Студопедия — З поляками проти червоних
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

З поляками проти червоних






 

З Радомишля круто повернули на Іванків, Горностайпіль. Тут, за три дні до великодніх свят 1920 року, вдалося нав’язати контакти з авангардом україно-польської армії. Взявши з собою кінний відділ, Струк поїхав назустріч війську і у Малині зустрівся з польською частиною, якою командував полк.Рибак. Отамана прийняли привітно. З Малина Струк — через польське командування — послав вітання урядові УНР.

Разом з україно-польським військом Ілько Струк взяв участь у визвольному поході на Київ. Це вже був п’ятий виступ отамана на столицю. Як переможець, 6 травня 1920 р. вступив на бруківку Золотоверхого.

Потім повернувся на Чорнобильщину, де отримав розпорядження від військового командування зайняти позицію вздовж Дніпра від Чорнобиля до Києва, “що й мною, — зазначав отаман, — було зроблено”.

Ілько Струк скликав повітовий з’їзд, на якому закликав провести мобілізацію і “цим передати Українському урядові велику народню силу, щоби показати і полякам, і иншим державам, що сам народ іде на допомогу урядові для звільнення України від ворога”.

З’їзд прийняв пропозицію і оголосив мобілізацію від 20 до 25 років.

14 червня 1920 р. Струк взяв участь у нараді отаманів, що відбулася в Коростишеві. На нараді прийняте рішення створити фронт — під єдиним командуванням — проти більшовиків.

Через чотири дні від полк.Безручка — “єдиного тут представника УНР” — надійшов незрозумілий для Струка наказ припинити набір, а отаману зі своїм загоном прибути до Києва.

Недалеко від Києва, в с.Лютіж, Струк зустрівся зі своїм старшиною, що тепер був зв’язковим при полк.Безручкові. Від старшини довідався, що струківцям заборонено входити до Києва і наказано зосередити сили в районі ст.Жуляни та с.Крюківщина. Це ще більше здивувало отамана.

Коли ж він отримав наказ передати своїх бійців до складу 6-ї стрілецької дивізії та 6-ї запасної бригади, здивування переросло у внутрішній спротив. “Відпускати своїх людей, з якими я пережив в походах скільки горя при поразках і скільки радощів при перемогах?!”,— вигукнув отаман.

Відіславши лише двісті козаків з трьома кулеметами, Струк фактично наказу не виконав. Довідавшись, що через ст.Жуляни проїжджатиме Симон Петлюра, Ілько Струк ви­рішив скористатися цим, урочисто привітати його і просити скасувати розпорядження полк.Безручка.

“У відповідний час на станції вишикувалися козаки з прапором. Потяг з Головним Отаманом, під’їхавши до ст.Жуляни, зупинився. Головний Отаман у супроводі старшин Генерального Штабу та представників польського командування, виступив з потягу і під гучні окрики “Слава!” здоровався з козаками і цілувався із зібраними там представниками від частин мого загону та дякував за працю. Вислухавши прохання представників мого загону, обіцяв одкликати розпорядження Полковника Безручка. Представники піднесли Головному Отаманові китицю квітів, у якій було багато національних стрічок, а також прапор від повстанців. Головний Отаман, попрощавшись, з квітами, вступив до потягу і під радісні крики козаків, од’їхав. На переїздах скрізь од ст.Жуляни стояла почесна варта з моїх козаків”.38)

Цікаво, що сам Ілько Струк не вийшов зустрічати Головного Отамана.

Що стримало його?!

 

Через тиждень Струк одержав наказ — безпосередньо від шефа 2-ї Польської армії капітана Гладики — прибути до Києва і взяти участь в обороні міста.

“Я брав, — стверджує Струк, — діяльну участь у великих боях за Київ. Займав позицію від Цепного мосту до Стратегічного. Відходив з Києва зі своїм загоном останнім...

У Проскурові мене й отамана Шепеля закликав до себе Головний Отаман Симон Петлюра і призначив мене Командуючим Київською Повстанською Округою”.39)

Але повернутися на Київщину, залиту Красною армією, було не так просто.

У Проскурові отаман Струк спільно з польськими частинами вів тяжкі оборонні бої. Мав великі втрати у людях. Звідти рушив на Волочиськ і через Збруч на Тернопіль. Тут загін Струка взяв участь у похоронах полковника Генштабу Мішковського, вбитого під Чорним Островом.

З Тернополя вирушив на Дубно, де спільно з 18-ю Польською дивізією бився проти Красної армії. “Про ці бої, — говорив отаман, — знає кожен старшина і козак польської армії”.

Потім струківці вели особливо жорстокі бої під ст.Рожище, а згодом під Ковелем. Разом з польськими військами відійшов до Західного Бугу. Так Командуючий Київською Повстанською Округою опинився на найзахіднішій околиці українських земель.

 







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 372. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Способы тактических действий при проведении специальных операций Специальные операции проводятся с применением следующих основных тактических способов действий: охрана...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия