Студопедия — Облік продуктів харчування
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Облік продуктів харчування






 

Матеріали і продукти харчування, що знаходяться в установах за їх предметною характеристикою незалежно від коду економічної класифікації видатків, за рахунок якої вони були придбані, обліковуються на рахунку 23 „Матеріали і продукти харчування”.

За дебетом субрахунків рахунку 23 обліковуються матеріали і продукти харчування, що придбані установою. При цьому кредитується відповідний субрахунок рахунку класу З „Кошти, розрахунки та інші активи”, 6 „Поточні зобов’язання”.

За кредитом субрахунку рахунку 23 здійснюється списання матеріалів і продуктів харчування. При цьому кредитується відповідний субрахунок класу 8 „Витрати”.

У свою чергу, продукти харчування відображаються на субрахунку 232 „Продукти харчування” – обліковуються продукти харчування в уста­новах, у кошторисах яких передбачені ви­трати за кодом економічної класифікації видатків 1133 „Продукти харчування”.

Порядок ведення обліку продуктів харчування в даний час регламентований галузевими інструкціями охорони здоров’я, освіти, військових формувань.

Необхідно звернути увагу на загальноприйняті норми щодо обліку продуктів харчування. Умовно весь процес обліку продуктів харчування можна поділити на облік на складі, облік у харчоблоці та облік у бухгалтерії.

Закупка та доставка продуктів харчування здійснюються відповідно до умов угод, укладених з постачальниками. Доставка може здійсню-ватись централізованим порядком або експедитором установи (за дорученням).

Зауважимо, що витрати на транспортування не відносяться на вартість продуктів харчування. Сума, що сплачується постачальнику за продукти харчування, складається з вартості зазначених матеріальних цінностей та суми ПДВ, яку, у свою чергу, відносять на видатки установи.

Надходження продуктів харчування в установу оформлюється розпискою матеріально відповідальної особи (комірника, завідувача складу) на документах постачальника. При прийманні на склад продуктів харчування перевіряються на предмет відповідності асортименту, кількості за супровідними документами. У разі виявлення надлишків або нестачі прийом продуктів харчування припиняється і відновлюється під наглядом і керівництвом утвореної за наказом керівніка установи комісії.

Реєстрація оприбуткування та відпуску продуктів харчування на складі здійснюється на підставі первинної документації у книзі склад-ського обліку ф. №3-9 за найменуванням, ґатунком та кількістю. Відпуск продуктів харчування на харчоблок здійснюється через шеф-повара на підставі меню-вимоги ф. №3-4, при автоматизованому обліку – ф. №3-4А.

У бухгалтерії облік надходження продуктів харчування здійсню-ється в накопичувальній відомості з надходження продуктів харчування ф.№3-12, яка складається на кожну матеріальну відповідальну особу окремо. Записи в цю відомість здійснюються в кількісному і сумарному виразі на підставі пе-рвинних документів. Облік виданих продуктів харчування у бухгалтерії ве-деться в накопичувальній відомості витрачання продуктів харчування ф. №3-13. Ця відомість складається на матеріально відповідальних осіб. За-писи у відомість провадяться на підставі меню-вимоги та інших документів.

Бухгалтерія установи повинна систематично перевіряти дані складського обліку шляхом перевірки вказаних вище реєстрів аналітичного обліку, що ведуться на складі.

Аналітичний облік продуктів харчування у бухгалтерії установи ведеться за найменуваннями, сортами, кількістю, вартістю та матеріально відповідальними особами в оборотних відомостях. Записи в оборотні відо-мості робляться на підставі даних накопичувальних відомостей з надходь-ження та витрачання продуктів харчування. В оборотних відомостях щомі-сячно підраховуються обороти і визначаються залишки на початок місяця.

Операції з надходження продуктів харчування відображаються у Зведенні накопичувальних відомостей про надходження продуктів харчування ф.398 (бюджет) - меморіальний ордер 11.

Для обліку операцій з вибуття та переміщення продуктів харчування призначено Зведення накопичувальних відомостей про витрачання продуктів харчування ф.411 (бюджет) – меморіальний ордер 12.

Наприкінці місяця в оборотних відомостях щомісяця підрахо-вуються обороти та визначаються залишки продуктів харчування на початок місяця, які звіряються з оборотами і залишками по субрахунку 232 „Продукти харчування” у книзі „Журнал-Головна”.

Облік продуктів харчування, придбаних за рахунок коштів спеціального фонду ведеться в таких же за формою облікових регістрах, але окремо від запасів, придбаних за рахунок коштів загального фонду.

Порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій із руху продуктів харчування надамо у табл. 7.7.

Таблиця 7.7

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 477. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия