Студопедия — СМЕШАННОЕ ПРОИЗВЕДЕНИЕ ВЕКТОРОВ.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

СМЕШАННОЕ ПРОИЗВЕДЕНИЕ ВЕКТОРОВ.

Бій козацьких чайок з турецькими галерами

4. Козацькі чайки завдовжки понад 12 м, шириною 3-5 м. На кожну сідало по декілька невтомних веслярів, розсікаючи воду чайка летіла мов на крилах. До 60 –ти озброєних осіб часто навіть з гарматами поміщалося в ній. При попутному вітрі на чайці напиналося вітрило. При появі турецької галери козацькі чайки шикувалися у формі півмісяця, щоб галера не могла втекти. Прицільний вогонь із рушниць запорожці вели по ворожому судну, змітаючи все з палуби за допомогою рукопашного бою. Інколи козаки перевертали чайки догори та наближалися до здивованого ворога. Також козаки створили підводний човен, який раптово міг з’явитися поряд із ворогом. Запорозький флот мав до 100 чайок. Перші згадки про морські походи припадають на часи Дмитра Вишневецького.

Не маючи державності, українські козаки створили регулярні збройні сили, що є неодмінною ознакою державності.

IV. Історичні особистості козацької історії

«За описами сучасників козаки були середнього зросту, плечисті, ставні міцні, сильні, на обличчі повні, округлі, засмаглі. З довгими вусами на верхній губі, з розкішним оселедцем на тім’ї, у смушковій гостроверхій шапці, вічно з люлькою в зубах, справжній запорожець дивився завжди похмуро, спідлоба, сторонніх зустрічав спочатку непривітно, вельми неохоче відповідав на запитання, але згодом помаленьку лагіднішав, обличчя його під час розмови поступово веселішало, живі проникливі очі засвічувалися вогнем і вся його постать дихала мужністю, молодецтвом, заразливою веселістю й неповторним гумором… Запорожець не знав ні «соб», ні «цабе», тому був здоровим, вільним від хвороб, умирав більше на війні, ніж вдома»

А) Мамай.

Це умовна назва козака, якого ні куля не бере, ні шабля, тобто він безсмертний. І в огні він не горів, і в воді не тонув. Фізично такого чоловіка не було. Але тисячі подібних – були. Саме тому Мамай у народних піснях, легендах, переказах згадується набагато частіше, ніж гетьмани, полковники чи інші. Мамай – це вся козацька Україна, він незвичайний характерник - так в народі називали добрих чародіїв.

Атрибути, що зображено на “Мамаєвих” картинах несуть в собі закодовану інформацію, яка передається через покоління на протязі багатьох століть, сягаючи епохи переселення Аріїв з території України на індійський субконтинент.

 

На посвячений статус Мамая вказує ритуальна поза і зачіска. Подібне медитаційне положення є іконографічним зображенням божеств у східних культурах, що вказує на сакралізованість образу. Чуб, так званий “козацький оселедець”, традиція носіння якого бере початок в арійській культурі, символізує вищі духовні сили. Те, що чоловік, який його має, усвідомив та знаходиться в безпосередньому зв”язку з Богом. Аналогічно до того, як плід, за допомогою пуповини, підтримує зв”язок з матір”ю, знаходячись в її утробі. Саме пуповину, але вже в духовному розумінні єднання з Богом, символізує пасьмо волосся на маківці голови українця (козака, характерника). Слід звернути увагу на те, що волосся на голові залишали тільки в місці, де у немовлят з народження знаходиться отвір в черепі, так зване “тім”ячко”, або “м”яке місце”, яке з дорослішанням заростає. В езотеричних науках стверджується, що саме крізь цю точку на голові, людина отримує більшість інформації в перші дні життя.

Б) Іван Підкова.

Очолив козацькі загони, мав здібності організатора та розумного ватажка. Прославився на весь край, навіть в Молдавії його запросили бути господарем, як брат колишнього господаря Івона. Силою зброї захопив Ясси, де його проголосили господарем Молодавії.

В) Петро Конашевич - Сагайдачний.

Гравюра, зроблена з малюнка невідомого автора та вміщена у друкованому посмертному панегірику(похвальній промові). Гетьман - на коні із сагайдаком за плечима(майстерно стріляв з лука)

Герб П.Конашевича - Сагайдачного

Обраний кошовим отаманом. Здійснив серію військових морських походів проти Туреччини, Криму, Московії. Обраний гетьманом війська запорізького. Впорядкував козацькі ватаги, перетворивши їх на регулярну армію. Захисник релігії, культури українського народу. Взяв під опіку Київську братську школу, втупивши з військом до неї. Великі кошти заповідав Львівському братству. У 1620 році сприяв відновленню православної ієрархії в Україні. Виграв Хотинську війну з Туреччиною. Був мудрою, владною, сильною особистістю, дипломатом, справжнім керманичем держави.

Г) Богдан Хмельницький.

Орден Б.Хмельницького

Богдан разом з військом під час в’їзду до міста Києва - грудень 1648 року

Клейноди Б.Хмельницького часів визвольної війни 1648- 1657 років

 

 

Б. Хмельницький належить до найвидатніших постатей історії України. Він не лише очолив національно - визвольну боротьбу в Україні, а й зміг об’єднати для цієї мети зусилля різних станів українського суспільства.

 

Це був видатний полководець європейського масштабу. Він створив одну з найкращих у Європі армій.

 

У історії воєнного мистецтва він стоїть на одному щаблі з найвидатнішими полководцями XVIIст.: Олівером Кромвелем, Густавом ІІ Адольфом, Яном Собеським, Євгеном Савойським.

 

Богдан Хмельницький започаткував будівництво Української козацької держави.

Найбільшим досягненням Хмельницького у процесі національно-визвольної війни українського народу було утворення і формування Козацько-Гетьманської Держави — Війська Запорозького (1648—1764).

 

У всіх галузях державного будівництва: у війську, адміністрації, судівництві, фінансах, у царині економіки й культури Хмельницький виступає як державний діяч великого формату.

 

 

 

Д) Гетьман Іван Мазепа

 

Іван Мазепа бажав зробити Київ «другим Єрусалимом», тому сприяв розвитку науки та культури. За власні кошти по всій Україні реставрував більше 20 та заснував 12 храмів, завдяки чому виник архітектурний стиль -«мазепинське бароко». Його храми є навіть на території сучасної Росії (Курська область)

Серед храмів, які збереглися нині:

Київ: Церква Всіх Святих Києво-Печерської Лаври, Миколаївський військовий собор, Богоявленський собор в Братському монастирі,Трапезна церква Пустинно — Миколаївського монастиря; Братська Богоявленська церква на Подолі, Дзвіниця Софіївського собору, Онуфріївська башта – церква Києво-Печерської Лаври, Вознесенська церква в Вознесенському жіночому монастиря та Свято-Вознесенський собор в Переяславі –Хмельницькому та багато інших.

 

Миколаївський військовий собор

Свято-Вознесенський собор в Переяславі -Хмельницькому

 

Чернігівський колегіум

Дзвіниця Софіївського собору, на другому поверсі встановлено дзвін Мазепи

Гетьман приділяв багато уваги зміцненню обороноздатності монастирів. Для цього виділяв кошти, такКиєво-Печерська Лавра оточена кам’яними стінами, які збереглися до сьогодні.

Гетьман сприяв розвитку книгодрукування, освіти,сам писав вірші, підтримував літераторів, домігся надання Києво- Могилянській колегії статусу академії. Направляв дітей козацької старшини за кордон.

Е) Пилип Орлик. 21.10 2013 РОКУ– 341 рік від дня народження Пилипа Орлика (1672-1742), українського письменника, генерального писаря Війська Запорозького, учасника повстання І.Мазепи проти російського царизму, дипломата, гетьмана України в екзилі, автора «Конституції прав та свобод Запорозького війська» - першої української конституції, «Маніфесту до європейських народів», двох поетичних книжок, праці «Діаріуш подорожній», яка складається з п’яти рукописних томів і є однією з найкращих пам’яток української діаріушевої прози (діаріуш - щоденник).

 

Є) Козачки – жінки.

Жінки в часи козацтва також були відважними воїнами(джерела: народні перекази і легенди).

1. Козачка Стеша, яка воювала проти татар і турків. Іменем безстрашної козачки названо село на Дніпропетровщині – Стешино – Чорноглазівка Павлоградського району. Жінки могли брати участь у поєдинках. Стеша була не тільки фізично сильною але й красивою та мудрою. Не дивно, що вона займала високе становище в тогочасному суспільстві.

2 Найповажнішою жінкою того часу була Ганна Золотаренко – друга дружина Богдана Хмельницького, його вірна помічниця, яка виконувала місію дипломата при гетьмані.

 

3.Отаманша Настя, носила шаблю, шаровари, шапку і «держала у себе ватагу козаків, а ніхто того не знав, що вона дівка... Кілька років правила вона за козака. А як померла, то тоді тільки й дізналися, що вона дівка». Сила і хоробрість цієї жінки, очевидно, були настільки великими, а її дії як ватажка настільки вправними, що козаки навіть не здогадувалися про те, що ними керує «отаманша».

4. Варвара - дружина козацького сотника Семена Мотори. Вона приймала участь в бойових діях козацького підрозділу в повстанні під проводом Якова Острянина (1638 р.). в ролі бойової одиниці — рушничного стрільця-снайпера. Сам Острянин, нібито особисто, доручив Варварі Моторі стріляти особливо важливих персон у ворожому таборі, приставивши до неї шістьох козаків заряджати мушкети й готувати стріли.

Козаки – українські лицарі, піднесли жінку на найвищий щабель. Значення козацтва велике для України та світу. Це приклад- мужності, сили та патріотизму українців.

Література

1. Лицар з самопалом -http://uk.wikipedia.org/wiki/

2. Гетьмани України http://www.rumvi.com/products/ebook/

3. Чорноморсьі козаки -http://book-online.com.ua/read.php?book=49&page=83

4. Запорізький марш http://lebed.com/2013/art6215.htm

5. История запорожских козаков Яворницкий Д.И. http://www.cossackdom.com/book/bookyvor/izk1/

6. Символи –клейноди http://www.sich.in.ua/index.php?module=articles&act=show&c=2&id=15

7. Символи –клейноди http://www.ria-msr.ru/pages&id=50

8. Козацька рада http://ukrmap.su/ru-uh8/996.html

9. Військо запорізьке http://ukrmap.su/ru-uh8/996.html

10. Країна героїв. Постать Сагайдачний. http://alternathistory.org.ua/kra-na-gero-v-postat-getman-sagaidachnii-moskovskii-pokh-d?page=1

11. Відео 2 частини по 4 хвилини--- http://dimukraine.com/terracossacorum/?p=6

12. Козацькі кобзарі - http://www.nbuv.gov.ua/node/91

13. Козацька державна енциклопедія http://bizslovo.org/content/index.php/ua/foto/view/30.html

14. Розвідка козацька- http://www.gur.mil.gov.ua/ru/content/retro1.html

15. Музей гетьманства - http://www.getman-museum.kiev.ua/index/zal_bogdana_khmelnickogo/0-21

16. Ганна Золотаренко - http://uk.wikipedia.org/wiki/Ганна_Золотаренко

17. Фото козаків http://www.horting.org.ua/node/1389-

 

 

 

СМЕШАННОЕ ПРОИЗВЕДЕНИЕ ВЕКТОРОВ.

Смешанным произведением векторов называется число .

Смешанное произведение трех векторов равно объему параллепипеда, построенного на этих векторах, взятого со знаком «+», если образуют правую тройку, и со знаком «–», если левую.

СВОЙСТВА :

1) Смешанное произведение векторов не изменится при круговой перестановке сомножителей и меняет знак при перестановке двух соседних множителей.

2) , то компланарны тогда и только тогда, когда

 

ПРИМЕНЕНИЕ СМЕШАННОГО ПРОИЗВЕДЕНИЯ:

1) ;

2) некомпланарны, а значит образуют базис, если ;

3) ;

4) Ориентация:

, то – правая тройка,

, то – левая тройка.

СМЕШАННОЕ ПРОИЗВЕДЕНИЕ ВЕКТОРОВ В КООРДИНАТАХ.




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Стадии адаптации видов | Подотряд Длинноусые Двукрылые Nematocera

Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 613. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

ОСНОВНЫЕ ТИПЫ МОЗГА ПОЗВОНОЧНЫХ Ихтиопсидный тип мозга характерен для низших позвоночных - рыб и амфибий...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Шов первичный, первично отсроченный, вторичный (показания) В зависимости от времени и условий наложения выделяют швы: 1) первичные...

Предпосылки, условия и движущие силы психического развития Предпосылки –это факторы. Факторы психического развития –это ведущие детерминанты развития чел. К ним относят: среду...

Анализ микросреды предприятия Анализ микросреды направлен на анализ состояния тех со­ставляющих внешней среды, с которыми предприятие нахо­дится в непосредственном взаимодействии...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия