Студопедия — Математики
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Математики






 

Зразок плану – конспекту уроку математики в 1 класі

 

Тема:Складання таблиць додавання та віднімання 1, складання прикладів виду 7+1+1, 7-1-1.

Мета: - навчити додавати та віднімати число 1 в межах 10; формувати навички розв’язання простих задач, обчислювальні навички;

- розвивати логічне мислення; пам’ять, послідовне математичне мовлення;

- виховувати самостійність, культуру спілкування на уроці.

Тип:Засвоєння нових знань.

 

Обладнання:

1. демонстраційне: математичний будиночок, предметні картинки, геометричні фігури, таблиці;

2. роздаткове: підручники, зошити з друкованою основою, каси цифр, картки з індивідуальним завданнями.

 


Хід уроку

І. Організаційний початок уроку:

Привітання, доповідь чергових про відсутніх учнів.

А ну-ка покажи, дружок,

Готов ли ты начать урок?

Учебник, ручка и тетрадь

На парте все должно лежать!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

a) лічба предметів від 1до 10 та навпаки

б) порівняння груп предметів

 

 

 

- Скільки трикутників? Чому така фігура називається трикутником?

- Скільки квадратиків?

- Що можна сказати про кількість всіх фігур?

- Яких фігур більше?(Прибираю два трикутники)

- Що сталось?

- Що можна сказати про кількість трикутників та квадратів?

в) “Математичний будиночок”

 
2  
   
   
   

 

- В цьому будиночку на одному поверсі живуть числа, що разом складають число 9.

- Знайдіть сусідів чисел на кожному поверсі.

Підсумок: ми повторили лічбу предметів, їх порівняння та пригадали склад числа 9.

Молодці, діти, ви були активними і уважними.

 

 

Примітка

 

Методи:

наочно – ілюстративний,

бесіда,

практичний.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми і завдань уроку.

+ 1 =

 

- 1 =

 

 

- Діти, тему нашого уроку я “сховала” у цій картинці. Розгадайте цю тему. (Якщо діти не зможуть розгадати відразу, то запропонувати подумати над цим упродовж уроку) Формулювання дітей вчитель корегує, формулює чіткіше.

 

ІV. Засвоєння нових знань.

а) складання таблиці додавання1

 

 

Червоний Зелений

+

 

+

 

 

+

 

 

- Скільки червоних трикутників? додамо один зелений. Скільки стало всього?

- Який приклад в таблиці описує наші дії? Запишемо відповідь. В кожному випадку робимо пояснення: до 1 додали 1 і отримали наступне число 2; до 2 додали 1 і отримали наступне число3;……..; до 9 додали 1 і отримали наступне число 10.

- Який висновок зробимо? Що отримуємо завжди, додаючи до числа одиницю?

 

- Давайте разом повторимо цей висновок

 

 

Методи:

проблемний,

наочний.

 

Методи:

наочно-ілюстративний,

пояснення,

бесіда.

 

Звертаюсь до учнів:

Даня, Вова,

Денис,

Віка, Катя,

Сергійко,

 

б) складання таблиці віднімання 1

 
 

 


- Скільки трикутників було?

- Що зробили?

- Який приклад в таблиці описує наші дії?

Запишемо відповідь.

В кожному випадку робимо пояснення: від 2 відняли 1 і отримали попереднє число 1; від 3 відняли 1 і отримали попереднє число 2; ……; від10 відняли 1 і отримали попереднє число 9.

- Який висновок зробимо? Що отримуємо завжди, віднімаючи від числа одиницю?

 

 

- Давайте разом повторимо цей висновок.

Підсумок: Ви зрозуміли як отримуються результати в цих таблицях, а тепер вам слід їх запам’ятати.

 

V. Первинне закріплення

З дошки стерти відповіді, написані поряд з табличними прикладами, та, показуючи будь-які приклади викликати учнів для відповіді.

 

IV. Фізхвилина

Буратіно потягнувся,

Раз – нагнувся, два – нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Мабуть, ключик загубив,

А щоб ключик цей дістати,

Треба нам навшпиньки стати.

 

Звертаюсь до учнів:

Сашко, Еля,

Наталка,

Таня, Влад,

Лєна.

 

 

Методи:

Фронтальне усне опитування.

 







Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 424. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия