Студопедия — B. Загострення холециститу 3 страница. 2. Чоловік 56 років скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 3 години тому
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

B. Загострення холециститу 3 страница. 2. Чоловік 56 років скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 3 години тому






D. Дофамін

E. * Дефібриляція

2. Чоловік 56 років скаржиться на серцебиття, що раптово виникло 3 години тому. Об-но: Межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ритм неправильний, ЧСС= 135, ПС = 110/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. Печінка не пальпується, набряків немає. На ЕКГ - RR - 0,42-0,82 сек, зубці Р не виявляються. Який з препаратів здатний покращити інотропну функцію серця і боротись з аритмією?

A. Кордарон

B. *Дігоксин

C. Анаприлін

D. Хінідин

E. Новокаїнамід

3. Чоловік 47 р. скаржиться на напади серцебиття, що виникають без помітної причини. Об-но: Межі серця поширені вліво + 1,5 см, тони приглушені, ритм правильний, ЧСС - 72 /хв., АТ - 160/100 мм рт.ст. Печінка не збільшена, набряків немає. На ЕКГ: під час нападу - ЧСС= 180 за 1 хв., поза нападом - гіпертрофія лівого шлуночка, PQ=0,08 сек., QRS= 0,13 сек, дельта-хвиля. Вкажіть найбільш імовірний механізм порушення ритму?

A. *Механізм re-entry (повторний вхід збудження)

B. Триггерний автоматизм

C. Патологічний автоматизм

D. Постдеполяризація

E. Блокада входу

4. У хворого 50 років з ІХС виник пароксизм шлуночкової тахікардії. ЧСС – 180 за 1 хвил., АТ – 80/50 мм рт.ст. Яку схему лікування Ви застосуєте?

A. Мезатон у поєднанні із строфантином, калію хлорид

B. Верапаміл у поєднанні із строфантином, калію хлорид

C. Прийоми подразнення блукаючого нерва, верапаміл

D. *Лідокаїн в/в, поляризуюча суміш

E. Верапаміл у поєднанні з АТФ

5. У хворого в палаті інтенсивної терапії Ви відмітили появу на моніторі фібриляції шлуночків. Ваші найперші дії?

A. Ввести лідокаїн

B. Розпочати закритий масаж серця

C. * Провести послідовно три розряди дефібрилятора

D. Ввести кальцію хлорид

E. Мезатон у поєднанні із строфантином, калію хлорид

6. Жінка 40 років перенесла “грип” на ногах. Через 10 днів після цього з’явилась задуха, біль в серці, набряки ніг під вечір. АТ 90/50 мм рт.ст. ЧСС 124/хв., пульс не ритмічний 84/хв. На ЕКГ: знижений вольтаж зубця R, відсутність зубцяP, негативний T, відрізки RR різні за довжиною.Найбільш вірогідно стан хворої пояснюється:

A. Екстрасистолією

B. Синусовою тахікардією

C. Атріовентрикулярною блокадою І ступеня

D. Атріовентрикулярною блокадою ІІ ступеня

E. *Миготливою аритмією

7. Хвора 26 років страждає ревматизмом з 15 років. Перенесла 2 ревматичні напади 4 роки тому. Протягом останніх 6 місяців виникали пароксизми миготливої аритмії 1 раз у 2-3 місяці. Який варіант антиаритмічної терапії або тактики Ви пропонуєте?

A. Прийом лідокаїну

B. *Профілактичний прийом кордарону

C. Негайна госпіталізація

D. Дефібрілляція

E. Призначення гепарину

8. У хворої 52 років, оперованої з приводу мітральної вади серця и з протезуванням клапану несподіванно вночі з`явилось почуття серцебиття. Об-но: АТ 135/80, ЧСС 108, ПС 88. На ЕКГ: Р відсутній, QRS без змін, PR = 0,88-0,60 сек., хвилі f. Найбільш ефективним засобом для відновлення серцевого ритму є

A. Анаприлін

B. Верапаміл

C. *Кордарон

D. Строфантин

E. Панангин

9. У хворого К., 56 років раптово з’явилося відчуття стиснення та болю за грудиною, потім приєдналося відчуття серцебиття. Загальний стан тяжкий, шкірні покриви бліді, помірний акроцианоз губ, кінчиків пальців рук. Тони серця ослаблені, ритмічні, тахікардія. АТ 90/60 мм рт.ст. На ЕКГ:, ритм правильний. ЧСС 190 за хв, рееструються широкі QRS-комплекси, зубец Р відсутній. Яке порушення ритму розвинулося у хворого?

A. Пароксизм суправентрикулярної тахікардії.

B. *Пароксизм шлуночкової тахікардії.

C. Фібріляція шлуночків

D. Політопні шлуночкові екстрасистоли

E. Пароксизм миготливої аритмії.

10. Хворий 45 років з дрібновогнищевим інфарктом міокарда скаржиться на відчуття перебоїв у ділянці серця. На ЕКГ: відсутність зубців Р, хвилі F в ІІ;ІІІ; avF; V1; V2, неримтмічність шлуночкових комплексів,ЧСС - 220/хв, АТ - 100/70 мм рт. ст. Для зняття нападу використовували обзидан, верапаміл, новокаїнамід, кордарон без позитивного ефекту протягом 3 год. Який із заходів є найбільш ефективним для даного хворого?

A. Черезстравохідна електоркардіостимуляція частотою 350 імп/хв

B. Внутрішньосерцева електрокардіостимуляція

C. 1,6 хінидину на добу протягом 3 днів

D. *Кардіоверсія

E. Хінидин 0,2 г 2р на добу та анаприлін 0,02г 2-3 р на добу.

11. В ургентну лікарню поступив хворий з пароксизмальною тахікардією на фоні синдрому WPW. Який препарат не доцільно використовувати при даній патології?

A. Аміодарон

B. Лідокаїн

C. Дігоксин

D. Пропранолол

E. *Верапаміл

12. У хворого 35 років, який перебуває на лікуванні в реанімаційному відділенні, розвинулась фібриляція шлуночків. Які першочергові реанімаційні заходи необхідно виконати?

A. *Дефібриляцію

B. Прекордіальний удар

C. Масаж серця

D. Введення атропіну

E. Введення лідокаїну

13. Жінка 67 років скаржиться на ниючий біль в ділянці серця, перебої в його роботі, задишку під час руху. Об'єктивно: межі серця поширені вліво, тони приглушені, систолічний шум на аорті, ЧСС=88/хв,часті і екстрасистоли, ПС=84/хв, АТ-160/80 мм рт.ст. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка, часті передсердні екстрасистоли. Це порушення ритму вказує на підвищену ймовірність виникнення:

A. Фібриляції шлуночків

B. *Миготливої аритмії

C. Асистолії

D. Повної поперечної блокади

E. Шлуночкової тахікардії

14. Хворому 72 років у зв'язку з миготливою аритмією та проявами недостатності кровоообігу призначено фуросемід, дігоксин, інгібітори АПФ. На 5 день з початку лікування з'явились ниючі болі в животі, нудота, одноразове блювання. На ЕКГ: шлуночкова бігемінія, коритоподібне зміщення сегменту ST нижче ізолінії. Яке ускладнення найбільш вірогідно виникло у хворого?

A. Інтоксикація фуросемідом

B. Гіперкаліємія

C. Інфаркт міокарду (абдомінальний варіант)

D. *Дигіталісна інтоксикація

E. Медикаментозний гастрит

15. Жінка 43 років хворіє протягом 2 років на дилятаційну міокардіопатію, яка супроводжується пароксизмальною миготливою аритмією. Який з наведених препаратів буде найдоцільнішим для лікування пароксизмів в даному випадку?

A. Етмозин

B. Ацебуталол

C. *Аміодарон

D. Новокаїнамід

E. Дігоксин

16. Чоловік 58 років, що перебував одну добу в палаті інтенсивної терапії з приводу інфаркту міокарда, раптово втратив свідомість. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс на a.carotis відсутній, на ЕКГ - фібриляція шлуночків. Які заходи найбільш доцільно провести

A. Вагусні проби

B. Введення внутрішньовенно лідокаїну

C. Введення внутрішньосерцево адреналіну

D. Чрезстравохідну кардіостімуляцію

E. *Електроімпульсну терапію

17. Хворий 58 років, що лікувався в стаціонарі з приводу нестабільної стенокардії при ходьбі раптово втратив свідомість, впав. Об’єктивно: пульсація на артеріях відсутня, зіниці вузькі, на світло не реагують, рідкі малоамплітудні рухи грудної клітки до 8-10 за 1 хв. АТ не визначається. На ЕКГ – синусоїдна крива з частими, різними по формі і амплітуді хвилями до 300 за 1 хв. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Повна атріо-вентрикулярна блокада

B. * Фібриляція шлуночків

C. Фібриляція передсердь

D. Асистолія шлуночків

E. Гостре порушення мозкового кровообігу

18. Хвора 48 років, яка страждає на ревматизм, комбіновану мітральну ваду серця, звернулась за медичною допомогою в зв`язку з раптовою появою після фізичного навантаження серцебиття. Об-но: АТ 130/80, ЧСС 112, ПС 82, ритм неправильній. На ЕКГ: Р відсутній, QRS без змін, RR = 0,98-0,54 сек.. У хворої виникло ускладнення:

A. Надшлуночкова екстрасистолія

B. Шлуночкова екстрасистолія

C. *Пароксизм миготіння передсердь

D. Пароксизмальна надшлуночкова тахікардія

E. Пароксизмальна шлуночкова тахікардія

19. Хворий 56 років на сьомий день інфаркту міокарда раптово втратив свідомість з зупинкою серцевої діяльності та дихання. Об-но: блідий, пульс відсутній. На ЕКГ: комплекси представлені хвилями різної амплітуди та спрямованості (частота до 400), При неефективності першої спроби дефібріляції, для підвищення чутливості до неї слід використати:

A. *Адреналін

B. Панангін

C. Полярізуючу суміш

D. Лідокаїн

E. Бікарбонат натрію

20. У хворого 30 рокiв на ЕКГ iнтервал P-Q дорiвнює 0,09 с, тривалість комплексу QRS дорiвнює 0,12 с, шлунковий комплекс помiрно деформований, вiдмiчається додаткова хвиля збудження («дельта»-хвиля). Раптом виник пароксизм суправентрикулярної тахiкардiї. Який найбiльш оптимальний препарат для невідкладної терапії?

A. Обзидан

B. Дiгоксин

C. Калiю хлорид

D. Хінідин

E. * Новокаїнамід

21. Хворий 58 років, який на протязі 8 років страждає артеріальною гіпертензією, переніс рік тому інфаркт міокарда, при фізичному навантаженні відчув серцебиття. Об-но: набряків немає, I тон послаблений, ЧСС 148, PS 102, АТ 140/90, дихання везикулярне. На ЕКГ: зубець Р відсутній, частота шлуночкових скорочень 132-168. Ритм було відновлено внутрішньовенним введенням етацизіну. Для попередження виникнення порушення ритму доцільно використовувати:

A. *Метопролол

B. Мекситіл

C. Етацизін

D. Верапаміл

E. Панангін

22. У хворого 54 років на 3 день повторного інфаркту міокарда несподівано погіршався стан з непритомністю, зупинкою серцевої діяльності та дихання, АТ 0 мм рт. ст. На ЕКГ: часті нерегулярні хвилі, відмінні за формою та амплітудою. Завдяки терміново проведеним реанімаційним заходам серцева діяльність відновлена. З метою попередження розвитку ускладнення необхідно залучити в терапію:

A. Новокаїнамід

B. *Кордарон

C. Етацизін

D. Лідокаїн

E. Верапаміл

23. Хворий 37 років, який страждає ревматичною лихоманкою, недостатністю мітрального клапану Н І, раптово відчув напад серцебиття. При обстеженні виявлено тахісистолічну форму миготливої аритмії та збільшення проявів серцевої недостатності, хрипи в нижніх ділянках легенів. З анамнезу відомо, що раніше у хворого порушення ритму не було. Який препарат найдоцільніше призначити?

A. Лідокаїн

B. Аміодарон

C. *Дигоксин

D. Пропранолол

E. Верапаміл

24. Хвора 60 років скаржиться на відчуття посиленого серцебиття і перебої у діяльності серця, задишку при ходінні, постійні стискуючі болі за грудниною, пастозність гомілок. Захворіла гостро 2 доби тому після значного фізичного навантаження. На ЕКГ: різні інтервали RR, різна висота зубців R, відсутні зубці p, косонисхідне зниження інтервалу ST і негативний зубець T у відведеннях V5, V6. ЧСС-120-200/хв. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Гострий трансмуральний інфаркт міокарда по боковій ділянці лівого шлуночка, миготлива аритмія, тахісистолічна форма, СН- IIБ ст.

B. Пароксизм тріпотіння передсердь, неправильна форма 2:1-3:1, ішемічні зміни по боковій ділянці лівого шлуночка

C. Гострий дрібновогнищевий інфаркт міокарда по задньо-боковій ділянці лівого шлуночка, надшлуночкова екстрасистолія, СН- IIА ст.

D. *Пароксизм миготливої аритмії, ознаки перенавантаження лівого шлуночка, СН-IIА ст.

E. Синусова тахікардія, синусова аритмія, рубцеві зміни по боковій ділянці лівого шлуночка

25. У хворого 60 років, з великовогнищевим інфарктом міокарда, виник напад задухи, серцебиття. Об,єктивно: АТ - 160/90 мм рт. ст Пульс - 100/хв. Хворий покритий холодним потом. Акроціаноз, вени шиї набряклі. Тони серця глухі. Дихання важке, чутне на відстані. Під час кашлю виділяється піноподібне харкотиння. Яка причина розвитку даного стану?

A.*Ослаблення роботи лівих відділів серця

B. Затримання в організмі води та натрію

C. Підвищення виділення катехоламінів

D. Підвищення проникності судин малого кола

E. Підвищення гідростатичного тиску в судинах малого кола

26. Хворий 48 років другу добу знаходиться в реанімаційному відділенні з приводу гострого передньоперегородкового інфаркту міокарда. Під час огляду раптово “захропів”, відзначалось одноразове тонічне скорочення скелетни м'язів, зіниці розширились, пульс на a. carotis відсутній. Що стало найбільш вірогідною причиною виникнення раптової кліничної смерті?

A. Розрив міокарда, тампонада серця

B. Електромеханічна дисоціація

C. *Фібриляція шлуночків

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Приступ МАС Морганьі-Адамса-Стокса

27. Хворий 50 р. 5 днів перебував у відділенні реанімації з діагнозом трансмуральний ІМ. З'явилась задуха, кашель, стискаючий біль за грудиною, нудота. Об'єктивно: ціаноз, ЧСС - 82/хв, АТ- 90/70 мм рт.ст., ЧД - 30/хв. Акцент ІІ тону на легеневій артерії. Шум тертя плеври. ЕКГ: відхилення ЕВС вправо. Неповна блокада правої ніжки пучка Гіса. Інверсія зубців Т у відведеннях V1-V6. Поява якого ускладнення найбільш імовірна у хворого?

A. Серцева астма

B. *Тромбоемболія легеневої артерії

C. Синдром Дреслера

D. Кардіогенний шок

E. Плевропневмонія

28. Хворий 68 років госпіталізований з діагнозом: гострий задній інфаркт міокарду. Під час огляду втратив свідомість, вкрився холодним потом. Стан важкий. Шкіра бліда, холодна. Тони серця глухі, ритм сердечних скорочень правильний. Пульс 180 за 1 хв., слабкого наповнення. АТ 80/40 мм рт.ст. На ЕКГ: поширені до 0,18 сек і деформованіі шлуночкові комплекси. Яке ускладнення інфаркту міокарда має місце?

A. Фібриляція шлуночків

B. Шлуночкова екстрасистолія

C. Вузлова тахікардія

D. Фібриляція передсердь

E. *Шлуночкова тахікардія

29. Хворий 36 років звернувся до дільничого лікаря зі скаргами на раптове серцебиття, задишку. У 18 років лікувався з приводу гострої ревматичної лихоманки. При аускультації над верхівкою серця вислуховується трьохчленний ритм, хлопаючий 1 тон, діастоличний шум з пресистолічним посиленням. Яке порушення ритму найбільш вірогідно розвивається у хворого?

A. Синусова тахікардія

B. *Миготлива аритмія

C. Суправентрикулярна тахікардія

D. Шллуночкова тахікардія

E. Вузлова тахікардія

30. В реанімаційне відділення поступив хворий 66 років: свідомість відсутня, пульс на сонних артеріях не визначається, дихання при аускультації легень не вислуховується, зіниці розширені й не реагують на світло, шкірні покриви бліді. На ЕКГ реєструється великохвильова фібриляція шлуночків. Ваша першочергова дія?

A. *Електрична дефібриляція

B. Виконати зовнішній масаж серця

C. Поєднувати ШВЛ із зовнішнім масажем серця

D. Внутрішньовенне введення адреналіну

E. Внутрішньовенне введення атропіну

31. Хворий М., 68р., що знаходиться в реанімаційному відділенні з діагнозом гострий інфаркт міокарда, раптово втратив свідомість. Об-но: пульс та АТ не визначаються. На ЕКГ: часті нерегулярні хвилі різної форми та амплітуди. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

A. Асистолія

B. Пароксизмальна шлуночкова тахікардія

C. Гостра серцева недостатність

D. *Фібриляція шлуночків

E. Тромбоемболія легеневої артерії

32. У больного 42 лет внезапно появилась боль за грудиной, обморок, затрудненное дыхание, через 2 дня кровохарканье. Объективно: ортопноэ, выраженный диффузный цианоз, набухшие шейные вены. ЧДД – 42 в 1 мин., ЧСС – 120 в 1 мин. АД 90/60 мм рт.ст. Печень на 5 см ниже края реберной дуги, больше справа, болезненные варикозные вены голеней. ЭКГ – синусовая тахикардия, глубокие SI, QIII, подъем сегмента ST в III отведении, R в V1 - 9мм. Клиническая ситуация расценивается как:

A. Инфаркт миокарда.

B.*Тромбоэмболия легочной артерии.

C. Крупозная пневмония.

D. Клапанный пневмоторакс.

E. Приступ пароксизмальной мерцательной аритмии.

33. Больной 46 лет после снятия гипса с ноги внезапно почувствовал боль за грудиной, затрудненное дыхание.На 3 сутки заболевания появилось кровохарканье. Объективно: ортопноэ, выраженный диффузный цианоз, набухшие шейные вены. ЧДД – 40 в 1 мин., ЧСС - 120 в 1 мин.. АД - 90/60 мм рт. ст. Печень + 4 см, болезненная. Отечность левой голени. ЭКГ: синусовая тахикардия. R в V1 - 9мм. Какой из дополнительных методов дает наиболее достоверные данные для подтверждения диагноза?

A. Ro – графия легких.

B. Определение МВ КФК.

C. Бронхоскопия.

D. *Ангиография легких

E. Холтеровское мониторирование ритма сердца

34. У хворої 30 років на 5 добу після екстирпації матки раптово розвинулась гостра дихальна недостатність, шкіра стала ціанотичною, а згодом сірою. Об'єктивно: тахіпное, кашель з кров'янистим мокротинням, загруднинний біль. АТ – 100/70 мм. рт. ст. ЧСС -120/хв, ЦВТ 300 м вод. ст. Яка найбільш ймовірна причина погіршення стану хворої?

A. Кровотеча

B. Застійна пневмонія

C. * Тромбоемболія легеневої артерії

D. Інфаркт міокарда

E. Набряк легенів

35. Хворий 60 рокiв раптово вiдчув задуху, гострий бiль в груднiй клiтцi, кровохаркання. Страждає варикозним розширенням вен нижнiх кiнцiвок. Об`єктивно: стан важкий, задуха, сірий цианоз. Вени шиї набухлi, пульсацiя надчерев`я. Пульс 130 за хв. АТ 90/70 мм.рт.ст. Над верхiвкою серця I тон ослаблений, акцент II тону у II мiжребер`ї злiва. В легенях справа - вогнище вологих хрипiв, шум тертя плеври. Невiдкладна допомога.

A. Антибiотики широкого спектру дiї

B. Кровозупиняючі

C. Знеболюючі

D. *Тромболітики

E. Кардіотоніки

36. У больного 42 лет внезапно появились боли за грудиной, затрудненное дыхание, чувство „нехватки” воздуха. Неоднократно терял сознание. На 2 сутки появилось кровохарканье. При осмотре: Ожирение III степени. ортопноэ. ЧДД – 42 в мин., ЧСС - 110 в мин. АД - 90/60 мм рт.ст.. В легких ослабленное везикулярное дыхание. Печень + 4 см, болезненная. Варикозное расширение вен голеней. Отеки голеней и стоп. ЭКГ: синусовая тахикардия. Угол? + 120?. Глубокие SI, QIII. Подъем сегмента ST в III отведении R в V1 - 10мм. Для патогенетического лечения заболевания целесообразно назначить:

A. Хлористый кальций.

B. * Гепарин.

C. Аминокапроновую кислоту.

D. Строфантин.

E. Сальбутамол

37. У хворого З., 69 років, на 6 день після простатектомії раптово появились задуха, ціаноз обличчя, біль за грудиною. Об’єктивно: дихання часте, АКТ – 90/60 мм рт ст., пульс – 110 уд/хв., на ЕКГ – ознаки перевантаження правих відділів серця. Черговий лікар запідозрив тромбоемболію легеневої артерії. Що треба було зробити для попередження цього ускладнення?

A. Накласти на нижні кінцівки еластичні бинти

B. Призначити хворому венотоніки та аспірин

C. Створити для нижніх кінцівок в ліжку підвищене положення

D. Активно вести післяопераційний період

E. *Призначити після операції профілактичні дози гепарину

38. У хворого М., 70 років із гострою задишкою, болем у грудній клітці, цианозом виконано перфузійну пульмоносцинтіграфію, за даними якої накопичення радіофармпрепарату не визначається в V сегменті лівої легені. Про що свідчать ці дані?

A. Ендобронхіальний рак лівої легені

B. Запалення лівої легені

C. *Тромбоемболія гілки лівої легеневої артерії

D. Ателектаз лівої легені

E. Вогнищевий пневмосклероз

F. Задачі АГ ускладнення (продовження)

G. 11.Жінка 56 років скаржитьсяна посилення задишки збільшення набряків при ходьбі та виникнення стискаю-чого болю за грудниною за останні 2 місяці. Хворіє протягом 10 років, звичайно приймала адельфан. При огляді: акроціа-ноз, набряки на ногах та обличчі. ЧСС-64/хв., АТ- 180/110 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, систолічний шум над аортою. Печінка на 2,5 см виступає з-під краю реберної дуги. Якій гіпотензивний препарат буде препаратом першогу вибору.

H. A Атенолол

I. B Верапаміл

J. C Дилтіазем

K. D Клофелин

L. E Еналаприл

M. 12.У хворої при підвищенні АТ до 180/100 мм рт. ст., з’явилась задишка, яка перейшла у приступ ядухи. Об’єктивно: шкіра бліда, покрита холодним потом. Пульс – 120 на хв., слабого наповнення. Тони серця ослаблені, акцент ІІ тону над аортою. Ліва межа серця зміщена назовні. Дихання жорстке, сухі і вологі хрипи. Вкажіть, яке ускладнення розвивається у хворої?

N. A. Напад істерії

O. B Гостра лівошлуночкова недостатність

P. C Тромбоемболія гілок легеневої артерії

Q. D Пневмонія.

R. E Розшарування аорти

S. 13.Чоловік 62 років звернувся в приймальне відділення зі скаргою на пекучий біль за грудниною. 7 років страждає на гіпертонічну хворобу. Останні 2 місяця щодня приймає гіпотіазид. Об'єктивно: підвишеного живлення. При пальпації паравертебральних точок зліва на рівні Th4 - Th6 виникає біль. Межі серця поширені вліво, тони приглушені, ЧСС=72/хв, АТ=150/90 мм рт.ст. На ЕКГ: елевація сегменту ST у відведеннях V3 - V5. В крові: АЛТ = 0,92 ммоль/год.л., АСТ = 1,36 ммоль/год.л. Який найбільш ймовірний діагноз?

T. A Остеохондроз хребта

U. B Стенокардія Принцметала

V. C Стенокардія напруження

W. D Інфаркт міокарда

X. E Міокардіодистрофія /гіпокаліємія/

Y. 14.Хворий, 48 років хворіє на артеріальну гіпертензію протягом 5 років.Лікування приймав нерегулярно. Вчора, при виконанні важкої фізичної праці, раптово виник інтенсивни біль в ділянці серця з віддачею в ліве плече, пітливість, відчуття страху смерті. Біль зник через 10 хвилини після відпочинку. Об-но: пульс – 72 в 1 хв, ритмічний, АТ – 165/100 мм рт.ст., органи грудної клітини та черевної порожнини клінічно без патологічних ознак. ЕКГ – змін немає. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

Z. A защемлення міжреберного м,язу

AA. B Виразкова хвороба 12-палої кишки

BB. C Варіантна стенокардія

CC. D Защемлення діафрагмальної грижи

DD. E Вперше виникла стенокардія

EE. 15.Чоловік 60 років, більш ніж 10 років страждає ГХ. У минулому році переніс інфаркт міокарду. Інвалід Ш групи. Постійно приймає 30 мг нітросорбіду за добу При огляді – ціаноз, набухання судин шиї, задишка при незначному фізичному навантаженні, набряки ніг. Розміри серця поширені вліво, тони послаблені, над верхівкою – систолічний шум, акцент ІІ тону на аорті. Пульс 96 на хвилину, АТ – 130/90 мм рт ст. Вкажіть причину нормалізації артеріального тиску у хворого.

FF. A Падіння скоротливості міокарду

GG. B Постійне вживання нітратів

HH. C Регрес атеросклерозу

II. D Підвищення рівня натриуретричного гормону

JJ. E Підвищення об"єму циркулюючої крові

KK. 16.Хвора 57 років, менопауза 4 роки, надмірна вага. Скаржиться на постійне підвищення АТ до 175/100 мм рт.ст., значну задишку під час звичайної фізичної активності. При обстеженні ЧСС-88 за хв., АТ-180/100 мм рт.ст., на ЕКГ та ЕхоКГ ознаки гіпертрофії лівого шлуночка та збільшення розмірів лівого передсердя; ФВ ЛШ – 58\%. Після призначення гіпотіазиду в добовій дозі 50 мг відчула зростання інтенсивності задишки, незважаючи на зниження АТ до 150/95 мм рт.ст. Яке порушення функції міокарду виявлено у даної хворої?

LL. A Хронотропної

MM. B Систолічної

NN. C Систолічної та діастолічної

OO. D Діастолічної

PP. E Всі функції міокарду збережені

QQ. 17.Хворий 60 р., скаржиться на задуху, серцебиття, швидку втомлюваність. Впродовж 8 р. хворіє на гіпертонічну хворобу. Об-но: ліва межа серця зміщена на 2 см вліво від середньоключичної лінії, тони серця ритмічні, ослаблені, над аортою – акцент ІІ тону. АТ 170/100 мм рт. ст. Печінка + 2 см, пастозність гомілок. На ЕКГ – відхилення вісі серця вліво, гіпертрофія лівого шлуночка. ФВ - 63\%. Який варіант серцевої недостатності спостерігається в даному випадку?

RR. A Змішаний

SS. B Діастолічний

TT. C Систолічний

UU. D Норма

VV. E Невизначений

WW. 18.Хворому 49 років призначили монотерапію артеріальної гіпертензії інгібіторами ангіотензин-перетворюючого ферменту. У хворого на фоні лікування відбулось зменшення добового діурезу менше ніж 400 мл. Чим зумовлене виникнення гострої ниркової недостатності?

XX. A Стеноз ниркових артерій обох нирок

YY. B Субаортальний стеноз аорти

ZZ. C Феохромоцитома

AAA. D Первинний гіперальдостеронізм

BBB. E Вторинний гіперальдостеронізм

CCC. 19.Чоловік 60 років скаржиться на головний біль, миготіння „мушок” перед очима, запаморочення. Хворіє впродовж 5 років. В анамнезі - стенокардія, миготлива аритмія. Об-но: ЧСС - 90 за 1 хв., ДП - 20 за 1 хв., АТ - 200/100 мм рт.ст. Межі відносної серцевої тупості розширені вліво на 1 см. Печінка не збільшена. Набряків немає. С-м Марі негативний. Який із етіологічних чинників є найбільш ймовірною причиною захворювання у даного хворого

DDD. A Гіпотиреоз

EEE. B Тиреотоксикоз

FFF. C Атеросклероз

GGG. D Гіпертонічна хвороба

HHH. E Хронічний пієлонефрит

III. 20.У хлопчика 14 років скарги на тривалі періодичні напади інтенсивного розпираючого головного болю після психоемоційних навантажень з гіперемією обличчя, почуттям тривоги, страху, нудотою, шумом у вухах та парестезією у кінцівках. Наразі скарг немає. Рік тому хворів на гломерулонефрит. АТ 150/110 мм рт.ст., ліва межа серця по середньо ключичній лінії, ЧСС 86 на хв., ЗАС – білок 1,6 г/л. Який найімовірніше синдром спричиняє кризи в хлопчика:

JJJ. A Депресивний

KKK. B Панічної атаки

LLL. C Гіпертиреозу

MMM. D Мігрені

NNN. E Артеріальної гіпертензії

OOO. Відповіді на задачі

                   
E B D E A D B A C E

PPP.

Ускладнання гіпертензії – гостра серцева недостатність

1. У хворого 39-ти років, який хворіє на гіпертонічну хворобу, раптово виникли інтенсивний головний біль в потилиці, нудота і повторне блювання, що тривають п'яту годину. Об'єктивно: Ps- 88/хв, АТ- 205/100 мм рт.ст., болючість окципітальних точок, ригідність потиличних м'язів. Симптом Керніга позитивний з обох боків. Є підозра на субарахноїдальний крововилив. Який з нижче наведених методів дослідження має вирішальне значення для підтвердження попереднього діагнозу?

A. Комп'ютерна томографія

B. Ультразвукова доплерографія

C. ЕЕГ

D. Люмбальна пункція

E. Дослідження очного дна

 

2. Хворому 78 років, який тривало страждає гіпертонічною хворобою, раптово стало гірше: виникла нестача повітря, відчуття страху, виражена задишка інспіраторного характеру. Об-но: Дихання - клекочуче. Велика кількість харкотиння. При аускультації легень: розсіяні крупнопухирчаті хрипи. АТ – 170/100 мм тр.ст., Р- 96 уд/хв, напружений. Лабораторні дані: Hb–130г/л, загальний білок – 60 г/л. Яка найбільш вірогідніша причина даного стану хворого?

A. Зниження онкотичного тиску крові.

B. Підвищений гідростатичний тиск в малому колі кровообігу.

C. Форсована інфузійна терапія.

D. Прогресуюча з віком гіпоксія.

E. Підвищення осмотичного тиску крові.

 

3. У больного 58 лет, болеющего гипертонической болезнью, появились интенсивная головная боль, головокружение, тошнота, одышка в покое, клокочущее дыхание, кашель с выделением пенистой роздвой мокроты, влажные хрипы в легких, акцент II тона на легочной артерии. Больной сидит. Артериальное давление 214/136 мм.рт.ст.., частота сердечних сокращений – 96 в 1 минуту. Ваша тактика будет включать:

A. Срочную рентгенографию легких

B. Внутривенное введение нитропруссида натрия

C. Немедленно уложите больного в постель

D. Немедленное назначение бета-адреноблокатора

E. Выберите лечебные мероприятия после получения ЭКГ и рентгенограммы легких.

 

4. В приёмное отделение доставлен больной 70 лет с жалобами на резкую головную боль, головокружение, слабость. Болеет ГБ – 20 лет, состояние ухудшилось сегодня после эмоциональной нагрузки. Объективно: повышенного питания, лицо гиперемировано. Тоны сердца ритмичны, акцент ІІ т. на аорте. АД = 220/115 мм рт. ст. Пульс 76 в мин. Через несколько минут состояние больного резко ухудшилось: беспокоен, появилась одышка до 28 в мин. Смешанного характера. В лёгких аускультативно – влажные хрипы в нижних отделах. Для неотложной помощи вы будете использовать:

A. Нифедипин 10 мг под язык;

B. Строфантин в/в;

C. Обзидан в/в;

D. Лазикс 1\% - 2,0 – 2-3 амп. в/в;

E. Дибазол.

 

5. У хворої 60 років, що протягом 20 років страждає на гіпертонічну хворобу, після стресової ситуації раптово виник напад задишки. Об’єктивно: положення ортопное, Ps – 120 за 1 хв., АТ 210/120 мм рт. ст. I тон над верхівкою серця послаблений, у діастолі вислуховується додатковий тон,ЧД – 32/хв. Дихання над нижніми відділами легень послаблене, поодинокі незвучні вологі дрібнопухирчасті хрипи. Яке ускладнення виникло у хворої?







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 2932. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Тема 5. Организационная структура управления гостиницей 1. Виды организационно – управленческих структур. 2. Организационно – управленческая структура современного ТГК...

Методы прогнозирования национальной экономики, их особенности, классификация В настоящее время по оценке специалистов насчитывается свыше 150 различных методов прогнозирования, но на практике, в качестве основных используется около 20 методов...

Методы анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия   Содержанием анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия является глубокое и всестороннее изучение экономической информации о функционировании анализируемого субъекта хозяйствования с целью принятия оптимальных управленческих...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.057 сек.) русская версия | украинская версия