Студопедия — Приклад 2. Первісна вартість споруди — 400тис
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Приклад 2. Первісна вартість споруди — 400тис






Первісна вартість споруди — 400 тис. грн, а сума її зносу на дату переоцінки 100 тис. грн. Після переоцінки чиста балансова вартість споруди знизилась до 210 тис. грн, тобто в 0,7 раза


Облік основних засобів



(210 тис.: 300 тис). При цьому вартість споруди зменшилась на 120 тис. грн (400 тис - 0,7 • 400 тис), а сума зносу — на 30 тис грн (100 тис - 0,7 • 100 тис).

У бухгалтерському обліку слід зробити такі записи:

 

 

 

 

Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки Сума, грн
Д-т К-т
  Зменшено первісну вартість основних засобів на суму уцінки 975 "Уцінка необорот­них активів і фінансо­вих інвестицій" 10 "Основ­ні засоби" 90 000
  Зменшено нарахова­ний знос основних засобів на суму уцінки 131"Знос основних засобів" 10 "Основ­ні засоби" ЗО 000

Основні бухгалтерські проводки щодо проведення переоцінки основних засобів наведено в табл. 1.5.8.

Таблиця 1.5.8. Основні бухгалтерські проводки щодо проведення переоцінки основних засобів

 

 

 

Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки
Д-т К-т
       
На дату проведення першої переоцінки
  Відображено збільшення пер­вісної вартості автомобіля на суму переоцінки балансової вартості та амортизації 105 "Транспортні засоби" 423 "Дооцінка активів"
  Відображено дооцінку нако­пиченої амортизації 423 "Дооцінка активів" 131"Знос основ­них засобів"
Надату проведення другої переоцінки
  Відображено зменшення до­даткового капіталу на суму уцінки балансової вартості 423 "Дооцінка активів" 105 "Транспорт­ні засоби"
  Відображено уцінку аморти­зації ' 131 "Знос основ­них засобів" 105 "Транспорт­ні засоби"

8-


Розділ 5

Продовження табл. 1.5.8

 

       
На дату проведення третьої переоцінки
  Відображено збільшення пер­вісної вартості об'єкта на суму переоцінки балансової варто­сті та амортизації 105 "Транспортні засоби" 423 "Дооцінка активів"
  Відображено дооцінку накопиченої амортизації 423 "Дооцінка активів" 131 "Знос основ­них засобів"
Уцінка основних засобів
  Відображено результати пер­шої уцінки основних засобів 131 "Знос основ­них засобів" 975 "Уцінка необоротних активів і фінан­сових інвести­цій" 10 "Основні засоби"
  Відображено результати уцінки основних засобів, раніше дооцінених 131"Знос основ­них засобів" 423 "Дооцінка активів" 975 "Уцінка необоротних активів і фінан­сових інвести­цій" 10 "Основні засоби"
  Відображено результати дооцінки основних засобів, раніше уцінених 10 "Основні засоби" 746 "Інші доходи від звичайної діяльності"
  Відображено втрати від змен­шення корисності об'єктів основних засобів, оцінених за первісною вартістю 975 "Уцінка необоротних активів і фінан­сових інвести­цій" 131"Знос основ­них засобів"
  Відображено втрати від змен­шення корисності об'єктів основних засобів, оцінка яких є переоціненою вартістю 975 "Уцінка необоротних активів і фінан­сових інвести­цій", 131 "Знос основних засо­бів" 10 "Основні засоби"

Облік основних засобів



Закінчення табл. 1.5.8

 

       
  Відображено дооцінку варто­сті об'єктів основних засобів, що проведена після зникнення причин попереднього змен­шення корисності об'єкта основних засобів: а) за об'єктами, які до змен­ шення корисності було оці­ нено за первісною вартістю б) за об'єктами, які до змен­ шення корисності було оці­ нено за переоціненою вар­ тістю 975 "Уцінка не­оборотних акти­вів і фінансових інвестицій" 10 "Основні засо­би" 746 "Інші доходи від звичайної діяльності" 131 "Знос основних засобів" 746 "Інші доходи від звичайної діяльності" 131 "Знос основ­них засобів"

5.7. Облік вибуття основних засобів

Основні засоби списуються з балансу підприємства у разі їх вибуття або коли активи перестають відповідати критеріям ви­знання активу.

Основні засоби вибувають у результаті їх безоплатної передачі, продажу іншим підприємствам, повного фізичного і морального зносу, псування, викликаного надзвичайною подією (аварія, по­жежа тощо), передачі як внеску до статутного фонду організації, засновниками якої є це підприємство.

Списання вартості вибулих основних засобів здійснюється за рахунок нарахованого зносу, а недоамортизована їх частина за рахунок прибутку або збитку відображається як фінансовий ре­зультат.

Списання з балансу здійснюється за умови, що основний засіб відновленню не підлягає або економічно невигідно його переда­вати або продавати іншим підприємствам.

Для вирішення питання стосовно списання основних засобів на підприємстві створюється постійно діюча комісія, на підставі рішення якої складається акт про ліквідацію основного засобу. В акті зазначаються дані огляду, причини, внаслідок яких виникла необхідність ліквідації. Якщо причиною є надзвичайна подія, то



Розділ 5


обов'язково видається акт про таку подію, в якому вказуються конкретні посадові особи, винні в події, а також визначається можливість подальшого використання окремих запчастин, дета­лей, матеріалів і їх оцінка.

Ліквідація основних засобів оформляється актом про ліквіда­цію основних засобів. Акт складається з двох частин. У першій частині вказуються технічний стан основних засобів, інвентарний номер, час введення в експлуатацію, балансова вартість, причини ліквідації; у другій — розрахунок результатів від ліквідації. Дру­гу частину заповнюють після затвердження акта.

Після цього здійснюють демонтаж чи розборку основних засобів.

При ліквідації всі матеріальні цінності підлягають оприбутку­ванню на склад за накладною, яка додається до акта про вибуття основних засобів.

Коли об'єкт основних засобів вибуває з експлуатації та збе­рігається для продажу, його відображають у балансі у складі обо­ротних активів за нижчою з двох оцінок — за балансовою вар­тістю або чистою вартістю реалізації.

Фінансовий результат від списання основних засобів розрахо­вують як різницю між балансовою вартістю об'єкта та очікува­ною чистою сумою надходження від його продажу або ліквідації.

Прибуток або збиток від вибуття основних засобів відобража­ють у Звіті про фінансові результати у складі інших доходів або витрат звичайної діяльності.

Проте, якщо причиною списання основних засобів була над­звичайна подія (аварія, пожежа тощо), відповідну суму прибут­ку або збитку відображають як фінансовий результат від надзви­чайних подій.

Реалізація, ліквідація, безоплатна передача та передача основ­них засобів як внесок до статутного фонду іншого підприєм­ства оформляються бухгалтерськими проводками, показаними в табл. 1.5.9.


Облік основних засобів



Таблиця 1.5.9. Бухгалтерські проводки, якими оформлюють реа­лізацію, ліквідацію, безоплатну передачу та передачу основних засобів як внесок до статутного фонду

 

 

 

Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки
Д-т К-т
       
Реалізація основних засобів
  Відображено дохід від реалі­зації основних засобів 31 "Рахунки в банках" 37 "Розрахунки з різними дебі­торами" 742 "Дохід від реалізації необо­ротних активів"
  Списано знос реалізованих основних засобів 131 "Знос основ­них засобів" 10 "Основні засо­би"
  Відображено залишкову вар­тість реалізованих основних засобів 972 "Собівар­тість реалізова­них необоротних активів" 10 "Основні засо­би"
  Списано витрати, пов'язані з реалізацією основних засобів 972"Собівар­тість реалізова­них необоротних активів" 31 "Рахунки в банках" та інші рахунки
  Відображено суму податкових зобов'язань із ПДВ (у випад­ку реалізації виробничих основних засобів) 742 "Дохід від реалізації необо­ротних активів" 64 "Розрахунки за податками і платежами"
  Відображено фінансовий результат від реалізації основних засобів 972 "Собівар­тість реалізова­них необоротних активів" 793 "Результат іншої звичайної діяльності" 793 "Результат від звичайної діяльно­сті" 742 "Дохід від реалізації необо­ротних активів"
Ліквідація основних засобів
  Списано знос ліквідованих основних засобів 131 "Знос основ­них засобів" 10 "Основні засо­би"
  Відображено залишкову вар­тість ліквідованих основних засобів 976 "Списання необоротних активів" 10 "Основні засо­би"

Розділ 5

Закінчення табл. 1.5.9

 

       
  Відображено витрати, пов'я­зані з ліквідацією основних засобів 976 "Списання необоротних активів" 66 "Розрахунки з оплати праці" та інші рахунки
  Відображено доходи від ліквідації основних засобів 20 "Виробничі запаси" або інші рахунки 746 "Інші доходи від звичайної діяльності"
  Відображено суму податкових зобов'язань з ПДВ 976 "Списання необоротних активів" 64 "Розрахунки за податками й платежами"
  Відображено фінансовий результат від ліквідації основних засобів 976 "Списання необоротних активів" 793 "Результат інпіої звичайної діяльності" 793 "Результат іншої звичайної діяльності" 746 "Інші доходи від звичайної діяльності"
Безоплатна передача основних засобів
  Списано знос переданих основних засобів 131"Знос основних засобів" 10 "Основні засо­би"
  Відображено залишкову вар­тість переданих основних засобів 976 "Списання необоротних активів" 10 "Основні засо­би"
  Відображено суму податкових зобов'язань з ПДВ 976 "Списання необоротних активів" 64 "Розрахунки за податками й платежами"
Передача основних засобів як внесок до статутного капіталу іншого підприємства
  Відображено знос переданих основних засобів 131 "Знос основ­них засобів" 10 "Основні засо­би"
  Відображено залишкову вар­тість переданих основних засобів 14 "Довгостро­кові фінансові інвестиції" 10 "Основні засо­би"
  Відображено різницю між залишковою вартістю пере­даних основних засобів і справедливою вартістю інве­стицій 14 "Довгостроко­ві фінансові інвестиції" 746 "Інші доходи від звичайної діяльності"

Облік основних засобів



Контрольні запитання та тести

Контрольні запитання

1. Що таке основні засоби? Наведіть приклади.

2. На які класифікаційні групи поділяються основні засоби з метою бухгалтерського обліку?

3. Що таке первісна вартість основних засобів? З чого вона складається?

4. На яких рахунках відображається процес надходження необоротних активів?

5. Як слід відображати в обліку витрати, пов'язані з експлуата­цією, ремонтом, удосконаленням (поліпшенням) основних засобів?

 

6. Що таке амортизація основних засобів? З якою метою її нараховують?

7. Що є об'єктом амортизації основних засобів?

8. Як визначити строк корисного використання необорот­них активів?

9. Які методи застосовують для нарахування амортизації необоротних активів? Поясніть їх сутність.

 

10. Як відображається в обліку сума нарахованої амортизації?

11. Як слід відображати в бухгалтерському обліку результа­ти переоцінки необоротних активів?

12. Як відображають у бухгалтерському обліку вибуття не­оборотних активів?

13. Як визначається первісна вартість основних засобів, переда­них як внесок від засновників (учасників) до статутного фонду?

14. З якою метою переоцінюють основні засоби?

15. За яких умов основні засоби визнаються у Балансі підприєм­ства?

Тести

1. Підприємство придбало виробниче обладнання за 300,0 тис. грн (у тому числі ПДВ — 50,0 тис. грн), крім того витратило 4,0 тис. грн на його доставку і 2,0 тис. грн — на монтаж, перевірку придат­ності та підготовку до експлуатації. Чому дорівнює первісна вартість цього обладнання:

а) 256,0 тис. грн;

б) 250,0 тис. грн;


122 _____________________________________________________ Розділ 5

в) 300,0 тис. грн;

г) 306,0 тис. грн?

2. Підприємство "Лідер" обміняло трактор на вантажівку,
здійснивши доплату в сумі 10,0 тис. грн. Залишкова вартість
трактора 24,0 тис. грн, справедлива вартість — 32,0 тис. грн. За­
лишкова вартість вантажівки — 30,0 тис. грн, знос — 8,0 тис. грн.
Чому дорівнює первісна вартість вантажівки, отриманої підприєм­
ством "Лідер":

а) 24,0 тис. грн;

б) 32,0 тис. грн;

в) 42,0 тис. грн;

г) 44,0 тис. грн?

3. Первісна вартість обладнання на 31 грудня 1999 р. станови­
ла 20,0 тис. грн, а амортизація — 14,0 тис. грн. Справедлива
вартість обладнання на цю дату становила 24,0 тис. грн. Підпри­
ємство прийняло рішення переоцінити обладнання. Чому дорів­
нює переоцінена за ЩС)БО 7 сума зносу обладнання на 31 грудня
1999 p.:

а) 5,6 тис. грн;

б) 16,8 тис. грн;

в) 24,0 тис. грн;

г) 8,0 тис. грн?

4. Підприємство придбало основні засоби за 50,0 тис. грн у квітні
1999 p., а привело їх в експлуатацію у червні того ж року. Строк
корисного використання основних засобів — 5 років, а ліквіда­
ційна вартість дорівнює 1,0 тис. грн. Чому дорівнює річна сума
амортизації основних засобів, розрахована за кумулятивним ме­
тодом:

а) 12,8 тис. грн;

б) 13,333 тис. грн;

в) 13,6 тис. грн;

г) 14,4 тис. грн?

5. Підприємство здійснило такі витрати у зв'язку з придбан­
ням нерухомості:

— оплата послуг рієлтера — 3,0 тис. грн;

— оплата вартості будинку — 600,0 тис. грн (у тому числі ПДВ);


Облік основних засобів



— відрахування до Пенсійного фонду — 5,0 тис. грн;

— оплата нотаріальних послуг — 200,0 грн.

Чому дорівнює первісна вартість придбаного будинку:

а) 608,2 тис. грн;

б) 508,2 тис. грн;

в) 505,2 тис. грн;

г) 503,2 тис. грн;

д) 500,0 тис. грн?

6. Що з переліченого нижче не є основними засобами:
а) будівля;

б)станок;

в) багаторічні насадження;

г) грошові кошти?

7. Яка з відображених в обліку операцій із введення в експлу­
атацію об'єкта основних засобів, побудованого підприємством
господарським способом, є правильною?

а) Д-т 121 — К-т 154;

б) Д-т 103 — К-т 151;

в) Д-т 10 — К-т 37;

г) Д-т 10 — К-т 46?

8. Первісна вартість об'єкта основних засобів становить 10 000 грн.
Сума накопиченого зносу до моменту переоцінки становила 2000 грн.
Справедлива вартість об'єкта 1200 грн. Чому дорівнює сума дооцін­
ки первісної вартості:

а) 6000 грн;

б) 8000 грн;

в) 5000 грн;

г) 3000 грн?

9. Первісна вартість об'єкта станом на 31 грудня 2001 р. стано­
вить 20 000 грн. Сума накопиченого зносу на момент переоцінки —
4000 грн. Справедлива вартість об'єкта на цю дату становить
9600 грн. Чому дорівнює сума уцінки залишкової вартості:

а) 6400 грн;

б) 5600 грн;

в) 3200 грн;

г) 9000 грн?



Розділ 5


10. У вересні 2001 р. підприємство придбало та ввело в експлу­
атацію станок, первісна вартість якого — 20 000 грн. Передбачу­
ваний термін корисного використання станка — 4 роки. Для
нарахування амортизації обрано прямолінійний метод. Ліквіда­
ційна вартість (за оцінкою підприємства) становить 512 грн. Чому
дорівнює місячна сума амортизації:

а) 1009 грн;

б) 502 грн;

в) 406 грн;

г) 383 грн?

11. Первісна вартість автомобіля — 10 000 грн. Очікуваний
термін служби — 5 років. Ліквідаційна вартість автомобіля у
вигляді матеріалів — 1000 грн. Для нарахування амортизації
обрано виробничий метод. За перший рік випуск продукції ста­
новив 10 000 одиниць. Чому дорівнює сума амортизації за пер­
ший рік, якщо очікуваний обсяг виготовленої продукції на весь
період експлуатації автомобіля становить 50 000 одиниць:

а) 1800 грн;

б) 1980 грн;

в) 1818 грн;

г) 1620 грн?

12. 31 грудня 1997 р. ВАТ придбало за 640,0 тис. грн обладнан­
ня, амортизацію якого нарахувало за прямолінійним методом,
виходячи з 8 років строку корисного використання та нульової
ліквідаційної вартості. 1 січня 2000 р. керівництво переглянуло
строк корисного використання. Тепер він становить 6 років. Яку
суму зносу буде відображено у Балансі ВАТ на 31 січня 2000 p.,
якщо ліквідаційна вартість обладнання залишилась нульовою і
метод нарахування амортизації не змінився:

а) 360,0 тис. грн;

б) 280,0 тис. грн;

в) 120,0 тис. грн;

г) 160,0 тис. грн?

13. Підприємство придбало устаткування у грудні за 100,0 тис. грн.
Строк корисного використання устаткування становить 5 років і
воно не має ліквідаційної вартості. Перші два роки амортизація
устаткування нараховувалася за методом прискореного (подвою-


Облік основних засобів



ваного) зменшення залишкової вартості, а потім підприємство почало нараховувати амортизацію за прямолінійним методом. Чому дорівнює сума зносу устаткування на кінець третього року його експлуатації:

а) 60,0 тис. грн;

б) 76,0 тис. грн;

в) 78,0 тис. грн;

г) 84,0 тис. грн?

14. У грудні 1990 р. підприємство придбало споруду за 30 000 грн.
Споруда не має ліквідаційної вартості, а очікуваний строк її ек­
сплуатації становить 20 років. Амортизація споруди нарахову­
ється прямолінійним методом. Через 10 років було здійснено ка­
пітальний ремонт споруди, вартість якого становила 9000 грн. У
результаті очікується, що строк експлуатації споруди збільшить­
ся на 2 роки. Чому дорівнює річна сума амортизації споруди після
капітального ремонту:

а) 1000 грн;

б) 1800 грн;

в) 1500 грн;

г) 2000 грн?

15. Споруду, первісна вартість якої — 270 тис грн, а знос ста­
новить 120 тис. грн було знищено внаслідок повені. Які мають
бути здійснені бухгалтерські записи:

а) Д-т 131 (120 тис. грн);
Д-т 991 (150 тис. грн);
К-т 103 (270 тис. грн);

б) Д-т 991 (270 тис. грн);
К-т 151 (270 тис. грн);

в) Д-т 131 (270 тис. грн);
К-т 104 (270 тис. грн);

г) Д-т 131 (120 тис. грн);
Д-т 947 (150 тис. грн);
К-т 10 (270 тис. грн)?

16. Яке П(С)БО регламентує методологічні засади формування
в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби:

а) П(С)БО 2;

б) П(С)БО 8;



Розділ 5


в) П(С)БО 7;

г) П(С)БО 6?

17. Підприємство придбало автомобіль за 150 тис. грн і розра­
ховує продати його через 5 років за 18 тис. грн, а витрати на
реалізацію очікуються в межах 1 тис. грн. Чому дорівнює вартість
об'єкта, що амортизується:

а) 130 тис. грн;

б) 125 тис. грн;

в) 133 тис. грн;

г) 140 тис. грн?

18. Які з перелічених витрат не повинні включатись до первіс­
ної вартості основних засобів:

а) суми, що сплачуються постачальникові активу;

б) суми ввізного мита;

в) витрати на установку та монтаж;

г) витрати на навчання персоналу?

19. Який із перелічених субрахунків не пов'язаний з обліком
основних засобів:

а) 101;

б) 104;

в) 108;

г) 112?

20. Який з перелічених методів не належить до методів нараху­
вання амортизації:

а) прямолінійний;

б) індексний;

в) кумулятивний;

г) виробничий?


 

Облік основних засобів

 

Матриця відповідей на тести
Запитання          
Відповідь а в б б в
Запитання          
Відповідь г б в а в
Запитання          
Відповідь а б б г а
Запитання          
Відповідь в в г г б

 


Розділ 6

ОБЛІК ІНШИХ НЕОБОРОТНИХ

МАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ

6.1. Поняття необоротного матеріального активу. Загальна характеристика рахунка 11 "Інші необоротні матері­альні активи";.

6.2. Бухгалтерський облік інших необоротних матеріальних активів.

6.3. Оцінка та переоцінка інших необоротних матеріальних активів.

6.4. Амортизація та вибуття інших необоротних матеріаль­них активів.

6.1. Поняття необоротного матеріального активу. Загальна характеристика рахунка 11 "Інші необоротні матеріальні активи"

Згідно із Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22 лютого 1997 р. № 283/97-ВР матеріальними активами є основні засоби та оборотні активи у будь-якому ви­гляді, що відрізняється від коштів, цінних паперів, деривативів та нематеріальних активів.

Необоротні активи є однією з двох груп основних засобів, яка має назву "інші необоротні матеріальні активи" (першою групою є власне основні засоби).

Необоротні активи визнаються активами лише за таких умов:

— є ймовірність отримання підприємством майбутніх еконо­мічних вигід;

— вартість активу можна достовірно визначити;

— актив утримується протягом терміну більшого ніж 12 місяців або одного операційного циклу, якщо він перевищує 12 місяців.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про матеріальні необоротні активи і розкриття їх у


Облік інших необоротних матеріальних активів



фінансовій звітності визначає П(С)БО 7 "Основні засоби". Вихо­дячи з цього документа, інші необоротні матеріальні активи (як і основні засоби) — це активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснен­ня адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання яких більший ніж один рік (або операційного циклу, якщо він довший за рік). Зазначимо, що строк корисного використання (експлуатації) — це очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством або з їх використанням буде виготовлено (викона­но) очікуваний підприємством обсяг продукції (робіт, послуг).

Для цілей бухгалтерського обліку згідно з ЩС)БО 7 інші не­оборотні матеріальні активи класифікуються за такими групами:

— бібліотечні фонди;

— малоцінні необоротні матеріальні активи;

— тимчасові (нетитульні) споруди;

— природні ресурси;

— інвентарна тара;

— предмет прокату;

— інші необоротні матеріальні активи.

Облік інших необоротних матеріальних активів ведеться на рахунку 11 "Інші необоротні матеріальні активи". Він призначе­ний для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух інших необоротних матеріальних активів, до яких належать гру­пи основних засобів, що не обліковуються на рахунку 10 "Ос­новні засоби". Рахунок активний.

За дебетом рахунка 11 відображаються:

— надходження придбаних, створених, безоплатно отриманих інших необоротних матеріальних активів на підприємство (за первісною вартістю);

— сума витрат, пов'язана з поліпшенням об'єкта (реконструк­ція, модернізація), що приводить до збільшення майбут­ніх економічних вигід, первісно очікуваних від використання об'єкта;

— сума дооцінки вартості об'єкта необоротних матеріальних активів.

9 — 4-1132


За кредитом рахунка 11 відображається вибуття інших необо­ротних матеріальних активів внаслідок продажу, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом, а та­кож у разі часткової ліквідації об'єкта та сума їх уцінки.

За цим рахунком ведуться такі субрахунки:

111 "Бібліотечні фонди" — на цьому субрахунку ведеться облік наявності та руху бібліотечних фондів;

112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи" — тут відоб­ражається вартість предметів, строк корисного використання яких більший ніж один рік, зокрема спеціальних інструментів і пристосування, вартість яких погашається нарахуванням зносу за встановленою підприємством ставкою (нормою) з урахуванням очікуваного способу використання таких об'єктів;

113 "Тимчасові (нетитульні) споруди" — ведеться облік екс­плуатаційних тимчасових (нетитульних) споруд;

114 "Природні ресурси" — на цьому субрахунку ведеться облік наявності та руху придбаних природних ресурсів для видобутку (нафти, газу тощо);

 

115 "Інвентарна тара" — ведеться облік наявності та руху інвентарної тари;

116 "Предмети прокату" — ведеться облік наявності та руху активів, призначених для видачі напрокат;

117 "Інші необоротні матеріальні активи" — ведеться облік наявності та руху активів, які не обліковуються на попередніх субрахунках.

Рахунок 11 "Інші необоротні матеріальні активи" кореспондує:

 

За дебетом із кредитом рахунків За кредитом із дебетом рахунків
   
15 "Капітальні інвестиції" 13 "Знос необоротних активів"
16 "Довгострокова дебіторська заборгованість" 16 "Довгострокова дебіторська заборгованість"
23 "Виробництво" 37 "Розрахунки з різними дебіторами"
37 "Розрахунки з різними дебіторами" 39 "Витрати майбутніх періодів"
41 "Пайовий капітал" 42 "Додатковий капітал"

Облік інших необоротних матеріальних активів



 

   
42 "Додатковий капітал" 84 "Інші операційні витрати"
46 "Неоплачений капітал" 85 "Інші затрати"
48 "Цільове фінансування і цільові надходження" 94 "Інші витрати операційної діяльності"
53 "Довгострокові зобов'язання з оренди" 97 "Інші витрати"
71 "Інший операційний дохід" 99 "Надзвичайні витрати"
73 "Інші фінансові доходи"  
74 "Інші доходи"  

6.2. Бухгалтерський облік інших необоротних матеріальних активів

Облік бібліотечних фондів ведеться на рахунку 111 "Бібліо­течні фонди". До бібліотечних фондів належать: книги, журна­ли, підшивки газет, які зберігаються в технічній бібліотеці під­приємства і в поточному архіві. Аналітичний облік бібліотечних фондів ведеться за тематичним, алфавітним чи лінгвістичним принципом.

Підприємство зобов'язане вести облік книг, що надходять до бібліотечного фонду і вибувають, у встановлених одиницях. Облік має бути сумарним та індивідуальним.

Одиницею обліку бібліотечних фондів є примірник — кожна окрема одиниця книги. Додатковою одиницею є річний комплект — сукупність номерів періодичних видань за рік, що приймається за одну облікову одиницю фонду, а також переплетена одиниця (підшивка) — сукупність номерів періодичних видань, зшитих, переплетених або закріплених іншим способом в одне ціле, які приймаються за одну облікову одиницю.

Формою сумарного обліку є книга, що містить відомості про надходження та вибуття з фонду. Підставою для внесення періо­дичних видань до Книги сумарного обліку бібліотечного фонду є акт, який складається в міру завершення надходжень періодич­них видань поточного року. Вибуття окремих одиниць бібліотеч-

9 *



Розділ 6


ного фонду відображається в Книзі сумарного обліку та оформ­ляється актом про виключення окремої одиниці з бібліотечного фонду.

Індивідуальний облік кожного примірника може вестися шля­хом присвоєння одиниці обліку бібліотечного фонду інвентарно­го номера чи шляхом реєстрації без присвоєння інвентарного номера. Витрати на придбання періодичних видань збираються на рахунку 153 "Придбання (виготовлення) інших необоротних активів" та списуються в дебет рахунка 111 "Бібліотечні фонди". Якщо підприємство передплатило періодичні видання, понесені витрати слід обліковувати на рахунку 39 "Витрати майбутніх періодів" із подальшим списанням у дебет рахунка 92 "Адміні­стративні витрати".







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 3310. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

Дезинфекция предметов ухода, инструментов однократного и многократного использования   Дезинфекция изделий медицинского назначения проводится с целью уничтожения патогенных и условно-патогенных микроорганизмов - вирусов (в т...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия