Студопедия — Кондак 2. Ви́дят Тя, Бо­го­из­бра́н­ная От­ро­ко­ви́­це, вся не­бе́с­ныя си́­лы предстоя́щу всег­да́ Пре­сто́­лу Сла́­вы
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Кондак 2. Ви́дят Тя, Бо­го­из­бра́н­ная От­ро­ко­ви́­це, вся не­бе́с­ныя си́­лы предстоя́щу всег­да́ Пре­сто́­лу Сла́­вы






Ви́дят Тя, Бо­го­из­бра́н­ная От­ро­ко­ви́­це, вся не­бе́с­ныя си́­лы предстоя́щу всег­да́ Пре­сто́­лу Сла́­вы Не­бе́с­на­го Ца­ря́ и за христиа́ны к Сы́­ну и Бо́­гу моля́щуюся, Не­бе́с­ная Ца­ри́­це; мы же гре́ш­нии на зем­ли́, зря́ще Твою́ свя­ту́ю ико́­ну и к ней при­па́­даю­ще, Те­бе́ ра́­дост­но по­кло­ня́­ем­ся, зо­ву́­ще: Алли­лу́иа.

Икос 2

Ра́­зум по­да́ждь нам, Всеусе́рдная Предста́тельнице на́­ша, Не­бе́с­ная Ца­ри́­це, из уст бо нас скве́рных, ка́­ко мо́щно пе́­ти Тво­ему́ и́мени? Я́ко бла­ги́х еси́ нам Хода́таица, си́льна еси́ вспомоществова́ти во вся́­кой на́­ми тре́буемой по́­мо­щи, да Те­бе́ со уми­ле́­нием зо­ве́м си́­це:

Ра́­дуй­ся, мо­ли́т­вы о нас к Сы́­ну и Бо́­гу во уте­ше́­ние принося́щая; ра́­дуй­ся, Тво­и́ми мо­ли́т­ва­ми о́чи на́­ша от ве́ч­на­го рыда́ния из­бав­ля́ю­щая.

Ра́­дуй­ся, Тво­и́ми Ма́­тер­ни­ми мо­ли́т­ва­ми Сы́­на и Бо́­га на ми́­лость к нам приклоня́ющая; ра́­дуй­ся, Тво­и́ми мо­ли́т­ва­ми пра́ведный на нас гнев Бо́­жий утоля́ющая.

Ра́­дуй­ся, Тво­и́ми хода́тайствы гре­хи́ на́­ша проща́ющая; ра́­дуй­ся, Твое́ю по́­мо­щию стра́с­ти на́­ша истребля́ющая.

Ра́­дуй­ся, Тво­и́м пред­ста́­тель­ством вре́­мен­ная на́­ша ско́р­би раз­ру­ша́ю­щая; ра́­дуй­ся, Ты во вся́­ких бе­да́х и ну́ж­дах нам помога́ющая.

Ра́­дуй­ся, Тя сла́вящих всег­да́ про­слав­ля́ю­щая; ра́­дуй­ся, Твое́ю ра́­дос­тию пе­ча́­ли на́­ша утоля́ющая.

Ра́­дуй­ся, непреста́нное нам ве­се́­лие подава́ющая; ра́­дуй­ся, нам ра́йс­кия две́ри отверза́ющая.

Ра́­дуй­ся, Ра́­дос­те на́­ша, из­ба́­ви нас от вся́­ка­го зла и утоли́ на́­ша пе­ча́­ли.

Кондак 3

Си́­ла Вы́ш­ня­го осени́ Тя к ско́рому и те́п­ло­му зас­туп­ле­нию ве́р­но при­те­ка́ю­щих к Те­бе́ и честно́му Тво­ему́ о́б­ра­зу поклоня́ющихся, еди́ней бо то́кмо Те­бе́, нетле́нней и Пре­чи́с­тей Бо­го­ма́­те­ри, да­де­ся дар вся́­кое благо́е на́­ше про­ше́­ние исполня́ти, и еди́на Ты мо́жеши нам по́­мо­щи, ели́ко хо́щеши. Тем всяк во́зраст славосло́вит Сы́­на Тво­его́ и Бо́­га на́­ше­го, зо­вы́й: Алли­лу́иа.

Икос 3

Иму́­щи бо­га́т­ство ми­ло­се́р­дия не­ос­ку́д­ное, всем конце́м земны́м простира́еши ру­ку́ по́­мо­щи и подае́ши боля́щим ис­це­ле́­ние, стра́­жду­щим осла́бу, сле­пы́м про­зре́­ние и всем вся по потре́бе исполня́еши. Мы же Те­бе́ бла­го­да́р­но си́­це по­е́м:

Ра́­дуй­ся, еди́на Ма́­ти, ми­ло­се́р­дие нам яв­ля́ю­щая; ра́­дуй­ся, ми́­лос­ти со­кро́­ви­ще мно­го­це́н­ное нам от­кры­ва́ю­щая.

Ра́­дуй­ся, безчи́сленныя щед­ро́­ты всем подава́ющая; ра́­дуй­ся, сло́­во пре­му́д­ро­сти про­ся́­щим да́­рую­щая.

Ра́­дуй­ся, пре­спе­яние ра́­зу­ма ю́ным подава́ющая; ра́­дуй­ся, ра́­ны на́­ша гре­хо́в­ныя истребля́ющая.

Ра́­дуй­ся, пра́­вед­ных в ра́йс­ких селе́ниих насажда́ющая; ра́­дуй­ся, отча́янным бу́дущих благ На­де́ж­до и Укреп­ле́­ние.

Ра́­дуй­ся, всех па́дших ско́ро к бла­го­да́­ти возставля́ющая; ра́­дуй­ся, всем вся́­кую тре́буемую от Те­бе́ по́­мощь подава́ющая.

Ра́­дуй­ся, Ра́­дос­те на́­ша, из­ба́­ви нас от вся́­ка­го зла и утоли́ на́­ша пе­ча́­ли.

Кондак 4

Бу́­рею мно́гих бед одержи́мым нам всег­да́ по­мо­га́е­ши, Не­бе́с­ная Ца­ри́­це, с ве́­рою при­бе­га́ю­щим к Те­бе́ и поклоня́ющимся цель­бо­но́с­ней Тво­е́й ико­не, е́йже первопи́санней иногда́ рекла́ еси́: С сим о́б­ра­зом бла­го­да́ть Моя́ и си́­ла. И мы и́стинно ве́­ру­ем, я́ко послу́шаеши про­ше́­ния при­зы­ва́ю­щих и́мя свято́е Твое́ и Сы́­ну Тво­ему́ зо­ву́­щих: Алли­лу́иа.

Икос 4

Слы́­ша Гос­по́дь Твоя́ на не­бе­си́ о нас хода́тайства, избра́нная Па­ла́­то Ду́­ха Свя­та́­го, исполня́ет Твоя́ про­ше́­ния, мы же гре́ш­нии на зем­ли́, ви́­дев­ше свя­ту́ю Твою́ ико́­ну, я́ко светоза́рное со́лн­це нам светя́щуюся, Те­бе́, я́ко Бо­жией Ма­те­ри, дерза́ем гла­го́­ла­ти:

Ра́­дуй­ся, Со́лн­це мы́сленное нам яв­ля́ю­щая; ра́­дуй­ся, Све́­том не­мер­ца́ю­щим нас про­све­ща́ю­щая.

Ра́­дуй­ся, умерщвле́нных греха́ми нас ожив­ля́ю­щая; ра́­дуй­ся, непло́дным ма́терем ложесна́ разреша́ющая.

Ра́­дуй­ся, неча́янно на­ходя́­щих на нас злых вра­го́в ско́ро про­го­ня́ю­щая; ра́­дуй­ся, жела́емых благ всег­да́ нас наслажда́ющая.

Ра́­дуй­ся, ско́ро в бе­да́х и в пе­ча́­лех нас утеша́ющая; ра́­дуй­ся, ве́­рою и́мя Твое́ при­зы­ва́ю­щих от неча́янныя сме́р­ти спа­са́ю­щая.

Ра́­дуй­ся, на Тя упова́ющим безконе́чный жи­во́т да́­рую­щая; ра́­дуй­ся, ве́­ру и лю­бо́вь к Те­бе́ иму́­щих к не­бе­си́ возводя́щая.

Ра́­дуй­ся, Предста́тельство на́­ше кре́п­кое; ра́­дуй­ся, во вся́­ких обстоя́тельствах нас защища́ющая.

Ра́­дуй­ся, Ра́­дос­те на́­ша, из­ба́­ви нас от вся́­ка­го зла и утоли́ на́­ша пе­ча́­ли.

Кондак 5

Боготе́чную звезду́, чест­ну́ю Твою́ ико́­ну, Ты нам показа́ла еси́, Вла­ды́­чи­це ми́­ра, к ней­же мы зря́ще и ве́­рою серде́чною мо­ля́­ще­ся, Те­бе́, Бо­го­ро́­ди­це, гла­го́­лем: Ты еси́ нам щит не­по­бе­ди́­мый и сте­на́ не­обо­ри́­мая, во­пию́­щим Бо́­гу: Алли­лу́иа.

Икос 5

Ви́деша си́­лы не­бе́с­ныя на ру­ку́ Твое́ю Со­зда́в­ша­го Свои́ма рука́ма че­ло­ве́­ки и Вла­ды́­ку разумева́юще Его́; мы же гре́ш­нии на зем­ли́, зря́ще изображе́нную Те­бе́, Пречи́стую Ма́­терь Его́, лю­бе́з­но Свои́ ру́­це к нам простира́ющую, к Те­бе́ уми́ль­но зо­ве́м:

Ра́­дуй­ся, на ру­ку́ Твое́ю Огнь Бо­же́ст­вен­ный неопа́льно держа́щая, И́м­же гре­хи́ на́­ша попаля́ются; ра́­дуй­ся, на ру­ку́ Твое́ю Све́­та Неприкоснове́ннаго носи́вшая, И́м­же ду́­ши на́­ша просвеща́ются.

Ра́­дуй­ся, вра­го́в на́­ших ви́­ди­мых и не­ви́­ди­мых побежда́ющая; ра́­дуй­ся, лю­бо́вь и ми­ло­се́р­дие к нам яв­ля́ю­щая.

Ра́­дуй­ся, ру́­це Твои́ в поруче́ние о нас к Бо́­гу принося́щая; ра́­дуй­ся, вход в Ца́рст­вие Не­бе́с­ное нам отверза́ющая.

Ра́­дуй­ся, Твое́ю по́­мо­щию нас защища́ющая; ра́­дуй­ся, Тво­и́м хо­да́­тай­ством гре­хи́ на́­ша проща́ющая.

Ра́­дуй­ся, Тво­и́м мо­ле́­ни­ем пе­ча́­ли на́­ша утоля́ющая; ра́­дуй­ся, я́ко Тво­и́м пред­ста́­тель­ством вся́­ких благ наслажда́емся.

Ра́­дуй­ся, я́ко То­бо́ю вся во бла­ги́х жела́ния на́­ша исполня́ются, ра́­дуй­ся, я́ко во́лю Сы́­на Тво­его́ твори́ти нас подвиза́еши.

Ра́­дуй­ся, Ра́­дос­те на́­ша, из­ба́­ви нас от вся́­ка­го зла и утоли́ на́­ша пе­ча́­ли.







Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 254. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия