаєте казочку, де головні герої сумують за

розбитим яєчком?

 

 

Квітень 2 тиждень

Тема. Узгодження іменників із дієсловами. Хліб.

Мета: учити слухати казку і переказувати її за картинками;

вправляти в умінні будувати прості речення, учити узгоджувати

іменники з дієсловами; розвивати фонематич-

ний слух, учити виділяти на слух і правильно вимовляти

звук [ч]; виховувати поважне ставлення до праці

хлібороба.

Матеріали: демонстраційний: ілюстрації із зображеннями коло-

са і зерна, зайця, ведмедя, вовка, лисиці, баби, діда,

коржика;

роздавальний: конверти з малюнками із зображеннями

колоска, баранчика, пекарні, хліба.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над віршем.

Вихователь читає дітям вірш С. Долженко «Зернятко»

і вивішує на дошку ілюстрації із зображеннями зерна, росли-

ни, колоса.

В землю я посіяв

Зернятко ласкаве,

І нагріло землю

Сонечко яскраве.

Звідусіль постукали

Радісні дощі:

«Як живе таке зернятко?

Гей, виходь мерщій!»

Вийшов замість зернятка

Колос молодий,

Під дощем умився він

І напивсь води…

Дивиться — дивується

Сонце з висоти:

«Любе, миле зернятко,

Та хіба ж це ти?»

— Про що йдеться у вірші, який був щойно прочитаний?

— Послухайте його ще раз і дайте відповіді на запитання.

Після повторного читання вірша вихователь ставить

запитання.

— Що посіяли в землю?

— Що потрібно для того, щоб зернятко росло?

— Що виросло із зернятка?

3. В права «Складаємо розповідь».

Вихователь розподіляє дітей на групи по чотири дитини.

У кожної має бути предметний малюнок із зображеннями ко-

лоска або борошна, пекарні, хліба.

Дітям дається завдання скласти малюнки в необхідному

порядку.

Якщо таке завдання виявиться складним, вихователь про-

понує спочатку виконати його разом. Після чого аналогічні дії

діти виконують у групі.

4. Фізкультхвилинка.

Руки в боки постав,

Рівно нахилися.

Уяви, що ти — це млин,

І давай крутися!

Діти виконують повороти тулуба. Виконавши 4—6 «обертів»,

треба випрямитися, взяти руки в боки, трохи закинути назад

голову — вітер стих. Потім повернутися праворуч — вітер знову

повіяв.

5. Переказ «Казочки про коржик».

Вихователь читає дітям казку.

— Яку казку вам нагадує «Казочка про коржик»?

— Герої «Казочки про коржик» схожі на героїв казки

«Колобок»?

— Як закінчується казка «Колобок»?

— А «Казочка про коржик»?

Далі вихователь пропонує дітям переказати казку за допо-

могою малюнків.

Казка переказується 2—3 рази, кожного разу до переказу

залучаються різні діти, слова автора читає вихователь.

6. В права «Впіймай звук».

Вихователь пропонує дітям стати в коло і під читання вір-

ша імітувати випікання калача.

Калач

Я печу, печу, печу

Дітям всім по калачу,

Зверху маком потрушу,

В піч гарячу посаджу.

Випікайтесь, калачі,

У натопленій печі!

Буду Васю, буду Нату

Калачами частувати!

Під час повторного читання вихователь акцентує увагу на

вимові звука [ч].

— Який звук найчастіше зустрічається у вірші?

— Я буду називати слова, а ви, почувши звук [ч] у слові,

плескайте в долоні: калач, овочі, хороша, кожух, човен, качка,

жаба, павучок, хліб.

7. Підсумок заняття.

— Про що йшлося на занятті? Із чого отримуємо хліб?

— Які вироби з борошна ви можете назвати?

 

Квітень 3 тиждень

Тема. Жанри творів. Праця дорослих.

 

Мета: учити переказувати оповідання за запитаннями, розріз-

няти жанри тексту (казка і оповідання); вправляти

в умінні складати прості речення, узгоджувати імен-

ники з дієсловами, учити утворювати дієслова від

іменників, розвивати фонематичний слух, дрібну мо-

торику рук; виховувати поважне ставлення до праці

дорослих.

Матеріали: демонстраційний: ____________м’яч;

роздавальний: предметні картки із зображеннями людей

різних професій і відповідних інструментів.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Читання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників»

і бесіда за ним.

— Діти, які казки ви знаєте?

— Чи буває насправді те, про що ми читаємо в казках?

(Розмовляють тварини, рослини.)

— Чому?

— А події, які відбуваються в оповіданнях, можуть бути

насправді?

Вихователь читає дітям оповідання.

— Як ви гадаєте, ви слухали казку чи оповідання? Чому

ви так вважаєте?

Далі вихователь пропонує дітям ще раз уважно послухати

оповідання, щоб потім переказати.

— До кого прийшли в хату люди?

— Як звали жінку?

— Що люди побачили в хаті?

— Що відповіла Одарка, коли її запитали, хто їй допо-

магає?

— Що ж це за десять робітників?

Після відповідей вихователь пропонує дітям переказати

оповідання. Діти переказують за бажанням, вихователь допо-

магає в разі потреби.

3. Пальчикова вправа «Нумо, братці, до роботи».

Дітям пропонується стати парами, обличчям одне до одно-

го. Пальці лівої руки стиснути в кулачок і почергово розгинати

пальчики правої руки, починаючи з великого.

Вправа проводиться 3—4 рази.

Нумо, братці, до роботи,

Покажіть свою охоту:

Більшому рубати дрова,

А тобі вогонь розкласти,

А тобі носити воду,

А тобі варити кашу,

А маленькому співати

Та ще й гарно танцювати,

Братів рідних забавляти.

Тим дітям, які запам’ятали вірш, вихователь може запро-

понувати розказати і показати його самостійно.

4. В права «Кому що потрібно».

На двох столах розкладені картки із зображеннями людей

різних професій і предметів, які необхідні їм для роботи.

— Ви по черзі будете брати картки, називати предмети,

які на них намальовані, і говорити, кому потрібні ці предме-

ти. Наприклад: «Це каструля. Вона необхідна кухареві». Після

цього знаходитимете картку із зображенням людини відповідної

професії.

5. Фізкультхвилинка.

Ми веселі моряки,

Мандрувати мастаки.

А щоб в мандри вирушати,

Треба м’язи розвивати,

Отак!

Хвиля в морі нас гойдає

Вітер виє, завиває.

Як буває важко нам,

Ми покажем зараз вам.

Отак!

На кораблику своєму

Всі моря ми обійдемо,

А щоб швидко нам пливти,

Дружно треба всім гребти.

Отак!

Ми із мандрів повертаєм,

Тож давайте заспіваєм…

А щоб швидше дома бути,

Треба у вітрила дути…

Тренувались залюбки,

Гарні діти — моряки!

6. В права «Хто що робить?».

Діти стоять півколом, вихователь підкидає м’яч, ловить

його і каже, наприклад: «Лікар — лікує», передає м’яч першій

дитині і пропонує підкинути м’яча, піймавши його, і продов-

жити гру зі словами. Професії називає (пропонує) вихователь,

діти називають дію або коротке речення за зразком: «Лікар

лікує».

Вихователь…, вчитель…, водій…, будівельник….

7. Г ра «Паровозик».

Вихователь пропонує дітям стати одне за одним — «паро-

возиком». Діти імітують рух коліс паровоза, промовляючи звук

[ч]. На сигнал вихователя (піднята рука чи палиця) «паровоз»

зупиняється: «Шшш…».

Якщо діти правильно вимовляють звук, можна розпочати

закріплювати його в складах — «чіпляти» паровозик до голосних:

ачочучичічеч.

8. Підсумок заняття.

— Яке оповідання ви слухали сьогодні на занятті?

— Розкажіть, ким ви мрієте стати

Квітень 4 тиждень

Тема. Багатозначні слова. Складання розповіді.

Мета: учити складати колективну розповідь за допомогою зада-

ної вихователем схеми висловлювання; поповнити слов-

ник іменниками, прикметниками, дієсловами, вправ-

ляти в умінні добирати ознаки тварини, познайомити

з багатозначними словами; розвивати мовне дихання,

дрібну моторику м’язів рук; виховувати увагу, береж-

ливе ставлення до природи.

Матеріали: демонстраційний: ілюстрації із зображеннями Лісовичка,

зайця, сосни, кицьки, ілюстрація «Літо в лісі».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота з малюнком.

Вихователь демонструє малюнок із зображенням Лісовичка

і звертається до дітей від його імені:

— Добрий день, любі малята! Я приніс для вас загадки.

Спробуйте відгадати.

Стоять на дорозі

На одній нозі.

(Гриби.)

Під великою сосною

Він в барлозі взимку спить,

Він діждеться там весну,

І прокинеться від сну.

(Ведмідь.)

Як росте — зеленіє,

А впаде — жовтіє.

(Листя.)

— Я приніс усе це з лісу. І хочу дізнатися, що ви знаєте

про ліс.

— Що таке ліс? (Відповіді дітей.)

— Ліс — це місце, де ростуть дерева, кущі, живуть різні

тварини.

Вихователь вивішує на дошку ілюстрацію лісу.

— Як ви гадаєте, яка пора року зображена на картині?

— А який день? (Теплий, тому що діти легко вдягнені, со-

нячний, тому що на небі ясне сонечко.)

— Отже, день, який зображено на картині, можна назвати

літнім, теплим, сонячним, ясним.

— Скажіть, а навіщо ходять до лісу? (По гриби, ягоди, кві-

ти, відпочити, погуляти.)

— У Лісовичка є подружка Марійка, яка дуже любить гу-

ляти в лісі.

Лісовичок пропонує вам скласти розповідь про її пригоди

у лісі.

— Що могло трапитися з Марійкою в лісі? (Марійка могла

заблукати, зустріти когонебудь, щось знайти.)

3. В права «Добери слова».

— Уявіть собі, що Марійка зустріла в лісі ось такого

зайчика.

Вихователь виставляє малюнок зайчика.

— Як він виглядає? (Пухнастий, сірий, довговухий.)

Розглядаючи малюнок, який буде застосовуватися при скла-

данні сюжету, слід звертати увагу і на зовнішній вигляд, і на

риси характеру.

— Що вміє робити заєць? (Стрибати, бігати, боятися.)

— Яким може бути заєць? (Несміливий, маленький.)

4. Фізкультхвилинка.

Я намалюю зайчика для вас — раз,

Це у нього, бачте, голова — два.

Це у нього вуха догори — три,

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири,

Це очиці весело горять — п’ять,

Ротик, зубки — їсть морквинку — шість,

Шубка тепла, хутряна на нім — сім,

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім,

Ще навколо посаджу дерева — дев’ять,

Сонце сяє хай із піднебесся — десять.

5. Складання оповідання.

Вихователь пропонує скласти розповідь про дівчинку

Марійку та зайця.

— Я буду розпочинати речення, а ви його закінчувати.

«Якось пішла Марійка в ліс по… (гриби). Набрала… (повний

кошик грибів). Раптом зза куща вискочив довговухий… (заєць).

Він був не один, поруч із ним була ціла заяча… (родина). Усі

вони грали в схованки й Марійку стали гукати:… («Марійко,

йди до нас гратися!»). У найбільшого зайця були найдовші…

(вуха). Він сховався за… (кущ). Вуха виглядали зза куща, тому

його відразу… (знайшли). Усім було… (весело, радісно).

— Як розпочиналась наша розповідь?

— Що Марійка робила в лісі?

— Що трапилось після того, як Марійка зібрала повний

кошик грибів?

— Чому знайшли найбільшого зайця?

Діти за бажанням переказують розповідь.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1580. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Расчет концентрации титрованных растворов с помощью поправочного коэффициента При выполнении серийных анализов ГОСТ или ведомственная инструкция обычно предусматривают применение раствора заданной концентрации или заданного титра...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия